çok tükendim yardımcı olurmusunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
34.574
104.702
çocuğunuzun olması ve buna kendinizin bakmak istemesi bence keyfi durum değil bence oda zorunlu bir çalışmamaya giriyor çocuğunuza daha güzel bakmak daha yakından ilgilenmek istemiş olabilirsiniz dediğiniz gibi aslında bu durumlar iki tarafı da bağlar ama bence siz çocu3ğnuuz olmasaydı çalışmaya devam ederdiniz o beş senede siz düşünceli bir insansınız zaten belli o da ara vermek istese ben göğüslerim diyorsunuz sizin ilişkiniz gayet güzel karşılıklı bir anlayış var ama bazı kadınlarda direk eve erkek bakar kadın oturur ev işi yapar düşüncesi çok tuhaf geliyor neyese her kesin kendi tercihi zaten ben sadece şunu merak ediyorum laf sırası gelince arkadaşlarıma yada buraya olumsuz özellikleri yazdığımda eş adayının herkes evlenme vs diyo peki herkes evlenmeden önce çok emin neagaitf hiç bi özellik olmadan mı evlendi bu bana çok tuhaf geliyo aynı insanlara soruncu mükemmel insan yoktur diyorlar sonra benim kocam şöyle böyle ballandıra ballandıra anlatıyorlar mesela buraya yazdım çok az kişi psikolojik tabanlı sorunlar olabileceğini söyledi ve çok cok azı onun iyi özelliklerini de değerlendirdi bi arkadş yazmış mesela herke evlenme ayrıl boşan der ama onların ilişkisine bakarsın çok daha ağırlarını yaşamalarını rağmen devam ettirir diye o kadar doğru ki
Ben ne kocami overim ne de cocugumu :KK66: o is hic belli olmuyor,bir de bosanirken gor kocani derler bizim oralarda 😂🤣ki bence dogru bir yaklasim. Zor gununde,artik kocani sevmediginde belli oluyor ne mal olduklari. Bence ayni durum kadinlar icin de gecerli. Adamin parasi bittiginde kapinin onunde buluyor kendini,oyle kadin da cok. Mukemmel es diye bir sey yok ama herkesin bir tahammul sınırı var bana gore. Misal kimisinin kocasi disini fircalamayi evlenince ogreniyor,ben buna tahammul edemezken baska kadinlar icin onemli degil. Benim esim alkol kullanir,bir baskasi olsa tahammul edemezken ben mutsuz olmam bundan dolayi. Aksine icmeyen adamla yapamam cunku ben de icerim. Kimisi sanal seksi aldatma saymaz,ben aldatma olarak gorurum bosanirim. Kimi kadin “aman nolacak ekmegimi suyumu getiriyor mu ,erken de gelmeyiversin, ben karnimin doyduguna bakarim” der,ben paylasim ararim karsilikli.

Aklinizda en ufak bir soru isareti,bir negatiflik varsa evet bence evlenmeyin. Her sey yerine oturmus olmali kafanizda. Yoksa o soru isaretleri evlilikten sonra buyuyor gitgide. Herkese bakmayin siz,onemli olan sizin ne istediginiz,be hissettiginiz. Varsin baskalari oyle olsun,siz dogrularinizi uygulayin

legendary1

İnsanların bazılarını, hayvanların hepsini sever 🐠
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
363
297
Halen agir bir isi var diyorsun. Kendini kandirmakta level atliyorsun. Agir bir is ile, dis firçalamanin arasinda bir bag yok. Yada banyo almanin. Ben hem çalisip, hem eve bakip, hem kizim var. Yoruldum diye banyo almamam söz konusu degil. O sekilde olsa, yari ülke banyo almazdi.

Ve diyorsun ya "zaman ile böyle oldu" diye, savunma oldugunu düsünüyorsun ama tam tersi. Demek ki, ilk basta görüldügü gibi biri degilmis. Simdi bile bu kadar rahatsa, evlendigindeki rahatlik nirvana olur. Burda kaç konu var "kocam banyo almiyor" temali. Okumani tavsiye ederim.

Ve bana mesajinda "tabiki ortak ev isleri yapariz, konustuk" diyorsun da. Yahu adam en öz bakimi, en basit olayi olan dis firçayi bile yapmiyor yada zor ile. Sende "yoruldu" diye kilif uyduruyorsun. Bu adam bulasik makineyi bile bosaltmaz.

Burda kimsenin isine gelmez senin ayrilman. Yani bizim hayatimiz degismez. Olan en fazla sana olur. Millet tecrübesi ile, hayat bilgisi ile konusuyor. "nihahahaha, biri daha ayriliyooo" diye kimse ego tatmini yapmiyor. Kendin bilirsin ama bu adam ile evlilik çok mutsuz olur.
iyide siz yşunu anlamıyorsunuz pis olan insan her zaman pistir sonradan değişiyorsa elbette ruhsal bir sıkıntısı da olabilir pislikten kastım da üstünün başının ter kokması kıyafetlerinni pislik içinde olması değil ki tırnak konusunda da kirli değil tertemiz elleri var sürekli yıkar eder alkolla dezenfekte eder zaten sadece kesmiyo bazen oda her zaman değil yoksa o aklınıza gelin simsiyah kirli tırnaklar değil bi anda bu tarz özellikler belirdi ve çok ciddi bir bunalımda olduğunu hissediyorum iş bahane değil diyorsunuz ama bahane değil dediğiniz iş insanı tepe taklak edebiliyor geçen görmüşsünüzdür intihar eden genç doktor asistanı iş var iş var yani benim erkek arkadşım da asistan hekim o yüzden kimin ne derce ağır bir işinin olduğnu bilemezsiniz her iş özünde zordur ama bazılıra katı be kat zor ve yorucu insanın kendisine bakamayacak kadar

legendary1

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
363
297
Ben ne kocami overim ne de cocugumu :KK66: o is hic belli olmuyor,bir de bosanirken gor kocani derler bizim oralarda 😂🤣ki bence dogru bir yaklasim. Zor gununde,artik kocani sevmediginde belli oluyor ne mal olduklari. Bence ayni durum kadinlar icin de gecerli. Adamin parasi bittiginde kapinin onunde buluyor kendini,oyle kadin da cok. Mukemmel es diye bir sey yok ama herkesin bir tahammul sınırı var bana gore. Misal kimisinin kocasi disini fircalamayi evlenince ogreniyor,ben buna tahammul edemezken baska kadinlar icin onemli degil. Benim esim alkol kullanir,bir baskasi olsa tahammul edemezken ben mutsuz olmam bundan dolayi. Aksine icmeyen adamla yapamam cunku ben de icerim. Kimisi sanal seksi aldatma saymaz,ben aldatma olarak gorurum bosanirim. Kimi kadin “aman nolacak ekmegimi suyumu getiriyor mu ,erken de gelmeyiversin, ben karnimin doyduguna bakarim” der,ben paylasim ararim karsilikli.

Aklinizda en ufak bir soru isareti,bir negatiflik varsa evet bence evlenmeyin. Her sey yerine oturmus olmali kafanizda. Yoksa o soru isaretleri evlilikten sonra buyuyor gitgide. Herkese bakmayin siz,onemli olan sizin ne istediginiz,be hissettiginiz. Varsin baskalari oyle olsun,siz dogrularinizi uygulayin
ama burda kendinizle çelişiyorsunuz hem bazı şeyler bazı kişiler için önemli değildir birinin kabul ettiğini diğeri kabul etmez diyorsunuz ama aynı zamanda da kafanızda en ufak soru işareti varsa evlenmeyin diyorsunuz e benim soru işareti olmaması için karşımdaki insanın kusursuz olması lazım zaten ben bunu hangi insanda bulacağım ? beni en fazla geren şey zaten bu derin bir evlilik korkusuna sürükleyen de bu ben kime hangi arkadaşıma sorsam elbette tereddütler vardı elbette her şeyi yüzde yüz istediğim gibi değildi evlilik şans işi diye cesaret edip girdiler bu yola bunu ben kesinlikle ayrılmam diye da yazmıyorum benim zaten tereddütlerim var ki buraya yazmışım ama eninde sonunda gene de kader diye düşünüyorum çünkü bazen ölüyorum bitiyorum hiç bi soru işareti yok hiç bi hatası yok denen insanlarda kendiini gizlemiş oluyor evlenince gerçek yüzleri ortaya çıkıyor bence kavgasız ilişkide olmaz eğer kavga olmuyorsa hiç bi fikir ayrılığı olmuyorsa bence orda kişilerden biri ya da her ikiside kendini karakterini fikirlerini gizliyordur ha bunu savunduğum gibi çok fazla kavga etmenin de yanlış olduğunu savunuyorum ama ben yapı olarak duygusal olduğum kadar mantıkla da ilerleyen birisiyim hatta mantık bir adım önde diyebilirm aşık da değilim istemezdim de aşık olunca olan insana kör olması olayı bana çok ürkütücü geliyor şu an onun yaptığı hataları da görüyorum ama dediğini z olay bence aşık olan insanlarda oluyor ya da ne olursa olsun kafasında büyütmeyen kabullenen kişilerde oda zaten sorunsuz tereddütsüz bir evliliğinin olduğunu değil sadece büyütmeyip kabullendiğini gösterir

Arya_Stark01

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
7.848
28.438
iyide siz yşunu anlamıyorsunuz pis olan insan her zaman pistir sonradan değişiyorsa elbette ruhsal bir sıkıntısı da olabilir pislikten kastım da üstünün başının ter kokması kıyafetlerinni pislik içinde olması değil ki tırnak konusunda da kirli değil tertemiz elleri var sürekli yıkar eder alkolla dezenfekte eder zaten sadece kesmiyo bazen oda her zaman değil yoksa o aklınıza gelin simsiyah kirli tırnaklar değil bi anda bu tarz özellikler belirdi ve çok ciddi bir bunalımda olduğunu hissediyorum iş bahane değil diyorsunuz ama bahane değil dediğiniz iş insanı tepe taklak edebiliyor geçen görmüşsünüzdür intihar eden genç doktor asistanı iş var iş var yani benim erkek arkadşım da asistan hekim o yüzden kimin ne derce ağır bir işinin olduğnu bilemezsiniz her iş özünde zordur ama bazılıra katı be kat zor ve yorucu insanın kendisine bakamayacak kadar

Ben tirnaklardan bahs etmedim bile. Tirnaklar benim için önemli degil bile. Israr ile ilk basta yazdiklarini yumusatma pesindesin. Ya ilk basta yalan söylemis oluyorsun, yada bu yumusatmalarin yalan oluyor.

Adam dis firçalamiyor diyordun, banyo yapmiyor diyordun. Her is kendine göre agirdir Türkiye sartlarina göre saglik sektöründe çalismak hiç kolay degil, ama en basit bu sitede kaç hemsire var nöbet tutan, cocuga bakan, ev isi yapan,.. Yorgunluktan disariya çikmazsin, erkenden yatarsin,.. ama özbakimini birakmazsin.

Ruhsal sikinti ise bir psikologa gitmelisi lazim. Ki o zaman senin iled bulusmak istemezdi bu arada. O halde burda konu açmanin anlamida kalmiyor.

Son düzenleme:

legendary1

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
363
297
Ben tirnaklardan bahs etmedim bile. Tirnaklar benim için önemli degil bile. Israr ile ilk basta yazdiklarini yumusatma pesindesin. Ya ilk basta yalan söylemis oluyorsun, yada bu yumusatmalarin yalan oluyor.

Adam dis firçalamiyor diyordun, banyo yapmiyor diyordun. Her is kendine göre agirdir Türkiye sartlarina göre saglik sektöründe çalismak hiç kolay degil, ama en basit bu sitede kaç hemsire var nöbet tutan, cocuga bakan, ev isi yapan,.. Yorgunluktan disariya çikmazsin, erkenden yatarsin,.. ama özbakimini birakmazsin.

Ruhsal sikinti ise bir psikologa gitmelisi lazim. Ki o zaman senin iled bulusmak istemezdi bu arada. O halde burda konu açmanin anlamida kalmiyor. Is
Peki teşekkür ederim yorumunuz için :)

darkmore

Pro Üye
28 Kasım 2010
34.574
104.702
ama burda kendinizle çelişiyorsunuz hem bazı şeyler bazı kişiler için önemli değildir birinin kabul ettiğini diğeri kabul etmez diyorsunuz ama aynı zamanda da kafanızda en ufak soru işareti varsa evlenmeyin diyorsunuz e benim soru işareti olmaması için karşımdaki insanın kusursuz olması lazım zaten ben bunu hangi insanda bulacağım ? beni en fazla geren şey zaten bu derin bir evlilik korkusuna sürükleyen de bu ben kime hangi arkadaşıma sorsam elbette tereddütler vardı elbette her şeyi yüzde yüz istediğim gibi değildi evlilik şans işi diye cesaret edip girdiler bu yola bunu ben kesinlikle ayrılmam diye da yazmıyorum benim zaten tereddütlerim var ki buraya yazmışım ama eninde sonunda gene de kader diye düşünüyorum çünkü bazen ölüyorum bitiyorum hiç bi soru işareti yok hiç bi hatası yok denen insanlarda kendiini gizlemiş oluyor evlenince gerçek yüzleri ortaya çıkıyor bence kavgasız ilişkide olmaz eğer kavga olmuyorsa hiç bi fikir ayrılığı olmuyorsa bence orda kişilerden biri ya da her ikiside kendini karakterini fikirlerini gizliyordur ha bunu savunduğum gibi çok fazla kavga etmenin de yanlış olduğunu savunuyorum ama ben yapı olarak duygusal olduğum kadar mantıkla da ilerleyen birisiyim hatta mantık bir adım önde diyebilirm aşık da değilim istemezdim de aşık olunca olan insana kör olması olayı bana çok ürkütücü geliyor şu an onun yaptığı hataları da görüyorum ama dediğini z olay bence aşık olan insanlarda oluyor ya da ne olursa olsun kafasında büyütmeyen kabullenen kişilerde oda zaten sorunsuz tereddütsüz bir evliliğinin olduğunu değil sadece büyütmeyip kabullendiğini gösterir
Aslinda karsinizdaki insanin kusursuz olmasi gerekmiyor,sadece halihazirda var olan kusurlara sizin ne kadar onem verdiginiz burada kilit cumle. Evet birinin kabul ettigini digeri etmez ama sizin kabul etmediginiz bir sey o kisinin kusurudur anlamina da gelmez. Mesela benim verdigim alkol ornegi. Bana gore alkol kullanmamak bir sorunken,sizin icin alkol kullanmak bir sorundur. Elbette ki bu durumda alkol kullanmayan biriyle evlenmek istemeniz normaldir ama size normal gelen de bana anormal gelir. Ben o sebeple demistim birinin kabul ettigini digeri etmez diye,aklinizda soru isareti varsa evlenmemelisiniz. Sifir soru isareti kusursuzlugu gostermez,sadece sizin tahammul sinirlarinizi gosterir.

Ben de deli gibi asik olup evlenmedim ama seviyordum, belli bir sure beraber yasadik,herkes birbirini gormus tanimis oldu. Bu yuzden saklanacak bir durum ortada yoktu. Bizim evliligimizde her sey tam olarak istedigim gibiydi,bana gore katlanilmayacak bir kusuru yoktu, tum sorularima cevap aldim,tum isteklerime karsi ilimli yaklasti. Ama dunya gorusumuz taban tabana zit mesela,ailelerimiz cok farkli ama bunlar benim icin sorun degildi,esim icin de degildi. Birbirimize saygimiz oldugu surece istedigimiz kadar farkli olabiliriz dert degil. Siz de kendi iliskinizde bence bunlara odaklanin. Saygi ne durumda,birbirinizin ozel alanlarina saygi,inanclara saygi,farkli zevklerinize karsi saygi varsa o evliligin en onemli yapi taslari yerli yerinde demektir.

legendary1

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
363
297
Aslinda karsinizdaki insanin kusursuz olmasi gerekmiyor,sadece halihazirda var olan kusurlara sizin ne kadar onem verdiginiz burada kilit cumle. Evet birinin kabul ettigini digeri etmez ama sizin kabul etmediginiz bir sey o kisinin kusurudur anlamina da gelmez. Mesela benim verdigim alkol ornegi. Bana gore alkol kullanmamak bir sorunken,sizin icin alkol kullanmak bir sorundur. Elbette ki bu durumda alkol kullanmayan biriyle evlenmek istemeniz normaldir ama size normal gelen de bana anormal gelir. Ben o sebeple demistim birinin kabul ettigini digeri etmez diye,aklinizda soru isareti varsa evlenmemelisiniz. Sifir soru isareti kusursuzlugu gostermez,sadece sizin tahammul sinirlarinizi gosterir.

Ben de deli gibi asik olup evlenmedim ama seviyordum, belli bir sure beraber yasadik,herkes birbirini gormus tanimis oldu. Bu yuzden saklanacak bir durum ortada yoktu. Bizim evliligimizde her sey tam olarak istedigim gibiydi,bana gore katlanilmayacak bir kusuru yoktu, tum sorularima cevap aldim,tum isteklerime karsi ilimli yaklasti. Ama dunya gorusumuz taban tabana zit mesela,ailelerimiz cok farkli ama bunlar benim icin sorun degildi,esim icin de degildi. Birbirimize saygimiz oldugu surece istedigimiz kadar farkli olabiliriz dert degil. Siz de kendi iliskinizde bence bunlara odaklanin. Saygi ne durumda,birbirinizin ozel alanlarina saygi,inanclara saygi,farkli zevklerinize karsi saygi varsa o evliligin en onemli yapi taslari yerli yerinde demektir.
O zaman şunu söyleyim ailelerimiz kültür yapımız hayattan zevklerimiz beklentilerimiz yaşamak istediğimiz hayat dünya görüşümüz tamamen aynı bizim o konuda bi sıkıntı yok özel alanlarımıza saygı da var kimse kimsenin üzerinde hakimiyet kurmaya çalışmıyor gereksiz kıskançlık sorgulama hesap sorma yok güven sorunu yok ben bu kadar şeyde ortak olduğum bi insandan kafamda soru işareti var diye vazgeçersem sonrasında bu kadar ortak olduğum birini nasıl bulacağım ?

darkmore

Pro Üye
28 Kasım 2010
34.574
104.702
O zaman şunu söyleyim ailelerimiz kültür yapımız hayattan zevklerimiz beklentilerimiz yaşamak istediğimiz hayat dünya görüşümüz tamamen aynı bizim o konuda bi sıkıntı yok özel alanlarımıza saygı da var kimse kimsenin üzerinde hakimiyet kurmaya çalışmıyor gereksiz kıskançlık sorgulama hesap sorma yok güven sorunu yok ben bu kadar şeyde ortak olduğum bi insandan kafamda soru işareti var diye vazgeçersem sonrasında bu kadar ortak olduğum birini nasıl bulacağım ?
Kafanizdaki soru isaretlerinin ne oldugu ve sizin hayatinizda ne kadar onemli,ne kadar vazgecilmez oldugu onemli. Simdi vazgecerseniz ileride bu kadar ayni oldugunuz birini bulmadan mutlu olmayacaksiniz diye bir kural yok. Bazen zitliklardan mutlu olur insan. İlle ayni olmaniz gerekmez ki.

legendary1

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
363
297
Kafanizdaki soru isaretlerinin ne oldugu ve sizin hayatinizda ne kadar onemli,ne kadar vazgecilmez oldugu onemli. Simdi vazgecerseniz ileride bu kadar ayni oldugunuz birini bulmadan mutlu olmayacaksiniz diye bir kural yok. Bazen zitliklardan mutlu olur insan. İlle ayni olmaniz gerekmez ki.
Ama ben zıtlıklardan mutlu olabilen biri değilim kimi insan tolere edebilir ama ben edemem , mesela ben gezmeyi severim ama karşımdaki insna sürekli evde oturmayı seven biriyse ben o kişiyle anlaşamam yada ne bileyim benim siyasi görüşüm ile o kişi uyuşmuyorsa tabam tabana zıtsa gene anlaşamam kimileri için zıtlıklar güzeldir tolere edebilir kimisi de kendine benzer bi insanla anlaşır zıtlıklar mutsuz eder

darkmore

Pro Üye
28 Kasım 2010
34.574
104.702
Ama ben zıtlıklardan mutlu olabilen biri değilim kimi insan tolere edebilir ama ben edemem , mesela ben gezmeyi severim ama karşımdaki insna sürekli evde oturmayı seven biriyse ben o kişiyle anlaşamam yada ne bileyim benim siyasi görüşüm ile o kişi uyuşmuyorsa tabam tabana zıtsa gene anlaşamam kimileri için zıtlıklar güzeldir tolere edebilir kimisi de kendine benzer bi insanla anlaşır zıtlıklar mutsuz eder
Elbette o zaman kendinize gore dusuneceksiniz. Sonucta bu sizin hayatiniz,beklentilerinize gore bir insan sececeksiniz.

Bekarken ben de kendimi oyle zannederdim, ama sevgilim olunca ille ayni olmamiza gerek yokmus dedim :KK66: evlilik surprizdir bir yerde, onceki mesajlarinizda dediginiz gibi bazen her seyiyle dort dortluk oldugunu dusundugunuz insanla mutlu da olamazsiniz,kumar gibi bir sey. Ama yine de kaba tabirle once esegi saglam kaziga baglayip sonra Alaha havale etmek gerekir. Siz secim konusunda en dogru karari verdiginizden emin olun,gerisi sansa kalmis.

legendary1

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
363
297
Elbette o zaman kendinize gore dusuneceksiniz. Sonucta bu sizin hayatiniz,beklentilerinize gore bir insan sececeksiniz.

Bekarken ben de kendimi oyle zannederdim, ama sevgilim olunca ille ayni olmamiza gerek yokmus dedim :KK66: evlilik surprizdir bir yerde, onceki mesajlarinizda dediginiz gibi bazen her seyiyle dort dortluk oldugunu dusundugunuz insanla mutlu da olamazsiniz,kumar gibi bir sey. Ama yine de kaba tabirle once esegi saglam kaziga baglayip sonra Alaha havale etmek gerekir. Siz secim konusunda en dogru karari verdiginizden emin olun,gerisi sansa kalmis.
Değer verip yazdığınız için çok teşekkür ederim :) işte herkesin kendi karakteri anlaşabileceği kişi tanımı farklı oluyor :) dediğiniz gibi önce emniyet kemeri takıp kurallara uymalı kaza gene olursa Allahtan. Ama en doğru kararı verme konusunda emin olma hususu benim dengemi bozuyor çünkü ben genel manada da kişilik olarak hiç bişeyden tam manasıyla emin olamayan biriyim yani bi konu hakkında bi nesne hakkında yada bi insan hakkında hah tamam oldu işte bu demedim diyebileceğimi de sanmıyorum bu konu biraz işte beni zorluyor evlilik çok çok büyük bi karar endişelerim çarpı on kat artıyor bu yüzden sanki geri dönüşmez çıkışı olmayan bi yol gibi geliyor ama artık günümüzde bu algı bence biraz daha yıkıldı kimse kimseye katlanmak zorunda değil boşanma denen bi hak var üniversite okurken bile bi sınavdan asla emin olamazdım hep yüksek notlar almama rağmen ders çalışırdım tam olarak öğrendim ben bu konuyu bile diyemem ama evlilik gerçekten kumar ya ben burda da defalarca kez okudum nişanlıyken sözlüyken yada sevgiliyken süper anlaşan işte bu dedirten insanlarda çok kötü şeyler yaşatabiliyor evlenince direk değişiyorlar ayıya dayı diyorlar köprüyü geçene kadar...

kediseverkadin

SessizZuzu
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
2.380
3.397
Merhaba arkadaşlar, benim derdim erkek arkadaşımla tecrübeli, iyi bir evlilik yapmış veya evlilik yolunda olan arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim. Erkek arkadaşımla 5 yıldır beraberiz, şimdiye kadar sayamadığım kadar ayrıl barış oldu, hepsinde de maalesef ki haklı yada haksız ben adım attım.

Erkek arkadaşım huy itibarıyla gururlu birisi, adım atmayı sevmiyor, normal zamanda dünya iyisi, isteklerimi ben mutlu olayım diye hemen yapmaya çalışan, eli açık, düşünceli, kibar bir insan. Gel gelelim bunların hepsini ben neşeliyken, keyfim yerindeyken yaptığını farkettim. Yani şöyle ki ben mutsuzsam, huzursuzsam bir konuya üzülüyorsam hemen onunda modu düşüyor onun çok ağır stresli bir işi var ben hep sabır gösteriyorum, alttan alıyorum, sinirli olduğunda işinden dolayı böyle diyebiliyorum ama benim ona naz yapmama asla izin vermiyor istiyorum ki bende bi konuda bişeye üzüldüğümde ondan çıksa da, oda bi sıkıntısı var herhalde ondan yaptı desin. Ama yapmıyor hemen oda kendini çekiyor :KK43:

Kişisel temizliğine de dikkat göstermiyor. Bunu da yine işinden ötürü yaşadığı bunalıma bağlıyorum ama insan gene de kendine ne olursa olsun dikkat etmez mi? Tırnaklarını kesmiyor kolay kolay kadın gibi uzuyor ama temiz elleri içi kirli değil. Duş çok almıyor ve dişleri özellikle beni bitiren dişlerini nadir fırçalıyor. Bugün görüntülü konuşalım diye sözleştik iki saat geçti ben kendime bakım yaptım, saç, makyaj, temizlik ama ona bi baktım hiç bişeyine dikkat etmemiş, aniden arasam neyse, sözleşmişiz kendine dikkat etmesi gerekmez miydi ya ;(

Kendisinden evlilik teklifi de aldım güzel bir şeklide de etti, özel günleri de asla unutmaz mutlaka hoş süprizler yapar. Dış görünüşünden çok etkilenmiyorum, iyi bir insan diye karakterine hayran kalıp başladım, kendisi 170 cm boylarında çok da zayıf birisi. (Ben 169 cm-67 kg) Birde giyim kuşam temizlik hususlarına dikkat göstermediği için bu aralar hepten soğudum artık!

Ayrıl barış olayı çok olduğu içinde çok yıpranmış bir ilişkimiz var, bende sinirlerime hakim olamama özelliği var ve ailesine küfür ettim son kavgada kendimi çok çok zor affettirdim. İleride ev işi hususlarında bana yardımcı olacağını bildiğim bi insan bu benim için önemli bir kriter ve hayat görüşü olarak da birbirimizin kopyasıyız kültürlü de bir insan. Her zaman kendisinden yeni şeyler öğreniyorum bu beni çok mutlu ediyor. Beni çeken özellikler bunlardı gel gelelim dediğim şeyler halolacak şeyler midir yoksa sakın evlenme başın yanar mı dıyorsunuz?

Aileler tanışsın istedi fakat ben evlilikten korktuğum ve saydığım olumsuzluklar yüzünden erteledim o günden sonra daha da saldı gibi acaba yanlış mı anlaşıldım? Annem en azından ailesi gelsin onda bişey yok nasıl insanlar görelim onca emeğiniz var dedi sizler ne düşünürsünüz uzun oldu kusura bakmayın
Bence zaten evlenmemen için bir sürü sebep var.
Yıllar üzerine kurulu bir sevgililik dönemimiz oldu.
Bir kez kalbimi kırdığını ayrılık lafının geçtiğini bilmem.
Hiç tartışmadık
İlişkilerde anlayış çok önemli.
Hep alttan almak sizi yormuyorsa evliliğe adım atın ancak ben böyle şeyleri kaldıramazdım.
Sana bir sürü sinyal vermiş kaç diye.
Evlilik düşünme derim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

legendary1

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
363
297
Bence zaten evlenmemen için bir sürü sebep var.
Yıllar üzerine kurulu bir sevgililik dönemimiz oldu.
Bir kez kalbimi kırdığını ayrılık lafının geçtiğini bilmem.
Hiç tartışmadık
İlişkilerde anlayış çok önemli.
Hep alttan almak sizi yormuyorsa evliliğe adım atın ancak ben böyle şeyleri kaldıramazdım.
Sana bir sürü sinyal vermiş kaç diye.
Evlilik düşünme derim
Hiç tartışmadık cümlenizin doğruluğuna inanmıyorum ki eğer doğruysa bile bi ilişkide hiç tartışmanın olamaması sağlıklı olduğunun kanıtı değil tam aksine samimiyetsizlik ve kendini saklama belirtisidir yorumunuz için teşekkür ederim :) bu arada kedileri bende çok seviyorum 😽

BlupBlupBlup

Hamiş, düşülen not demektir. Öğrenelim şunu.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
6.486
17.340
Evlenme pişman olursun.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 371 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 155 cm. Başlangıç Kilom :62 Kg. Şimdiki Kilom :62 Kg.

kediseverkadin

SessizZuzu
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
2.380
3.397
Hiç tartışmadık cümlenizin doğruluğuna inanmıyorum ki eğer doğruysa bile bi ilişkide hiç tartışmanın olamaması sağlıklı olduğunun kanıtı değil tam aksine samimiyetsizlik ve kendini saklama belirtisidir yorumunuz için teşekkür ederim :) bu arada kedileri bende çok seviyorum 😽
Bilmediğiniz bir ilişki için ne kadar net yorum yapıyorsunuz. Pardon da biliyor musunuz ki ilişkimizi?
Ben en yakın arkadaşımla evlendim hanımefendi.
Size karşı neden yalan söyleme gereği duyayım?Komiksiniz.
Sizin sevgiliniz pasaklı ve anlayışsız herifin teki diye herkesinkini aynı zannetmeyin:kahve:
Hödüğünüze eleştiri kaldıramıyorsanız kötü yanlarını yazmamayı deneyin.
Samimiyet dediğiniz kavga etmekten tükenmişlik sendromuna girmiş bir ilişki oluyor herhalde.
Bu arada ben de kedileri çok severim ancak sizin gibi bilmediği konularda ahkam kesen tipleri hiç sevmem😄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.