Çok canım sıkıldı

Malkero

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
1.175
408
31
Evime il defa gelen bi misafirim var kendisini severim de.
Kızım çok huysuzlandı gitsin bizden onun yanına gitme gibi kahvaltı yapmadı öğlen yemedi uykum var dedi pışpışlıyorum uyumuyor da yanına da gitme diyor kadın İçerde ben çoçuk pışpışlıyorum ayıp mı oldu

Misafirin yerinde olsam istemeden de olsa alinirdim. Ama annesinin tavrı da önemli olurdu. Annesi de kızının yanında uzun süre kalsaydi kalkardim ve bir daha da uğramazdim mecbur olmadıkça.

Kızım çok huysuzlandı gitsin bizden onun yanına gitme gibi kahvaltı yapmadı öğlen yemedi uykum var dedi pışpışlıyorum uyumuyor da yanına da gitme diyor kadın İçerde ben çoçuk pışpışlıyorum ayıp mı oldu
Çocuk bişeyden mi rahatsız oldu acaba? Hiç yalnız kaldılar mı siz mutfaktayken falan?

Bizim komşunun bi torunu vardı 2-3 yaşlarında,kadıncağızın evine gelen giden olunca sinir krizi geçirirdi eve alma ona çay verme diye ağlama krizine girerdi.Kadının kaç yıldır görmediği kardeşi gelmişti Almanyadan çocuk yine kriz geçirince adam bahçede oturmuştu tepsiyle çayı kahveyi gizlice bahçeye getirmişlerdi…Misafir sevmiyor bazı çocuklar,belki zamanlar alışır bu duruma..çocuk diye ben olsam gücenmezdim ama fazla da durmaz kalkardım hemen.. ☺️

Bizim komşunun bi torunu vardı 2-3 yaşlarında,kadıncağızın evine gelen giden olunca sinir krizi geçirirdi eve alma ona çay verme diye ağlama krizine girerdi.Kadının kaç yıldır görmediği kardeşi gelmişti Almanyadan çocuk yine kriz geçirince adam bahçede oturmuştu tepsiyle çayı kahveyi gizlice bahçeye getirmişlerdi…Misafir sevmiyor bazı çocuklar,belki zamanlar alışır bu duruma..çocuk diye ben olsam gücenmezdim ama fazla da durmaz kalkardım hemen.. ☺️
Ama konu sahibinin çocuğu misafir çok severmiş normalde. Bana o ilginç geldi acaba bişey mi oldu dedirtti :işsiz: Benim bebeğim de 8 aylık yabancılama huyu çok var (bu aylarda normal dedi doktorumuz) misafir gelince çığlık kıyamet ağlıyor bi de, ama asla odaya götürmüyorum kucağımda tutuyorum yavaş yavaş alıştırmaya çalışıyorum. Gelen misafiri seviyorum falan oğlumla konuşuyorum bak teyze gelmiş, amca gelmiş, teyze seni çok sevmiş, aaa teyzenin saçları ne kadar güzel falan diye diye.. Öpüyorum sarılıyorum misafire göreceği şekilde.. Misafire de yabancılama huyu var kusura bakma diyorum herkes anlayışla karşılıyor yani ayıp olduğunu sanmıyorum.

Çocuklar arada böyle huzursuzluklar yapıyorlar işte adı üstünde çocuk.
'Çocuk huzursuz oldu, sende kotu hissetin kendini. Sen çocukla ilgilen, ben gidiyim birdahaki sefere bana bekliyorum aramızda alınma gücenme olmaz diyerek kalkardım. Israrla bekledimi misafir?

Adı üzerinde küçücük çocuk..
Neden ayıp olsun ?

Arkadaşınız anlayışlı biriyse çocuk uyuduktan sonra bu konuyu onunla konuşun.
Böyle durumlarda nasil davranmaliyim acaba ben mi yanlış bir şey yapıyorum diyerek üstü kapalı arkadaşınızın fikrini de kırılıp kırılmadigini da anlamış olursunuz.

çocuğun yaşı kaç. büyük ihtimal seni alıp gidecek sanmıştır. ya da ona olan ilgini muhabettini kıskanmıştır. bağlanma döneminde normal. odaya kapanmak yerine olayı unutturun görev verin masaya beraber çay koyun misafircilik oy nayın en sevdiği ayuncağı misafirin yanına koyun o oyuncağına siz misafire. ama ne isterse yapın sonra öyle olmayacakdı böyle olacakdı diyip başa sarar.

Kızımda bir kez kendi arkadaşı ve annesi icin gidin evinize artık deyip odasına girip kapıyı da bir güzel kapatmıştı. 3 yaşlarındaydı o zaman.
Kızardım,bozardım,kem küm ettim,özür diledim.
Olabilir yani çocuk bunlar. Şimdide oğlum 2.5 yaşında kimseyle 2 kelime konuşturmuyor,yüzümu kendine ceviriyor,lafa karışıyor,sesleniyor anne diye. Bir şekilde araya giriyor. Geçen gün parkta annee bu gitsin diye bağırdı başka bir çocuğa ki şımarık falan degildir oglum,dost canlısı sevecendir genel anlamda ama yaptı yani.
Bana normal geldi,uykusuzmuş zaten,arada olur öyle şeyler. Konuşabiliyorsa oturup konuşun sakinleşince.

Benimde cocugum oldugu icin alinmazdim. Benim oglum mesela bir kere bezi kaka ile dolu oldugu halde degistirmiyim diye aglama krizlerine girdi. Elinde birde disardan geldigimiz icin bir semsiye. Ne onu nede kakali bezini birakiyor. Öylece banyoda oturup bekledik yani. Bazen cocuklar hic beklemedik sekilde huysuzlaniyor böyle. Bildigim icin alinmam. Yerinizde olsam yinede arkadasimi arar tekrar özür dilerdim.

Gayet nazik kibar.
Okul öncesi öğretmeni zaten bilmiyorum normalde herkesineve doldurmaya çalışan bize gelin bize gelin diyen bi çoçuk oysa.

Muhtemelen sizin onu bırakacağınızı düşünmüştür

Kreşte öğretmen vs dediyseniz

Lakin oğlum da rehberlik öğretmeni halasını sevmez, küçükken de sevmezdi

Çünkü hareketleri yapmacık yani çocuğa bize davrandığı gibi konuşmuyor, kendince ilgili, çocuğun seviyesine iniyor ama çocuk onu yapmacık buluyor

Zira bize o öğretmen tavrı ile davranmazken sadece ona farklı davrandığı için oğlum onunla hiç sevecen bir köprü kuramadı

X