Çok fena hakaret etti

Bana tartışma esnasında paran sende kalsın girer bakar ne kadar birikmiş diye orgazm olursun dedi.bu cümlesi mıh gibi saplandı çıkmıyor ne kalbimden ne beynimden.özür dileme ihtiyacı bile duymadı kaç gün oldu.farkında bile değil söylediğinin sorsan şimdi beni suçlar .bir başka cümlesi de sana 4.bin vereyim 4 gün huzur ver sanki ben paragöz olduğum için istiyorum ortak hesabı.bunları sindirip bir evliliğe nasıl devam edebilirim :KK43:
Bence eşin bi haltlar karıştırıyor artık parayı nereye veriyorsa bilmeni istemiyor. Bu kadar basit. Ve kendisi iğrenç biri. Ben olsam tek kuruşumu bu adama vermem.

Bence eşin bi haltlar karıştırıyor artık parayı nereye veriyorsa bilmeni istemiyor. Bu kadar basit. Ve kendisi iğrenç biri. Ben olsam tek kuruşumu bu adama vermem.
Garip bir şekilde vermediğini düşünüyorum yanılıyor olabilirim tabi .çünkü şu kadar birikti diyor her ay ve uyuyor biriken paraya

Bugün söyledim ortak hesapta senin yöneteceğin bir birikim hesabına varım ama senin hesabında senin yöneteceğin bir birikim hesabına yokum dedim.ikinci dediğin benim mantığıma daha çok uyuyor ayıralım dedim.kızdı kendince sonra iyi düşün ayın onbeşine kadar dönüşü olmaz diye mühlet verdi beyzade

Adam konuşarak parayı alamayacağını anlamış çirkefliğe başlamış.
O kadar dedim sana herkes kendi biriktirsin giderleri paylaşın dayanamaz zaten ortak hesaba razı olur diye.
Şimdi buna razı olursan ilerde dediği gibi her konuda reisliği kabul ettin demektir.

Adam konuşarak parayı alamayacağını anlamış çirkefliğe başlamış.
O kadar dedim sana herkes kendi biriktirsin giderleri paylaşın dayanamaz zaten ortak hesaba razı olur diye.
Şimdi buna razı olursan ilerde dediği gibi her konuda reisliği kabul ettin demektir.
Razı olmayacağım ve eğer ortak hesap olsun derse ben biriktirdiğim parama bakıp bakıp orgazm olacağım diyeceğim .ortak hesapta istemiyorum artık.

Ortak hesap olmaması olmasından hayırlı bence, bu ortak hesaplar çoğunlukla sözde ortak hesap oluyor, ortak hesapta imza yetkisi kimdeyse o dilerse gidip bankadan tüm parayı kendi hesabına aktarabiliyor, biz Kadınlar ortak hesap var diye mutlu oluyoruz :)))
Bir tanıdığımın eşiyle ortak hesabı vardı sözüm ona, araları bir bozuldu boşanmaya kadar varan tartışma yaşadılar, adam o arada hesaptaki tüm parayı bir güzel kişisel hesabına aktarmış, kadın da kararlı boşanacak, o ara o da gidiyor bankaya ortak hesaptaki paraları çekmeye, bir bakıyor hesap tam tıkır, 5 kuruş yok.

Normalde evet evliliklerde herşey şeffaf olmalı, para mevzuları sorun olmamalı, birlikte karar alıp uygulamalı fakat bunun için karşılıklı güven çok önemli.
Tek imza yetkisi olan ortak hesaplar böyle.Her iki tarafta diğeri olmadan istediği işlemi yapabilir.Ama hesap açılırken buna dikkat etmek lazım.Çift imza yetkisi olmalı.Biri olmadan diğeri gidip para çekemez o zaman.
Carmina aklında olsun bu

Tek imza yetkisi olan ortak hesaplar böyle.Her iki tarafta diğeri olmadan istediği işlemi yapabilir.Ama hesap açılırken buna dikkat etmek lazım.Çift imza yetkisi olmalı.Biri olmadan diğeri gidip para çekemez o zaman.
Carmina aklında olsun bu
Çoğunlukla özellikle eşler arasında güvene dayalı bir ilişki olduğundan bu tip ayrıntılara dikkat edilmiyor ve maalesef ilerleyen yıllarda evlilikteki sorunlar çoğalıp ayrılma noktasına gelindiğinde önce davranan banka hesabını pek güzel boşaltabiliyor.
Verdiğiniz bilgi akıllarında olsun bence deHoppa

Carmina aklında olsun bu
Hukuki açıdan mali sorumlu oluyor parayı boşaltan diğerine karşı kızlar.yani çektiği meblağı yarısını verdiğini ispatlayamazsa hakim önünde nerde yarısı diyor hakim .diye biliyorum ben

Hakim dese ne olacak para gittikten sonra. Gardini dusurme, akiliya bak, parayi erkek yonetir oyle mi, kafa eski ama evi de erkek gecindirir sizin gibilerin kulturunde deyiver.

Bunun guvenle falan alakasi yok bence. Kocaniz ya size guzel bir kazik atmaya niyetli ya da kadinlara hak tanimayan kolesi zanneden erkek takimindan. Iki turlu de isin zor. hakkini istiyorsun diye igrenc feminist diyen adam ilerde neler der dusunmek istemiyorum

X