Çocuklara kaç yaşında telefon alınmalı ?

Bitttter

Guru
Kayıtlı Üye
28 Mart 2013
10.472
13.625
Merhaba

Başlıkta olduğu gibi sizce kaç yaşında telefonu olmalı çocuklarımızın oğlum ortaokula başladı bence çok küçük eskiden liseye başladığı zaman alınması gerektiğini düşünürdüm ama okulu biraz uzak servisle gidiyor bu yıl ilk defa servis kullanıyoruz şimdi ufak bebeğim var her gün servise çıkaramıyabilirim sonrasında da işe döneceğim zaten

Okulu tam gün sabah 8 den saat 16 ya kadar iletişimsiz kalıyoruz ve bu beni çok merakta bırakıyor. Tabi bi sıkıntı olduğunda mutlaka ulaşırlar ama bi nasılsın deyip sesini duymak istiyor insan. bazı arkadaşlarının varmış ( oğlum telefona hevesli değil tamamen laf arasında öylesine söyledi arkadaşlarında telefon olduğunu)ders sırasında dolap varmış oraya bırakıyorlarmış

Şu eski usul sadece arama için kullanılan telefonlardan alsam mı bi zararı olur mu sizce çok mu erken telefon için

Merhaba

Başlıkta olduğu gibi sizce kaç yaşında telefonu olmalı çocuklarımızın oğlum ortaokula başladı bence çok küçük eskiden liseye başladığı zaman alınması gerektiğini düşünürdüm ama okulu biraz uzak servisle gidiyor bu yıl ilk defa servis kullanıyoruz şimdi ufak bebeğim var her gün servise çıkaramıyabilirim sonrasında da işe döneceğim zaten

Okulu tam gün sabah 8 den saat 16 ya kadar iletişimsiz kalıyoruz ve bu beni çok merakta bırakıyor. Tabi bi sıkıntı olduğunda mutlaka ulaşırlar ama bi nasılsın deyip sesini duymak istiyor insan. bazı arkadaşlarının varmış ( oğlum telefona hevesli değil tamamen laf arasında öylesine söyledi arkadaşlarında telefon olduğunu)ders sırasında dolap varmış oraya bırakıyorlarmış

Şu eski usul sadece arama için kullanılan telefonlardan alsam mı bi zararı olur mu sizce çok mu erken telefon için
Çok küçük daha

Merhaba

Sadece aramak için kullanmasını istiyorsanız akıllı saat alabilirsiniz komşumuzun kızı da yeni ortaokula geçti telefonu yok saat almış annesi oradan konuşuyor çok iyi valla dedim bende yeni gördüm tabi :KK70: Şimdi kız ıphone istiyormuş gerçi asdff ama akıllı telefon olmamalı bence bu yaşta ister istemez karıştırırken arkadaş ortamı ile çok vakit geçirecektir

Bence erken.
Bir de okula götürmek de doğru değil.
Ders sırasında dolaba bırakıp arada alıyorlar mıymış çocuklar?
Belki dersi bile zil çalsa da telefonları alsak oyun oynasak vs diye bekliyorlardır.
Bence dikkat dağıtıcı olur okulda.
Ee evde de gerek yok zaten bu yaşta.
Saatler oluyor onlardan alınabilir belki.

Evet yaşı küçük ama ben olsam alırdım çünkü ben de merak ederdim bütün gün haber alamayınca. Tuşlu telefon alabilirsiniz ama o da arkadaşları arasında dalga konusu olur mu diye düşünmedim değil. Biliyorsunuz çocuklar bu konularda biraz acımasız olabiliyorlar. Akıllı saat daha mantıklı olur.

İlkokuldayken almak istedim asla takmam ben diyor
nasıl kullanılacağına dair eğitim verirseniz alabilirsiniz bence.ben 6. sınıfa geçtiği yaz aldım.ondan önce akıllı saati vardı kolunda.okula kendim götürmesem servisle gitse o zamanlar 5. sınıfta da alırdım telefon.tamamen çocuğa ve sizin verdiğiniz eğitime bağlı.liseye giden ve telefonu çok gereksiz amacı dışında kullanan ergenler yok mu?

Evet yaşı küçük ama ben olsam alırdım çünkü ben de merak ederdim bütün gün haber alamayınca. Tuşlu telefon alabilirsiniz ama o da arkadaşları arasında dalga konusu olur mu diye düşünmedim değil. Biliyorsunuz çocuklar bu konularda biraz acımasız olabiliyorlar. Akıllı saat daha mantıklı olur.
Ah sormayın iPhone 11 i olan varmış

Bana 6ya geçtiğim yaz alınmıştı ki kaç sene öncesi. Bütün arkadaşlarımın da vardı. O kadar erken olduğunu düşünmüyorum
almasak devamlı bizim telefonları kullanıyordu.tüm arkadaşları mesajlarla aramalarla bıktırmıştı valla.bence de kendine ait telefonu olmalı.ama denetlenmeli de aile tarafından o telefon ara ara.

Ben servis e bindi mi indi mi bunları da merak ediyorum okuluyla baya mesafemiz var
Anladım o kısmı sıkıntı biz kendimiz bırakıp alıyoruz.Kapıdan girdiğini görüyoruz yani. Diğer türlü içi rahat etmez insanın haklısınız.
Alırdım ben olsam.
Benimki de ortaokulda ama telefon yasak mesela.
Ama böyle durumda imkan da varmış düşünmezdim.

X