Çok arada kaldım ne yapmalıyım

EymenMeyraa

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2021
92
-156
31
Arkadaşlar eşimin şuan en zor dönemi bi sürü borcu var iş kurdu arkadaşı güvenip arabayı eşimin üstüne yaptı ve site ye biriken borçtan araba da hacizlendi moreli çok bozuk neyse şimdi de 7 de yasaklar geldi ya ailem ısrarla iftara davet etti anneme hacizi söylemek zorunda kaldım eşimin izin kağıdı yok ceza yersek huzurum kaçar dedim bir hfta geçti evli kız kardeşime ve bana iftar baskısı yapıyorlar kız kardeşim en sonunda tamam dedi babamın izin kağıdı var dönüşte o bırakıcak geç saatte ama diğer kimsenin izin kağıdı yok dün eşim olumsuz oldu hatta niye zorluyolar yasak çiğnedik diye ceza yersek nasıl ödücem dedi sonra annem bana ısrar edince kız kardeşim gidiyormuş dedim bakarız dedi sabah tekrar sordum bilmiyorum ya dedi arabayla 20 dk uzakta annemler annem de ısrarla mesaj atıyo baban arasın konuşsun sorsun diyo diye çok bunaldım ya gidip ceza yemekten korkuyorum gitmesem sokaklar relaksa boşuna annemleri red etmiş olucam sokak da durumlar nasıl ? Ve be yapmalıyım

Çok karışık yazmışsınız ama annem babam bile olsa bana bu kadar ısrarcı olamaz bu nedir ya? O yasaklar zaten insanlar bir araya gelmesin diye var hâlâ iftar diye tutturmuşlar kendileri yapamıyor mu iftarını?

Ceza yasak pandemi hiçbir sebep olmasa bile bu kadar ısrarcı olan insanın dediğini yapmam ben, çünkü yaparsam her zaman ısrarcı olur. Gelmeyeceğiz diyin kapatın konuyu bu kadar uzatmanın anlamı ne?

Çok karışık yazmışsınız ama annem babam bile olsa bana bu kadar ısrarcı olamaz bu nedir ya? O yasaklar zaten insanlar bir araya gelmesin diye var hâlâ iftar diye tutturmuşlar kendileri yapamıyor mu iftarını?

Ceza yasak pandemi hiçbir sebep olmasa bile bu kadar ısrarcı olan insanın dediğini yapmam ben, çünkü yaparsam her zaman ısrarcı olur. Gelmeyeceğiz diyin kapatın konuyu bu kadar uzatmanın anlamı ne?
İşte ben dedim ki babamın izin kağıdı var siz gelin alındılar annem yazmış ki biz bi teklif yaptık üstüne sen başka teklif yapıyorsun diyw

İşte ben dedim ki babamın izin kağıdı var siz gelin alındılar annem yazmış ki biz bi teklif yaptık üstüne sen başka teklif yapıyorsun diyw
aileniz ne kadar anlayışsız insanlar, üstelik tüm ihtimalleri bildikleri halde. siz de hala gitme derdindesiniz tabi ki sıkı denetim yapıyorlar

Bende çok bunaldım işte ve geçen hafta net bi şekilde zor durumda olduğumuzu söyledim normalde aileme söylemem bunları ama bu hafta tekrar olunca yine ısrar ediyorlar

İftar da iftar çok gerekli di mi bir arada iftar yapmak aksi taktirde oruç kabul olmuyor(!) ben her gün ölen hamile covid hastası haberi okuyorum hastane dışında evden çıkmıyorum korkudan. Siz gezme eğlenme peşinde, bu bir vebaldir kul haklıdır..

X