Çok kötüyüm...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet anlattim tabii ki de hem kpss ye hem dgs ye hazirlanacagimi biliyorlardi ki. Sadece dgs olmadi su an. Bunun icin de bu kadar asiri anormal bir tepki bermeye ne gerek var? Bu kadar kirici konusmaya?
Aynı kardeşim gibisin. Hazırlanmak derken sonuca erdireceğini düşünmüşlerdir doğal olarak, hazırlandın puanın tutuyor ama gitmiyorsun onlar böyle yapacağını nerden bilsin... bekledikleri gibi olmadığı için bu konuşmalar.

Aynı kardeşim gibisin. Hazırlanmak derken sonuca erdireceğini düşünmüşlerdir doğal olarak, hazırlandın puanın tutuyor ama gitmiyorsun onlar böyle yapacağını nerden bilsin... bekledikleri gibi olmadığı için bu konuşmalar.
Evet de bu kadar tepki vermeleri normal mi sizce? Bu sekilde konusmaya ve hâlâ israrla bir care yol aramalari istemedigimi belirtememe ragmen bir hicmisim gibi gormeleri fikirlerimi hice saymalari..

Burası Türkiye. Ekmek aslanın ağzında. Gençlerin, üni mezunlarının çoğu işsiz. Çalışanların ne kadarı işini severek yapıyordur acaba? Malesef istediğim bölüme gideyim, sevdigim işi yapayım deme şansımız yok. Maddi kaygılarınız yoksa başka tabi

Sınavlar kaçmıyor ya yine girersin biraz panik yapmıslar ama sen kendi seçtiğin yolda mutlu ve huzurlu olursan onlarda rahatlar kendini üzme zamana bırak.

Tepkileri çok yanlış tabi ama ben ailenizi haklı buldum açıkçası. Kpss olmazsa ne yapacaksınız elinizde hiçbir şey olmayacak onca çabaya. O kadar uğraş vermişsiniz puan aldıktan sonra ben bu bölümü istemiyormuşum denmez. Kaldı ki en kötü lisans mezunu olurdunuz. Evde oturmaktan iyidir. Umarım kpss olur ama artık istemiyorum bi bahane değil. Kimse güle oynaya gitmiyor işine. Sevdiğiniz işi yapın falan ütopya sadece. Dilerim pişman olmazsınız.

Bence insanın sevmediği bir bölümü okuması ve sevmediği bir işte çalışması, sevmediği bir insanla sırf iyi biri diye evlenmesine benziyor. Yapanı var şartlar nedeniyle evet ama kimisini mutlu etmiyor
Ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum iyi denebilecek bir üniversitede Notlarım da iyi ama bölümümde aradığımı bulamadım O yüzden baska bir bölüm daha okuyacağım
Akrabalarım falan geçen yıllarıma acımakla mesguller, ben de pisman olacaksın tarzı cümleler duyuyorum Ailem sizinkinden daha anlayıslı ama cevremde elestiren cok var Onca emek ver oku sonra baska uzun bi bölüm daha oku akıl işi değil vbvb.
Böyle durumlarda kulağınızı tıkamaktan başka yapılacak hiçbir şey yok
Siz şemsiyenizi açın bırakın eleştiri yağmuru üstünden süzülsün Çok zor olsa da umursamayın Pişman olacaksın mı diyorlar evet deyin geçin Olan olmus tercih yapmamıssınız, söylenmeleri de bir şeyi değiştirmez Önünüzde olana odaklanın Hem hedefinize ulasınca mutlu olursunuz hem sevincinizi görünce söylenmeyi bırakırlar. İşsizlik yaygın, ortam gergin olunca aileniz de ister istemez gerilmiş
Kimse sevdiği işi yapmıyor olayına da takılmayın, şartlar ve hayat yüzünden çoğu kişi sevdiği işi yapmıyor ama bu sevdiğiniz işi yapmak için çabalamamanız anlamına gelmez

Evet de bu kadar tepki vermeleri normal mi sizce? Bu sekilde konusmaya ve hâlâ israrla bir care yol aramalari istemedigimi belirtememe ragmen bir hicmisim gibi gormeleri fikirlerimi hice saymalari..
Geleceğinizi düşünüyorlar ve endişeliler. Keşke daha nazikçe ifade etselerdi ama hep kaygıdan...

Molekuler biyoloji ve genetik

beğenmediğiniz bölüm moleküler biyoloji ve genetik

üniversiteden üniversiteye değişebilir de o bölüm için gece uyumayan binlerce çocuk var

ne mezunusunuz 2 yıllık DGS ile bu bölüme geçiliyor

KPSS ile atanma ihtimali ne

bir de sıfırdan üniversite okuyacak olsanız ne okurdunuz

Bence insanın sevmediği bir bölümü okuması ve sevmediği bir işte çalışması, sevmediği bir insanla sırf iyi biri diye evlenmesine benziyor. Yapanı var şartlar nedeniyle evet ama kimisini mutlu etmiyor
Ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum iyi denebilecek bir üniversitede Notlarım da iyi ama bölümümde aradığımı bulamadım O yüzden baska bir bölüm daha okuyacağım
Akrabalarım falan geçen yıllarıma acımakla mesguller, ben de pisman olacaksın tarzı cümleler duyuyorum Ailem sizinkinden daha anlayıslı ama cevremde elestiren cok var Onca emek ver oku sonra baska uzun bi bölüm daha oku akıl işi değil vbvb.
Böyle durumlarda kulağınızı tıkamaktan başka yapılacak hiçbir şey yok
Siz şemsiyenizi açın bırakın eleştiri yağmuru üstünden süzülsün Çok zor olsa da umursamayın Pişman olacaksın mı diyorlar evet deyin geçin Olan olmus tercih yapmamıssınız, söylenmeleri de bir şeyi değiştirmez Önünüzde olana odaklanın Hem hedefinize ulasınca mutlu olursunuz hem sevincinizi görünce söylenmeyi bırakırlar. İşsizlik yaygın, ortam gergin olunca aileniz de ister istemez gerilmiş
Kimse sevdiği işi yapmıyor olayına da takılmayın, şartlar ve hayat yüzünden çoğu kişi sevdiği işi yapmıyor ama bu sevdiğiniz işi yapmak için çabalamamanız anlamına gelmez
Sondaki cumleniz o kadar dogru ki.. iste bunu anlayamiyorum onlar benm icin kaygililarsa onlardan daha fazla ben kendim icin kaygiliyim zaten. Saniyorlar ki lay lay lom yasiyorm hâla annem gecmis bu yaptigin dogru degildi babani umitlendirdin vs diyor. Aylarca kimsenin aklina bile gelmedi benim okulum herkes devlete gir ise gir diyordu ama ben ta ki dgs ye hazirlanicam daha dogrusu hem dgs hem kpss ye hazirlanicam deyince o zaman bir sey demediler simdi de okul okul diye israrci oluyorlar. Anlam veremiyorum artik karsidakinin psikolojisi ne durumda ne hisseder dusunen bile yok..

beğenmediğiniz bölüm moleküler biyoloji ve genetik

üniversiteden üniversiteye değişebilir de o bölüm için gece uyumayan binlerce çocuk var

ne mezunusunuz 2 yıllık DGS ile bu bölüme geçiliyor

KPSS ile atanma ihtimali ne

bir de sıfırdan üniversite okuyacak olsanız ne okurdunuz
Evet her bolum icin uyumayan binlerce ogrenci var.. bu bolumu isteyen birisine siz baska bolumu okutsaniz ne hisseder peki? Ve yolun basinda secme sansi varsi. Kpss ile atanma orani dusuk bildigim kadari ile. Ben cocuk gelisimi okumak istiyorum bolumu arastirdigim zaman ilgimi cekti sevebilecegimi dusundum aof ten kaydimi yaptim eger basarili olursam insallah orgune gecicem. Ama bunu onlara soylemedim bile cunku destekleyeceklerini sanmiyorum. Onlara gore attan inip esege binmek olur.

Istemedigin bolum icin dgs ye girmek ne alaka? Dgs ye girip tercih yapmamak aşırı saçma. Ben olsam ben de kizardim

Tercih vermemissiniz bir yılınız gitmiş ama bence de hata yapmışsınız.Dort yilliga yerlesseydiniz dondurup seneye ikinci ünv.olarak lisans çocuk gelişimi ne başlardınız DGS falan ugrasmazdiniz bir daha.Ailenizin de gönlü olurdu.Peki kpss olursa bir ömür sevmediginiz işi yapmayacak mısınız, okul için o kadar büyük kavgalara gerek yokmuş, belki bambaşka kapılar açılırdı önünüze

Bence insanlar çocuk yapıyorsa maddi olarak bakmak zorunda.

bakamayıp istemediği işlere zorlamak saçma,yaptığınız cocuk sizinle sefil olmak zorunda degıl

aıleler en azından ortalama Hayat verebılmelıler en azından ıstedıgı unıyı kazanmak ıcın calısmasına ızın vermek ,bır dersane parasını verebılmek gıbı.

Bu kadarı yoksa cocuk yapma amacı ne kendı batağına suruklemek ve cok buyuk bır kotuluk bu.

yaptığın şeye devam et mantıklı düşünüyorsun.

Tek bi hayatın var.

imkanlar dahilinde devam et olmazsa Bir yılını feda edıp para bırıktır sonra işten cıkıp hazırlan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X