Çok asıgım ama kaybetmekten korkuyorum

Merhaba, aslinda ne yazacagim bilmiyorum. Uzun zamandir hoslandigim cocukla aramiz bozuktu ve mesaj attim. Tek mesajimla bulundugum sehire geldi. Biraz yakinlastik beni cok sevdigini birakmak istemedigini falan soyledi. İlk defa sevildigimi ve guzel oldugumu hissettirdi biri bana. Ama sanki mesajlarda yuz yuze olan samimiyeti yok. Cok az mesajlasiyoruz. Tamam sevmiyor mesajlasmayi biliyorum ama bu beni biraz uzuyor. Gercekten ilk defa asik oldum ve kaybetmekten cok korkuyorum. Beni birakip gitmesinden. Bugun biz sevgili miyiz iliskimizin yeri ne gibisinden soru sordum bunu daha sonra konusalim dedi korkmali miyim dedim hayir dedi. Ama nedense korkuyorum dusunmekten uyku girmiyor gozume. Ya beni sevmiyorsa diye dusunuyorum soyledigi her sey beni manipule etmek icinse diye dusunuyorum. Ama insan sevmedigi insani koklayarak oper mi? Arkadas cevresi cok genis biri istese bir suru kizla konusur elde eder. Ama sadece benim icin yanima gelmesi ve sinirlarimi sinirlari bilmesi. Zamana birakmaktan baska bi sey yapamam sanirim. Ama bu kaybetme korkusu gercekten cok kotu.
Çok ümitlenmemenizi tavsiye ederim her şey olabilir, açık ve net konuşmamış karşınızdaki kişi. Heveslenmeniz boşunaysa bu sizi üzer sadece.

Bunda bir tutarsızlık var.Hem sizi seviyorum diyor hem de kaçamak cvp veriyor.Uzgunum ama bir erkek sevmediği bayanı opemeseydi zaten aldatmalar olmazdı.Bana göre yakinlastik dediniz, iste bu yüzden gelmiştir, Ayrıca msj atan sizsiniz bunu da fırsat bilmiştir.Ortada bir ilişki göremiyorum.Dikkat edin

Çok ümitlenmemenizi tavsiye ederim her şey olabilir, açık ve net konuşmamış karşınızdaki kişi. Heveslenmeniz boşunaysa bu sizi üzer sadece.
Hem de çok fena üzer sanki üzüleceğimi bile bile koşuyorum gibi hissediyorum o gün sevgi yoksa aramızda neden yaklastı simdi neden bi isim veremiyor ilişkimize

Hem de çok fena üzer sanki üzüleceğimi bile bile koşuyorum gibi hissediyorum o gün sevgi yoksa aramızda neden yaklastı simdi neden bi isim veremiyor ilişkimize
Bahsettiğiniz gelme olayı anladığım kadarıyla aniden olmuş, yakınlaşma da aynı şekilde. Size karşı bazı duyguları olabilir ama kendisinden emin olmadığı şeyler var ki henüz ne yapacağını ve ne diyeceğini bilmiyor. O yüzden ümitlenmeyin o yazarsa yazın, ararsa cevap verin. Çok fazla büyütmeyin kafanızda. Sakin kalmaya ve duygularınıza kapılmamaya çalışın bu süreçte. Evet beklemek zor bu şekilde ama sizin için en iyisi bu. Zaten kararını verdiği zaman niyetini açık şekilde söyler merak etmeyin.

Temkinli olun, kendinizi çok kaptırmayın ama aşk da güzel şey, bu duyguyu sindire sindire yaşayın, endişe ve paniğe gerek yok.

Bu korkuyu senin ona yaşatman gerekir. Böyle yaparsan kaybedersin. Biz şimdi neyiz? İlişkinin başlangıcında sorulacak en tehlikeli soru. Adam kaçırır bu. Endişeni içinde taşı bunu karşı tarafa yansıtma üzerine düşme artık adımı ondan bekle.

Merhaba, aslinda ne yazacagim bilmiyorum. Uzun zamandir hoslandigim cocukla aramiz bozuktu ve mesaj attim. Tek mesajimla bulundugum sehire geldi. Biraz yakinlastik beni cok sevdigini birakmak istemedigini falan soyledi. İlk defa sevildigimi ve guzel oldugumu hissettirdi biri bana. Ama sanki mesajlarda yuz yuze olan samimiyeti yok. Cok az mesajlasiyoruz. Tamam sevmiyor mesajlasmayi biliyorum ama bu beni biraz uzuyor. Gercekten ilk defa asik oldum ve kaybetmekten cok korkuyorum. Beni birakip gitmesinden. Bugun biz sevgili miyiz iliskimizin yeri ne gibisinden soru sordum bunu daha sonra konusalim dedi korkmali miyim dedim hayir dedi. Ama nedense korkuyorum dusunmekten uyku girmiyor gozume. Ya beni sevmiyorsa diye dusunuyorum soyledigi her sey beni manipule etmek icinse diye dusunuyorum. Ama insan sevmedigi insani koklayarak oper mi? Arkadas cevresi cok genis biri istese bir suru kizla konusur elde eder. Ama sadece benim icin yanima gelmesi ve sinirlarimi sinirlari bilmesi. Zamana birakmaktan baska bi sey yapamam sanirim. Ama bu kaybetme korkusu gercekten cok kotu.
Mesajlaşmayı sevmeyen erkek yoktur. Yedekte tutan erkek vardır. Uçkuru aklına düşünce arada sırada mesaj atan erkek vardır. Önemsenmiyorsun yani sal gitsin

Sevgi opmekle, sevismekle olculmez. O yuzden sevmese koklayarak opermiydi falan diye dusunmeyin. Erkekler sevmedigi kadindan cocuk bile yaparlar. Opmek bir olcu degil. Emek, sabir, zaman, ve yasanmisliklar sevgiyi cogaltir. Daha yolun basindasiniz anladigim kadariyla. Biz neyiz diye sormak icin erken. Kaybetmekten korkmanizi anliyorum ama korkunun ecele faydasi yok. Cokta korkmayin. Ne olacak yani kaybetseniz? Tabi benim icin bunu soylemek kolay. Gelmisim 30 yasima. Sizin gectiginiz yollardan coktaaan gectim. Inanin ki biri gider biri gelir. O kadar gozunuzde buyutmeyin kimseyi. Sizi de ayni sekilde kaybetmek istemediginden emin oldugunuz insanlari gozunuzde buyutun. Deger verdiginden emin olamadiginiz kisileri degil.

Anladigim kadariyla uzak mesafe iliskisi. Cok fazla cirpinmaya degmez gercekten. Birakin nasil ilerliyorsa ilerlesin. Tekrar gelecekse gelsin. Hemen bir isim, sifat uydurmaya calismayin arkadasliginiza

Erkekler sevmedikleri kadınları koklayarak öper, seviyormuş gibi bakar, seviyorum der. Bu herif sizi cinsel olarak kullanmak için yol yapıyor, asla inanmayın. Sizi çok sevseydi siz şu an onun "ciddi sevgilisi" olurdunuz. Adam sizinle mesajlaşmıyor bile. Bir erkek çok sevdiği ve bırakmak istemediği kadına bunu kesinlikle gösterir. Şüphe varsa sevmiyordur.

Yakınlaşması için sevmesi gerekmez.
Kendinizi fazla kaptırmayın. İlla o olsun durumlarına girmeyin. Kaybetmeyi göze alın ve bu şekilde ilişki istemiyorum,diyin.
Eger seviyorsa yada ilgisi varsa sizi kazanmaya çalışır. Yoksa zaten bahanesi olur.

Biz neyiz dedıgınız an bitiyo olay zaten. Sız aramayın o arasın yazsın belkı oyle bı sansınız olur

Neden korkarsan korktugunu yasarsin. Bir iliski yasiyorsan bitebilecegini de hesaba katmalisin.
Operek koklamak, bir telefona baska sehirden gelmek.... bunlar sevgi gostergesi degil. Mesaj atmayi sevmiyor olsa bile ariyor mu mesela? Sevgi emektir.

Ama insan sevmedigi insani koklayarak oper mi?
Tabii ki öper. İnsan sevmediği insanlar günlerce tutkuyla sevişedebilir. Koklayarak öpmek ne ki?
Yaşınız 19muş, hayat deneyimsizliginize veriyorum böyle safça düşüncelerinizi

Konuya gelince
Bugun biz sevgili miyiz iliskimizin yeri ne gibisinden soru sordum bunu daha sonra konusalim dedi korkmali miyim dedim hayir dedi.
Eğer ilişkide 'biz şimdi neyiz?' sorusu soruluyorsa o iki kisii zaten gerçek anlamda bir iliskide değildir. Takılıyorlardir, hoşlanıyorlardir falan ama sevgili değillerdir. Bence böyle sorular sorup kimseden sevgi dinlenme. Kendini de sevmeye çalış. Senin değerini belirleyen bir erkeğin senden hoslanmais değil ki

Erkeklerin yakınlaşması için seviyor olmasına gerek yok, duygularınızı bastırın mümkünse çünkü çocuğun size karşı herhangi bir duygusu var gibi gözükmüyor anlattıklarınızdan. Üzgünüm ama boş ümit veren bir yorum yapamayacağım. Bir de kendinize o kadar güvensizsiniz ki, bu enerji olarak karşı tarafa geçer, erkekler her ne kadar didişselerde 😂 özgüvenli kadınlara hayran olurlar. “Biz şimdi neyiz?, seni kaybeder miyim?” kafasına girdiğin an bitti zaten, geçmiş olsun.

Bir kere çok küçükmüşsün hayatın boyunca birine ilişkiden gidecek misin diye korkmalı mıyım diye sorma. Bırak o korksun. Kaybetmekten korktuğun her şeyi eninde sonunda kaybedersin. Aşk güzel bir duygudur ama gelip geçer .Avcunun içinde olduğun birinin sana çok yaklaşması mümkün değil. Kafana takmayıp umusamazsan her şey düzelir

Beklentiye girmeyin, her an her şey olabiliyor hayatta.

Sebepsiz yere korkuyorsunuz. Ortada bişey yok korkacak. Korkmalı mıyım filan demeye devam ederseniz gerçekten korkun çünkü bu zaafla bu adam sizi mutlu etmez. Özgüvenli olun, onunlayken eğlenin, akışa bırakın. Zaten her şey olacağına varacak. Tabi siz bu korku ve özgüvensüzlikle ilişkiyi bitirmezseniz.

X