Çok pozitif sezaryen hikayem 💐

aysse77

Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2022
133
54
29
Merhaba canım anneler 💐

Görebileceğiniz en kaygılı,korkulu anne olarak doğum yapacakları rahatlatmaya geldim 🥰

35. haftada bebeğimde gelişim geriliği olabileceği söylendi ve renkli doppler vs bakıldı hiçbir sorun yoktu ama kilo alışı yok denecek kadar azdı ve doktorum 38+1 de kendi isteğim olan sezaryen doğum şekli ile alacağını söyledi ve büyük gün geldi…Kesinlikle spinal istiyordum ve genel anesteziden çok korkuyordum ayikmasi etmesi vs zor olacak diye…ki gereksiz korkutmuşlardı.Velhasıl gerginlik korku derken tansiyonum çok oynadı ben sürekli ağlıyordum ve genel anestezi olarak beni ikna ettiler😁ve her şey bi anda oldu bitti.Sonrasında en ufak baş ağrısı,mide bulantısı gibi kötü hiçbir şey yaşamadım mutlaka sade nescafe öneririm🙏🏻gelelim ilk yürüme konusuna..Ölüm gibi demişlerdi kalkamadım demişlerdi ve fazlası vardı..evet hop hadi kalkayım elbette olmuyor ama ilk 3-4 saat içinde kaldırıldım eşimle birlikte yürüdüm ve geri kalan saatler tek başıma hastane koridorlarında yürümeye başladım hiç yatmadım desem yeridir ve daha o ilk gece kendi kendimi iyi etmeye söz verdim ve yürüdüm yürüdüm yürüdüm…EN HIZLI TEDAVİ ŞEKLİ YÜRÜMEK (yürüyemem sanmayın 2 turdan sonra masallahiniz olacak)😁diğer gün sabah hemen çıkarıldım ve 10.günden bildiriyorum hiç ameliyat olmamış gibiyim🌸ilk 5.gün markete gittim alışveriş yaptım geldim çayımızı demledim derken ufak tefekte olsa sürekli hareket halinde kaldım🙏🏻kendinize yetmeye çalışın yatayım her şeyi yapsınlar derseniz iyileşmesi uzayacaktır 🥺ufacık dip not➡️ gaz sorunu için kayısı çayı ve kayısı suyu içtim ve bol yürüdüm akşamına o sorun kalmamıştı..Korkulacak hiçbir şey yokmuş inanın bi daha olsa güle oynaya gider kendime de hiç zulmetmem 💐Kendinizi korkutmadığınız her anın tadını çıkardığınız sağlıklı ve kolay doğumlarınız olsun 😍 Hala atlatamadığımız Sarılık hikayemizi de burada anlatacağım 🥺 #sezaryen

Rahat bir süreç geçirmenize çok sevindim. Paylaşım için de teşekkür ederiz. Sürekli korku dolu şeyler duymak hiç iyi gelmiyor. Umarım sarılık hikayeniz de sağlıkla son bulur:KK200:

X