Çok canım yanıyor...

labfaresi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
2.672
5.299
Eşim biz evlendikten bir kac ay sonra yüzüğünü çıkartıp parmağının yara olduğunu söyledi. İlk baslarda çok umursamadım sonra ara ara hatırlattım hep zorlama yara oluyor sıkıyor vb surekli birşeyler söyledi. Altin istemiyorsa gümüş o da olmuyorsa baska deneyelim illa ki biri olur dedim yine umursamadı. Açıkçası çok takılmıyordum. Ta ki eski fotoğraflarını gorene kadar.

Esimin ikinci evliliği. Eski esiyle uzun yillar birliktelermis ve sonra evlenmisler. Evlilikleri 4-5 sene sürmüş. Eski fotoğraflarının bir cogunda esimin parmaginda yüzük gördüm. Aile albumunden annesiyle bakarken farkettim. Sonra askerlik fotograflarina baktim orada da vardi. Acaba evlendikten sonra kilo aldığı icin mi diye dusundum. Askerde de su anki gibiymis kilosu. İçime cok dert oldu.

Bunlar yetmez gibi bir de balayi konusu dert oldu icime. Biz ilk evlenirken ben güzel otellere bakiyordum. 5 yildizli cok guzel yerler bulmustum. Bana o tip yerlerden hoslanmadigini hic sevmedigini, para harcamak istemedigini daha butik otellerde takilmanin daha iyi olacagini filan soyledi. Açıkçası cok da dusunmedim uzerinde dinlenmek degil mi diye dusunup tamam dedim. Ama 3 yildizli yarisi tadilatta bir otelde sacma sapan bir balayi oldu o da icimde kalmisti. Sonra bir gun elimizdeki flashlari bosaltirken, esim bir flashi acti klasorler icinde fotograflar vardi. Ya bunlari silecegim ben kalmis deyip cikardi hemen. Klasorlerden birinin adi Antalya daki en luks otellerden biriydi ve otel adi-Balayi seklindeydi. O ne filan dedim eski fotograflar bosver dedi, anladim tabi. O da icime oturdu.

Simdi 4 senedir evli oldugum halde bir gun bile dert etmemisken artık bunu dert etmeye basladim. Eski esine layik gördüğü hicbirseyi benimle yapmak bile istemedigini anladim. Daha bunun gibi bir cok degisik sey var. Ben birsey yapmak istedigimde yok sevmiyorum diyen adamin zamaninda bunlari bayila bayila eski esiyle yaptigini ogrenmek icime oturdu.en sonunda dayanamayıp patladim yuzuk konusunda.

Hic yapmamam gereken seyi yaptim eski esininkini takiyormussun deyip hem agladim hem kavga ettim. Kendi yüzüğümú de cikartip artik ben de takmayacagim deyip kaldirdim. Bir sekilde geri taktirtti bana ama o hala takmayinca bu sabah tekrsr hatirlattim, hatirlatmaz olaydim.

Takarim ama bir daha benimle kavga etmezsen tarzi birsey soyledi. En basindan beri evliligimizin simgesi bu tak dedigim yüzük onun icin sadece benim agzim dursun diye takilacak birseymis meger. Cok agirima gitti.

Belki yanlis davrandim ama cok incindim. Aglamaktan bir hal oldum. Beni sevmedigini düşünüyorum artik, ya da daha dogrusu eski eşi kadsr sevmedigini.

Kıskançlık belki, ama durum bu. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

O bazi seylere doymus..ve bencillik yapyor..sizin yasadgnz ilkleri onemsemyor..bencilce..bnce tartsmamaya calsarak konusmaya çalışın..eskiye mi takildi? O zamnlar zorla yaptgi seyleri smdi yapmk mi istemyor? Yoksa doydu da szin hislerinizi mi dusunemyor? Irdelemek lazm kesinlikle ama keske tartsmadan yapilablse 😪

Haklısınız.Eski eşi ile nedem boşanmışlar ? Sizi üzmek istemem ama acaba içinde kalmış birşeyler mi Var
Ben de onu merak ettim, hem uzun yıllar görüşmüş eski eşiyle, hem de 4 yıllık evli kalmışlar, az bir süre değil, acaba evliliği kendi hatalarından dolayı bitti de su anda içinden birşey yapmak gelmiyor mu ?özür diliyrium sizi üzmek için sormuyorum sadece neden bole davranıyor diye çözmek için

Canım kendini neden suçluyorsun anlamadım? Kıskançlık değil bu yanlış birşey de yok tavrında ben olsam ağzına mıçardım sen yine susmuşsun bu hayatta öğrendiğim birşey varsa o da kimse içine atıp sustuğuna kendi kendini yiyip bitirdiğime aman üzülmesin aman incinmesin dediğine değmiyor sen sustukça karşı taraf yaptıklarını normal zannediyor her hatasında gerekirse kavga et. Susma içine atma gün gelir ben senin için neler yaptım nelere sustum dediğinde yapmasaydın zorlamı yaptırdık derler erkekler hep böyledir. Bu şekilde içine atmaya kafanda kurmaya devam edersen mutsuzluktan hasta olursun değmez kendini değersizleştirme seni değersiz görmesinin sebebi sensin kendi değerinin farkına var ki oda sana değer versin

Maalesef boşanmış adamların içi geçmiş olabiliyor

Ben de boşanmış biriyle görüştüm, düğün yapmak istemiyor düğün gereksiz parasımı saçmak istemiyorum demişti mesela. Adam yaşamış deneyimlemiş mesela, hevesi geçmiş. Ben gelinlik giymek, düğün isterim yanlış anlamayın dünyanın parasını dökelim demiyorum asla ama isterim yani hevesim var ben çünkü yaşamadım daha önce. Ben düğün eğlencesini de istiyorum, fotoğraf çekimi de bunları sunmayan bir erkek içimi burkar

Açıkçası önceki eşi layık gördü ama beni görmedi benim neyim eksik, bana niye aynı değeri vermiyor gibi bir düşünceye kapılmak gayet normal. Sizin adam muhtemelen dediğim gibi hevesini almış ve para vermeme derdindeydi balayı için ama bizler o şeklide bakamıyoruz, değersiz hissediyoruz. Boşanmış erkek alacaksanız işi geömiş olanları almayın kzılar tavsiyem bu kadar.

Hiçbir şey ilkler gibi olmaz ki. Eşimle evlendiğimiz ilk günkü heyecan balayı tatiller gezmeler gece çıkmaları vs hepsinin yeri bambaşka o hisler bambaşka şimdi düşüyorum başkasıyla evlensem balayına gitsek bende pek sallamazdım. Sonuçta o heyecan olmazdı. Tamam sevdiğin birisi iyi zaman geçireceksin ama hayallerini kurup özlemle beklediğin o büyük günkü gibi olmaz. Bende butik otele gider hiçbir şeyi abartmadan sessiz sakin kafa dinlemelik yerde normal tatil yapmak isterdim. Bence sen bunları çok abartıp kafaya takma adam daha önce bir şeyleri yaşamış tecrübe etmiş hevesini almış. Her şeyin ilki gibi heyecanlı hevesli olmasını beklemek saçma olur. Yüzük için bir şey diyemem ama eskiden rahatsız etmeyen neden şimdi rahatsız etmeye başlamış ben buna kafayı takardım

Kendinizi bitmiş bir ilişkiyle kıyaslamak her ne olursa olsun bana çok doğru gelmedi.

Benim eşim yüzük kullanıyor ama çok severek mi? Kesinlikle hayır. Benim de unuttuğu zaman söylendiğim oluyor ama takmadığı zamanlar oturup ağlayamam kendisi bilir.

İçinizde kalacak şeyleri fekadarlık edip kabul etmeyin. Gitmek istediğiniz otele eğer maddi durumunuz müsaitse "ben sevmem öyle yerleri" şımarıklığını yapmasına neden izin veriyorsunuz ki? Maddi imkan varken yaşamak istediğiniz şeylerden feragat etmeyin. Siz ikna oldukça bunu hep yapar.

Eşim biz evlendikten bir kac ay sonra yüzüğünü çıkartıp parmağının yara olduğunu söyledi. İlk baslarda çok umursamadım sonra ara ara hatırlattım hep zorlama yara oluyor sıkıyor vb surekli birşeyler söyledi. Altin istemiyorsa gümüş o da olmuyorsa baska deneyelim illa ki biri olur dedim yine umursamadı. Açıkçası çok takılmıyordum. Ta ki eski fotoğraflarını gorene kadar.

Esimin ikinci evliliği. Eski esiyle uzun yillar birliktelermis ve sonra evlenmisler. Evlilikleri 4-5 sene sürmüş. Eski fotoğraflarının bir cogunda esimin parmaginda yüzük gördüm. Aile albumunden annesiyle bakarken farkettim. Sonra askerlik fotograflarina baktim orada da vardi. Acaba evlendikten sonra kilo aldığı icin mi diye dusundum. Askerde de su anki gibiymis kilosu. İçime cok dert oldu.

Bunlar yetmez gibi bir de balayi konusu dert oldu icime. Biz ilk evlenirken ben güzel otellere bakiyordum. 5 yildizli cok guzel yerler bulmustum. Bana o tip yerlerden hoslanmadigini hic sevmedigini, para harcamak istemedigini daha butik otellerde takilmanin daha iyi olacagini filan soyledi. Açıkçası cok da dusunmedim uzerinde dinlenmek degil mi diye dusunup tamam dedim. Ama 3 yildizli yarisi tadilatta bir otelde sacma sapan bir balayi oldu o da icimde kalmisti. Sonra bir gun elimizdeki flashlari bosaltirken, esim bir flashi acti klasorler icinde fotograflar vardi. Ya bunlari silecegim ben kalmis deyip cikardi hemen. Klasorlerden birinin adi Antalya daki en luks otellerden biriydi ve otel adi-Balayi seklindeydi. O ne filan dedim eski fotograflar bosver dedi, anladim tabi. O da icime oturdu.

Simdi 4 senedir evli oldugum halde bir gun bile dert etmemisken artık bunu dert etmeye basladim. Eski esine layik gördüğü hicbirseyi benimle yapmak bile istemedigini anladim. Daha bunun gibi bir cok degisik sey var. Ben birsey yapmak istedigimde yok sevmiyorum diyen adamin zamaninda bunlari bayila bayila eski esiyle yaptigini ogrenmek icime oturdu.en sonunda dayanamayıp patladim yuzuk konusunda.

Hic yapmamam gereken seyi yaptim eski esininkini takiyormussun deyip hem agladim hem kavga ettim. Kendi yüzüğümú de cikartip artik ben de takmayacagim deyip kaldirdim. Bir sekilde geri taktirtti bana ama o hala takmayinca bu sabah tekrsr hatirlattim, hatirlatmaz olaydim.

Takarim ama bir daha benimle kavga etmezsen tarzi birsey soyledi. En basindan beri evliligimizin simgesi bu tak dedigim yüzük onun icin sadece benim agzim dursun diye takilacak birseymis meger. Cok agirima gitti.

Belki yanlis davrandim ama cok incindim. Aglamaktan bir hal oldum. Beni sevmedigini düşünüyorum artik, ya da daha dogrusu eski eşi kadsr sevmedigini.

Kıskançlık belki, ama durum bu. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sizin adiniza uzuldum sonucta ilk evliliginiz ve heveslisiniz. Sogumaniz cok normal.
Gecen konularda “bir erkek bosanmissa sorunludur” diyorlardi gercekten oyleymis bunu da gorduk. Evlenip bosanmis erkeklerden bir adim geri durmamiz gerektigini de ogrenmis olduk.

Kendini suçlama, kim olsa üzülür kırılır bu çok normal. Yüzük çok önemli değil bence aslında. Çoğu zaman ben de takmıyorum ama anıları saklamasına takıldım. Eski eşi vefat etmiş olsa yine anlaşılır olurdu bir nebze.
Eşimle benim aramda 9 yaş var ve bizim de birlikte bir şeyler yaşamakla ilgili sorunlarımız vardı. O her şeye doymuş bir insan gibi ve benim hep yeni heyecanlarım olurdu birlikte yaşayacağımız en ufak tecrübelerde bile. En sonunda bu konuda rest çektim, düzeldi. O daha önce yaşamış olabilir ama senle yaşamadı. Yeniden heyecanlanabilmeli ve özenmeli. Kusurlu davranan taraf eşiniz.

X