Çocuk Hastalıkları Çocuklara test yapılmalı mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Mervenur12345

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2021
35
-10
Kızım 3 . sınıf öğrencisi öğretmenimizin testi pozitif çıktı sınıfta bir öğrenci daha pozitif çıkmış.İki gündür rahatsız ilk gün ateş öksürük akıntı vardı doktora götrdk hem çocuk doktarna hem de kulak Burun Boğaz doktoruna sinüzit olmuş akıntı boğazına kaçtği için öksürük yapıyormuş doktor çinko 2 antibiyotik boğaz ve burun spreyi verdi.Test için siz bilirsinz dedi zaten test yapılsa bile Corona olan çocuklara vitamin takviyesi veriliyormuş.Teste göndermedi.Ama tedirginim hem kendimin bağışıklıgim zayıf çok çabuk hastalanan biriyim hem 1.5 yaşında bebeğim var tedirginim.Eşim daha önce test yaptırmıştı sonuç negatif 2 mizde aşı olduk fakat o burundan sokulan çubuk onu çok rahatsız etmiş 2 gün beynim zonkladi baş ağrısı çektim diyor.Sınif kantinaya alındı uzaktan canlı ders yapıcaklar ayın 30 una kadar.Evde kızıma maske taktıriyorum ortak kullanım alanlarıni dezenfekte ediyorum odasında yiyor yemeklerini bebeği elimizde geldiğince ondan uzak tutuyorum çok zor bı durum bu belirsizlik belki sonuç negatif boşuna bu eziyeti çekiyoruz evin içinde.lütfen yardım edin aranızda çocuklarına test yaptıranlar deneyimlerini paylaşabilirmi?..

Mune Mune konu yanlış yerde olmuş, burada kimse cevaplamayabilir bu soruyu :)

Mervenur12345 Mervenur12345 size de geçmiş olsun. Tabii ki test yaptırın. Ortada salgın varken böyle sallapati iş yapan doktorları gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. Siz onu şimdiden pozitif kabul edip düzeninizi ona göre kurun.
Ama şöyle bir durum var: PCR testinde negatif çıkması gerçekten negatif olduğu anlamına da gelmez. Yalancı negatif olabilir yani alınan örnek içerisinde ölçülebilecek miktarda virüs yakalanamamış olabilir. Negatif bile çıksa her ihtimale karşı evde dikkatli olmaya devam etmelisiniz.
Eşiniz PCR testi işini de abartmış. Hiç de öyle beyin zonklatan bir işlem değil. Biraz size naz yapmak istemiş sanırım :) Artık pandeminin üstünden bir yıl geçti, örnek alanlar iyice deneyimli oldu. Özellikle çocuklara çok daha nazik davranacaklarından emin olabilirsiniz.

Mune Mune konu yanlış yerde olmuş, burada kimse cevaplamayabilir bu soruyu :)

Mervenur12345 Mervenur12345 size de geçmiş olsun. Tabii ki test yaptırın. Ortada salgın varken böyle sallapati iş yapan doktorları gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. Siz onu şimdiden pozitif kabul edip düzeninizi ona göre kurun.
Ama şöyle bir durum var: PCR testinde negatif çıkması gerçekten negatif olduğu anlamına da gelmez. Yalancı negatif olabilir yani alınan örnek içerisinde ölçülebilecek miktarda virüs yakalanamamış olabilir. Negatif bile çıksa her ihtimale karşı evde dikkatli olmaya devam etmelisiniz.
Eşiniz PCR testi işini de abartmış. Hiç de öyle beyin zonklatan bir işlem değil. Biraz size naz yapmak istemiş sanırım :) Artık pandeminin üstünden bir yıl geçti, örnek alanlar iyice deneyimli oldu. Özellikle çocuklara çok daha nazik davranacaklarından emin olabilirsiniz.
Evet teşekkürler silemiyorum da konuyu başka yere taşımak istiyorm

X