çocuk süreçleri (aşılama,tüp bebek,kist.miyom)

Çift embriyo biri 5.diğeri 6.gün embriyosu
Ve doktorumuz özellikle birine güvendiği için kalan iki taneyi dondurma gereği bile duymadı.. Ne olacak bilmiyorum değerim çok düşük çıktı...
yaaa neden dondurmadı kuzu onların kalitesi iyi değilmiydi ki. keşke sen ben dondurmak istiyorum deseydn bunların kalitesini söledilermi sana

benm iki tane yaşayan kaldı elimizde 6 yumurta toplandı normalde ilki tuttu ama kimyasal oldu diğerini dondurduk şimdi onu transfer olmayı düşünüyorum 5.gün embriyosu 3aa kalitede

benm iki tane yaşayan kaldı elimizde 6 yumurta toplandı normalde ilki tuttu ama kimyasal oldu diğerini dondurduk şimdi onu transfer olmayı düşünüyorum 5.gün embriyosu 3aa kalitede
Biz en iyi iki tanesini transfer ettirdik ona rağmen tutmadı, keşke diğerlerini dondursaydık demiyorum çünkü diğerlerinin tutma ihtimali hele hiç yoktu. Doktora güvendik hepsi bu. Sonuç negatif, tüp bebek maceram son buldu.

Biz en iyi iki tanesini transfer ettirdik ona rağmen tutmadı, keşke diğerlerini dondursaydık demiyorum çünkü diğerlerinin tutma ihtimali hele hiç yoktu. Doktora güvendik hepsi bu. Sonuç negatif, tüp bebek maceram son buldu.
hakkında hyrlısı olsun be canım belkide yükselir belli olmaz hiç sen umutsuz olma ynede. yeniden denemeyecekmisin

hakkında hyrlısı olsun be canım belkide yükselir belli olmaz hiç sen umutsuz olma ynede. yeniden denemeyecekmisin
Bizimki direkt negatif yani daha yükselme ihtimali hiç yok, ilaçları kestik. Yeniden deneme imkanım yok çünkü zaten nerden baksan bi 15.000 tl maddi kaybımız var. Artık sadece zaman ve sabır.. İnşallah sizler hayırlı sonuçlar alın🤲🏻

Bizimki direkt negatif yani daha yükselme ihtimali hiç yok, ilaçları kestik. Yeniden deneme imkanım yok çünkü zaten nerden baksan bi 15.000 tl maddi kaybımız var. Artık sadece zaman ve sabır.. İnşallah sizler hayırlı sonuçlar alın🤲🏻
hiç sıkma canını herşey nasibini bekler belkide senin mucizen kendiliğinden gelicek canım o yzden denemeye devam yılmak yok hepimiz yorgunuz ama umutsuz olursak bizim için daha sıkıntı olur o yüzden morelini yüksek tutmaya çalış bırakma kendini

hiç sıkma canını herşey nasibini bekler belkide senin mucizen kendiliğinden gelicek canım o yzden denemeye devam yılmak yok hepimiz yorgunuz ama umutsuz olursak bizim için daha sıkıntı olur o yüzden morelini yüksek tutmaya çalış bırakma kendini
Bana zaten 4 yıldır hangi doktora gitsem senin bişeyin yok diyorlar, yaptırmadığımız test tahlil kalmadı. O yüzden tüp bebek doktorum da sebepsiz infertilite olduğu için çok umutluydu. Demek ki olmayınca olmuyor illa ki herşeyin bir sebebi vardır. Rabbim ancak ol derse olur. İsteyen bekleyen herkes hayırlı sonuçlar alsın inşallah🙏🏼

Bana zaten 4 yıldır hangi doktora gitsem senin bişeyin yok diyorlar, yaptırmadığımız test tahlil kalmadı. O yüzden tüp bebek doktorum da sebepsiz infertilite olduğu için çok umutluydu. Demek ki olmayınca olmuyor illa ki herşeyin bir sebebi vardır. Rabbim ancak ol derse olur. İsteyen bekleyen herkes hayırlı sonuçlar alsın inşallah🙏🏼
amin canım inşallah eminim sende anne olacaksın bir gün sadece zamanını bekliyordur . inşallah daha çok bekletmz seni bebişin :KK200: :dua:

Bizde 7 seneluk birliktelikten sonra evlektik. 9. Senemiz. Esimde aynı sekilde cocuk icin evlenmedim diyor ama bende farkindayim. Cok şükür eşimin desteğiyle atlatiyorum. Rahmin dışındaydı miyom. 10 cmdi. Rahmi geri itmeye baslamis. Rahmi ve yumurtalıklarin gidis yolunu hep kapatmis. Alttan muayenede miyomdan yumurtaliklari bile göremediler. Oyuzden ne asilama ne tup bebek ikisi de tutmaz bosuna zaman harcariz dedi. Ben bir kac doktora gittim garantilemek icin. Hepsinden aynı cevabi aldim. Şükür ameliyat oldum. Doktorum temizlendigimi sıkıntımın kalmadigini soyledi. 4 ay sonra da denemeye baslayabilirin dedi. Insallh bir sıkıntı olmadan hamile kalirim. Allahim ikimize de hayirlisiyla hamile kalabilmeyi nasip etsin inslalh
Canım merhaba bende bugün doktorumla görüştüm tüp bebek için 2 negatif aşılamam var ve hiç hamile kalamadım 1 buçuk yılda hiç bi sorun olmamasına rağmen ve benimde miyomum var 3 tane biri rahmin tepesinde boyutu 3.5 cm diğerleri 2 ve 2 buçuk bence onları yok edelim dedi böyle istersen böylede yaparım ama tutma oranı azalır dedi kafam çok karışık nasıl bi süreç ameliyat ve nasıl ameliyat oldun sezeryan gibi mi yoksa kapalımı

Canım merhaba bende bugün doktorumla görüştüm tüp bebek için 2 negatif aşılamam var ve hiç hamile kalamadım 1 buçuk yılda hiç bi sorun olmamasına rağmen ve benimde miyomum var 3 tane biri rahmin tepesinde boyutu 3.5 cm diğerleri 2 ve 2 buçuk bence onları yok edelim dedi böyle istersen böylede yaparım ama tutma oranı azalır dedi kafam çok karışık nasıl bi süreç ameliyat ve nasıl ameliyat oldun sezeryan gibi mi yoksa kapalımı
Ben sezeryan gibi oldum. Seninkiler küçükmüş kapalı ameliyat olabilir. Bnmki buyuk oldugundan doktorum acik ameliyat olmami söyledi. Ameliyatttan sonra bir sıkıntımın kalmadigi söyledi doktor. 40 gun oldu ameliyat olali iyileştim bile. Şükür olup kurtulmuşum. 3 ay sonra cocuk denemelerine başlayabileceğimi söyledi doktor.

canım merhaba ben sezeryan gibi oldum ama bnm çikolata kistimde vardı olmuşken ikisi aradan çıktı bnm 5.5 cm idi miyomum ve o şekilde tüp bebek denedim kimyasal ile sonuçlandı ameliyat üstünden 9 ay geçti ilk 3 ay korunma oldu hala hamile kalamadım şimdi dondurulmuş bir tane embriyom var onu transfer olmayı düşünüyorum. ameliyat bnde iyi ki olmuşum diyorum bana verdiği tüm sıkıntılardan çok şükür kurtuldum ama snnkiler küçük kapalı yapma imkanı varsa bir danış derim

Ben sezeryan gibi oldum. Seninkiler küçükmüş kapalı ameliyat olabilir. Bnmki buyuk oldugundan doktorum acik ameliyat olmami söyledi. Ameliyatttan sonra bir sıkıntımın kalmadigi söyledi doktor. 40 gun oldu ameliyat olali iyileştim bile. Şükür olup kurtulmuşum. 3 ay sonra cocuk denemelerine başlayabileceğimi söyledi doktor.
atlatmana sevndm cnm geçmiş olsun bebişin en kısa zmnda sana gelsin inşallah :KK200: banada 3 ay korunma vermişlerdi

atlatmana sevndm cnm geçmiş olsun bebişin en kısa zmnda sana gelsin inşallah :KK200: banada 3 ay korunma vermişlerdi
Teskkr ederim cnm.Allahim bekleyen herkese nasip etsin inşalalh. Canim doktor bna ameliyattan sora bir sıkıntım kalmadığı söyledi. 3 ay sonra kendiliginden olabilir dedi. Sende ameliyat olmussun. Baska bir sıkıntı varmiydi sende 9 ay oldu yazmissin

Teskkr ederim cnm.Allahim bekleyen herkese nasip etsin inşalalh. Canim doktor bna ameliyattan sora bir sıkıntım kalmadığı söyledi. 3 ay sonra kendiliginden olabilir dedi. Sende ameliyat olmussun. Baska bir sıkıntı varmiydi sende 9 ay oldu yazmissin
çikolata kisti de vardı canm bnde bağırsaklarıma yapıştı mecbur kaldık ameliyat olmaya yani olmuşken miyomuda aldı doktor miyom ameliyatlarında genelde 3 ay korunma veriyorlarmış rahimle çok yakın olduğu için. bnmki hemen rahmn arkasındaydı. banada kendiliğinden kesin kalırsın dedi ama bekliyorum hala. tüp bebekte yaptıralı 1 sene olacak ocak ayında o zaman bir kimyasal gebelik geçmişim var.

çikolata kisti de vardı canm bnde bağırsaklarıma yapıştı mecbur kaldık ameliyat olmaya yani olmuşken miyomuda aldı doktor miyom ameliyatlarında genelde 3 ay korunma veriyorlarmış rahimle çok yakın olduğu için. bnmki hemen rahmn arkasındaydı. banada kendiliğinden kesin kalırsın dedi ama bekliyorum hala. tüp bebekte yaptıralı 1 sene olacak ocak ayında o zaman bir kimyasal gebelik geçmişim var.
Anladim cnm hakkimizda hayırlısı olsun. Inşallah ikimizde en kisa zamanda hayirli haberleri aliriz.

inşallah canım benm gelişmeleri bana da haber et merak ederimm seni allah gönlündekini versin :KK200:
Amin cnm insallh. Hepimizin gönlündeki versin insallh. Bnm 1 aylik korunmam bittu daha 2 aylik korunmam var. Insallh o guzel hberi bnden önce alırsın. Bir gelişme olursa snede haber et inşalalh

arkadaşlar herkese merhabalar :halay:uzun zamandır siteyi takip ediyorum bir sürü çeşitli konu okudum kiminizle aynı şeyleri yaşadım kiminizden bir sürü şey öğrendim. Gerçekten çok verimli bir site oldu benim için. Buradan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim :KK200:

Gelelim benim hikayeme :bicak: Evlendikten sonra çarkı 180 derece dönen insanlardan biriyim. Tek çocuğum. Eşimle 2.5 senedir evliyiz. Cinsel ilişkide ki ağrı şikayetimden ve adet kanamalarımın azalmasından dolayı doktora gittim. Tabi doktora gitmem evliliğimin 9.ayını falan buldu. Eşim evlendiğimizin 1.ayında bel fıtığı gibi bir şey geçirdi 4 ay kalkamadı. Her neyse doktora gittiğimde şikayetlerimin rahmin arkasında miyom ve sol yumurtalığımda ki çikolata kistinden dolayı olduğunu öğrendim. Ca 125 değerime bakılıyordu ve hızlıca yükseliyordu kanser hücrelerinden şüphelendiği için doktorum daha uzman birilerine görünmen gerekiyor deyip tedavimizi sonlandırdı. (Devlet hastanesine gidiyordum) Daha sonra özel hastanede jinekolog'a gittim aynı zamanda akrabamızdı. Oda burada oyalanma prof.bul bir an önce dedi. Ca 125 her ay yükseliyor ve kist ile miyomum büyüyordu. Bu arada adet kanamalarım hızla azalıyordu, kanamam 1 güne kadar düştü. Prof.gittiğimde beni geçici menopoza soktu 4 ay boyunca visanne ilacı kullandım. çikolata kisti adet kanamasıyla beslendiği için adet görmemem gerekiyordu. ilacı bıraktıktan 1 ay sonra kendimi aşılama serüveninin ortasında buldum. Eşimin sperm testleri çok iyi çıkmasına rağmen aşılamada gerginlikten midir bilinmez düşük çıkmıştı. ama yine de doktorum iptal etmedi ve yaptı. sonucun %5 ihtimali olduğunu söyledi. o esnada aşılama sırasında kistimin bağırsağıma yapışıklık yaptığını hafif eliyle onu açacağını söyledi. sürekli kabızlık çekiyordum meğer nedeni buymuş. daha sonra 14 günlük süreç geçti ama ne süreç bir de bana sorun ağrılı ve sızılı buradan o kadar aşılama yaptıranları okudum keza arkadaşlarımda yaptırdı ama benim kadar kimsenin ağrısı o kadar uzun sürmemişti. koca bir negatifi aldığım gibi kendimizi başka bir serüven tüp bebekte bulduk. doktorum ya ameliyat ya tüp bebek diyordu. Yaşım 27 idi şu anda 28 oldum :KK76: aradaki yaşadığım süreçleri es geçiyorum yoksa çok uzun olacak sıkılmayın sonra benden :KK14: her neyse tüp bebek daha mantıklı diyerek (hiç çocuğum olmadığı için ameliyatı son çare düşünüyordu doktorum) tüp bebeğe karar verdik. doktorum bizi antep'te Ruşen ATMACA doktora yönlendirdi. Biz bu arada Hatay'dayız. 18 yumurta ile gidip sadece 6 yumurta topladılar. Nedenini sordum kimse açıklama yapmamıştı. 6 yumurtamdan 4tanesi döllendi dediler. Daha sonra 1 embriyo 3.günde ölüp 3 tanesi devam etti. Transfer günü geldi çattı bu arada. Biz yoldayken aradılar ve 1 tane daha embriyonun gelişiminin durduğunu 2 tanesinin devam ettiğini söylediler. Ruşen hoca ilk tüp bebek olduğu için 2 tanesini yerleştirmenin doğru olmadığını söyleyip 1 tanesini yerleştirdi. Çok ağladım size anlatamam sanki doğurmuşumda yavrumu orda öylece bırakıyormuşum gibi hissettim. ne garip öyle değil mi. transferi oldum 14 gün sonra hamile olduğumu öğrendim sevincim sadece 2 gün sürdü. kan değerlerim normal ilerlemiyordu. ve sonunda kimyasal gebelik olduğu anlaşıldı. 20 gün lekelenme şeklinde kanamalarım devam etti. adet bitiminde doktoruma gittim. kontrol sırasında makata doğru geldiğinde çığlık attım miyomu kontrol ediyordu. sağolsun benim biricik kistim yine ve yeniden bağırsağa yapışmıştı hatta onunla yetinmeyip bağırsağa ağ yaptığını söylüyordu doktorum. ertesi günü acil olarak ameliyata alındım yoksa bağırsağa daha çok zarar verecektik denildi. gerçektende kabızlığım hat safhada devam ediyordu. basur olmuştum. derken18 martta ameliyat masasında buldum kendimi. ameliyat oldum sonrası 3 ay korunma verdi. korunma bittiği ay sistit oldum :kızgın: şu anda 4 aydır deniyorum hiç bir şekilde olmuyor. tabiki de ek tedavi veriyor menegon 75 ve ovitrelle çatlatma iğnesi oluyorum 2 aydır. rahim filmi çekildim 2 kere hatta birini bu ay istedi. herhangi bir problem yok. kistte yok miyomda yok ama bebekte yok :63: tekrar nüksetme riski olduğu için bir an önce doktorum hamile kalmamı istiyor. çok şükür ki 2.5 saatlik bir operasyon geçirdim tek iyi yani bu olayların içinde hiç bir şeye zarar gelmeden ameliyatı atlatmam oldu. tekrar sölediğim gibi kısa olsun diye özetledm. ama bu konularda bir hayli tecrübeliyim doktor doktor gezdim. doktor akrabamızdan (kadın doğumcudur kendisi) çok şey öğrendim. soracak sorularınız olursa mutlulukla cevaplarım :) allah'ım bu yolda hiç birimizi melek kokusundan mahrum etmesin dilerim ki çok çok iyi arkadaşlıklar edinirim burada . benim gibi olan bir sürü insan var burada yalnız olmadığımı biliyorum. kimse beni anlamıyor ancak birbirmizi biz anlarız destekleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim :KK200::KK76::KK15: beni yalnız bırakmazsanız çok mutlu olurum. bu konuda hem süreçlerimizi hem de benim gibi hikayesi olanları dinlemek isterdim
Çok geçmiş olsun sizde neler görmüş gecirmissiniz

X