Çok Hayal Kırıklığı

Hayatında bir kere alacağı tektaşta cimrilik eden bunu hayatının her günü yapar. Yarın birgün birine hediye alırken, eve temizlikçi çağırmak istersen, kendine ikinci pijama takımını alacağın zaman... uzar gider. Ben de tutumluyum hele bir dikili ağacım olsun dersen uyum sağlarsınız. ( böyle kadınlar tanıyorum. Ne yapayım tektaşı, o paraya şu kadar altın alırım atarım bankaya diyen) ama değilseniz iyi düşünün derim

Yuzde yuz katildim.
Ben kendim cimriyimdir mesela, adam bana normal geldi.
Ama konu sahibi elbette kendisini mutlu eden kisi ile olmali.

Adamın cimriligini bi kenara bıraktım. Bu utanmaz adamla neden hala birliktesiniz? Parası olmaz anlarım, imkanı yoktur anlarım. Ama defalarca özel bişey beklediğinizi ima ettiginiz adam bunu anladığı halde nasıl hiçbisey yokmuş gibi ıslık çalarak uzaklaşır aklım almıyor. Akıl edememek falan değil bu. Zaten aklı başında hicbi kadın durumu belli bi adamdan 50 bin liralık taş yüzük istemez, ama 500 liralık yüzüğün bi de size linkini atıp "uyguna da bakicaz di mi" demek nasıl bi ayilik. Hani sen başka bi yüzük istemiştin ama bak bu indirime girmiş hadi buna razı ol diye yem atmış size resmen. Bence bu adamla evlilik hayali falan kurmayın, bu adam para israfı diye balayınizda sizi.memleketine götürmeyi teklif eder, sonunda istediğiniz yere gitseniz bile bi keyif alamazsınız. Yıldönümlerinizde özel biseuler beklersiniz, aynı bu yüzük pazarlığı gibi sizinle özel gün pazarlığı yapar, hayatınızın özel her anına dinamit koyma ve tat kaçırma potansiyeli olan bi adam..31 yaşındaymışsiniz o zaman bu adamla kaybedecek bir dakikaniz dahi yok demektir

hediye istenilmez ki. hem 8 ayda tanıdığın daha dışarıda vakit geçirmediğin doğru düzgün , ne evliliği ya

Olabilir yani hepimiz neler neler yapıyoruz iliskimizi kurtarmak ıcın, kız hayalindeki Yuzugu göstermiş beğendiği modelleri göstermiş belki alır umuduyla, ne var ki bunda. Somut olayın koşullarına göre değerlendirmek lazım
Tamam işte, kız beğendiği yüzüğü göstermiş adam da bu kızın aklı fikri parada diye düşünüp kızımızın kendisini test ettiği gibi o da kızımızı test ediyor belki. Hediye al, yüzük al, yedirip içir diye dolanan bir kadın adamda para harcamama hissi yaratmış da olabilir.

ev yok araba yok mesleği var ama atanmadı sınava hazırlanıyor para göz olsam son tercihim olmazmıydı
inanın üzülüyorum kendimi değersiz hissediyorum
İlk tercihin olduğu için değil tek seçeneğin olduğu için onunlasın belliki.
İki lafından biri ev yok araba yok, ne kadar itici göründüğünü bir bilsen! Boğazına bıçak mı dayıyorlar görüşme madem ev araba senin için bu kadar önemli bir kriterse. Kimsenin kimseyi bu yüzden ezmeye hakkı yok.
Zaten 10 aydır pandemi var, 8 aydır birlikteymişsin ne ara sinemaya restorana götürecek, kaldı ki o kadar çirkin şeyler söylemişsin ki ben olsam seni terkederdim, birazcık kendisine saygısı varsa o da çok yakında öyle yapar.

kitaplığından çıkarıp getirdi almadı yeni almış gibi gösterdi
konumla fazlasıyla ilgili olduğunuz için teşekkür ederim işiniz yok sanırım
Benim eşimin de bana ilk hediyesi kitaplığından getirdiği, içine notlar alınmış eski, yıpranmış bir kitaptı. Benim bakış açımı değiştirdi bu kitap, sana vermek istedim demişti. Sizin aksinize ben çok mutlu olmuştum. Hala kitaplığımızın baş köşesindedir.

Siz bu insanla uyumlu değilsiniz. Hiç değilsiniz. Evlenseniz de mutsuz bir evlilik olacak ikiniz için de.

Yani bilemedim insan nasıl hediye ister,siparişle inanın bunu aklım almıyor. Cocuklarıma doğum günleri vb günlerde aileden hediye almak isteyene bile şunu istiyor,bunu alın diyemem ki hep sorarlar.(babaanne/anneanne/hala/teyze)
Almayadabilirler,masraf yapmayın gerek yok der geçiştiririm.
Elin adamına da denmez ki bu yüzüğü istiyorum vs.
Ha bu erkek arkadaşınızın cimri olmadığı anlamına gelmiyor. Alıp gelse belki teşekkür edeceksiniz ama adam önce gösteriyor" bak sana yüzük alacam 500 tele "der gibi. Ona göre pahalı bile o yüzük zira. Evi yok arabası yok demişsiniz belki biriktiriyordur parasını bilemem ama bu durum sevimsiz tabi biraz.

ama soğuyorum beni mutlu etme cabası olmayınca bu seferde sorun ne deyince bende anlatıyorum
düzelcem dedi öğret bana dedi anlat dedi
anlattım bende şundan şundan holsnaırım şundan mutlu olurum diye ama bir kulaktan girdi diğerinden çıktı
Seni mutlu etme çabasını illa maddiyatla mı göstermek zorunda? Kaldı ki bir ilişkide sevgi, saygı, ilgi karşılıklı gösterilir.
Ben de eşimle uzakta, farklı ülkelerde flört ederek evlendim, işten eve gelince internetten aynı anda film açıp sonra üzerine konuşuyorduk, kitap okuyup birbirimize kitapları anlatıp üzerinde tartışıyorduk, felsefe, tarih gibi alanları araştırıp birbirimize aktararak birlikte araştırıyor ve birbirimizi besliyorduk.
Bazen internetten oyun açıp oynuyor, bazen sabaha kadar makara geyik yapıp eğleniyorduk, birlikte müzik dinleyerek dans edip keyifli vakit geçiriyorduk, uzun uzun sohbetler ediyor ve çooook mutlu oluyorduk.
Senin mutluluk kıstasın çok vizyonsuz gerçekten.
Bu şekilde değil 31, 51'e de gelsen aklı başında birisiyle olamazsın.

Merhaba Hanımlar
Konum basşka yerdeydi ama ben burayada açmak istedim..Kafam öyle karışıkki ben mi az la yetinemiyorum yoksa karşımdaki adamda mı sıkıntı var yoksa kendimi suçluyacağım..Nolur bir el atın;
Sevgilimle ciddi niyetle tanıştık ve devam ettik ,o asla kabul etmez ama ben onun cimri olduğunu düşünürüm hep.Bir önceki konumu hatırlayanlar bilir bu sevgilim ya ince düşünemeyen biri yada inanılmaz cimri..Hani bazen görürsün aslında ama başka gözlerede ihtiyacın olur ya işte öyle bir durumdayım gören gözlerinize ihtiyacım var.
Sevgilim dün watsptan bana dediki sana bir link atacağım ya beni boğucan yada ayy aşkım diceksin dedi.Linki atmış sonra silmiş ben gördüğümde niye sildin dedim hadi at dedim neyse attı bi baktım çiçek sepetinde tek taş pırlanta indirime girmiş 500 tl ye..Ben de güldüm niye güldün demiş ben de anca şaka olabilir diye güldüm dedim bak sen niyeki demiş ben de sen ciddimiydin ki dedim sordum dedi sonra ben de sorma dedim..Neden biliyomusunuz artık öyle sinirlendim öyle boğazıma kadar geldiki bu adam yaklaşık 9 aydır bana birtane hediye almayan bir adam ben ondan defalarca sen cimrisin birtane hediye almadın bana desemde ya aşkım maşkım der ama oralıda olmaz.Zaten ilişki pandemi de başladı 8 ay oldu doğru dürüst ne restorana götürdü ne gezmeye ne sinemaya ne başka bir yere.İnsan çiçek sepetinde ki yüzüğü gösterir mi..
Bir de ondaki cimrilik potansiyelini sezdiğim için istediğim modelide daha önce söylemiştim de göstermiştimde ben ona, oda tamam demişti.Evi yok arabası yok geçtimki ille olsun olmalı diyen biri değilim ama özel anlar vardır o anlarda üçün beşin hesabına bakılmamalıdır diye düşünürüm hep.Herneyse sonra bu yüzük kendi sitesinde daha pahalı neyi var yazmış bende kızdım ve dedimki herşeyi ucuza kapatma derdindesin sen inanıyormusun standart bir pırlanta yüzüğün 500 tl ye ineceğine dedim..Sonuçta devir tasarruf devri uygunada bakıcaz dimi yazmış bende ucuza almanın derdindesin özel şeylerde bile 8 aydır bana bir hediye dahi almamışssın şimdi yüzük derdine mi düştün altından kalkamayacağını düşünüyosan evlenme, cimriysen hele benle hiç evlenme dedim artık aşırı kırılıyorum bu hallerinden dedim hayallerimi ufak mutluluklarımı bile yıkıyosun hevesimi kaçırıyosun dedim yüzükte bile tasarruf yapma derdindesin,çiçek spetinden kargoylamı gelecekti yüzük istersen milyoncudan al daha ucuz olur dedim.Arkadaşlar belki durumu yoktur diyenlere belirteyim kenarda parasının olduğunu biliyorum araba bakıyor almaya niyetli.Niye bukadar kırıcısın niye beni kırıyosun öylesine attım falan yazdı sonra.Dünden beri konuşmuyoruz ama çok kırgın ve kızgınım.
Bu adam sakin biri,bana bir poşet dahi taşıtmaz, muahbbetimiz eğlenceli ciddi düşünen iyi bir baba koca olabilecek biri ama bir çok huyumuz o kadar zıtki...
Cimri değilim diyor ama cimri malesef ve bu beni çok yıpratıyor kırıyor başta tamam dediği konularda daha sonra kendi kendine tekrar gündeme getirip kavga çıkartıyor..
Ayrılığı düşünüyorum ama alıskanlık var..
Bazen kendi kendime düşünüyorum mantık evliliği değil aşk evliliği değil e peki ben niye bu adamla beraberim diye.
31 yaşındayım yaşım geçiyor diyemi acaba diyorum.Kalbim kırık alacağı tek taşta bile tasarruf yapmayı düşünen bir adamla beraberim.
Çok üzülüyorum inanın.
Siz bu durum karşısında ne tepki verirdiniz?
yazım hataları için affola hanımlar
Sizin 31 yaşında neyiniz var? Birikim, ev, araba, düzenli gelir? Yanı + değeriniz nedir bu hayatta şahsınıza ek olarak?

Tamam işte, kız beğendiği yüzüğü göstermiş adam da bu kızın aklı fikri parada diye düşünüp kızımızın kendisini test ettiği gibi o da kızımızı test ediyor belki. Hediye al, yüzük al, yedirip içir diye dolanan bir kadın adamda para harcamama hissi yaratmış da olabilir.
Hmmmm o da mantıklı. Acaba öyle midir ki, öyle olsa anlardı bence belki ama bilemedim eger bu kız paragöz diye böyle yapıyorsa o daha kötu cunku kızın amacı bu olmamasına rağmen yanlış anlaşılıyor. Bizim gibi ince düşünsünler istiyoruz ama iste olmuyor

Hmmmm o da mantıklı. Acaba öyle midir ki, öyle olsa anlardı bence belki ama bilemedim eger bu kız paragöz diye böyle yapıyorsa o daha kötu cunku kızın amacı bu olmamasına rağmen yanlış anlaşılıyor. Bizim gibi ince düşünsünler istiyoruz ama iste olmuyor
Bilmiyorum tabi ki tamamen varsayım. Bana hediye al, bak bunu istiyorum bu yüzüğü al diyen biri olsa karşımda ben de almak istemezdim sanki. Ki hediye vermeyi çok seven markete gidince bile sana sürpriz aldım diye dönen insanım. Ama hediye diye tutturan birine almazdım gibi geliyor.

konuya yapilan yorumlara issiz misiniz demek ne alaka herhalde buraya herkes bos vaktinde giriyor, buraya girdiysem isim yoktur, isim olsa burada ne yapayim? valla sosyal hayatinda sesi cikamayan da burada kendine soz hakki verilince hemen cirkinlesiyor.

ayrica zaten olmasi gereken seyleri lutuf gibi gostermeniz cok komik. normalde zaten toplu tasima kullaniyorsaniz adama taksiyle gidelim demediginiz icin size kimse madalya vermeyecek cunku zaten sizin normaliniz toplu tasima. bence etraftan, sosyal medyadan falan cok etkilenip adami biraz darlamis olabilirsiniz.

cunku size sordugumda bana cikolata veya dumduz bir triko getirse sevinirim dediniz ama adam kitap getirmis sevinmemissiniz. iliskide rol yapmak her zaman bir yerde patlak verir.

Bilmiyorum tabi ki tamamen varsayım. Bana hediye al, bak bunu istiyorum bu yüzüğü al diyen biri olsa karşımda ben de almak istemezdim sanki. Ki hediye vermeyi çok seven markete gidince bile sana sürpriz aldım diye dönen insanım. Ama hediye diye tutturan birine almazdım gibi geliyor.
Evet ben de baska şehirdeki arkadaşlarıma falan surprız yapar giderim hep ama bir arkadasım vardı karsıda oturan O kadar cok laf ediyordu ki buluşma işine sureklı Anadolu’da buluşmak istiyordu halbuki hususi olarak kıta secmezken laf sokup duruyordu artık ben de inadına gitmiyordum. Gerci arkadaşlıkla sevgililik farklı ama biri bir sey tutturdu mu gerçekten itici oluyor, konu sahibinin üslubundan cok o ısrarcılığı sezmedim ama muhtemelen erkek arkadaşı kaba ve düşüncesiz ve cimri biri sadece.

X