cok korkuyorum :(((

yenievlii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2017
208
143
Kizlar gunlerdir geçmeyen kasık agrim vardi .Özellikle sağ kasigimda batma ve sanci hissediyordum .Önce hamile oldugumu dusundum testlerde gebe olmadigim anlasildi.Genel cerrahiye gorundum kasık fıtığı olabilecegimi soyledi çok korkuyorum tek caresi ameliyat :KK43:( Daha once kasik fitigi yasayan var mi? belirtileri nelerdi? merak ediyorum yardimci olun lutfen ;((

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1051 gün geçti.

CocoChanelmademoiselle

Bi kızı bi oğlu varmış 👩‍👧‍👦🥰🙏🏻
Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Haziran 2016
12.532
58.114
Zannetmiyorum canım ya fıtık olduğunu.
Doktordan daha iyi bilemem tabi de,kadın dogum doktoruna gozuktun degil mi?
Belki kist oluşmuştur ondan kaynaklı olabilir,veya enfeksiyon olabilir.baska bir doktora daha görün

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 417 gün geçti.

Bright crystal

Balık kadını
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2013
5.004
5.025
Kasık kısmından kitle gibi, içeri itince giden şişlik olmalı, belki de sadece enfeksiyondur, bazen idrar yolu enfeksiyonunda da öyle olabiliyor
Kasık fıtığı olsa bile bizim arkadaşın bebeğine yaptılar , aynı gün taburcu oldu, zor ve ağır bir ameliyat değil yanı

Morlimonn

Pufişim geliyo 🤩 ♡♡
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2016
1.610
960
Bnmde bazen olabiliyo tek tarafli agri ve batma ozellikle sol tarafta sanmiyrm fitik oldugunu kist veya enfeksiyon flndr

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-12-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 167 gün kaldı.

Bu hafta boyunca bebeğinizin hızlı büyümesi devam ediyor. Bebeğinizin ağırlığı hamileliğinizdeki 4. ay boyunca yaklaşık 6 kat arttacak ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 160-170 gr. arasında olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

yenievlii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2017
208
143
Zannetmiyorum canım ya fıtık olduğunu.
Doktordan daha iyi bilemem tabi de,kadın dogum doktoruna gozuktun degil mi?
Belki kist oluşmuştur ondan kaynaklı olabilir,veya enfeksiyon olabilir.baska bir doktora daha görün
Canim kist gorulmedi agrim hic gecmiyor dua edin bana nolur ;((

CocoChanelmademoiselle

Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Haziran 2016
12.532
58.114

yenievlii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2017
208
143
Kasık kısmından kitle gibi, içeri itince giden şişlik olmalı, belki de sadece enfeksiyondur, bazen idrar yolu enfeksiyonunda da öyle olabiliyor
Kasık fıtığı olsa bile bizim arkadaşın bebeğine yaptılar , aynı gün taburcu oldu, zor ve ağır bir ameliyat değil yanı

Yaklasik 5-6 gundur hic gecmiyor ve evet malesef sag kasigimda sert birsey var muayene de de doktor bastirdikca bagirdim resmen yatinca kayboluyor ayaga kalkinca ortaya cikiyor napcagimi sasirdim ;((

yenievlii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2017
208
143
Sadece beta hcg ye mi bakti?? Kaninda bi enfeksiyon falan varmi bi baktirsaydin
Canim evet bir kan degerim 4-10 olmasi gerekirken benimki 12.1. Kadin dogum Doktoru enfeksiyon var az bir miktar dedi ama isin kotu tarafi sag kasigimda sert bir kitle var

Bright crystal

Balık kadını
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2013
5.004
5.025
Yaklasik 5-6 gundur hic gecmiyor ve evet malesef sag kasigimda sert birsey var muayene de de doktor bastirdikca bagirdim resmen yatinca kayboluyor ayaga kalkinca ortaya cikiyor napcagimi sasirdim ;((
Korkma dediğim gibi kolay bir ameliyat, inşallah çarçabuk atlatırsın

CocoChanelmademoiselle

Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Haziran 2016
12.532
58.114
Canim evet bir kan degerim 4-10 olmasi gerekirken benimki 12.1. Kadin dogum Doktoru enfeksiyon var az bir miktar dedi ama isin kotu tarafi sag kasigimda sert bir kitle var
Kitle varsa fıtık olabilir o zaman.Allah sifa versin.gecmis olsun. Yaptirdigin tahlilin crp olaninda degilde wbc olaninda ciktiysa bu değer, sigara kullaniyorsan ondan da yüksek cikmis.olabilir.belkide enfeksiyondur.uzme kendini.herşeyin caresi var

yenievlii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2017
208
143
Kitle varsa fıtık olabilir o zaman.Allah sifa versin.gecmis olsun. Yaptirdigin tahlilin crp olaninda degilde wbc olaninda ciktiysa bu değer, sigara kullaniyorsan ondan da yüksek cikmis.olabilir.belkide enfeksiyondur.uzme kendini.herşeyin caresi var
Aynen canim wbc olanda cikti .sigara kullanmiyorum.Cok tesekkur ederim insaAllah enfeksiyondur

hissikablelvuku

Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2017
160
170
38
Önemli bir ameliyat değil canım. Ben sezeryan sonrası kasıkta oluşan bir kisti aldırdım. Benimki özellikle adet dönemi çok ağrı yapıyordu onun dışında günlük hayatımı da etkileyecek kadar ağrı yaşadım sırf operasyon dan çekindiğim için. 5 -6 yıl bunu çektim. Ameliyattan sonra o kadar rahatladım ki keşke daha erken aldırsaydım dedim.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1296 gün geçti.

mylifemorr

Yeter ki kendin ol ♥♥
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2016
890
634
Ablamda olmuştu enfeksiyon çıkmıştı.Cnm ameliyat bile olsa korkma korkacak ne var ki tıp o kadar ilerledi ki bir ameliyat olursun ve olur biter.