Çok Sevdiğim Arkadaşımın Çok Sık Buluşma İsteği

Maariftakvimi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2018
1.710
2.691
Günaydın kızlar
Inanın bu konuyu açarken bile utana sıkıla açtım sanki arkadaşım görecekte bana kırılacak gibi ama benim için içinden çıkılmaz bi durum oldu.

Çok yakın samimi olduğum bir arkadaşım var kendisiyle gayet iyiyiz herhangi bir problemimiz yok bi tartışmamız vs iyiliğini gördüğüm kötülüğünü görmediğim biri aynı şekilde oda benim icin kıymetli gerçekten çok seviyorum.

Sorun ne diye soracak olursanız kendisi cok sık görüşmek istiyor neredeyse hergun yani hergün iş çıkışı buluşalım yada birseyler hazırladım hadi gel bekliyorum der hafta sonları hadi gel kahvaltı yapalım der yada birseyler hazırlıyorum parka hava almaya gidelim der eşiyle pikniğe gezmeye vs giderler sende gel der.

İlk zamanlar boyle değildi bu durum hoşuma da gidiyordu ama ben sevgilim olsa onunla bile cok sık görüşmeyecek yapıda biriyim normalde en yakin arkadaşımla bile en sık 2 haftada ayda bir gorusen biriydim cok sık görüşmek bana yorucu geliyor sanki cok muhabbet tez ayrılık getirir derler ya samimiyetten farkında olmadan insan birbirini kıracakmış gibi.
Birde soyle birsey var o evli ben ailemle yaşıyorum ev kalabalık babam gun boyu evde hic misafir ağırlamak için musait olmuyorum yani misafir ağırlama gibi bi şansım pek olmuyor.Arada laf arasında söylediğimde aşk olsun seni beni mi var der hep ama gelmek istediğini cagirmami istediğini fark edebiliyorum

Evde agirlayamadigim için bende genelde dışarı buluşmalarını teklif ediyorum mesela bazen o kadar sık görüşelim der ki hani bi kaç gün geçmez ki bende görüşelim mi diye teklifte bulunayım sonra ben görüşmek istemiyorum gibi oluyor.

Yani son zamanlarda bu sıklık giderek arttı mesela is çıkışı çağırır isim var dedim hallet gel dedi yada hastayım evdeyim dedigimde aman sanki evde durunca geçecek mi gel iste iyi gelir diyor.Arkadasimdayim desem çıkışta uğra diyor napacagimi sasirdim.Bi kaç kere öncesinde ben en yakınlarımla bile cok sik gorusmeme taraftariyim falan diye konusmustum muhabbet edederken falsn ama açik acik konusacak yüzde yok bende.
Kendime zaman ayiracam kafa dinleyecek fırsatı bile bulamıyorum.

Vereceğiniz akla fıkra cok muhacim kızlar

Günaydın kızlar
Inanın bu konuyu açarken bile utana sıkıla açtım sanki arkadaşım görecekte bana kırılacak gibi ama benim için içinden çıkılmaz bi durum oldu.

Çok yakın samimi olduğum bir arkadaşım var kendisiyle gayet iyiyiz herhangi bir problemimiz yok bi tartışmamız vs iyiliğini gördüğüm kötülüğünü görmediğim biri aynı şekilde oda benim icin kıymetli gerçekten çok seviyorum.

Sorun ne diye soracak olursanız kendisi cok sık görüşmek istiyor neredeyse hergun yani hergün iş çıkışı buluşalım yada birseyler hazırladım hadi gel bekliyorum der hafta sonları hadi gel kahvaltı yapalım der yada birseyler hazırlıyorum parka hava almaya gidelim der eşiyle pikniğe gezmeye vs giderler sende gel der.

İlk zamanlar boyle değildi bu durum hoşuma da gidiyordu ama ben sevgilim olsa onunla bile cok sık görüşmeyecek yapıda biriyim normalde en yakin arkadaşımla bile en sık 2 haftada ayda bir gorusen biriydim cok sık görüşmek bana yorucu geliyor sanki cok muhabbet tez ayrılık getirir derler ya samimiyetten farkında olmadan insan birbirini kıracakmış gibi.
Birde soyle birsey var o evli ben ailemle yaşıyorum ev kalabalık babam gun boyu evde hic misafir ağırlamak için musait olmuyorum yani misafir ağırlama gibi bi şansım pek olmuyor.Arada laf arasında söylediğimde aşk olsun seni beni mi var der hep ama gelmek istediğini cagirmami istediğini fark edebiliyorum

Evde agirlayamadigim için bende genelde dışarı buluşmalarını teklif ediyorum mesela bazen o kadar sık görüşelim der ki hani bi kaç gün geçmez ki bende görüşelim mi diye teklifte bulunayım sonra ben görüşmek istemiyorum gibi oluyor.

Yani son zamanlarda bu sıklık giderek arttı mesela is çıkışı çağırır isim var dedim hallet gel dedi yada hastayım evdeyim dedigimde aman sanki evde durunca geçecek mi gel iste iyi gelir diyor.Arkadasimdayim desem çıkışta uğra diyor napacagimi sasirdim.Bi kaç kere öncesinde ben en yakınlarımla bile cok sik gorusmeme taraftariyim falan diye konusmustum muhabbet edederken falsn ama açik acik konusacak yüzde yok bende.

Corona gibi bir gerçek var her dk görüşmenizi engelleyecek yeterli bi sebep bence !

Corona gibi bir gerçek var her dk görüşmenizi engelleyecek yeterli bi sebep bence !
Ben normalde cok yogun bi yerde çalışıyorum cok fazla insanla temasım oluyor o süreçte bile görüşmek istedi bize geldi

Yani covidin ilk çıktıgi günlerde 2 hafta kadar görüşemedik hepsi oda benim iste tedirgin oluyorum size bulaştırdım dememle
Sonrasında gel mesafeli dururuz mesafeyi koruruz vs diye diye sanki birsey yokmus gibi devam ettik

Arkadaşıniza" biraz da ailemle vakit geçirmek, kendime de vakit ayırabilmek istiyorum " diyeceksiniz bu kadar net. Bir de" Corona var biraz daha korunaklı yaşayalım, vaka sayısı arttı " diyeceksiniz eğer isterseniz. İkinciyi de daha rahat söyleyin diye yazdım, bana göre ilk söyleyeceğiniz yeterli. Kusecek mi ? küssün böyle birşeye kusecekse eğer

Başka arkadaşı olmayabilir veya evde sıkıntılı zamanlar geçirip bunalıyordur senle görüşünce mutlu oluyordur, keyifli zaman geçiriyodur, bende yakın arkadaşlarımı çok özledim keşke şuan yanımda olsalardı😒 derdinin olup olmadığını anlayıp ona göre görüşme sıklığını kendin ayarlayabilirsin, yakın arkadaşını bir kere kalbini kırarsan zaten görüşmeleriniz kesilir sadece sana ihtiyacı vardır bu zamanda o yüzden bence arada bahane uydur ama bahane uydurduğunu anlarsa senden uzaklaşır, kalbini kırma arkadaşının eğer gerçekten de yakın arkadaşına

Arkadaşınızın çocukları varmı?
Başka sık görüştüğü arkadaşları varmı?
Bana, sanki zor bir dönemden geçiyorda siz ona iyi geldiğiniz için sizinle vakit geçirmek istiyor gibi geldi..belki problemini söylemek istemiyordur ama sizi sevdiği için size "sığınıyor" olabilir. Bu dizi sıkabilir çok doğal. Ben olsam yavaş yavaş bir gün görüşü iki gün görüşmezdim, ama soğuk davranmadab bu u yaparsanız iyi olur. Babanız evde iken misal dışarı hiç cikmaz mi? O evde iken arkadaşınızdan rahatsız olurmu veya arkadaşınız babadan? Mutfak veya balkon müsaitse oradada oturabilirsiniz, veya sizin odanız uygunsa odada bir kahve icersiniz. Bizim evde kalabalıktı biz böyle çözüm bulmuştuk

açik acik konusacak yüzde yok bende.

Şehir dışından akrabalarımız geldiler, bizde yatılı misafirler, genç kimse de yok gelenler arasında, annem tek başına işe güce yetişemez, ben bu süre zarfında evde olmalıyım dersiniz, bu size kalp kırmadan incitmeden bir hafta-10 gün kazandırır. Nedir diye sorarsa, ailevi bir mesele, bir arsa işi mi tapu işi mi ne varmış, ben de pek detay bilmiyorum dersiniz.

Bu süre zarfında da önce bir kafanızı dinler, sonra da incitmeden nasıl kendinizi ifade edebileceğinizi düşünür, planlarsınız :)

Benim komsum vardi aynen boyleydi, normalde komşu kavramlarını sevmem merhaba merhabadan öteye izin vermezdim ama çok tatlı samimi olunca görüşmeye başladık. Eşim sabah 7.30 evden çıkıyor ya sabahtan zilime basar eşlerimiz gitti bugün napiyoruz derdi. En sonunda tatilde ne yapacağımıza kadar plan yapmış ailemin yazlığına gidiyoruz diyince şalter etti bende. Haftanın her gunu görüşelim istiyordu, hergün bi bahane bularak uzaklastim en sonunda.

Benim komsum vardi aynen boyleydi, normalde komşu kavramlarını sevmem merhaba merhabadan öteye izin vermezdim ama çok tatlı samimi olunca görüşmeye başladık. Eşim sabah 7.30 evden çıkıyor ya sabahtan zilime basar eşlerimiz gitti bugün napiyoruz derdi. En sonunda tatilde ne yapacağımıza kadar plan yapmış ailemin yazlığına gidiyoruz diyince şalter etti bende. Haftanın her gunu görüşelim istiyordu, hergün bi bahane bularak uzaklastim en sonunda.
Gecen yıl yıllık izinde evdeyim full onunla gecti hatta izinden once izin al bizimkilerin yanına gidelim diyordu o dönem izin alamayacağımi soylemistim.

Bu yıl yine aynısını teklif etti bakarız dedimde benim hayalim bi kac gun kimsenin olmadığı yerde kafa dinleyip dinlemek
Yavas yavas mesafe koymak istiyorum ama kalbi kırılır üzülürüm diyede cok korkuyorum

Evet iyi niyetliler ama bi insan bu kadar sık boğaz edilmez ki, o günleri hatırlayınca yine ruhum sıkıldı görünmez iki el boğazımı sıkıyor sanki 😅 şu dönemde virüsü bahane edebilirsiniz hem bunda kalbinin kirilacagi birseyde olamaz, sizde biraz nefes alırsınız
Bide siz hayır diyemiyorsunuz onu bildiği için rahatca kafasına göre plan yapıyor gibi

Başka arkadaşı olmayabilir veya evde sıkıntılı zamanlar geçirip bunalıyordur senle görüşünce mutlu oluyordur, keyifli zaman geçiriyodur, bende yakın arkadaşlarımı çok özledim keşke şuan yanımda olsalardı😒 derdinin olup olmadığını anlayıp ona göre görüşme sıklığını kendin ayarlayabilirsin, yakın arkadaşını bir kere kalbini kırarsan zaten görüşmeleriniz kesilir sadece sana ihtiyacı vardır bu zamanda o yüzden bence arada bahane uydur ama bahane uydurduğunu anlarsa senden uzaklaşır, kalbini kırma arkadaşının eğer gerçekten de yakın arkadaşına
Gerçekten yakin arkadaşım ve cok seviyorum ama her gün hergun buluşmakta bana fazla geliyor mesela özellikle cumaları is çıkışı uğruyorum kendisine cumartesi pazar gitmek durumunda kalmam evde zamsn geçiririm diye ama yine de davet ediyor

Hani kahvaltı hazırladım gel yada saba şunu hazırladım deyip sevdiğim seyler i hazırlıyor nasıl hayır diyeyim mahcup oluyirjm onu kaybetmek istemem ama sahiden iste cok fena bunalıyorum kendimle zamsn geçirmeye ihtiyaç duyuyorum

Gerçekten yakin arkadaşım ve cok seviyorum ama her gün hergun buluşmakta bana fazla geliyor mesela özellikle cumaları is çıkışı uğruyorum kendisine cumartesi pazar gitmek durumunda kalmam evde zamsn geçiririm diye ama yine de davet ediyor

Hani kahvaltı hazırladım gel yada saba şunu hazırladım deyip sevdiğim seyler i hazırlıyor nasıl hayır diyeyim mahcup oluyirjm onu kaybetmek istemem ama sahiden iste cok fena bunalıyorum kendimle zamsn geçirmeye ihtiyaç duyuyorum
Mesela şöyle yapabilirsin cuma günü görüştüm diyelim o arada annene anlat durumu oda seni onun yanında arasın cumartesi pazara plan yapmıyomuş gibi yapın, bir yerlere gitcekmiş gibi yada misafir gelecekmiş gibi böylece aradan sıyrılırsın genelde bu işe yarar, bende bekarken böyle yapardım 🤗

Günaydın kızlar

Her gün bahane bulmak çok yorucu ve kötü birşey. Açıkça konuşmak gerekir bence. Kendinizi mutlu eden bir rutin oluşturup bu tempoda yaşamaya ihtiyaç duyduğunuzu arkadaşınızla paylaşsanız? Ben cuma cumartesi günleri dışında iş çıkışı eve gidip dinlenme ihtiyacı duyuyorum yoksa ertesi gün çok yorgun ve moralsiz oluyorum. Aileme de vakit ayırmam gerekiyor yoksa üzülüyorlar. Bugün buluşmak yerine cuma günü şunu yapsak nasıl olur? diyebilirsiniz mesela. Buna kimsenin alınmaması lazım herkes kendi yaşam temposunu seçmekte özgür. Hem sevdiğiniz arkadaşınızmış haftasonu gelene kadar siz de özlemiş olursunuz ve daha kaliteli zaman geçirirsiniz. Diğer taraftan arkadaşınızın bir derdi var gibi. Evde yalnız da olmadığı halde bu kadar hergün görüşmek isteyecek kadar sıkılması normal gelmedi.

Başka planları olan yoğun biri olacaksınız.
Mesela cuma çıkışta görüştünüz.
Ayy haftasonu başımı kasiyacak vaktim yok ondan geldim sana görebileyim diye.
Cumartesi misafir var temizlik hazırlık yapcam.
Pazar günü de kişisel bakım tembellik günüm.
Deseniz sanmıyorum arasın yani.

Benim de bir akrabamla aynı sorunum olmuştu.Hergun değildi ama her hafta sonu görüşmek isterdi.Bu artık bir görev gibi içimi sıkıyordu.Bigün ben bir bahane ile görüşmek istemeyince bahaneme inanmadığını belli etmek için tamam öyle diyorsan öyle olsun gibi bir cümle kurdu ve bu bende bardağı taşırdı.Bir sonraki yüzyüze görüşmemizde bu yaptığının beni yordugunu,kendimiz plan yapabileceğimizi, cocuklarin hasta olması dışındaki bir gerekçeyi gerekçe olarak saymadığını,onun da her hafta bizi çağırmasına gerek olmadığını anlattım.Kırılmıştır elbette ama israrlarini kesti.Küs değiliz ama artık durması gerektiği yeri biliyor.Sanirim açık olmakta fayda var.Yoksa o her aradığında organize bir yalan üretmek,bu defa ne desem diye düşünmek çok yorucuydu.

Ben direkt söyleyenlerdenim. Şakayla karışık söylediğim için alınmıyorlar da sanırım. Mesela bir mevzu vardı ve peşpeşe görüşmek zorunda kaldık arkadaşlarla. Vedalaşırken ay bu aralar fazla görüştük sizle ilişkime ara veriyorum falan derim. 🤣
Bayramda kayınvalidelerde oluruz mesela, yok anam beni 2-3 hafta daha bekleme çok geldik, falan derim. 🤣
Hiç de başım ağrımaz. Bence sizde söylemelisiniz.

X