Çocuklu hamile arkadaşlar yardım

S

Sevil_83

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Sevil_83
Arkadaşlar ben 9 haftalık hamileyim.Bir kızım var 2 yaş 5 aylık.İleride zor olucagini duşunduyumden onu kreşe (çocuk bahçesine) vermeyi düşünüyorum.Ama korkuyorum çünkü ben çocukken kizamik olmadim.Kizim da olmadi.Ya hastaliga bulaşırsa eve de getirirse o zaman ben naparim.Soyleyin napmaliyim.Vazgecmekmi gerek çocugu gondrmekten.Bekliyorum cevaplarinizi.....:eek:

• Konu Sahibi Sevil_83
benim 3 yaşında bir oğlum ve 15 günlük bir bebeğim var. ikisini bir evde idare etmek gerçekten marifet gerektiriyr. ama ben oğlumu kreşe vermedim. 2 sebepten dolayı. birincisi ordaki çocuklardan eve getireceği hastalıklar, diğeri de "bak kardeşim doğdu beni evden gönderdiler" psikolojisinin olmaması için. doktorumuz kimseye öptürmeyin bebeği diyor, hastalıklar çok yaygın. ama kardeşi mutlaka öpmek isteyecektir, allah korusun mikrop kapma riski var bebeğinizin. ben tavsiye etmem ama yinede başka arkadaşların da fikri olabilir.

• Konu Sahibi Sevil_83
benim 3 yaşında bir oğlum ve 15 günlük bir bebeğim var. ikisini bir evde idare etmek gerçekten marifet gerektiriyr. ama ben oğlumu kreşe vermedim. 2 sebepten dolayı. birincisi ordaki çocuklardan eve getireceği hastalıklar, diğeri de "bak kardeşim doğdu beni evden gönderdiler" psikolojisinin olmaması için. doktorumuz kimseye öptürmeyin bebeği diyor, hastalıklar çok yaygın. ama kardeşi mutlaka öpmek isteyecektir, allah korusun mikrop kapma riski var bebeğinizin. ben tavsiye etmem ama yinede başka arkadaşların da fikri olabilir.

aynen benimde 4yasında kızım var gecen sene gonderdık 3 4 ay hergun hastaydı sucıcegı bıle cıkartı mahvoldu cocuk hemen aldık okuldan bu senede gondermicez aralıkta dogum yapııcam hem kucuk yenı dogmuş bebekle okula gıtmesı ıcın hazırlaması cok zor oluyordu gıyınmemek için direniyordu erken kalkıyordu gıtmıcem dıye aglıyordu bu senede o sorunu yasamamak ıcın hastalık bulastırmaması için kendıde cok narin hemen hasta oluyor bende gondermicem kardeşimizi buyutcez bu sene seneye gondercez insallah

• Konu Sahibi Sevil_83
Çok saolun arkadaşlar bilgileriniz için ben de yollamak istemiyorum ama etraftan her kes sonra zor olucak sana yolla diyolar bakalım hayırlısıyla bilgilerinizi paylaşın lütfennnn:sinifsinif:

• Konu Sahibi Sevil_83
Çok saolun arkadaşlar bilgileriniz için ben de yollamak istemiyorum ama etraftan her kes sonra zor olucak sana yolla diyolar bakalım hayırlısıyla bilgilerinizi paylaşın lütfennnn:sinifsinif:

sevil bencede yollama hatalığı fln bi kenara bırak da bu psikolojik olarak da çocuğa

eziyet gibi bişey....ılk günlerden alışmalı kardeşine onu evde sizin kucağınızda görmeye

sonra daha zor olacağı kesin yapmayın bence ona bunu :KK43: :KK43: :KK43:

Çocuk aklı ermez değil herşeyi düşünebiliyorlar alınabiliyorlar daha doğar doğmaz

bozdu düzenimi diye düşünmesine izin vermeyin içinde kalsa unutamasa size değil kardeşine öfkelenir ilerleyen yıllarda.

hem kreş içinde yaşı küçük....Onun hala anne sevgisine ve ilgisine ihtiyacı var bence...Yengemin de

oğlu doğduğunda 2 yaşındaydı kızı ama ikisi de bi şekilde çok güzel büyüdü gözünüzde büyütmeyin olayı

Annelik kolay değil ki hepimiz bunları göze alarak çıkıyoruz bu yola...Bence ikisini birden idare edersiniz.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Sevil_83
sevil bencede yollama hatalığı fln bi kenara bırak da bu psikolojik olarak da çocuğa

eziyet gibi bişey....İlk günlerden alışmalı kardeşine onu evde sizin kucağınızda görmeye

sonra daha zor olacağı kesin yapmayın bence ona bunu :KK43: :KK43: :KK43:

Çocuk aklı ermez değil herşeyi düşünebiliyorlar alınabiliyorlar daha doğar doğmaz

bozdu düzenimi diye düşünmesine izin vermeyin içinde kalsa unutamasa size değil kardeşine öfkelenir ilerleyen yıllarda.

hem kreş içinde yaşı küçük....Onun hala anne sevgisine ve ilgisine ihtiyacı var bence...Yengemin de

oğlu doğduğunda 2 yaşındaydı kızı ama ikisi de bi şekilde çok güzel büyüdü gözünüzde büyütmeyin olayı

Annelik kolay değil ki hepimiz bunları göze alarak çıkıyoruz bu yola...Bence ikisini birden idare edersiniz.

çok saol canim önemli bilgin içina.s.

• Konu Sahibi Sevil_83
bende arkadaşlarla aynı şeyi sölüyorum.
anaokulu şart bi çocuk için ama 2 yaşta çok erken bence 5 yaş ideal bi zaman
ama bu şartlarda senin göndermen çok yanlış olur canım
kardeşinin olduğunda dışlandığını hissedecektir çocuk diyerek geçip gidilmez çocuklar herşeyi bilir anlar bnu unutmamız lazım..
bence göndermek için acele etme 2 si biarada büyüyecektir korkuların yersiz bence..
yerimsenibenyerimseniben

bencede psikolojisi için gönderme onun size ihtiyacı olacağı günlerde kreşe gönderirseniz kendini dışlanmış hisseder benimde 1 yaşında bir oğlum var ve şuan hamileyim benim içinde zor olacak ama allah sabır versin annelere diyorum

X