Çok canım yanıyor...

Eşim biz evlendikten bir kac ay sonra yüzüğünü çıkartıp parmağının yara olduğunu söyledi. İlk baslarda çok umursamadım sonra ara ara hatırlattım hep zorlama yara oluyor sıkıyor vb surekli birşeyler söyledi. Altin istemiyorsa gümüş o da olmuyorsa baska deneyelim illa ki biri olur dedim yine umursamadı. Açıkçası çok takılmıyordum. Ta ki eski fotoğraflarını gorene kadar.

Esimin ikinci evliliği. Eski esiyle uzun yillar birliktelermis ve sonra evlenmisler. Evlilikleri 4-5 sene sürmüş. Eski fotoğraflarının bir cogunda esimin parmaginda yüzük gördüm. Aile albumunden annesiyle bakarken farkettim. Sonra askerlik fotograflarina baktim orada da vardi. Acaba evlendikten sonra kilo aldığı icin mi diye dusundum. Askerde de su anki gibiymis kilosu. İçime cok dert oldu.

Bunlar yetmez gibi bir de balayi konusu dert oldu icime. Biz ilk evlenirken ben güzel otellere bakiyordum. 5 yildizli cok guzel yerler bulmustum. Bana o tip yerlerden hoslanmadigini hic sevmedigini, para harcamak istemedigini daha butik otellerde takilmanin daha iyi olacagini filan soyledi. Açıkçası cok da dusunmedim uzerinde dinlenmek degil mi diye dusunup tamam dedim. Ama 3 yildizli yarisi tadilatta bir otelde sacma sapan bir balayi oldu o da icimde kalmisti. Sonra bir gun elimizdeki flashlari bosaltirken, esim bir flashi acti klasorler icinde fotograflar vardi. Ya bunlari silecegim ben kalmis deyip cikardi hemen. Klasorlerden birinin adi Antalya daki en luks otellerden biriydi ve otel adi-Balayi seklindeydi. O ne filan dedim eski fotograflar bosver dedi, anladim tabi. O da icime oturdu.

Simdi 4 senedir evli oldugum halde bir gun bile dert etmemisken artık bunu dert etmeye basladim. Eski esine layik gördüğü hicbirseyi benimle yapmak bile istemedigini anladim. Daha bunun gibi bir cok degisik sey var. Ben birsey yapmak istedigimde yok sevmiyorum diyen adamin zamaninda bunlari bayila bayila eski esiyle yaptigini ogrenmek icime oturdu.en sonunda dayanamayıp patladim yuzuk konusunda.

Hic yapmamam gereken seyi yaptim eski esininkini takiyormussun deyip hem agladim hem kavga ettim. Kendi yüzüğümú de cikartip artik ben de takmayacagim deyip kaldirdim. Bir sekilde geri taktirtti bana ama o hala takmayinca bu sabah tekrsr hatirlattim, hatirlatmaz olaydim.

Takarim ama bir daha benimle kavga etmezsen tarzi birsey soyledi. En basindan beri evliligimizin simgesi bu tak dedigim yüzük onun icin sadece benim agzim dursun diye takilacak birseymis meger. Cok agirima gitti.

Belki yanlis davrandim ama cok incindim. Aglamaktan bir hal oldum. Beni sevmedigini düşünüyorum artik, ya da daha dogrusu eski eşi kadsr sevmedigini.

Kıskançlık belki, ama durum bu. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Belki de yaptığı hiç birşeyi tekrarlamazsa farklı şeyler yaparsa evliliği bitmez diye düşünüyordur ama yüzük yani o ayrı bişey.

Tum yorumlari okumadim ama adamin eski esi unutamadigini nasil cikardiniz ben onu anlamadim. Ya da konu sahibinin kendidinj eski esle kiyaslamasini. Onun anlatmak istedigi adamin eski yaptiklarini gormese huyu bu deyip kabullenecek ama oyle degilmis iste, zamaninda yuzuk takmis, balayi icin en iyi otelde kalmis fala. Oysa ikinci evliliginde o kadar ozen gostermiyor. Yapmis olmak icin yapmis sanki balayini, ozentisiz bir sekilde. Tum bunlar kim olsa insanin gucune gider. Ben de sorgulsrdim beni sevmiyor mu diye. Yuzugu takarken bile şartli şurtlu takmis icinden gelerek degil. Hersey zoraki sanki. Haliyle konu sahibi evliligini, adamin sevgisini sorgulamaya baslamis.

Yorumlarınızı tek tek okudum teşekkürler öncelikle.

Esimin bosanma sebebi ya da eski esinden cok bagimsiz aslinda bu konu. 1 kişi de olsa arada beni anlayan olmus.

Allahtan belani mi ariyorsun demezseniz, aslinda eşim her konuda cok destek olur. Mesela ikimiz de yarım gun calisiyoruz, evde ben yokken ikiz bebeklerime bakar. Ben bebeklerle ilgileniyorsam o yemek temizlik yapar ya ds tam tersi. Hic gocunmaz. Her zaman her isimi kolaylastirmaya calisir. Asla ailesine ya da baska birilerine ezdirmez.

Ancak bu farkli bir durum, benim cok önem verdiğimi biliyor, sembolik bulduğumu. Takmak istemediğini soylese belki yine kabul ederdim. Mevzu tamam deyip takmamasi ve bahane uydurmasi.

Velhasil sizlerin desteği ile gittim guzelce konustum derdimi anlattim. Benim ilk kez evlendigimi bazi heyecanlarima saygi duymasi gerektigini vs.. Anlayisla karsiladigi gibi, bir de soyle birşey söyledi.

Ben seninle ikinci evliliğimi yapmis gibi degil hayatimda ilk kez evleniyor gibi evlendim dedi. Biz evlenirken yaptığı bir kac şeyi anlattı. Ne kadsr mutlu olduğunu. Su an iki çocuğum var baba oldum nasıl heyrcanlanmam sen hep ozelsin dedi. Eski es konusunda beni haklı buldu, kiskanclik olmadiginin farkinda. Bu kadar üzüldüğümü tahmin edemediği ve yanlış konuştuğu için ozur diledi.

Ben tek başıma bu konuyu boyle cozemezdim. Sizlerin desteği sayesinde oldu. Daha ogrenmem gereken cok sey var belli ki. Teşekkür ederim ♥️

Valla size açık konuşacağım.İlk eşiyle aşk evliliği sizinle mantık evliliği yaptığını düşünüyorum.Şimdi iki seçeneğiniz var ya onun size verdiği Sevgiyle yetineceksiniz,geçinip gidiyoruz işte diyeceksiniz ya da boşanıp gerçekten size aşık olacak birini bulacaksınız.

X