Cok caresizim lutfen yardim 😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayatinizi baskasinin inisiyatifine birakmayin.Kolay lokma olmayin.Halatlarlar , demirden zincirlerle degil pamuk ipligiyle baglanin insanlara... Gezmek icin onu beklemeyerek baslayin.Kendi konfor alaninizi genisletin.Baskalariyla konusmasini neden affettiginizi dusunun aynaya bakarak .Siz kendinize inanin once ve eyvallah etmemeye başlarsınız er yada gec:KK39:
Tesekkur ederim gercekten aslinda herseyi goruyorum biliyorum ama birinin bana bunlari soylemesine ihtiyacim vardi hepinize cok tesekkur ederim

Ailemi uzmek istemiyorum bide su var onlar istemedi zaten ama sagolsunlar hep yanimda olurlar yine de yapamiyorum ben hep bu yuzden kaybediyorum kimseyi uzemiyorum cocuklarim da 2 bucuk ve 4 yasinda lar gorustugum hic arkadasim yok malesef anlatacak kimsem yok dinleyenim yok bu yuzden bu durumdayim belkide
Siz de annesiniz ister misiniz çocuklarınız sırf sizi üzmemek için istemedikleri duruma mahküm hissetsinler? Her şey tolere edilebilir belki bir noktaya kadar anlattığınız durumda ama eşinizin sizden utandığını hissetmek en can yakan kısmı olsa gerek. Kendisi çok matah sanki. Bence kendinize daha fazla bunu yapmayın ya daha 26 yaşındasınız gencecik bir yaş bu niye böyle heba edesiniz

Bu tarz erkekler de var; evli olayım
Çocuklarım olsun. eşim evde beni beklesin, ben kafama gore takılayım. Aldatayım, arkadaşlarımla bekar gibi gezeyim, aşağılayım. Ama o beni beklesin.
Ve ayrılma düşüncesi bile olmaz böylelerinde. Kadın eve aittir çünkü
Kadın eve aittir değil, kadın direkt başlı başına evdir.
Daima orada duran ve sadece ‘ev’ le alakalı şeyleri üstlenen, hayatın ev bölümünü idare eden gönüllü hizmetli.
İster gider ister gitmez, ne de olsa oradadır ve duracaktır.
Acaba hangi çağda anaerkil düzenden ataerkile geçildi, çok merak ediyorum…

Tesekkur ederim gercekten aslinda herseyi goruyorum biliyorum ama birinin bana bunlari soylemesine ihtiyacim vardi hepinize cok tesekkur ederim

Hepimiz kendimizi kotu hissederiz.Bosan veya bosanma o senin bilecegin is sartlarina gore degisir.Kendine guven.Bakimli ol.Sen kendinken zaten guzelsin.Birinin seni begenemesine sevgi gostermesine ihtiyacin zaten yok.Ezilme ve ezilmeye alisma.Bir arkadas tavsiyesi bunlr benden sana.Begenmiyor mu seni sende onu begenme .Sevmiyor mu sende sevme. Kafan rahat olsun onun en iyi secenegi sensin zate 😁

Kadın eve aittir değil, kadın direkt başlı başına evdir.
Daima orada duran ve sadece ‘ev’ le alakalı şeyleri üstlenen, hayatın ev bölümünü idare eden gönüllü hizmetli.
İster gider ister gitmez, ne de olsa oradadır ve duracaktır.
Acaba hangi çağda anaerkil düzenden ataerkile geçildi, çok merak ediyorum…
Aslinda kadim donemlerden beri ataerkil yasiyoruz.Bu kadin ezilmisligimiz ilkel yasam seklinden miras . Bilicaltimizda kodlu ataerkillik.Sartlar ne zaman insanerkil olur acaba ?benim merak ettigim bu .Konuyla alakasiz yaziniz hosuma gitti cevapsiz kalamadim kb

Siz de annesiniz ister misiniz çocuklarınız sırf sizi üzmemek için istemedikleri duruma mahküm hissetsinler? Her şey tolere edilebilir belki bir noktaya kadar anlattığınız durumda ama eşinizin sizden utandığını hissetmek en can yakan kısmı olsa gerek. Kendisi çok matah sanki. Bence kendinize daha fazla bunu yapmayın ya daha 26 yaşındasınız gencecik bir yaş bu niye böyle heba edesiniz
Evet istemem cok dogru bende dusunuyorum ömrüm bitiyor bunun yuzunden diye surekli sozler veriyor yeminler ediyor sonra yine devam

Merhaba kizlar ne yapacagimi bilmiyorum kafam karisik hayatim karisik ben 5 yillik evliyim 2 cocugum var 26 yasindayim esimle evlenmemiz zor olmustu benim ailem istememisti ama ben sevdigim icin onlari karsima aldim evlendim evlendik cok cektim kaynanamin iftiralari yuzunden esimle hergun tartisiyorduk ta ki gorumcem evlenene kadar kizi gidince biraz duruldu tam cok sukur derken bu seferde esim basladi 1 bucuk yildir ilgisiz alakasiz hic umursamiyor 2 cocukla evde kaldim kucuk olduklari icin tek cikmam cok zor oluyor anca aptmanin bahcesi o da bahce denmez garaj esime surekli soyluyorum bunaldim bizi gezdir diye ama hep bi bahane oysaki arkadaslariyla surekli sehir disina gidip geliyor is bahanesiyle bi kerede bizle git dedim kac defa hic birinde goturmedi en son bi kac gun once gitti onuda kayinpederimden ogrendim bana yalanlar soyledi surdayim burdayim ve kabul etmedi ta ki telefonunu caldirmis gitti gi yerde ozaman kabul etti yani yalani dolani cok oldu ben hep affettim daha once cogu kez telefonunu kurcalarken sosyal medyadan bir suru kiza yazdigini gordum hic birini kabul etmedi onlarida affettim ama artk sevgisizlik beni bitiriyor iyice bunalima girdim birlikte gittigimiz tek yer market onda da iki metre öteden gider beni umursamaz artik dayanamiyorum konusma tarzindan biktim davranislarindan biktim beni asagilar gibi hep gun icin de ariyorum isim var der kapatir hergun soyledim sevgi istiyorum ilgi istiyorum diye ama hep ben suclu oldum ben kotu bisey istemedim sadece sevilmek o kadar seye katlanmisken sadece sevilmeyi cok gordu bana ben tesetturluyum acilmak istiyorum artik cunku gozu hep aciklarda zoruma gidiyor bi akil verin kimseye derdimi anlatamiyorum artik cok yoruldum 😔
Acilsanda gözü yinede dışarda olacak. Kendine suç yükleme çünkü seninle hiçbir alakası yok. Erken evlenmenin ve peşpeşe iki çocuk yapmanın sorumluluğunu sadece sen yuklenmissin. Otur al karşına ya bosanalim yasa kendine çeki düzen ver de. Daha çok gençsin kendini yıpratma deymez.

Vallahi bacım yerden göğe haklısın. Insanoğlu sulamadigi çiçeği açmıyor diye suçlamasın.

Hepimiz kendimizi kotu hissederiz.Bosan veya bosanma o senin bilecegin is sartlarina gore degisir.Kendine guven.Bakimli ol.Sen kendinken zaten guzelsin.Birinin seni begenemesine sevgi gostermesine ihtiyacin zaten yok.Ezilme ve ezilmeye alisma.Bir arkadas tavsiyesi bunlr benden sana.Begenmiyor mu seni sende onu begenme .Sevmiyor mu sende sevme. Kafan rahat olsun onun en iyi secenegi sensin zate 😁
Cok tesekkur ederim gercekten guldurdunuz beni allahta sizi guldursun aslinda kendime guvenim var cok sukur guzelligim var bide bakimliyimdir esimin akrabalari bile esime der sana nasil bakmis diye ama oyle bi psikolojimi bozuyor ki bu duruma geldim tekrar cok tesekkur ederim 😊

Aslinda kadim donemlerden beri ataerkil yasiyoruz.Bu kadin ezilmisligimiz ilkel yasam seklinden miras . Bilicaltimizda kodlu ataerkillik.Sartlar ne zaman insanerkil olur acaba ?benim merak ettigim bu .Konuyla alakasiz yaziniz hosuma gitti cevapsiz kalamadim kb
Özellikle anadolu bir zamanlar anaerkil bir yaşam biçimi benimsemişti ama anımsayamadım tarih ve çağları.
İlk kim yaptıysa bu çıkıntılığı, kemikler sızlasın😂

İnsanerkil kelimesi kulağa hoş gelse bile feminist düşüncelerden bağımsız ve istisnalar olabileceğini bilerek, bana göre bir kadın vicdanı, hassasiyeti ya da duygusallığı maalesef ki erkekte bulunmuyor.
Bundan ötürü de insanerkil bir topluma sıcak bakmam mümkün değil.
Her kararını kendi çıkarını gözeterek ya da aklıyla veren hatta onu bile uzuvlarına kaybederek veremeyen bir canlıyla, kompleks düşünen bir canlıyı zaten aynı kefeye koymak haksızlık olur.

Cok tesekkur ederim gercekten guldurdunuz beni allahta sizi guldursun aslinda kendime guvenim var cok sukur guzelligim var bide bakimliyimdir esimin akrabalari bile esime der sana nasil bakmis diye ama oyle bi psikolojimi bozuyor ki bu duruma geldim tekrar cok tesekkur ederim 😊
Ne demek.Hayata hep umutla gulerek bakmaniz dilegiyle 🌹♥️

Acilsanda gözü yinede dışarda olacak. Kendine suç yükleme çünkü seninle hiçbir alakası yok. Erken evlenmenin ve peşpeşe iki çocuk yapmanın sorumluluğunu sadece sen yuklenmissin. Otur al karşına ya bosanalim yasa kendine çeki düzen ver de. Daha çok gençsin kendini yıpratma deymez.
Defalarca yaptim aldim karsima her seferinde sozler verdi duzelicem diye ama hep ayni kaldi bende her seferinde inanmak istedim neden bilmiyorum ailesi hocalara gidip kagitlara biseyler yaptirirlar di belki ondandir diye de dusunuyorum

Özellikle anadolu bir zamanlar anaerkil bir yaşam biçimi benimsemişti ama anımsayamadım tarih ve çağları.
İlk kim yaptıysa bu çıkıntılığı, kemikler sızlasın😂

İnsanerkil kelimesi kulağa hoş gelse bile feminist düşüncelerden bağımsız ve istisnalar olabileceğini bilerek, bana göre bir kadın vicdanı, hassasiyeti ya da duygusallığı maalesef ki erkekte bulunmuyor.
Bundan ötürü de insanerkil bir topluma sıcak bakmam mümkün değil.
Her kararını kendi çıkarını gözeterek ya da aklıyla veren hatta onu bile uzuvlarına kaybederek veremeyen bir canlıyla, kompleks düşünen bir canlıyı zaten aynı kefeye koymak haksızlık olur.
Hitit cagi bahsettiginiz galiba anaerkil cagi.Politik acidan haklisiniz bende kadinlar bskin olsun isterim😁😁😁Bizim eksigimiz ne

Defalarca yaptim aldim karsima her seferinde sozler verdi duzelicem diye ama hep ayni kaldi bende her seferinde inanmak istedim neden bilmiyorum ailesi hocalara gidip kagitlara biseyler yaptirirlar di belki ondandir diye de dusunuyorum
Bence cesaret edemediniz iki çocukla terk etmeye

Eşim için kapanmayacağım gibi, onun içinde acilmazdim. Bu adam dünya hayatınızı zaten mahvetmis, ahiretinizi mahvetmesine izin vermeyin... salın ipini dengini bulsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X