Çok kötü hissediyorum sizce ne yapmalıyım ?

001122

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
114
59
30
Hanımlar merhaba geçen hafta pazar günü eşim annesini istediği bir tanıdığına gezmeye götürdü şehir dışı ama çok yakın bir saatlik bir yol sabah 10da gitti akşam 10da geldi ben tek başıma evde oturdum ve tek izin günü pazar günü sen neden gitmedin derseniz benim gidebileceğim bir yer değildi kv ile de sorunlarımız var genelde herkesin olduğu gibi covid olduk sadece oğlunu aradı beni arayıp nasılsın bile demedi bunlar en küçük şeyleri çok takılmak istemiyorum eşimle aramız çok iyiydi geldikten sonra saçma sapan birşeyden çok büyük kavga çıkardı resmen sinir krizine girdi arabada kaza yaptırıyordu bize çıldırdı ve beni çok korkuttu çok çok ağır şeyler söyledi seni gebertirim falan dedi bende sen öyle bişey yapmaya kalk bakalım seni boşamazsam dedim bunu diyince daha da alevlendi bizi komşulara bile rezil etti bağırış çağırış tüm gece ağladım gözlerim şişti gelip bakmadı bile bana verdiği değeri de görmüş oldum böylece birşeyin yoktu bir gün annenle kaldın böyle oldun diyince de sen kafayı annemle bozmuşsun benim annem şöyle sana ne yapıyor falan demeye başladı ama söylediği sözler yaptıkları çok ağrıma gitti hiç konuşmuyorum beraber yatmıyorum ama unutamıyorum bir yanım bosanmak istiyor ama insanların lafı sözü beni korkutuyor birde annemi babamı üzmek istemiyorum ama böyle şeylere katlanarakta kendime olan öz saygımı kaybetmiş ve çok kötü hissediyorum sizce ne yapmalıyım kimseye de anlatamıyorum üzülmesinler diye içime atmaktan hasta olacağım sizinle paylaşmak istedim

Kavga birden bire mi cikti?
Bence annesiyle izin gununu gecirmesine takilip surat astiniz ya da trip attiniz ve karsilikli cildirdiniz.

Tartismaniz ve tartisma esnasinda olanlari bir kenara birakiyorum ama esinizin annesini goturmesi her izin gununde tekrarlanmiyorsa tolere edebilirdiniz.

Onun disindaki sorunlar da yani kv ile olanlar inanin hemen hemen herkesin sorunlari ve bunlari esinizle degil kv ile cozeceksiniz ya da takmayacaksiniz.

Kavga birden bire mi cikti?
Bence annesiyle izin gununu gecirmesine takilip surat astiniz ya da trip attiniz ve karsilikli cildirdiniz.

Tartismaniz ve tartisma esnasinda olanlari bir kenara birakiyorum ama esinizin annesini goturmesi her izin gununde tekrarlanmiyorsa tolere edebilirdiniz.

Onun disindaki sorunlar da yani kv ile olanlar inanin hemen hemen herkesin sorunlari ve bunlari esinizle degil kv ile cozeceksiniz ya da takmayacaksiniz.
Hayır hiç surat asmadım gerçekten tek başıma oturdum ama ona hiçbir şey yansıtmadım eşimi tanıyorum daha önce de bunlar olduğu için dolduruşa gelip bişeyler yaptığı çok belli

O kadar ağır şeyler söyledi ki çok iyiyken birden böyle olması imkansızdı ne olduğu belli yani bende düşüncemi söyledim tabi ki
Böyle düşünmen çok normal ama her düşünceni yansıtma.
Ayrıca gebertmek ile tehdit eden bu adamı seviyor musun ? Normal zamanda nasılsınız

Böyle düşünmen çok normal ama her düşünceni yansıtma.
Ayrıca gebertmek ile tehdit eden bu adamı seviyor musun ? Normal zamanda nasılsınız
Aşırı iyiydik yani normal kavgalar oluyor tabi ama küçük şeyler hiç böyle birşeyle karşılaşmamıştım çok şaşkın ve üzgünüm bu yüzden

Saçma sapan bir şeyden çıktı dediğiniz şey demekki saçma sapan değilmiş ki konu anneye gitmiş..
Herkesin evinde böyle küsmeler oluyor.. Kavga edince her iki kişinin de ağzından çıkan kelimeler duyulmuyor.. Sakinleşince oturup konuşmanız düzeltir bunu..

saçma sapan birşeyden çok büyük kavga çıkardı resmen sinir krizine girdi arabada kaza yaptırıyordu bize çıldırdı ve beni çok korkuttu çok çok ağır şeyler söyledi seni gebertirim falan dedi
Bunlar normal şeyler değil bence bu adam kontrolünü çok kaybedebiliyor kavga ederken dikkat edin çok üstüne giderseniz size zarar verebilir. Ben sizin yerinizde olsam çoktan tedbir kararı almıştım.
Eğer boşanmayacaksanız sürekli annesi hakkında konuşmaktan vazgeçin. Dolduruyor olabilir, tek tatil gününüzde eşinizle geçirmek isteyebilirsiniz vb. ama bu adam böyle ya kabul edeceksiniz ya boşanacaksınız ya da laftan anlıyorsa düzgüne konuşacaksınız.

Destek alsanız çok iyi olur , aileler tarafından dolduruşa geliyorsunuz.

Aşırı iyiydik yani normal kavgalar oluyor tabi ama küçük şeyler hiç böyle birşeyle karşılaşmamıştım çok şaşkın ve üzgünüm bu yüzden
Biraz kendini geri çek bakalım ilk kez böyle bir kavga karşısından ne yapacak ?
Üstüne düşersen sana hep saygısızlık yapacaktır nasıl olsa toparlıyor diye

Saçma sapan bir şeyden çıktı dediğiniz şey demekki saçma sapan değilmiş ki konu anneye gitmiş..
Herkesin evinde böyle küsmeler oluyor.. Kavga edince her iki kişinin de ağzından çıkan kelimeler duyulmuyor.. Sakinleşince oturup konuşmanız düzeltir bunu..
Kavgayı başlatan çok saçma küçük bir şeydi yani bunu demek istedim

Biraz kendini geri çek bakalım ilk kez böyle bir kavga karşısından ne yapacak ?
Üstüne düşersen sana hep saygısızlık yapacaktır nasıl olsa toparlıyor diye
Bende öyle yapıyorum ama bunları yutmak bunları normalleştiriyor gibi geliyor karşındaki gitmediğini görünce bunları yapmaya devam eder mi diye düşünüyorum

Bunlar normal şeyler değil bence bu adam kontrolünü çok kaybedebiliyor kavga ederken dikkat edin çok üstüne giderseniz size zarar verebilir. Ben sizin yerinizde olsam çoktan tedbir kararı almıştım.
Eğer boşanmayacaksanız sürekli annesi hakkında konuşmaktan vazgeçin. Dolduruyor olabilir, tek tatil gününüzde eşinizle geçirmek isteyebilirsiniz vb. ama bu adam böyle ya kabul edeceksiniz ya boşanacaksınız ya da laftan anlıyorsa düzgüne konuşacaksınız.
Evet bende zaten bunu dedim kendisine ben sevdiğim insandan kocamdan korkmak istemiyorum yada bana zarar verir mi diye düşünmek istemiyorum dedim ama bir fayda sağlamıyor maalesef yani şöyle annesiyle böyle bir iletişimi var bağırış çağırış kavga etmeyi görmüş evdeki herşeyi kırmayı falan böyle kavga ediyorlar onlara normal geliyor yani birde kavgadan sonra hiçbir şey olmamış gibi yapıyorlar ilk zamanlar da yaptı bende böyle evliliğin sürmeyeceğini böyle olmayacağını anlattım sonra yapmadı bir daha şimdi çok uzun zaman sonra tekrarlanması beni şok etti

X