Çok korkuyorum :(

basilicum

Guru
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2009
177
3
merhaba kızlar dualarınıza eskisinden daha çok ihitiyacım var :KK43:
endometriyosiz hastalığımdan kaynaklanan inferliteden dolayı tüp bebek denemiştim 4.evre ve enson evrede olan hastalığım ve çikolata kistlerimle bir umut deyip denediğim tüp bebekte hamile kaldım fakat boş gebelikten kürtaj oldum yıkıldım mahvoldum fakat bunlada bitmedi yaklaşık 4 ay önce olduğum kürtajdan sonra ağır derecede ağrılar çektim adet olamadım bi sürü söktürücüye rağmen olamadım geçen gün bi yardımla gittiğim Tekzen çamlıbel koydu en son teşhisimi ve hemen acil ameliyat dedi ikinci laproskopi şart dedi rahim kürtajdan dolayı aşırı mıkrop kapmış ve kapanmış :KK43: çikolata kistim dönmüş ve sancı yapıyo ve vucuduma dolan kan pıhtıları sağ kasığıma kanlı ödem yapmış apandistimde iyice şişmiş ..

yakında ameliyat olcam ve inşallah rahimi açıp sprail mi ne takçaklarmış bu spraili taktıran varmı o 3 ay takılı kalcakmiş ilaç falan verceklermiş hormon ilacı adet olmam için :KK43: bide ağır bi antibiyotik tedavisi dediler napçamı şaşırdım çok korkuyom çokk ağrılar bi yandan dr. avrupa hastanesi Herman ıŞÇı bu dr.a giden varmı bu ameliyatı olan varmı ne olur bişi diyin ne olur çok çaresizim :KK43:

Son düzenleme:
merhaba kızlar dualarınıza eskisinden daha çok ihitiyacım var :KK43:
endometriyosiz hastalığımdan kaynaklanan inferliteden dolayı tüp bebek denemiştim 4.evre ve enson evrede olan hastalığım ve çikolata kistlerimle bir umut deyip denediğim tüp bebekte hamile kaldım fakat boş gebelikten kürtaj oldum yıkıldım mahvoldum fakat bunlada bitmedi yaklaşık 4 ay önce olduğum kürtajdan sonra ağır derecede ağrılar çektim adet olamadım bi sürü söktürücüye rağmen olamadım geçen gün bi yardımla gittiğim Tekzen çamlıbel koydu en son teşhisimi ve hemen acil ameliyat dedi ikinci laproskopi şart dedi rahim kürtajdan dolayı aşırı mıkrop kapmış ve kapanmış :KK43: çikolata kistim dönmüş ve sancı yapıyo ve vucuduma dolan kan pıhtıları sağ kasığıma kanlı ödem yapmış apandistimde iyice şişmiş ..

yakında ameliyat olcam ve inşallah rahimi açıp sprail mi ne takçaklarmış bu spraili taktıran varmı o 3 ay takılı kalcakmiş ilaç falan verceklermiş hormon ilacı adet olmam için :KK43: bide ağır bi antibiyotik tedavisi dediler napçamı şaşırdım çok korkuyom çokk ağrılar bi yandan dr. avrupa hastanesi Herman İŞÇİ bu dr.a giden varmı bu ameliyatı olan varmı ne olur bişi diyin ne olur çok çaresizim :KK43:

basilicum hayatım gerçekten senin için çok üzüldüm :KK43: rahim yapışmasını malesef bende yaşadım..sohbette konuşmuştuk belki hatırlarsın....malesef benimde kürtajdan dolayı rahmimde yapışma olmuş..bende senin gibi adet olamadım bir çok adet söktürücüye rağmen..en son eylül ayında laparoskopi oldum ve rahimdeki yapışıklıklarım açıldı..amaliyattan sonra hemn adet oldum ve şu anda çok şükür adetlerim düzenli oluyor.tabi senin başka rahatsızlıklarında var..öncelikle gerçekten araştır ve bu konuda uzman bir dr a git..bu arada bazı dr lar spiral takıor ama benim dr um bana takmadı rahim kendi açık kalabilmeli dedi dediğim gibi şu anda gayet iiyim..ama çok dr a gittim hepsinin içinden en çok inandıüımı seçtim..bendeki yapışıklık çok ileri dercedeydi.umarım sende bir an önce ii olurdun.amaliyatınıda fazla erteleme cnm ilerleyebiliyor yapışıklı yani rahimdeki kapanma dediğin şey..çok geçmiş olsuncnm dualarım seninle..bu arada formdan rahim yapışması ile ilgili yazılara bakmanı tavsiye ederim..

yaaa bugun 3 dr.a gittim biri 5000 istedi biri 2000 biri blmemne daraldım bende sprail taktırmak istemym yani benm rahımım kürtajdan kapandı sonçta yani sürekli olan bişi diildi bana pek mantıklı gelmedi hala dr.bakıym çok kafam karışık çokk :KK43:

yaaa bugun 3 dr.a gittim biri 5000 istedi biri 2000 biri blmemne daraldım bende sprail taktırmak istemym yani benm rahımım kürtajdan kapandı sonçta yani sürekli olan bişi diildi bana pek mantıklı gelmedi hala dr.bakıym çok kafam karışık çokk :KK43:

cnm endişelerini anlıyorum ama kürtajlada olsa olmuş..zaten bu olayın genelde sebebi kürtaj..spirali takmalarının amacı yapışıklık açıldığında o rahimdeki hasarlı noktalar ii olurken yapışmaya eğilim gösterir diye yani yapışıklık tekrarlamasın diye takılıyor..ama benim ikinci amaliyatımda dr takmadı bana spiral..rahim kendi açık kalabilsin dedi..bende takmadıı için çok korktum ama korktuğum olmadı şükür...ben 1 histeroskopi amaliyatı oldum..3 ofis histeroskopi oldum 1 laparoskopi olsum sadece yapışıklık için..ve 13bin harcadım 2 buçuk yıldır bu işlemler için..çok param boşuna gitti..ama sağlık olsun diye gözümüz görmedi..bence ene baştan konuş dr ların tuzağına düşme..tekrar etme riski var unutma amaliyat olmadan önce onu konuş dr la..

canım yazdıklarının çoğunun anlamını bilmesemde çok üzgün olduğunun farkındayım,geçmiş olsun,Allah yardımcın olsun...

canım bu arada galiba aynı şehirdeyiz,merak ettim,hangi doktorlara gittin?..

cnm ben konyada gülgin köseoğluna gittim..tedevamide ona oldum(gebelik öncesi bebek tedavisi)kürtajımıda ona oldum malesef :KK43:ama işte olacağı varmış oldu..sen hangi dr a gidiyosun..ben şu anda ankarada oluyorum tedavimi..

başkent hastanesindeki ayla üçkuyu ya tedavi olyodum,bünyemi mahvetti.Ali Acara, yada Mustafa Ulusoya gitmeyi düşünüyorum bakalım hayırlısı tatlım ,doktor çok önemli,ne derlerse yapıyoruz nede olsa, bu arada tedavin ne durumda?...

başkent hastanesindeki ayla üçkuyu ya tedavi olyodum,bünyemi mahvetti.Ali Acara, yada Mustafa Ulusoya gitmeyi düşünüyorum bakalım hayırlısı tatlım ,doktor çok önemli,ne derlerse yapıyoruz nede olsa, bu arada tedavin ne durumda?...

cnm ben geçen ay menopur yumurta geliştirici iğne oldum ama olmadı bu ay hiç birşey kullanmadım dr um izindeydi şimdi adet olmayı bekliorum..tekrar gideceğim..büyük ihtimal tüpe geçeceğiz..senin rahatsızlığın neydi..

cnm endişelerini anlıyorum ama kürtajlada olsa olmuş..zaten bu olayın genelde sebebi kürtaj..spirali takmalarının amacı yapışıklık açıldığında o rahimdeki hasarlı noktalar ii olurken yapışmaya eğilim gösterir diye yani yapışıklık tekrarlamasın diye takılıyor..ama benim ikinci amaliyatımda dr takmadı bana spiral..rahim kendi açık kalabilsin dedi..bende takmadıı için çok korktum ama korktuğum olmadı şükür...ben 1 histeroskopi amaliyatı oldum..3 ofis histeroskopi oldum 1 laparoskopi olsum sadece yapışıklık için..ve 13bin harcadım 2 buçuk yıldır bu işlemler için..çok param boşuna gitti..ama sağlık olsun diye gözümüz görmedi..bence ene baştan konuş dr ların tuzağına düşme..tekrar etme riski var unutma amaliyat olmadan önce onu konuş dr la..

ühühü ya bugun bi cerrah bi kadın doğum dr.u bide tüp bebek dr.u baktı ay delircem :KK43: yarın rahım filmi istedi dr. dedi yapışıklık rahim içinde diil sadece rahim ucunda dedi ama ameliyat için filmi çektir gel ona göre yapalım yolumuzu beirleyelimdedi şimdi yarın sabah rahim filmi çektiricem geçen sene çektirdiiğim yerde radyomar istanbul da yeni makınayla çektiler ozaman hala o makına ve .çeken dr.ordaymış en hafif rahim filmi çeken yer parası ii ama napalım şimdi rahim filmimi alcam elime sonra şu tüp bebek dr.unun ameliyatı burda yapalım dediği medical park a sorcam kaç para isticekler artık vere vere kalmadı elimizde kalan bisürü kredi borcu :KK43:senağlama

canım bu arada galiba aynı şehirdeyiz,merak ettim,hangi doktorlara gittin?..

cnm ben istdeyim ben önce normal devlet hastanesine gttim ssk
sonra özel drlara sonra özel hastanelre sonra devlet tüp bebek merkeslerine vs. enson proflara ama burdan hastane ismi tektek vermem yanlış olur sanırım bana ii gelmediler ama herkese ole olmaz sanırım ne bilim ben sustum Allaha havale ettim ama son bişi kürtajımı samatya eğitim araştırmada oldum çok pişmanımm...
:1closedeyes:

ARKDAŞLAR TÜP BEBK FİYATLARI VE YENİ GENELGEYLE İLĞİLİ DESTEK HEPİMİZ BU TEDAVLİLERLE BOĞUŞUYORUZ DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ arkadaşlar bu yeni genelgeyele ilğili
bana mail geldi çider deneğiNDEN AYNEN KOPYALIYORUM

Lütfen her arkadaşımız ayrı olarak yazıp tek tek maille yollasın .Kişisel itiraz ve başvurular daha çok dikkate alınmaktadır. Bizde müracaatımızı yaptık.
bimer@basbakanlik.gov.tr
BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK
cevdet.erdol@tbmm.gov.tr
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr
ADALET VE KALKINMA PARTiSi GENEL MERKEZİ
fsahin@fatmasahin.net
fsahin@akparti.org.tr
Gazeteler:
turkan.yılmazer@aksam.com.tr
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
yasemin.altan@posta.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

sğl cnm bende herkes gibi desteğe katılıyorum ve bu genelge nın değiştirilmesini istiyorum herşey bizim için en zor hale gelıo :KK43: bıktık artık tükendikkk...

merhaba arkadaslar
tup bebek hakkinda cikan yeni genelge icin tepkimizi gosterelim
tek yurek olalim
kimse bizden anne olma hakkimizi alamaz
lutfen yetkili yerlere mail gonderelim sesimiz ne kadar cok cikarsa etkimizde o kadar fazla olur

Mail adresleri..

bimer@basbakanlik.gov.tr Sayın Recep Tayyip Erdoğan,(Başbakan) adına
BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) adına

recep.akdag@tbmm.gov.tr Sayın Recep Akdağ ( Sağlık Bakanı) adına

cevdet.erdol@tbmm.gov.tr Sayın Cevdet Erdöl ( TBMM Sağlık,Ail eve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığına
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr Sayın Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) adına
fsahin@fatmasahin.net ; fsahin@akparti.org.tr ( Sayın Fatma Şahin (Gaziantep Milletvekili, Ak parti Kadın Kolları Başkanı,tüp bebek tedavisinin devlet tarafından karşılanması için Meclise yasa teklifi verip bizi desteklemişti.)

AKİM ak parti dilekçe başvuru formu (mutlaka cevaplandırılacağı bildirilmektedir.)

Gazeteler ve sağlık muhabirleri: ( sizin ayrıca tanıdıklarınız var ise onlara da lütfen yollayınız)

turkan.yılmazer@aksam.com.tr
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
yasemin.altan@posta.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

ühühü ya bugun bi cerrah bi kadın doğum dr.u bide tüp bebek dr.u baktı ay delircem :KK43: yarın rahım filmi istedi dr. dedi yapışıklık rahim içinde diil sadece rahim ucunda dedi ama ameliyat için filmi çektir gel ona göre yapalım yolumuzu beirleyelimdedi şimdi yarın sabah rahim filmi çektiricem geçen sene çektirdiiğim yerde radyomar istanbul da yeni makınayla çektiler ozaman hala o makına ve .çeken dr.ordaymış en hafif rahim filmi çeken yer parası ii ama napalım şimdi rahim filmimi alcam elime sonra şu tüp bebek dr.unun ameliyatı burda yapalım dediği medical park a sorcam kaç para isticekler artık vere vere kalmadı elimizde kalan bisürü kredi borcu :KK43:senağlama

son durumunuz nedir inanın meraklandım..inşallah iyi haberlerinizi alırız..

X