Çok fazla tepki vermezseniz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Melahatabla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2018
2.998
2.643
34
Merhaba arkadaşlar
Benim bir sorunum var ama yazmaya çekiniyorum. Olumsuz yorumlara açığım ama beni yerden yere vurup kendini tatmin etmekten başka bir getirisi olmayan yorumlara degilim.
Konu görümcemin beş yaşındaki kızı. ( yalan olmasın birkaç ay sonra beş olacak)
Şimdi bu kızın annesini in gözü kocasından başka kimseyi görmez. Koc as ı için herkesi sırtından vurur. Mesela benim eşimin bilgilerini kullanarak gizlice kredi çekmişler zamanında. Neyse o kadar ileri boyutta ki kızından bile önce geliyor.
Bu kadın cumartesi de,dahil çalışıyor. Sadece pazar İzinli. Kızına kaynanamlar bakıyor. İzinli oldugu gün bile kızını buraya bırakıp gidiyor bazen. Öyle ki çocuk annanesine anne diyor.
Bu çocugu ananesi ve dedesi öyle şımartmış ki. Kız çok görgüsüz ve pis yetiştiriliyor. Mesela sürekli eli ya burnunda ya özel bölgesinde. Geçen o kadar çok özel bölgesindeydi ki annesine defalarca sorun var galiba bak dedim beni takmadı. Eşime bak dedirttim baktı ki kilodu çok pis ve rahatsız edici bir külot. Değiştirdiler hem de hepimizin yanında. Bu kız yemeklerde bütün tabakları avuçluyor. Her şeye elini sürüyor. Her şeyi ağlayarak yaptırıyor. Diyeceksiniz ki bütün bunlarda sen neredesin?
İşte çekindiğim kısım da bu. Ben bu kızdan hiç elektrik alamadım çok itici geliyor. Ona belli etmıyorım ama çok itici geliyor evime geldigi zaman rahatsız oluyorum. Çünkü her şeyi elliyor. En son kitaplarımı mahvetmiş. Ve kaynanama ne zaman gitsem o orda. Eşim sevmediğimi biliyor ama acaba onu üzüyor muyum bilmiyorum. Bir çocuğa bunları hissetmek beni rahatsız ediyor. Siz ne düşünüyorsunuz.
Lütfen saygılı yorumlar yazın rica ediyorum

Merhaba arkadaşlar
Benim bir sorunum var ama yazmaya çekiniyorum. Olumsuz yorumlara açığım ama beni yerden yere vurup kendini tatmin etmekten başka bir getirisi olmayan yorumlara degilim.
Şimdi bu kızın annesini in gözü kocasından başka kimseyi görmez. Koc as ı için herkesi sırtından vurur. Mesela benim eşimin bilgilerini kullanarak gizlice kredi çekmişler zamanında. Neyse o kadar ileri boyutta ki kızından bile önce geliyor.
Bu kadın cumartesi de,dahil çalışıyor. Sadece pazar İzinli. Kızına kaynanamlar bakıyor. İzinli oldugu gün bile kızını buraya bırakıp gidiyor bazen. Öyle ki çocuk annanesine anne diyor.
Bu çocugu ananesi ve dedesi öyle şımartmış ki. Kız çok görgüsüz ve pis yetiştiriliyor. Mesela sürekli eli ya burnunda ya özel bölgesinde. Geçen o kadar çok özel bölgesindeydi ki annesine defalarca sorun var galiba bak dedim beni takmadı. Eşime bak dedirttim baktı ki kilodu çok pis ve rahatsız edici bir külot. Değiştirdiler hem de hepimizin yanında. Bu kız yemeklerde bütün tabakları avuçluyor. Her şeye elini sürüyor. Her şeyi ağlayarak yaptırıyor. Diyeceksiniz ki bütün bunlarda sen neredesin?
İşte çekindiğim kısım da bu. Ben bu kızdan hiç elektrik alamadım çok itici geliyor. Ona belli etmıyorım ama çok itici geliyor evime geldigi zaman rahatsız oluyorum. Çünkü her şeyi elliyor. En son kitaplarımı mahvetmiş. Ve kaynanama ne zaman gitsem o orda. Eşim sevmediğimi biliyor ama acaba onu üzüyor muyum bilmiyorum. Bir çocuğa bunları hissetmek beni rahatsız ediyor. Siz ne düşünüyorsunuz.
Anne babası bakmaz tanıdıkları sevmez, çocuğa üzüldüm valla.

Merhaba arkadaşlar
Ama burada çocuğun suçu yok ki. Yazık yavruya. Anne çocuğun çamaşırıyla ilgilenmezse yavrunun suçu yok ki. Ona terbiye verilmezse, elini her şeye uzatması onun suçu değil ki.

Sen çocuktan uzaklaşmak yerine ona yardımcı olmaya çalış. Sevmiyorum sırf arkadan dedikodu yapıp bir şey yapamayan kadınları.

Çocuk için üzüldüm.Siz kendinizi suclamayın.Tamam elektrik alamamış sevmemiş olabilirsiniz bunda bir sey yok ama kayınvalidenizin evinde ne yaptıgı ya da kendi evinde nasıl davrandığı da sızı pek ilgilendirmez. Kendi evinizde yaptıgı hareketler için haklısınız kimse istemez ama diğerlerine eger düzeltemeyecekseniz karısmayın

Çocuğu sevmek zorunda değilsiniz, ama unutmayınızki o sadece gördüğünü, öğretileni yapıyor. Herkesin olduğu bir zamanda açıkça söyleyin çocuğun gelişimi, ilerisi için endişe ettiğinizi ve dikkate almazlarsa sosyal hizmetlere haber vereceğiniz. Abartı olabilir ama ben böyle yapardım. Sonrasını kendileri düşünsün.

Yoo dede ve ninesi gayet sevgi patlaması yaşıyor. Hatta aşırı şımarıyor. Her dedigini yapıyor. Ayrıca eşim de çok seviyor.
Sevgi patlaması cocugu o hale getirmez.Sevgi patlaması olsa o cocuk pis küloduyla dolanmaz çünkü her seyiyle ilgilenir severek bakan kişi. Sizinkilerin yaptıgı ilgi değil ilgisizlik. Cocuga gülüm canım diyip öpüp koklayıp ihtiyaçları ve terbiyesi söz konusu oldugunda saldım cayıra mevlam kayıra moduna sokmak sevgi değildir.Aksine sorumsuz ve kolaya kacan tiplerin elinde büyüyor yavrucak.

bende eşimin kız yeğenini sevmiyorum, çünkü aynı kv ve annesi :)

şaka bir yana çok aksi, yaşından büyük konuşuyor (7-8 yaşında), sürekli vurmalı şakalar yapıyor ki en nefret ettiğim şeydir. ben normalde görüşmüyorum ama binde bir görüştüğümde de eşime yalvarıyorum x beni kurtar diye

ben size mana bulamayacagim. sizin yerinizde olsam, ayni seyleri hissederdim. bazi arkadaslarimin cocuklarina tahammul edemedigimden gorusmeyi kesmisligim var. ve sebebinin bu oldugunu biliyorlar.
sonuc olarak annesi teyzesi ablasi vesairesi degilim, sempatik gelmek cok sevmek mecburiyetim yok. sizin de yok.

arti bisey yapmadan, uzak durun..yorumsuz kalin, madem dede nene cok ilgili onlar ilgilensin. esinizinde uzulmeye hakki yok diye dusunuyorum, saygi da ne kadar mecbursak sevgi de o kadar ozguruz. istedigimizi sever istedigimizi sevmeyiz. oyuzden sayginizdan ödün vermeden, gormezden gelmeye devam edin.

Ama burada çocuğun suçu yok ki. Yazık yavruya. Anne çocuğun çamaşırıyla ilgilenmezse yavrunun suçu yok ki. Ona terbiye verilmezse, elini her şeye uzatması onun suçu değil ki.

Sen çocuktan uzaklaşmak yerine ona yardımcı olmaya çalış. Sevmiyorum sırf arkadan dedikodu yapıp bir şey yapamayan kadınları.
"Sevmiyorum sırf arkadan dedikodu yapıp bir şey yapamayan kadınları."
Ben de böyle ithamlar sevmiyorum. Nereden biliyorsun. Tarzım degildir dedikodu. Dert etmişim ki yazıyorum. Eşimle de paylaşıyorum. Psikolog arkadaşıma da danışıyorum. Yeri gelirse bazı şeylerde kaynanamı uyarıyorum da. Bunları bilemezsiniz. Bunları bilemediğiniz gibi dedikoducu? Olup olmadığımı da bilemezsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X