çok kararsızım... işin içinden çıkamıyorum..

_eCeM__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
37
0
merhaba arkadaşlar...
Sizlerden akıl almak istiyorum lütfen fikirlerinizi paylaşın...
Ben daha önce evlenip ayrılmış biriyim. Daha sonra gorucu usulu ile bir nişanlılık dönemi yaşadım nişanlım bekardı ve ben kımseyı sevemem artık derken ona aşık olmuştum yaşadıgım onca seye ragmen. fakat nişan atıldı 2 ay önce. sebep ise nişanlım önce annem seni istemiyor dedi bende ailenle aranda kalmak istemem bu olay sana baglı dedim ve yuzujleri attık. ama daha sonra aileler gorsutu ve nişanlım babamdan ev ve araba istedi öbür damadına verıyorsun bana neden vermıyorsun dedi.
ancak ev ve arabayı alırsan bu yuzugu tkrr parmagıma takarım dedi. ve ben bunu kaldıramadım bitti. daha sonra beni aradı bunlar benım ıcın degıl senın ıcın sen ve bebegımız ıcın ıstıyorum bunları sen yanımda olursan baban bunları bıze alır dedi.
Sonra bi dönem daha sustu kaçtı aramadı sormadı...
ve bu donemde ben bırıyle tanıstım tum gecmısımı anlattım apacık oda bosanmıs bırısı. bana deger verıo ama sevemıyorum onu bı turlu olmuyo...
Maddi durmuda iyi maddiyata onem vermıyorum bu kısmı yanlıs anlamayın bı lokma ekmege razıyım ama bana hep denk gelenşer benı soyup sogana cevırmeye calısıo bu yuzden onun bole bı beklentısı olmadıgını bılıyorum zaten durumu oldukca iyi.
Bu tanısmadan sonra nısanlım beni tkrr aradı yuzyuze gorusmek ıstıyorum dedi gorustuk ve ben hayatımda biri oldugunu söyledim sevmiyorum ama bana deger verıyo dedim. bunun uzerıne bana ondan 5000ytl al seni yanıma alacagım para yok pul yok böle nasıl yanıma alayım seni dio ve sureklı mesaj atıp para konusunu hallettınmı dıo
ve sureklı benı sevdıgını bunu bu yuzden kabullendıgını soluo hayatımda 2. bi kişi olmasını bundan dolayı kabul edıyormus. parayı alınca ev tutarız kendi hayatımızı kurarız diyo..
ama ben sevgilisi olcakmısım 1 2 sene sonra nıkah yaparmıs ancak...
seviyorum ama olmuycak bılıyorum
ne olur bana bişiler soyleyın bunun amacı ne aslında amacını goruyorum ama bırılerınden duymak sanırım benı rahatlatacak...

bence kesinlikle inanma arkadaşım. adamın tek derdi para olmuş. seni gerçekten sevse başka hiç bişeyi düşünmez. üstelik o adamdan para aldıktan sonra nolcak, adamın parasıyla ev tutunca herşey hallolcak mıymış? cidden saçmalık. bence bu adamla zaman kaybetmeye değmez, yine de sen bilirsin..

bi kere nişanlınız olacak o karaketsizi hayatınızdan çıkarın derhal.hala anlamadınız mı adamn derdi PARA.

merhaba canım yazdıklarını dikkatlice okudum biz bayanlar çoğumuz diyelim genelde bir kişiye aşık oluruz sana ben bi olay anlatayım bende birini seviyordum sebepsizayrıldık ailemden istyecekti beni tabi o zamanlar insan ne bileyim bazı şeyleri göremiyor arada arıyodu konuşuyoduk ama ortada olna bişe yoktu derken biriyle çıktım iyi bi insan ama sevemedim 2 ay sonra ayrıldım hala aklım sevgiğimdeydi aradan 2 ay geçti arkadaşımın abisi beni beğenmiş ciddi de düşünüyordum tabi ben kabul etmedim bu 4 ay devam etti nası olduysa kabul ettim iyi bi insan dğürüst bana bakabilir bei de seviyordu inanırmısın ilk zamanlar görmek bile istemiyodum onu ama neden devam ediyodum alışkanlıkmı derken nişanlandık ben hala aynıyım mantık evliliği yapacaktım 1nişandan 1 hafta sonra okula giti işte o zaman anladım onu sevdiğimi sana bu olayı benzer şeyleri bende yaşadım şu an onu svediğin için görmek istemiyorsun bazı şayleri ama bence apaçıık ortada maddiyat için sana yaklaşmış gerçekten seven insan maddiyatı kendi emeğiyle karşılamak ister ve hemen nikah yapma çabalarına girer bence o işiden ilişkilerini kpoparmanı tavsiye ederim şimdi hayatında oln insan için ise içinde hafif de olsa elektirik varsa zaman tanı ben öyle yaptım herşey zamanla şimdi sorarsan dünya tatlısı bi kızım var ve eşimi de çok seviyorum biraz uzun oldu ama başınızı ağrıttıysam affola:)

canım bende gorebılıyorum herseyı tek amacı para sevse asla bole talepleri olmaz olamaz ama bana eger bak benı bırakırsan ben sana neler yapıyorum dısarda dolaşmazsın seni rezil ederim dio ben zaten asla o insandan o istedıgı parayı almam bunu yapamam...

öncelikle ailenle paylaşmışsın aileler görüşmüş bişe yapabileceğini de sanmıyorum sadece gözdağı vermek istemiş olabilir

merhaba canım yazdıklarını dikkatlice okudum biz bayanlar çoğumuz diyelim genelde bir kişiye aşık oluruz sana ben bi olay anlatayım bende birini seviyordum sebepsizayrıldık ailemden istyecekti beni tabi o zamanlar insan ne bileyim bazı şeyleri göremiyor arada arıyodu konuşuyoduk ama ortada olna bişe yoktu derken biriyle çıktım iyi bi insan ama sevemedim 2 ay sonra ayrıldım hala aklım sevgiğimdeydi aradan 2 ay geçti arkadaşımın abisi beni beğenmiş ciddi de düşünüyordum tabi ben kabul etmedim bu 4 ay devam etti nası olduysa kabul ettim iyi bi insan dğürüst bana bakabilir bei de seviyordu inanırmısın ilk zamanlar görmek bile istemiyodum onu ama neden devam ediyodum alışkanlıkmı derken nişanlandık ben hala aynıyım mantık evliliği yapacaktım 1nişandan 1 hafta sonra okula giti işte o zaman anladım onu sevdiğimi sana bu olayı benzer şeyleri bende yaşadım şu an onu svediğin için görmek istemiyorsun bazı şayleri ama bence apaçıık ortada maddiyat için sana yaklaşmış gerçekten seven insan maddiyatı kendi emeğiyle karşılamak ister ve hemen nikah yapma çabalarına girer bence o işiden ilişkilerini kpoparmanı tavsiye ederim şimdi hayatında oln insan için ise içinde hafif de olsa elektirik varsa zaman tanı ben öyle yaptım herşey zamanla şimdi sorarsan dünya tatlısı bi kızım var ve eşimi de çok seviyorum biraz uzun oldu ama başınızı ağrıttıysam affola:)
inan senin adına cok sevindim... ben cok zor gunler gecırdım eski eşimde aynı yontemle yaklastı bana eski eşim içinde bankamatıkten baska bısı degıldım ama sonunda layıgını buldu cezaevinde su an... Allah goruyor bı sekılde cezasını buldu.
kaldıramadıgım sey neden hep boylelerı benı buluyo..:KK43:

umarım maddiyatı düşünmeyen ve seni gerçekten seven biriyle hayatını birleştirirsin bi gün. üzüldüm ve sinirlendim hikayene .. :1ninca:

O eski nisanlin olacak insani tamamen hayatindan cikar. Cunku seni bile kullanip para sizdirmayi dusunmus biri o. Hani gazetelerin 3. sayfa haberi olacak cinsten bir haber. Sevgililer falan boyle ceteler olusturur da zengin isadamlarina tuzak kurarlar ya...

Aman..Allah korusun valla canim ya, dikkat et.

Sen akli basinda mantikli bir insansin anladigim kadariyla, boyle ipe sapa gelmezleri hayatindan uzaklastir. Her turlu bela olur boyleleri. Cok ciddi boyutlara ulasmadan siz, ailenizle paylasin bu durum derim.

Canim diger asik olmadigin kisiyle de acele karar verme once bir taniyin birbirinizi. Zaman ne gosterir bilinmez tabi.

inanamıyorum rezalet!!! ecemcim çok iyi düşün yanlış bir karar wermeni istemeyiz aşk gözlerini kör etmesin seni kandırmasına izin werme we korkma hiç birşey yapamaz zaten öyle bi gücü olsa senden böyle bir beklentisi olmazdı Allah yardımcın olsun :KK43:

kesinlikle birlikte olma
bu ne maddiyatçılık böyle
seni için yapıyorum bunları dediğine de kanma
ne malum seni kandırmadığı
ev ve araba istemiş ne sinir bozucu hareket böyle
tekrar söylüyorum KESİNLİKLE kanma ona bırak herkes kendi yoluna gitsin..

şu an hala mesaj atıyo ve para konusunu konuş diyip duruyo konusmucam dediğimdede küfürler savuruyo Allahım ne olur bana yardım et yanlış yapmak istemiyorum:KK43:(((((((((((((((((

Neden bir süre kendinize zaman vermiyorsunuz..
Hayatınızda kimse olmasın,kafanızı dinleyin.
Ayrıca ne iş yapıyorsunuz da para muhabbetleri dönüyor bu kadar çok..
Bilmiyorum anlattıklarınız bana karmaşık geldi,herşeyden uzaklaşın olsun bitsin.
hemen evlenmek gibi bir mecburiyetiniz mi var?
Zaten anladığım kadarıyla bir ilişkiden diğerine geçişte sıkıntı yaşamıyorsunuz,o para manyağını bırakın,zaten işler yoluna girer.

nasıl adam bu ya adamlık kavramı yerlerde artıkk siz başkasıyla görüşüyorsunuz onu yolda bana gel diyoo yok artık dicem ya brakın bu adamı hatta bi süre bütün adamları bırakın kafanızı dinleyin bencee

Neden bir süre kendinize zaman vermiyorsunuz..
Hayatınızda kimse olmasın,kafanızı dinleyin.
Ayrıca ne iş yapıyorsunuz da para muhabbetleri dönüyor bu kadar çok..
Bilmiyorum anlattıklarınız bana karmaşık geldi,herşeyden uzaklaşın olsun bitsin.
hemen evlenmek gibi bir mecburiyetiniz mi var?
Zaten anladığım kadarıyla bir ilişkiden diğerine geçişte sıkıntı yaşamıyorsunuz,o para manyağını bırakın,zaten işler yoluna girer.

para konusu benle alakalı deil benım mal varlıgım yok bahsedilen maddiyat babama ait.
bir ilişkinde diğerine gecerken canımın ne kdr yandıgını ancak benım gıbı yasayanlar anlayabılır..
ayrıca evet evlenme mecburiyetım yok ben zaten boyle bı mecburıyet hıssettıgımı soylemedım

şu an hala mesaj atıyo ve para konusunu konuş diyip duruyo konusmucam dediğimdede küfürler savuruyo Allahım ne olur bana yardım et yanlış yapmak istemiyorum:KK43:(((((((((((((((((

Öncelikle geçmiş olsun.Üzüntünü anlıyorum..Kendini fazla yıpratma...Bu da geçer.Belli ki daha önce kötü günler yaşayıp hayata tekrar tutunmuşsun.Gün kararıp kalmaz.Güneş yeniden doğacaktır.
Yanlış yapacağını zannetmiyorum.Zaten eski nişanlının ne karakterde olduğunu anlamışsın.Sana bir şey yapamaz.Ailen var başında sahipsiz değilsin.Ayrıca seni rezil ederim gibi alçakça laflar ettiğinde :''''Ben seni rezil ederim.Kadın parasına tamah eden ve sırf para için ısrar eden biri olduğunu ve beni zorladığını herkese anlatırım'' deyiver.
Eğer erkekliğinden utanmıyorsa ( ki utanmıyor para için yapmayacağı şey yok belli ki)
Kendi bilir sende onu çevresine rezil et.Nasıl bir para delisi olduğunu anlat...
Sonradan tanıştığınız kişi için isterseniz fazla acele etmeyin..Daha sonra karar verin.
Sevemiyorum diyorsun.Belli ki bu kadar sorun yaşarken bu kişiyi doğru değerlendiremiyorsunuz.Umarım doğru kişidir ve ikinizde çooook mutlu olursunuz....

bu adamın tek amacı senden para koparmak.parayı alınca belkide kaçıp gidecek.seven insan parayı çalışır kazanır.babandan istemiş ne kadar geniş mezhepliki birde öbür adamdanda almanı istiyor.sakın bu tuzağa düşme ve bu kişiylede görüşme

anlatmak istedıgım su aslında cok zor gunler gecırdım daha oncekı topıgımdede bu konuları yazmıstım zaten. aşk aramıyorum kesinlikle...artık öle bi duruma geldim ki karsımdakı 4 4 luk bırı bıle olsa ona ınanamıyorum altında bişiler arıyorum...

sakın.....sakın ha bu hataya düşme...biraz daha baskı yaparsa bu durumu ailene bildir.bu adam bana hiç tekin gelmedi

X