çok tez canlı bir insanım, nasıl çözebilirim?

differentfeelings

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
20
10
başlıkta da söylediğim gibi oldukça tez canlı bir insanım hemen her şeye tepki veririm sakin kalmak tabiri caizse cool olmak istiyorum cool'dan kastım havalı, burnu havada değil. daha oturaklı, sakin, konuşmasını bilen daha otoriter
bu bedendeki genç kızdan bir kadın çıkıyor bunu hissediyorum.
yaşım büyüdükçe yaptığım şeyler kendi kendime çok batıyor. heyecanlı heyecanlı konuşmalarım, bazen küfür edişlerim, sesimi istemsiz yükseltmelerim, sinirli ve fevri tepkilerim. ya da çok heyecanlı tepkilerim ah bi de sürekli küfür etmem yok mu. eskiden çok samimi bulurdum ama şimdi asla yakıştırmıyorum kendime
bu tez canlılıktan kurtulup daha sakin daha cool bir insana dönüşmek için ne yapmalıyım? bu küfür huyundan nasıl kurtulabilirim?

bu bi karakter meselesi.. kendi kendine bastırabileceğin şeyler değil.
yaşın kaç bilmiyorum ama 30dan sonra yavaş yavaş durulmalar başlıyor zaten.
ama yine de çok çok rahatsız oluyorsan bi psikolojik destek alabilirsin..

Tamamen değişme olmaz ama regüle edebilirsiniz.
Önce bi "düşünme kanallarınızı" aktive edin.
Otomatik pilotta gibi yaşıyorsunuz anlaşılan.
Mindfulness pratikleri etkili olabilir.

Küfür meselesi de, bilemedim, yani oldu olası küfürlü konuşan kadın erkek hem mesafeli olmuşumdur.
Avam geliyo bana.
Kökene inin. Nezamandan beri böylesiniz?
İlk küfüre başlama nedeninizi keşfedin.
Ordaki ihtiyacınızı çözünce o da zamanla bitecektir

Cok itici kadinda felaket duruyor bence kendine soz ver ve kufur etmek yerine baska kelimeler kullan kuzum fakat tez canlilik konusunda bende oyleyim zaman zaman dizginlemekle beraber genelde degisemedim

başlıkta da söylediğim gibi oldukça tez canlı bir insanım hemen her şeye tepki veririm sakin kalmak tabiri caizse cool olmak istiyorum cool'dan kastım havalı, burnu havada değil. daha oturaklı, sakin, konuşmasını bilen daha otoriter
yaşım büyüdükçe yaptığım şeyler kendi kendime çok batıyor. heyecanlı heyecanlı konuşmalarım, bazen küfür edişlerim, sesimi istemsiz yükseltmelerim, sinirli ve fevri tepkilerim. ya da çok heyecanlı tepkilerim ah bi de sürekli küfür etmem yok mu. eskiden çok samimi bulurdum ama şimdi asla yakıştırmıyorum kendime
bu tez canlılıktan kurtulup daha sakin daha cool bir insana dönüşmek için ne yapmalıyım? bu küfür huyundan nasıl kurtulabilirim?
Ilk aklima gelen meditasyondu, cidden işe yariyor şöyle günlük bi 5 10 dk bile yeterli. Veee sinir anında derin nefes alip verme ve 10a kadar sayma. Bunu kendinize alistirirsaniz fevri çıkışlarınızi azaltabilirsiniz diye düşünüyorum, bende işe yarıyor en azından. Birde küfür demişsiniz, ortaminiz nasil? Eger çevrenizde cok küfür eden insanlar varsa, orayı bi gözden geçirin derim.

Kendi enerjinizi zayıflatarak sakin kalmayı başarabilirsiniz diye düşünüyorum nacizane. Benim yaptıklarım, bol bol yazı yazmak (alakalı, alakasız kaleminizin ucuna ne gelirse), evde roman havası açıp oynamak -Shakira kemeri de olursa tadından yenmez- :) bütün negatif enerjiyi alıyor, 153627 kere izlediğim bir diziyi izlemek (kafamı boşaltıyor), kulaklık takıp yürüyüş yapmak, duygularımı baskılamaya çalışmamak, yerinde ve zamanında yaşayıp bitirmek. Olaylara karşı daha sakin kalıyorum çünkü birikmiş bir enerjim olmuyor. Küfür konusuna gelince, toplum içinde olmasa da kendi kendime küfür ederim. Misal serçe parmağımı vurunca bi hass.. çekmek gibi. Çocuğum olduktan sonra onu da bıraktım, yalnız aslında ne kadar rahatlatıyormuş, küfür etmeyince o acıyla elim ayağım titriyor 😂 Önceden böyle olmazdı.

Meditasyon yapıyorum, o da kendimi düzenlememe yardımcı oluyor bence. Daha dengeli davranıyorum, eskiye göre tepkilerim çok daha yerinde ve sakin.

Cok itici kadinda felaket duruyor bence kendine soz ver ve kufur etmek yerine baska kelimeler kullan kuzum fakat tez canlilik konusunda bende oyleyim zaman zaman dizginlemekle beraber genelde degisemedim

ben buna katılmıyorum. küfür genel olarak kulağa hoş gelmiyor gibi görünse de birine yöneltilmediği taktirde insanlarda sakinleme, deşarj olma fırsatı da sunuyor.
mesela bende :KK70:
ben arabada evde çok sinirlendiğimde basıyorum küfrü. inan çok rahatlatıyor. tabi bazen dile pelesenk de oluyor ama uluorta kullanılmadığı taktirde kadına yakışmıyor gibi söylem bence manasız.

bu tez canlılıktan kurtulup daha sakin daha cool bir insana dönüşmek için ne yapmalıyım? bu küfür huyundan nasıl
Başlamışsınız bile , tebrik ederim , küfürü hayatınızdan çıkarın direk onun yerine kullanabileceğiniz alternatifler düzgün cümleler bulun ,
2 düşünüp bir konuşun. Bir anda olmaz zamanla törpülenirsiniz.

ben buna katılmıyorum. küfür genel olarak kulağa hoş gelmiyor gibi görünse de birine yöneltilmediği taktirde insanlarda sakinleme, deşarj olma fırsatı da sunuyor.
mesela bende :KK70:
ben arabada evde çok sinirlendiğimde basıyorum küfrü. inan çok rahatlatıyor. tabi bazen dile pelesenk de oluyor ama uluorta kullanılmadığı taktirde kadına yakışmıyor gibi söylem bence manasız.
Yok kuzum ya yakismiyor kufur kotudur kufur ayiptir ..seref.z kufur

Sol beyin rasyonel, sağ duygusal mekanizmalı.
Tezcanlılık karakterden gelen bir şey, değişeceğini sanmıyorum, sadece kontrol edebilirsiniz.
Farkında olmak zaten mühim olanı.

Yazdiklariniz tez canli olmanin tanimi degil ki? Dakik olmak, acele etmek, sabirsizlik, plan programa uymak ,bekleyememektir. Ettiginiz kufurlerle , sinirlilikle, ani yukselmelerle alakali bir durum degil

Sizde keyfinizden böyle değilsiniz inanın bunlar hep birikim .... İçinizde biriktirdikleriniz , zamanında insanların yüzüne hatalarını söylememeniz , içinize attıklarınız , insnaların nankörlükleri , beklentilerimiz .....ve bir süre sonra dolmanız ve patlamanız ...İçinizdeki herşeyi salın gitsin bir herkesi herşeyi affedin çizgi çekin hiçkimseye ve hiçbirşeye yetişmeye çalışmayın kimseden de birşey beklemeyin nankörlük hat safhada şu zamanda ....siz ne kadar çabalarsanız çabalayın insan kaderini yaşayıp görürü akışına bırakın herseyı ....sakinleşin durulun ...

X