ÇOK BOZULDUM. Haksız mıyım?

powerpoint

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2016
211
104
Geçen hafta arkadaşımın bebeği oldu. Uzak yerlerde oturuyoruz ve görmeye gidemedim. Telefonda tebrik ettim vs. Bebeği çok merak ediyorum fotoğrafını göndersene dedim. Gelince görürsün çok tatlı falan dedi geçiştirdi anlıyacağınız. Bi şey demedim onun kararı yeni doğum yapmış üstüne gitmek istemedim.
Daha sonra dün bebeği görmeye gittim. Çok samimi ve heycanlı bir tavırla hadi bebeği göreyim artık çok merak ediyorum kime benzediğini falan dedim. Odanın kapısına geldik. Durdu ve duanı et maşallah deki göstereyim dedi. O an şok oldum. Kendimi fesat, nazarcı, kötü niyetli biri gibi hissettim. Ben o kadar mutlu ve heycanlıyken bebeği göstermeden böyle tedbir alması beni çok üzdü. Sonra modum düştü ister istemez. Çok belli etmemeye çalıştım ama elimde olmadan bozulduğumu belli ettim galiba. Haklı olan kim sizce?

Siz haklisiniz biraz abartmiş.ama sizin de çocuğu gördükten sonra maaşallah diyeceğinizi düşünüyorum..yeni doğum yapanlarda ister istemez nazar korkusu oluyor benim de 5 aylik bebeğim var ordan biliyorum..

ikinizde haklısınız.yeni doğum yapmis annelerde olan bir durum bu genelde.hoş görmeye çalışın.dünyanın en tatlı bebeğine sahip olduğunu ve başkalarının imrenerek kıskanarak bakacağını düşünür bazı anneler.henüz lohusa sanirim bir kac ay geçsin kendi atar fotoğraflarını zaten:)
alinmayin bence eminim kendi bile severken sürekli masallah diyor dua ediyordur.size özel bir durum değildir..

Geçen hafta arkadaşımın bebeği oldu. Uzak yerlerde oturuyoruz ve görmeye gidemedim. Telefonda tebrik ettim vs. Bebeği çok merak ediyorum fotoğrafını göndersene dedim. Gelince görürsün çok tatlı falan dedi geçiştirdi anlıyacağınız. Bi şey demedim onun kararı yeni doğum yapmış üstüne gitmek istemedim.
Daha sonra dün bebeği görmeye gittim. Çok samimi ve heycanlı bir tavırla hadi bebeği göreyim artık çok merak ediyorum kime benzediğini falan dedim. Odanın kapısına geldik. Durdu ve duanı et maşallah deki göstereyim dedi. O an şok oldum. Kendimi fesat, nazarcı, kötü niyetli biri gibi hissettim. Ben o kadar mutlu ve heycanlıyken bebeği göstermeden böyle tedbir alması beni çok üzdü. Sonra modum düştü ister istemez. Çok belli etmemeye çalıştım ama elimde olmadan bozulduğumu belli ettim galiba. Haklı olan kim sizce?
Görgüsüz!!!!
Çok sinirlendim insanlar ne kadar saygısız oldu yaa.
O an cevabını verseydiniz keşke fazlasıyla haketmiş.

Evlenmek ve çocuk sahibi olmak isteyen biri iseniz nazar değer diye korkmuştur.
Onu haklı bulmadım ama sizi de haklı bulmadım.
O abartılı hassas malum lohusa siz de fazla büyütmüşsünüz.

İçinden çıkarmasaymış keşke çocuğu. Daha korunaklı:KK45:

İkiniz de haklısınız :)

O şimdi yeni anne. Delirmiş hormonlarıyla, dünyadaki tek annenin kendisi, tek ve en güzel bebeğin kendi bebeği, en yüce en özel, en diğerlerinden farklı anne-bebek ilişkisinin de kendilerininki olduğuna, yemin dahi edebilecek kadar, emin.

Bu taze annelik herkeste böyle olacak diye bir kaide yok, kimi yukarıda bir üyenin dediği gibi hop diye whatsappa atar, ama sizin arkadaşınız gibi deliriverenlerden de çok var. Gelin mazur görüverin.

O anda bir mini şok geçirmekte haklısınız, ama sakın alınmayın. Aradan bir üç- beş sene geçmesini bekleyin, bir telefonda " bıktıııım, alıcam başımı dağlara kaçıcaammm ! " dediği bir gün, kafasına kakarsınız. İntikam soğuk servis edilen bir yemektir :KK66:)

Ama sakın alınmayın. İnanın sizlik bir şey yok.

nazar korkusunu abartmış sizinki,
ama şunu söyleyeyim tamamen farklı nedenlerle ben de bebeğe fazla yaklaşıp dokunmalarına izin vermiyordum, uzaktan gösteriyordum, pişman değilim, yine olsa yine öyle yaparım.

Siz haklisiniz biraz abartmiş.ama sizin de çocuğu gördükten sonra maaşallah diyeceğinizi düşünüyorum..yeni doğum yapanlarda ister istemez nazar korkusu oluyor benim de 5 aylik bebeğim var ordan biliyorum..
Çok çok yakınız diye garipsedim bu hareketi açıkçası

Tamamen hormonlarla alakali bi durum.. Herkeste olmasa da lohusalik binsekilde kendini gösteriyor.. Bosverin arayip sormayın farkina varacaktir..

Acaba arkadaşınız dünyada bebeği olan tek insanın kendisi olduğunu mu düşünüyor ? Nazardan bende korkarım ama kimseyi odanın kapısında durdurup dua et önce demedim
Ben de şok oldum o an . Hiç beklediğim bi hareket değildi ve çok çok yakınız

X