Tuvalet Eğitimi çocuklarda alt ıslatma

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
benim de kızım var 7 yaşında geceleri bezlemiyorum ama neredeyse kış ayları her gün en az bir defa çarşaf değiştiriyorum .akademic hospital de harika alpay var biz ona gidiyoruz ama dediklerinden çıkarttığım sonuç beklemekten başka bir şey yapılamayacağı.eğer ters birşeyler yoksa .ben sticker yöntemini denedim sonuç veriyor ama bir süre sonra çocuk sıkılıyor özellikle başarısız olduğunda hepten agresifleşiyor.ben bu yazı atlattık derken 4 gündür gene başladı kaçırmalar delireceğim o kadar maralim bozuldu ki ...ürodinamiği biz yaptırdık can yakıcı bir şey değil yapılırken çocuğumun yanındaydım ama çocuğu geriyor rahatlatmak lazım borular falan ordan burdan .umarım atlatırız kışın bu durum çok zor ya

evet canım aynen dediğin gibi kışın çok zor oluyor.bende yazın biraz rahat ettim sıcak havada üzerine birşey örtmediğim için en fazla bir çarşaf yıkıyordum sorun olmuyordu .ama oğlum geceleri bazen iki kez kaldırmama rağmen çok fazla çiş yapıyor yatağına ve artık yorgan örttüğüm içinde çarşaf yorgan ne varsa kirleniyor .çok can sıkıcı .artık rahat uyku uyuyamıyorum .iki günde bir yorgan yıkıyorum .çabuk kurumuyorda.sizin bu konuda ne gibi önlemleriniz var acaba .

evet canım aynen dediğin gibi kışın çok zor oluyor.bende yazın biraz rahat ettim sıcak havada üzerine birşey örtmediğim için en fazla bir çarşaf yıkıyordum sorun olmuyordu .ama oğlum geceleri bazen iki kez kaldırmama rağmen çok fazla çiş yapıyor yatağına ve artık yorgan örttüğüm içinde çarşaf yorgan ne varsa kirleniyor .çok can sıkıcı .artık rahat uyku uyuyamıyorum .iki günde bir yorgan yıkıyorum .çabuk kurumuyorda.sizin bu konuda ne gibi önlemleriniz var acaba .

selena güzel kardeşim 7 yaşında muhtemelen okulada gidiyor bence gerçekten iyi belki daha iyi bir doktora gidin bir kaç yıl sonra ergenliğe adım atacak bir çoçuk biyolojik bir şey yoksa psikoloğa götürün hani çok nadir zamanlarda evet ama her zaman bilemiyorum burda bir yanlış var gibi aslında sizde duymuşsunuzdur altına kaçımada genetik faktörler çok önemli 3.5 yaşındaki kızım bile çok nadir zamanlarda altına kaçırdığında ben durup düşünüyorum bu kışın oluyorsa daha çok demek ki çoçuğun ayakları yada yattığı yatak kendi sarmıyor böbrek kısımları açıkta kalıyor olabilir ne olur eleştirmek seni üzmek için söylemiyorum ama 7 yaş büyük bir yaş altına kaçımak için senin çoçuğunda bu alışkanlık yada yaptığı aslında normal bir durummuş gibi görünmesi kötü bir şey en önemliside bir kaç yıla kadar ergenliği başlayacak bir çoçuk allah sana ve çoçuğuna yardım etsin diycem sabır işini geçmiş çünkü

özellikle ilgine çok teşekkür ederim canım . oğlum şu an 9 yaşında evet araştırılıyor ve bu uzun bir süreç ne yazıkki .birde maddi durumdan dolayı özellere falan götürmedim.en soki testleri temiz çıktı ama doktor nefrolojiye ve psikiyatra yönlendirdi .birde öyle birşey oluyorki tam kurtulduk derken yine başlıyor anlayamıyorum üşeniyormu sorunmu var.

çoğu annenin yaşadığı problemler ne yazıkki !! bende neler çektim üzücü ve yıpratıcı bir durum gerçekten.. belki yardımcı olurum sizlere diye yazıyorum .. öncelikle hastanede ürolağa yazdıracağınız minirinin özellikle BURUN SPREYİ.. daha sonrada aktardan 10 tl ye alabileceğiniz bir macun , gece alt ıslatmaları için bu .. her gece bir tatlı kaşığı yedirip yatırıyorsunuz .. ben faydasını gördüm , denemek size kalmış tabiki. sağlıklı günler dileğiyle , allah yardımcınız olsun :teselli:

çoğu annenin yaşadığı problemler ne yazıkki !! bende neler çektim üzücü ve yıpratıcı bir durum gerçekten.. belki yardımcı olurum sizlere diye yazıyorum .. öncelikle hastanede ürolağa yazdıracağınız minirinin özellikle BURUN SPREYİ.. daha sonrada aktardan 10 tl ye alabileceğiniz bir macun , gece alt ıslatmaları için bu .. her gece bir tatlı kaşığı yedirip yatırıyorsunuz .. ben faydasını gördüm , denemek size kalmış tabiki. sağlıklı günler dileğiyle , allah yardımcınız olsun :teselli:

canım ya bu minirin ben üroloğada götürdüm yanlış hatırlamıyorsam bu isimde hap vermişti bize kullandım bir müddet işe yarar gibi oldu ama senin dediğin burun sipreylimi anlıyamadım.

10 yaşında kızım işiyor, doktora götürdüm hap verdi, hapın üstünde yazıyor alt ıslatmaları düzene sokar diye. 20 gündür hap kullanıyoruz hiç işemedi. İlaç iyi gelirse buradan paylaşıcam. Hap kullandığından beri gece tuvaleti geldiğinde tuvalete kalkıyor. Allahın izniyle iyi gelir. Hap bitince eskiye dönmez.

geçmiş olsun canım ya benimkide hala kurtulamadı altına ıslatmaktan hangi doktora gittiğini ve ilacın ismini merak ettim

Aldığımız ilacı bıraktık 15 gün sonra tekrar altına kaçırmaya başladı. Bizde eşimle şunu denemeye karar verdik. Çocuklarım 3 kardeş, önce kızıma daha güzel davranmaya başladık. Sonra hergece yatarken bir adet sarımsak yutturmaya bşladık, haftada 3 günde kemik suyu içiriyorum, bunları yapmaya başladığımızdan beri altına kaçırmıyor. Hangisi faydalı oldu bilemiyorum. 3 yıldır tekvandoya gidiyor kızm, sporunuda faydalı oldu verdiğimiz gıdalar.

merhaba..
7 yaşnda oğlum haftada bir falan gece altına kaçırıyordu,bu hafta hergeece yapmaya başladı...bu gece ise iki kere yaptı.yapınca ıslaklıktan dolayı uyanıyor...bu gece kabus gibiydi resmen..çarşaf değiştirmeler kıyafet değiştirmeler..ilkinde biraz kızdım uyku sersemiyle ama,ikinci yaptığında zaten kendisi ağlıyordu niye yapıyorum ben çişimi altıma diye...kıyamıyorum da..oğlum çok zayıf 19 kilo, sağlıkolarak bir sıkıntısı yok ama acaba hani kasları falan az olduğundan çişini tutamayabilir mi diye düşünüyorum..
Dalak yedirmeye gelince,denemekte fayda var..benim annemde haşlanmış yumurta kabuğu yedir demişti.iyice ezip bişeylerle karıştırıp vermek nasıl olur acaba..henüz denemedim ama bu gidişle deneyeceğim galiba..
Merhabalar benimde 3 bucuk yasinda kizim var gecen sene attik bezi ama halen kaciriyo gunduzleri oyunu daldiriyo kilodu esofmani islaniyo biraz kendide farkinda gideyim degistireyim diyo ama cisin varmi git yao diyince inat ediyo yok diyo doktorla konustum ilac icin erken dedi kucuk kacirabilir dedi bende artik usandim surekli camasir yikamaktan yedi kardes kani diye bi bitki var onu dovup toz haline getirip balla karistirip yedirdim bi kere ama halen yapiyi bu dalak ve yumurta kabugunu denicem bide

herkeze merhaba benim sorunum oğlumun altını ıslatması sekiz yaşında üç yaşında bezden kurtuldum sadece gündüz geceleri hala bez bağlıyorum ona fazla takılmıyorum artık ama gündüzde sürekli altı ıslanıyo neler denedim olmadı doktora götürdüm testler yapıldı herşey normal en son bir test kaldı oda ürodinami diye oda çok can yakıcı ve rahatsızlık verici diye erteledim ve yaptırmak ta pek istemiyorum oğlumla konuştuğumda da bana bir rahatsızlığının olmadığını sadece tuvalete gitmeye üşendiğini söylüyor ama hakikaten çok yoruldum ve yıprandım ne yapayım bilemiyorum lütfen bilgi ve paylaşımlarınızı bekliyorum.:çok üzgünüm:
Merhaba yazinizin uzerinden baya gecmis ama benim kizimda geeleri altino islattigi icin surekli internetten arastiriyorum. Bizde de gunduz pek olmuyor ama geceleri mutlaka yapiyor 2 sene once doktora gittik testler yapildi bisey yok sadece uykudan kaldirip cisini yaptiramiyorum. Simdi bi surup aldik uropan diye ilk sise dibine geliyoruz ama halen yapiyor baska bi ilac tavsiyesi yada nasil gecti sizin bilgilendirirmisiniz benide tesekkurler cok

Merhaba. Yazinin üzerinden baya geçmiş , inşallah kurtulmussunuzdur. Ama yine de başkalarına da yardımcı olur diye düşünüyorum. Çok yakınlarımda vardı . Çok zor günler geçirdiler ve tedavi edilmeyince uzun yıllar sürdü. 20 li yaşlara kadar. Minirin melt dilde eriyen haplardan kullandılar. Bir-kac sene bununla devam ettiler ve bırakınca tekrar oluyordu tabi. Ama minirin etkili bir ilaç. Bunun yanında uyku çalışmaları da yapılmalı. Uyku derinse kaslar da zayıf oluyor ve yeterince sıkışmadan beyin uykudan uyanamıyor sanırım. Şifalar dilerim

Slm hanımlar benim kızım da 7 yasına yeni girdi gunduzleri alt ıslatma oluyor malesef. Aslında kendini tutuyor. Kendini sıkıyor biraz kaçırmış son şey de gidip yapıyor. Ben de kafayı yemek üzereyim. Birkacgundur anlaşıyoruz. Haber ver beraber gidelim die. Az önce baktım sıkıyor kendini. Bugün oysa gün boyu iki sefer haber verdi gittik. Çok iyiydi . Of anlamıyorum. Geceleri de alt ıslatma oluyordu bir aydır felan isllatmiyor çok şükür. Ben sürekli kaldırdım geceleri. Gündüzleri proplem büyüdü artık tikandim resmen. Ne yapacağım bilmiyorum. Sadece olumlu seylller söylüyor um. Kızma yok .bı dahaki sefere gidelim bana şöyle tamam mı diyorum.bilmiyorum

canım minirin diye bir hap yalnız ben kullanmadım hala ilaç evde ama yan etkisi olur diye korkuyorum hala oğlum 8 yaşında ve her gece kaçırıyo ilacı verip vermemekte kararsızım bu ilacı kullanan varmı acaba merak ediyorum bu gidişle kullanıcam heralde çünki sıkıldım çamaşır yıkamaktan inşallah faydası olur .allah kolaylık versin hepimize çok zor bişey çünki.
Hicbir yan etkisi yok . Açıkçası kendim kullandım geçmişte. Sabaha kadar idrarı baskiliyor. Gece idrar fazla üretilmediği için kuru kalkıyor cocuk. Çocuğun hayatındaki yan etkileri stresi daha fazla etkiliyor emin olun. Ayrica kısırlık da yapmıyor ben fazla bile kullanmışım 2 3 yıl kadar bilmeden. 2 cocugum var şükür.

Slm hanımlar benim kızım da 7 yasına yeni girdi gunduzleri alt ıslatma oluyor malesef. Aslında kendini tutuyor. Kendini sıkıyor biraz kaçırmış son şey de gidip yapıyor. Ben de kafayı yemek üzereyim. Birkacgundur anlaşıyoruz. Haber ver beraber gidelim die. Az önce baktım sıkıyor kendini. Bugün oysa gün boyu iki sefer haber verdi gittik. Çok iyiydi . Of anlamıyorum. Geceleri de alt ıslatma oluyordu bir aydır felan isllatmiyor çok şükür. Ben sürekli kaldırdım geceleri. Gündüzleri proplem büyüdü artık tikandim resmen. Ne yapacağım bilmiyorum. Sadece olumlu seylller söylüyor um. Kızma yok .bı dahaki sefere gidelim bana şöyle tamam mı diyorum.bilmiyorum
Biraz zaman verin. Basit oduller ve cezalarla motive etmeye çalışın. Herhangi bir fizyolojik rahatsızlığı yoksa 1 2 yıl icin de düzelecektir. Benim kızım da çok tutuyordu useniyordu gitmeye bazen kaçırıyordu ama kısa bir donem sürdü 7 8 yaşlarında düzeliyor.

Merhaba evet ürodinamı malesef ayıkken yapılan bir işlem ama rahim filmi gibi düşünün içini ve mesaneyi rahat görüntülemek ve sorunu anlamak için yapılıyor zaten. Öyle birşeyin yapılacağını duysa belki Korkudan belki gider lavaboya çocuk 😃🤦🏻‍♀️ne bileyim sorun yoksa insan niye altını islatsin sürekli.. travma felan yaşadı mı hiç piskolojikse çözümü ürolojide değil 🤷🏻‍♀️

Biraz zaman verin. Basit oduller ve cezalarla motive etmeye çalışın. Herhangi bir fizyolojik rahatsızlığı yoksa 1 2 yıl icin de düzelecektir. Benim kızım da çok tutuyordu useniyordu gitmeye bazen kaçırıyordu ama kısa bir donem sürdü 7 8 yaşlarında düzeliyor.
Merhaba duzelir inşallah biraz daha iyi gibiyiz cok kafa yordum bu konu hakkinda cok yiprattim kendimi soyle diyeyim daha iyiyiz eskiye nazaran

X