Çok üzgünüm hepsi üst üste

Kadersiz1111

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2019
67
41
32
Kıymetli kardeşlerim nolur bana yardım edin yaşayan bilen duyan varmı
Benim eşim çocukken ihmal edilmiş inmemiş testis ameliyatı geçirmiş aldirmislar yada orada çürümüşte olabilir annesi pek bilgili bir kadın değil.
Evliliğin 2.yilinda sperm testi yaptırdik azospermi çıktı. Tam tedaviye başlayacaktık eşimin abisi vefat etti eşimde bu acıya dayanamadı kansere yakalandı testis kanseri tek testiste alındı kanserli dokuyla beraber tese yapıldı ama sperm bulunamadı capada oldu ameliyati daha sonra 1 kür kemoterapi aldı 1 yıl önce beni direk sperm donasyonuna yönlendiriyorlar ama eşim kabul etmiyor son çare Semra kahramandan randevu aldım ama testislerin ikiside alınmış doku varmı yokmu ürolojide belli olur dedi benim gibi durum yaşayıp doku çıkan oldumu yaşım 30 eşimde 33 çok çocuk istiyoruz hiç çocuğumuz yok yaşayan varsa bana yardımcı olun

Benim eşim çocukken ihmal edilmiş inmemiş testis ameliyatı geçirmiş aldirmislar yada orada çürümüşte olabilir annesi pek bilgili bir kadın değil.
Evliliğin 2.yilinda sperm testi yaptırdik azospermi çıktı. Tam tedaviye başlayacaktık eşimin abisi vefat etti eşimde bu acıya dayanamadı kansere yakalandı testis kanseri tek testiste alındı kanserli dokuyla beraber tese yapıldı ama sperm bulunamadı capada oldu ameliyati daha sonra 1 kür kemoterapi aldı 1 yıl önce beni direk sperm donasyonuna yönlendiriyorlar ama eşim kabul etmiyor son çare Semra kahramandan randevu aldım ama testislerin ikiside alınmış doku varmı yokmu ürolojide belli olur dedi benim gibi durum yaşayıp doku çıkan oldumu yaşım 30 eşimde 33 çok çocuk istiyoruz hiç çocuğumuz yok yaşayan varsa bana yardımcı olun

Eşinize geçmiş olsun. Umarım eşinizde yeterli ve sağlıklı sperme rastlanabilir.

Konunuza bakılarak , sağlıklı sperme rastlanamazsa; farklı kararlar almanız gerekecek gibi duruyor

Bir bilgim yada duyumum yok, Allah yardımcınız olsun demeye geldim.

Kanser olan alındı ama doku dedi Dr o nasıl oluyor kimse yaşamasın bu durumu inş ama bilen varsa bana yardımcı olsun o kadar yipranndimki

Hiç bir seçeneğe açık değil her gün Kıbrıs'ta bir yerlerle konuşuyorum tek dedikleri günah günah günah

Eşiniz , biyolojik olarak arasında bir bağ bulunmayan bir çocuk sahibi olmak istemeyebilir. Bu da eşinizin kararı.

Çocuksuz bir evliliği sürdürmek istemiyorsanız , bu durumda alınması gereken kararlar da farklı.

Hiç bir seçeneğe açık değil her gün Kıbrıs'ta bir yerlerle konuşuyorum tek dedikleri günah günah günah
Merhaba kibristam yaziyorum bende burasi tupbebekde cok xok iyi bir arkadasimin eşi de testis kanseri oldu iyileşti ama soramadim tabi alindimi ne yapildi hastalikdam bir yıl sonra bebekleri oldu ben ümit olduğunu düşünüyorum iyiyi guzeli düşünün insallah olacak bebeğiniz içime doğuyor ki olacak

Merhaba kibristam yaziyorum bende burasi tupbebekde cok xok iyi bir arkadasimin eşi de testis kanseri oldu iyileşti ama soramadim tabi alindimi ne yapildi hastalikdam bir yıl sonra bebekleri oldu ben ümit olduğunu düşünüyorum iyiyi guzeli düşünün insallah olacak bebeğiniz içime doğuyor ki olacak
Kıbrısta nerde yaptırdı acaba

Ümidinizi kaybetmeyin muhakkak bir çıkış yolu vardır her gecenin sabahı olduğu gibi.
Annelik öyle kutsal bir şey ki
Gerçekten gönülden isteyen eninde sonunda anne oluyor. Bu bazen biyolojik bazen koruma annelik gibi kutsal vazifelerle.
Allah im size de gönlünüze göre versin

Ümidinizi kaybetmeyin muhakkak bir çıkış yolu vardır her gecenin sabahı olduğu gibi.
Annelik öyle kutsal bir şey ki
Gerçekten gönülden isteyen eninde sonunda anne oluyor. Bu bazen biyolojik bazen koruma annelik gibi kutsal vazifelerle.
Allah im size de gönlünüze göre versin
Amin her isteyene inş rabbim versin O ki insanı bir su damlasından yarattı inş banada tattirsin doğumu evladı

Kıbrısta nerde yaptırdı acaba

Biraz daha çabalamak istiyorum çok genciz

Sperm bankasına dair soruyorsanız , bu tek başına alamayacağınız kadar büyük bir karar.

Eşiniz bu kararı onaylamayabilir. Bugün onaylıyor gibi görünse de , sonrasında vazgeçebilir ; dünyaya gelecek bebeği nüfusuna kabul etmeyebilir. Durumu kaldıramayıp , ayrılma sürecine giderseniz ; çocuğun kendisinden olmadığını belirterek ikinizden de tamamen ayrılabilir. Bunları yaşayan insanlar da var.

Anne olma isteğinizi anlıyorum. Aynı durumu yaşayan taraf siz olsaydınız ; koşulsuz , şartsız , tereddütsüz bu yola çıkar mıydınız ? Aklınızda, neden olduğunuz halinizle mutlu olamadığınıza dair hiç bir soru olmaz mıydı ?

Esiniz eger cocugun kendisi ile degil sadece sizinle biyolojik bagi olmasini, babasinin baskasi olmasini kabul edemiyorsa embryo donasyonu teklif etmeyi dusunmez misiniz? Ikinizle de biyolojik bagi olmaz, sartlariniz esit olur boylece ama siz tasiyip dogurmus olursunuz.

X