Çok fena bir dert değil ama

Sadece 1 hayatınız varken böyle bir adamla neden bir ömür geçirme planları yapıyorsunuz, bu erkekleri biz tepemize çıkarttık boşayın en azindan gururunuzu kurtarırsınız.

Eşiniz anlayışsız öküzün biri, bunu net görebiliyoruz. Acaba bir çift terapisi falan mı alsanız? Kocanızın sizin durumunuz ile ilgili farkındalığı biraz artsa belki bu kadar anlayışsız davranmaz?

Ben haftanın 5 günü evden çalışıyorum, gebelikten dolayı işe gidemiyorum. İş çok yoğun olduğu için bazen 1-2 hafta temizlik yapamıyorum. Yemek desen çok severim mutfağı ama hergün yemek yapmam imkansız. Gebelik de var şimdi, çocuk da gelecek yakında. Eşim sağolsun, hiçbir zaman yarım kadın demedi benim için. Hatta kiminle konuşsak “kaplumbağanın işi benden yoğun, çok yoruluyor” der. Yapabildiği kadar işlerin ucundan tutmaya çalışır; çünkü bu hayatı birlikte yaşıyoruz, ben kadınım diye ondan daha çok mesai yapmak zorunda değilim. Kocanızın da bunu anlaması, kabullenmesi lazım, böyle kazmalıkla ömür geçmez.
Başkalarının yanında o kadar farklı ki. Benim psikolojimi çok iyi bildiği için vuracağı yeri iyi biliyor. Yani karşımda farkında olmadan savaştığım biri var. Ben de burda güç toplamaya çalışıyorum işte.

ya şimdi beni ve zihniyetimi burda bilenler bilir, ben daima kadınların iş hayatında olmasından yanayım kendim de çalışan bir kadın olarak. ama bu herifin kastettiği tam kadın tabirinin tam erkek versiyonu da kendisi gibi olmaz. tam erkek dediğimiz şeyin de karısını çalıştırmaması ve çok rahat yaşatması, her istediğini vs alması gerekir. ayrıca tam erkek, cinsel anlamda da mükemmel olmalı. hayır şimdi cinsel performansını sorsam adamın, alacağım cevaptan çekinirim sormam. rezil etmeye gerek yok adamı ama terbiyesizce konuşmuş.

yazdıkça sinirleniyorum.

hem çalışıp para getirecek, hem ev iş çocuk ile uğraşacak hem de muhtemelen çeyrek cinsel yetenekli adamı tatmin etmeye çalışacaksınız, öyle mi? valla daha saçma bişey görmedim ben.
O kadar haklısınız ki. Her anlamda mutsuzum o kadar söyleyim siz anlayın. Gerçekten sevdiğim birşeyi neden geri çevireyim veya kaçayım değil mi. Ayrıca sürekli tartışma çıkaran karşısındakini aşağılayan birine nasıl ilgimi sevgimi koruyabilirim. Ona göre bu ikisi farklı şeylermiş. Ben görevlerimi yapacakmışım o da kendi görevlerini.
Çalışmamı da çok istemiyor statü farkı oluyormuş kendini ezik hissediyor. Halbuki istese o da prestijli bir işte çslışabilir ama böylesi daha kolayına geliyor.
Yani her anlamda beni aşağı çekiyor. Nasıl kurtulacağımı bilmiyorum. Çocuklara sürekli beni kötülüyor. Bana beni kötülüyor. Cesaretimi toplayamıyorum bi türlü.

Çok saygısız pis bir adam. Kelimeler ağzıma geliyor ama neyse. Yıl olmuş 2021 daha kadın nasıl olunur erkeklerin tanımlamasına bakılıyor. Erkeklerin tek marifeti bizden fazla birkaç gramı olması mı? Ban yiyeceğim tövbe yarabbi...

Kendisi tam adam olsa karısına değer verir düzgün konuşur.Beklentilere bak,başka arzuları emirleri varmıymış paşanın😏

Tam olarak haklıyım diyemem. Mesela evi temizlemem gerekn saatlerde çok kirli değilse uzanıp çocuklarla film izliyorum. Ütü alışkanlığım yok zaten ütü gerektiren bir işte de çalışmıyor eşim. Bu yüzden haklı olduğu taraflar var. Boşanmayı nerdeyse ergün düşüüyorum. Her tartışmammızın da sonu aynı bitiyor. Boşanalım gitsin. Ama olmıyor işte çocuklar bir şirinlik yapınca gülüyoruz ve fazla küs kalamıyoruz.
Asıl sorun onun yarım saat sonra tüm konuşulanları unutması ama benim her kelimesini hatırlayıp yalnız kaldığımda kafamda dönüp durması
Sizi manipüle etmeyi başarmış bile.Bunları yapmıyorsunuz ya da yapmak istemiyorsunuz diye eşiniz haklı falan değil.
Bakın ben tam tersi ev işi düzen vs severim ama eşimin beklentisi olsaydı bu,şura neden böyle dese o işi burnundan gelene kadar yapmam daha ki ciddi manada demişliği yoktur.Bir defa kırıntı görmüştü hatırlamıyorum o an ne dediğini,süpürge orada elin de var süpürebilirsin demiştim.Ondan sonra ufak kırıntı bile olsa kendi alır süpürür.Hizmetçi değiliz istemezsek yapmayız sanki bizim görevimiz gibi düşünen kadınlara erkeklere ifrit oluyorum.

Tam olarak haklıyım diyemem. Mesela evi temizlemem gerekn saatlerde çok kirli değilse uzanıp çocuklarla film izliyorum. Ütü alışkanlığım yok zaten ütü gerektiren bir işte de çalışmıyor eşim. Bu yüzden haklı olduğu taraflar var. Boşanmayı nerdeyse ergün düşüüyorum. Her tartışmammızın da sonu aynı bitiyor. Boşanalım gitsin. Ama olmıyor işte çocuklar bir şirinlik yapınca gülüyoruz ve fazla küs kalamıyoruz.
Asıl sorun onun yarım saat sonra tüm konuşulanları unutması ama benim her kelimesini hatırlayıp yalnız kaldığımda kafamda dönüp durması
Evi süpürmek istemeyip keyif yaptığınız için kendinizi suçlamayacaksınız değil mi?

X