Çok arada kaldım lütfen akıl verin

Elinde 3 parmağının olmaması kişinin günlük yaşamda yapacaklarını etkilemez ki.biraz abartıyorsunuz.. benim esiminde 3 ayak parmağı yok..yürüyüşünde bir sıkıntı yok.
ayak parmağı olmasa sorun yapacağını zannetmiyorum, bence görünür olduğu için insanlar ne der diye düşünüyor. en azından ben öyle algıladım. yoksa dediğiniz gibi günlük yaşamını etkileyecek bir engel değil. adam bile düşünmüyordur eminim, zira gayet avukat olmuş çalışan biri.

konu sahibine gelince hepimizin bir gün başına gelebilecek bir şey avukat beyin durumu. gerçekten sevmediğin için şüpheye düşüyorsun. bu etrafa sorulacak, yerimde olsanız napardınız denilecek bir şey bile değil. şahsen eşimin üç parmağı olmasa, gözüm dahi görmezdi. benim üç parmağım olmasa ve karşımdaki insan "güzel, zeki ama üç parmağı yok. acaba bu kişiyle yapabilir miyim. insanlara sorayım, empati yapsınlar" diye düşünse üç parmağım olmamasından çok bu düşüncelere sahip olunmasına üzülürdüm sanırım

Elinde 3 parmağının olmaması kişinin günlük yaşamda yapacaklarını etkilemez ki.biraz abartıyorsunuz.. benim esiminde 3 ayak parmağı yok..yürüyüşünde bir sıkıntı yok.
masterchef mehmet yalçınkaya türkiye’nin en ünlü şeflerinden ve bir elinin 4 parmağı yok. avukattan daha çok ihtiyaç duymuştur parmaklarına muhtemelen

Kapısında yatmıyorum. Değişti zannetmiştim değişmediğini anlayınca bitti zaten kimsenin oyuncağı da olmadım neresinden anlıyorsunuz acaba ? Siz ne zannediyorsunuz bir doktor hiç hasta olmaz, bir psikoloğun ruhunun hiç karanlık tarafı olmaz mı ? Bence o tost pembe gözlükleri çıkarın bir kenara bırakın. Kaldı ki parmağı kesik insanın psikolojisi demişsiniz ben o insana hiç acımadım çünkü acınacak bir tarafını görmüyorum. Ayrıca tabi ki danışmanlarıma bunu söylemezdim. Bakın teoride bildiğiniz her şeyi kendi hayatınıza uygulayamazsınız. Ben de uzun yıllar bir çok eğitimden geçtim bir çok şeyi biliyorum ama sonuçta annemin karnından bu donanımla doğmadım öyle değil mi ? İnsan ruhu böyle bir şeydir neden biliyor musunuz ? Çünkü kişiliğin ilkel yönleri vardır isteseniz de bunu bir yere kadar törpülersiniz bu sebeple bence bu şekilde yargılamanız çok zalimce. Sizin ruhunuzun karanlık tarafları yok mu ? Bu şeye benziyor bir elektrik ustasının evinde de elektrik kesilebilir. Bir hekim hasta da olabilir. Bakın ben işimi yaptığım zaman dünyanın en profesyonel insanı olurum ama özel hayatımda sırf psikologsun diye her şey tıkırında gitmiyor. Bu yönden bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca evet hatalar insanlar içindir bir insana aşık olduğunuzda mantığınız devreden çıkabiliyor ve bugüne kadar yaşadığın ve bilinçaltında oluşan her bir düşünce birimi dediğimiz şemalar buna zemin hazırlamış oluyor zaten. Bunlar psikolojik eğitimden geçmeden çok önce insanın hayatına yerleşmiş oluyor
Siz gidip tedavi oldunuz mu diye sordum cevap vermediniz. Elektrik ustasının evinde elektrik kesilirse napıyor bir köşede oturup bekliyor mu? Yapabileceği bir şeyse tamir ediyor ama daha büyük bir sorunsa başka elektrikçiden yardım istiyor değil mi? Onkolog kanser olduğu zaman onu diğer bir onkolog tedavi etmiyor mu veya kalp ameliyatı gereken bir doktoru diğer doktorlar ameliyat etmiyor mu? Psikoloğu niye psikolog tedavi etmesin?

Siz bu duygusal çöküntünüz kararmış ruh durumunuz için gidip bir psikologdan yardım aldınız mı almadınız mı? Gitmediyseniz kendi kendisine düzelmesini mi beklediniz? O halde bizler niye gidelim yardım destek alalım psikologlardan? Teoride bildiğiniz her şeyi kendinize uygulayamadığınız için diğer doktorlar var. Parmağı kesik insan psikolojisini siz bilebilirsiniz psikolog sizsiniz o nedenle size sordum. Bir hasta gelip size aynı sizin yaşadıklarınızı anlatsa çelişkide olmuyor musunuz bu durumda? Dediğimi yap yaptığımı yapma mı diyorsunuz hastanıza?

Ben değil ama ergen kızım büyük sorunlar yaşadı elini kolunu çizdi ölmek istediğini söyledi. Okuldaki rehber öğretmen bizi arayınca ilk yaptığım şey pedagoga götürmek oldu çünkü ben doktor veya çocuk gelişim uzmanı değilim, en doğru yardımı bir doktorun edeceğini düşündüm. Kızım 4 ay boyunca her hafta, 4 aydan sonra da ayda bir terapi aldı ve düzeldi çocuk. Benim bugün ihtiyacım olsun, içinden çıkamadığım bir durum olsun giderim bir doktora. Ben de üniversite mezunuyum ve iki dönem zorunlu psikoloji dersi aldım. Yazdığınız süslü cümlelerden bihaber değilim. Bana burada psikoloji dersi vereceğinize kendinizi ve mesleki yeterliliğinizi sorgulayın. Ben ilk mesajınızı okuyunca -kimse alınmasın ama- eğitimini yarıda bırakmış, aile baskısı nedeniyle daha önce erkek arkadaşı olmadığı için yaşadığını aşk sanan bir genç kız sandım sizi. Evet herkes fiziksel ve ruhsal hastalanabilir robot değiliz. Önemli olan, çözemiyorsak kurtulamıyorsak bu işin eğitimini almış insanlardan yardım istemek değil mi?

Size üzülüyorum napayim ..arada iki kaliteli tavsiye verip kendi onurumu yuceltiyorum tavsiyedir
1651685982249.jpeg

Geçmiş olsun, bizim umrumuzda değil tabi de etrafınızdakiler için çok zor :KK70:

Size üzülüyorum napayim ..arada iki kaliteli tavsiye verip kendi onurumu yuceltiyorum tavsiyedir

4 yaş küçük görümceniz size "abla" demiyor diye konu açmıştınız. Kendi konunuzdaki mesajlarınız ve yazım tarzınızda da aynı kalite mi geçerli ?

Son düzenleme:
X