çok uzun affınıza sığınıyorum...

kendine aşık etmek diye bir tabir çok yanlış... öyle bir şey olmaz. güven vermemişsiniz sevgilinize burada bana da güven vermediniz. vicdanen bir noktada pişmansınız gibi... normalde sana güvenmeyen adamla işin olmasın derdim ama o da bir noktada haklı... ama özellikle şunu söyleyebilirim ki ne kadar üstüne düşersen adamı o kadar kaybedersin...

bişey soracam gerçekten çok mu güvensiz bi izlenim bıraktım sizlere?

Simdi öncelikle buraya yazan insanın konuşmaya ihtiyacı vardır öyle deli gibi eleştirip kimsenin moralini bozmaya gerek yok. Ayrıca konu sahibine bu kadar dürüst olup söylediği küçük yalanlara kadar her seyi anlattığı icin :KK9:

Birincisi, niye sevgiliniz varken baska insanlarla konuşuyorsunuz facebookta sağda solda. Cok basit bir hareket. Küçük seylerde bile bir sürü yalan söyleyince sevgilinizin daha büyük bir konu oldugunda size inanmaması normal. Ikincisi demek ki aileniz bile sizin ciddiyetinize güvenmemiş ki görücü kabul etmiş. Cat kapı görücü ne demek. Belli ki önceden konusu olmus.
Herkese çabuk güveniyorum inanıyorum iyi niyetliyim vs bir bahane olamaz. Ben de herkese çabuk güvenirim inanırım ama dışarıdan neyin nasıl gorunecegini kestirebilecek kadar aklımız başımızda olmalı bir iliski yasayacak kadar olgunluğumuz varsa.
Benim görüşüm siz sırf bu insanla birlikte oldunuz diye ekstra bir bağlılık gösteriyorsunuz yoksa bence sizin aklınızda da onunla ilgili bazı soru işaretleri var. Ve bana öyle geldi ki bu kişi de biraz vicdan yapmış olabilir. Bilemedim. Sırf onunla birlikte oldunuz diye yanlış bir insanla evlenmek zorunda değilsiniz. Kimse kimseye mahkum degil...
Sevgiler... :KK36:

teşekkür ederim yorumunuz için. öncelikle şu görücü mevzusuna açıklık getireyim. cumartesi günüydü işimde yarım gün olduğu için 1 de çıkıp eve gittim. annemin başı ağrıyordu ben de yorgundum yattım doğal olarak. annemi kuzeni aradı x abla y ablayla size geliyoruz dedi. misafir aklımızın ucundan geçmedi görücü olabileceği. kadınlar geldikten sonra anladık. bunu umarım anlatabilmişimdir.
biraz da kendimden bahsedeyim. insanları kıramıyorum hatta bi konumda da vardı. bi şirkette muhasebeciyim ama patronum ev taşırken temizliğine kadar ben yaptım. iş yeriinde çalıştığım kız arkadasım arkamdan kuyumu kazıyor evet farkediyorum hatta bunu bana müdürüm bile söyledi dikkat et diye ama kıza tavır alamıyorum. kuzenim yıllar önce çok sevdiğim erkek arkadasımı elimden aldı çok zor zamanlar geçirdim ama aradan aylar geçtikten sonra bana güler yüzle yaklaşınca affettim özür filan yok sadece güler yüz. şimdi uğradığım haksızlıklar karşısında nasıl davrandığımı anlatsam epey zamanınızı alırım. neyse yapılanları unutamıyorum elbette ama insanları da kıramıyorum.
sevgilim de beni çok kırdı başta bekaret konusunda başkası olsa eminim söylenenler karşısında arkasına bakmaz çeker giderdi. ama ona duyduğum bağlılık sevgiden buna eminim.

Empati yapın demişsiniz yaptım

Sevgiliniz üzerinizde psikolojik baskı kurmamış olsaydı bu kadar küçük şeyler için yalan söylemek zorunda kalmazdınız (çok kere denmiş 2 kere yalan söylemişsiniz)

Sevgiliniz de sizi sevseydi bu kadar küçük şeyleri problem yapacak bir insan olmazdı zaten.

Yani genele katılmıyorum hatalı olan siz değilsiniz yaptığınız ciddi bir hata yok.

En 20 başlık hatırlıyorum evliliğin/sevgililiğin ilk ayında başkasıyla görüşmüş/oturmuş/buluşmuş diye. Cevaplarda ise nedense ''olmuş bitmiş önemli değil en baştaymış sonuçta'' çoğunluktaydı o konularda.

Yalnız sevgiliniz sizi bariz bir şekilde sevmiyor. Bu ilişki düzelmez, ayrılın. Ayrı bir yol çizin kendinize.

bi arkadasım vardı evlendi eşini çok seviyordu ama eşi kadını sevmiyor. hatta bana bir keresinde lunatic çok canım sıkkın eşim beni sevmiyor bana yaklaşmıyor bırak cinselliği sarılmıyor bile diye bi cümle kurmuştu.
demek istediğim sevmeyen bi insan ilişkisini neden sürdürsünki. ya da ben yanındayken dünyadaki tek kadın benmişim gibi neden davransın.
insan sevmediği birini özleyebilir mi aradığında özlediğini dile getiriyor ve özledim derken hisedebiliyorum sesindeki özlemi.
sabahları ilk günaydın mesajını o atar. akşamları da iyi geceler demeden asla yatmaz.
işten eve dönünce eve geldim diye yazmayım hemen arar bişey mi oldu neden yazmıyorsun diye. bilmiyorum sevmeyen meraklanır mı? kafam karıştı.

Ben de diger üyelerin aksine hatayı sende değil erkek arkadaşında buldum. Sana yalan söylediğin için kızmış ama eminim ki o da sana yalanlar söylemiştir ancak şansı yaver gitmiş yakalanmamıştır. Velev ki hiç yalan söylemedi ve size de yalanlarınız yüzünden çok kızdı. Sonunda affettiyse üzerine sünger çekmeliydi. Bu şekilde canının istediği gibi davranamaz. Size her konuda hesap sorup kendisi dilediği gibi davranamaz. Sanki bunları kullanıp özgürce davranıyor gibime geldi. Çok samimiyetsiz buldum..

ben de yalanlarını yakaladım bunu yorumlarda da söyledim. hayatıma o girdikten sonra numaramı değiştirdim kardeşim dediğim erkeklerle bile görüşmedim, görüşmüyorum. onun şununla görüşmeni istemiyorum dediği herkesi çıkardım hayatımdan sırf mutlu olalım yeter diye.
askerdeyken aldattığını düşündüğüm bi durum olmuştu o an hiç bişey yapamadım bişey demedim sivile çıkmasını bekledim. sivile çıkıp görüştükten sonra uygun bi dille söyledim bundan dolayı aldattığını düşündüm diye o da gayet güzel bi açıklama yaptı konu kapandı. bir keresinde numaramı değiştirmeden önce çok eski bi arkadasım nasılsın diye mesaj atmış ben cevap vermedim. o mesajıda silmedim bunu gördü niye bana söylemiyorsun niye saklıyorsun diye başladı yine. aynı şekilde bi görüşmemizde onun bi işi vardı telefonu bendeydi şeytan dürttü bakayım dedim. bi kızla canımlı cicimli konusmalar. ınstagramda resimlere yorum atmalar sinirlendim sonra yanıma geldi gülerek telefonum sanki kurcalanmış dedi. ben de söyledim bunlar ne diye mesajı çeken arkadasıymış kendinde kontör olmadığı için benimkinin telefonundan mesajlaşmışlar. sonra ınstagramı sordum onları da anlattı anlatırken yalan söylemediğini biliyorum çünkü hiç kendini açıklamak için eli ayağına dolaşmadı. asıl şimdiki mevzu bana bi kız arkadasım vardı onunla kesinlikle konusmanı istemiyorum dedi kızla irtibatı kestim. ama öğreniyorumki o kızla kendi konusuyor.
şuan bunu bildiimi bilmiyor .
aynı şekilde bunları ben yapmış olsaydım bana demediğini bırakmazdı.

Empati ben de yapmaya çalıştım ama olmadı sanırım :KK43: sizin yerinizde olsaydım;

Öncelikle içime dert olan kan mevzusunu çözerim ona ispat için değil kendi kafa rahatlığım için. Esnek mi, değil mi? Bir sorun var mı yok mu öğrenirim.
Beni beklese ben onla sonunda evlenirim diyen adamdan ayrılırım, benle ne zaman, nasıl evleneceğini bana söylesin 3. Kişilerin bu hale gelmesinde önemli rol oynadığı ilişki var ortada umudumu da bu kadar zayıf bir lafa bağlayamam.
Madem çalışıyorum sorun yok, 24 yaşındayım hiç bir şey için de geç kalmış sayılmam.
Bundan sonraki ilişki/ler için prensip belirlerim.
Bu kadar ayrıntılı hesabı bir daha kimseye vermem,
neredeydin? arkadaşlarımlaydım. Nasıl geçti? Eh, genelde tek takıldım, giymeseydim de olurmuş.
Kim var yanında? şu, şu var. O Erkeğin ne işi var? Git kızın sevgilisine sor, çağırmış o da gelmiş.
Çat kapı görücü geldi akşam, ne oldu? Ne olacak geldikleri gibi gittiler
Bikini mi o? Evet, bikini.
Faceden buluşma isteği mi geldi? Hayatımda biri var mı, var. Sorun Çıkabilir mi? Evet
Şifre onda da var mı? Okuyabilir mi o da mesajı? Ne münasebet!
Mesajı sil. Hayatına devam et.

Ilgili bir erkekti de sonradan mı değişti? Son hali, normal ve gelecekteki hali o zaman.
Ilgisi sabit mi devamlı aradan geçen zamana, olaylara rağmen? Ondan eksik kalmamak için elinden geleni yap.

öncelikle kan mevzusunu tabiki bende kafaya taktım ilk birlikteliğim ki yaşayanlar bilir erkekten ziyade bu duruma kadın daha çok üzülür. o günlere dönmek istemiyorum Rabbim kimseye yaşatmasın. doktora gittim ilişkiden 2 3 gün sonra. doktor bana kesinlikle zar kalıntıları hala duruyor bunu türkiyenin neresine gidersen git bir doktor anlar, kan gelmeme mevzusunda da kılcal damarlarla ilgili bişey soyledi ama o aklımda kalmadı. sonuç olarak zarım esnek değil yırtıldı.
ilişkinin başlarında da aynıydı ama bu kadar değildi. evlilik konusunda aklında benimle ilgili oturmayan bazı şeylerin olduğunu biliyorum. yanındayken hiç bir problemimiz yok bunu hep diyorum dünyada kalan iki kişiyiz sanki öyle davranıyor yanımdan tuvalet ihtiyacı için ayrılıyor sadece. geçenlerde de evlendiğimizde bu böyle olmayacak diye bi konuyu söylemişti buna çok mutlu olmuştum nedense.

Öncelikle kolay gelsin!!!
Kolay gelsin diyorum, çünkü; Bu ilişkinin bundan sonra ki geleceğini senin belirleyeceğini düşünüyorum.

Açıkçası, ben erkek arkadaşının çok da samimi olduğunu düşünemedim, ya da bir ifade ortada.
Ki ben sadece sizin yazdıklarınızdan bunu çıkarıyorum.
O yüzden yazımı sana yönelik yazacağım. Sen değişirsen ilişkinin de değişeceğine inanıyorum...

Şuan gözümün önünde suçluluk hissiyle ezilmiş bir kadın, bunun farkında olan da bir erkek var.
Sen onun her yaptığını, zaten bu geçmiş yüzünden, aklama çabasında görünüyorsun.
Adamı biriyle öpüşürken görsen, o da kendinden emin, hiç teklemeden,
beni zorla öptü ben onunla değil seninle sevgili olmak istiyorum dese, üstüne sen de bana yalan söyledin,
diye eski defterleri kurcalasa, hemen yelkenleri suya indireceksin.

Başta yazmışsın, ha bu arada herkes akademik kariyer yada yüksek lisans yapmak isteyebilir.
Ama bunu kavga sonrasında söylemesi açıkçası evliliği düşünmek ve seni gözlemlemek için zaman kazanmaya çalıştığını düşündürdü. Eğer ki normal bir zamanda bu konu açılsaydı karşılıklı kişisel hayallerinizden bahsederken konuşulmuş olsaydı, o zaman derdim ki gerçekten bunu istiyor, bu yolda ilerliyor.

Birliktelik sonrasında illa kan gelmesini bekleyen şüpheyle bakan adama da gıcık oluyorum.
Yanlış anlaşılmasın, 18 yaşından sonra, kişinin bedenleri ile ilgili kararını kendileri vermesi taraftarıyım. İster birlikte olur ister olmaz. Bu kişinin kendi tercihi. AMA
Madem bekaret onun için çok önemli. Neden o zaman seninle evlenmeden birlikte olmuş?
Sizin de evleneceğiniz kesin mi?
Garantisi var mı?
Ve madem sen bu konuyu dr a gidip sorgulatacak kadar takıyorsun, o zaman neden gidip de adamla birlikte oluyorsun.
Madem oldun, ilk birlikteliğin.
Neden sonra yeminler ediyorsun?
Niye kendini bu kadar ezdiriyorsun?
Üstelik kendi ellerinle.

^^İnsan önce kendisine değer verecek. Kuzenim neler yaptı, iş arkadaşım benim kuyumu kazıyor, müdürün evini temizledim, çünkü ben safım.^^
HADİ CANIM! Sen kendine değer vermeyen, eziğin önde gidenisin önce bunu kabul ediyorsun yani?

Eğer bir insan kendisine zarar vereceğini bile bile bir insana gülümsüyorsa, ya o an içinden bak ben sana neler edeceğim, diyordur, ya da ah ben seninle nasıl başedeyim, diyordur.
Yada gidip müdürüne patronuna hayır diyemiyorum ne demek?
Biri bana ^^ahh gittim ben müdürün evini temizledim.
^^neden?
Çünkü istedi biliyorsun şekerim, çok saf ve iyi niyetliyim, çok istedi hayır diyemedim^^ dese
İçimden ^^EZİİİİK! diye bağırırım. Eğer kişinin biraz kurnaz olduğunu bilsem vay yalaka zam mı istiycen ÇAKALLLL^^ diye yine bağırırım.

Kişi önce kendisine değer verecek. Kendisini koruyacak. Sınırları belli olacak. Herkes eşi de olsa annesi de olsa,
bir kırmızı çizgisinin olduğunu bilecek, ona göre davranacak.
Ben erkek olsam, bir yaşam kuruyor olsam böyle bir kadın isterdim.
Daha kendisini koruyamayan birini değil. Açıkçası böyle bir kişi karşısında 2 şıkkım olurdu
!) Ben bu kızı alıyım. Gak dersem ekmek, guk derim su ve yatak misss.
Ne yaparsam yapayım beni seviyor.
2) hem kendine güvenmiyor bana yalanlar söyledi,
Hem de daha kendini koruyamıyor, yarın öbür gün evimi çocuklarımızı nasıl koruyacak
bu daha kendini koruyamıyor, ben bu kızı neden alıyım...

Başta da dediğim gibi bu ilişkinin geleceğini artık sen belirlersin.
Tavrını değiştir, kendini koru, sınırlarını belirli olsun, kendine değer ver,
Kısaca kendini sevmeyi öğrenirsen sevilirsin. Hem de saygının kralını görürsün...
Tekrar kolay gelsin...

öncelikle kan mevzusunu tabiki bende kafaya taktım ilk birlikteliğim ki yaşayanlar bilir erkekten ziyade bu duruma kadın daha çok üzülür. o günlere dönmek istemiyorum Rabbim kimseye yaşatmasın. doktora gittim ilişkiden 2 3 gün sonra. doktor bana kesinlikle zar kalıntıları hala duruyor bunu türkiyenin neresine gidersen git bir doktor anlar, kan gelmeme mevzusunda da kılcal damarlarla ilgili bişey soyledi ama o aklımda kalmadı. sonuç olarak zarım esnek değil yırtıldı.
ilişkinin başlarında da aynıydı ama bu kadar değildi. evlilik konusunda aklında benimle ilgili oturmayan bazı şeylerin olduğunu biliyorum. yanındayken hiç bir problemimiz yok bunu hep diyorum dünyada kalan iki kişiyiz sanki öyle davranıyor yanımdan tuvalet ihtiyacı için ayrılıyor sadece. geçenlerde de evlendiğimizde bu böyle olmayacak diye bi konuyu söylemişti buna çok mutlu olmuştum nedense.

Hmm,

anlatırken yalan söylemediğini biliyorum çünkü hiç kendini açıklamak için eli ayağına dolaşmadı.

yalanı nasıl anladığınızı ve bana verdiğiniz cevabı okuduktan sonra aydınlandım resmen, empati kuramamamın ve kendi aklımdaki "neden olması gerektiği davranamıyor?" soruma da cevap buldum, "ben çok iyi niyetliyim karşımdakini kıramam", "haksızlıklar karşısında tepki gösteremem" tavrına o kadar alışmışsınız ki bu sefer haksız yere itham edildiğiniz konularda da gereken tepkiyi gösteremiyorsunuz bence. Size güvenememesinin sebebini "yalan söylemeniz" olarak açıklayan birinin ayak üstü, gözlerinize baka baka, söyleyebileceği bir yalanı anlayabilecek durumda değilsiniz ki? Bir insanın herhangi bir soruya cevap verirken elinin ayağına dolaşması yalan söylediğinin kanıtı değil öncelikle, üstümüze gelindiğine insan olarak kaçıyoruz, panik yapıyoruz ve ne yapacağımızı bilemediğimizden elimiz ayağımıza dolaşabilir ama kendi adıma yalan söylerken (sadece karşımdakini kendisinden kaynaklı ve değiştirmesine imkan olmayan bir şey için daha fazla üzmemek için yalan söylerim.) Ne yüzüm kızarır, ne de elim ayağıma dolaşır. "Ben güzel miyim?" sorusuna mesela gerçekten güzel bulduğumdan değil "çok güzelsin, takma bunu kafana" derim, yaptığımın yanlış olduğunu düşünmediğimden de içim tamamen rahattır, eminim böyle yalanlarım için yalan makinesinden falan kolayca geçerim. Kendimi bu kadar bilmeme rağmen çok da kandırıldığım olmuştur sevdiğim insanlar tarafından ama havada beni aptal yerine koyan birinin kokusunu aldığımda sizin konunuzdaki örnekten gideyim, kafe denmişti en baştan ama eve gittik senin aklında soru işareti yaratacak bir durum olmadı" dedikten sonra hala vır vır eden bir insanın ne içini rahatlatma gereği duydum, ne de ilişkimiz devam etsin diye kendimi paraladım. Beni artık sevmiyorsa sevmesin, ne hali varsa görsün ya o insan. Dediğiniz gibi yaşamayan bilmez, yaşadım biliyorum ben de. Söylediğiniz doğruya inanmayan insan sizinle mutlu olmaz eninde sonunda bitirir içindeki sevgiyi, siz mutlu olursunuz ama başkasıyla.

aynı şekilde bunları ben yapmış olsaydım bana demediğini bırakmazdı.

aynı şekilde bunları yapmamanıza rağmen size demediğini bırakmamış ki! Gerçekten sizce burada bir sorun yok mu? Bekaret konusunda, kesin bir bilginiz olmadığını düşündüğümden kendinizi savunma ihtiyacınıza hak vermiştim ama siz zaten hem kendi bilginizle (daha önce başka biriyle bir şey yaşamamanız), hem de doktordan aldığınız bilgiyle bu konu hakkındaki "kesin" bilgiye sahipmişsiniz, tamamiyle üzerinde yalnızca sizin söz söyleyebilme hakkınız olduğu bir durumunuzu bir başkasına kanıtlama kısmının saçmalığını geçelim ama yazdığınız;

benden önce biriyle bişey yaşamadım diyorsun ama bir damla kan bile gelmedi. diye etmediğini bırakmadı. aptal gibi hala kendimi savunma çabasındaydım ben. eski konuları da açtı üstelik zaten bu eski konular tartışmaların sonuna muhakkak açılır. bi türlü güvenini kazanamadım sanırım.

yani şu durumdan sonra terketmediyseniz bu insanı, o sizi terketmedikçe ayrılamazsınız ki o zaman diye düşünüyorum :KK43: Sebebine ister "Beni sevmeseydi yanımda ne işi var?" deyin ister "Onunla çok şey yaşadık, kopamıyorum". Sizden tamamen sıkılıp ayrılmak isteğini söylediğinde veya "Neden evlenmiyoruz biz?" sorunuza bir gün cevap beklerseniz, "Bana güvenemedi, çünkü başından beri hatalarım oldu" da diyebilirsiniz. Evlenirseniz bu kadar dipdibe olmayacağınızı söylemesine mutlu olmanızın sebebini de içten içe sizin de yavaştan bıkmaya başlamanız olarak gördüm, bana böyle bir şey söylense ve sesimi çıkarmadan içten içe mutlu oluyorsam "kurtuluyorum" hissi ferahlık verirdi, umarım bu küçük mutluluklar birleşir ferahlık ve özgürlüğün aslında ne kadar güzel bir şey olduğunu daha çok anlarsınız ve kendi isteğinizle kurtulursunuz bu ilişkiden en kısa zamanda. Hayat sizin hayatınız tabi ama en nihayetinde bunun üstüne denecek bir şey yok.

senin için hayattaki tek erkek o değil. onun için de hayattaki tek kadın sen değilsin. baştan her otu b.ku anlatarak yanlış yapmışsın. madem yalan söylemek zorunda kalacaksın ona göre mesafeni koy, ya açıklama yapmana gerek kalmasın ya da yalan söyleme. Yalan yalanı doğurur.
bu adam bekarete önem veriyosa niye seninle niye ilişkiye giriyo? e girdiniz diyelim buna takmaması lazım.
bikinili fotonu gördüğüne göre telefonunu kurcalıyo sen niçin buna izin veriyosun daha sevgilisiniz.
4 yıllık evliyim eşim ne telimi kurcalar ne de çantamı. ne de böyle saçma hesaplar veririm.
konuyla ilgili hiç olumlu düşüncem yok. bu şekilde devam edersen, iradesine yenik düşmüş bekaretini vermiş, sürekli yalan söyleyen bir kız olarak kullanılırsın. bence yok yakınken vazgeç canım.

Hmm,

yalanı nasıl anladığınızı ve bana verdiğiniz cevabı okuduktan sonra aydınlandım resmen, empati kuramamamın ve kendi aklımdaki "neden olması gerektiği davranamıyor?" soruma da cevap buldum, "ben çok iyi niyetliyim karşımdakini kıramam", "haksızlıklar karşısında tepki gösteremem" tavrına o kadar alışmışsınız ki bu sefer haksız yere itham edildiğiniz konularda da gereken tepkiyi gösteremiyorsunuz bence. Size güvenememesinin sebebini "yalan söylemeniz" olarak açıklayan birinin ayak üstü, gözlerinize baka baka, söyleyebileceği bir yalanı anlayabilecek durumda değilsiniz ki? Bir insanın herhangi bir soruya cevap verirken elinin ayağına dolaşması yalan söylediğinin kanıtı değil öncelikle, üstümüze gelindiğine insan olarak kaçıyoruz, panik yapıyoruz ve ne yapacağımızı bilemediğimizden elimiz ayağımıza dolaşabilir ama kendi adıma yalan söylerken (sadece karşımdakini kendisinden kaynaklı ve değiştirmesine imkan olmayan bir şey için daha fazla üzmemek için yalan söylerim.) Ne yüzüm kızarır, ne de elim ayağıma dolaşır. "Ben güzel miyim?" sorusuna mesela gerçekten güzel bulduğumdan değil "çok güzelsin, takma bunu kafana" derim, yaptığımın yanlış olduğunu düşünmediğimden de içim tamamen rahattır, eminim böyle yalanlarım için yalan makinesinden falan kolayca geçerim. Kendimi bu kadar bilmeme rağmen çok da kandırıldığım olmuştur sevdiğim insanlar tarafından ama havada beni aptal yerine koyan birinin kokusunu aldığımda sizin konunuzdaki örnekten gideyim, kafe denmişti en baştan ama eve gittik senin aklında soru işareti yaratacak bir durum olmadı" dedikten sonra hala vır vır eden bir insanın ne içini rahatlatma gereği duydum, ne de ilişkimiz devam etsin diye kendimi paraladım. Beni artık sevmiyorsa sevmesin, ne hali varsa görsün ya o insan. Dediğiniz gibi yaşamayan bilmez, yaşadım biliyorum ben de. Söylediğiniz doğruya inanmayan insan sizinle mutlu olmaz eninde sonunda bitirir içindeki sevgiyi, siz mutlu olursunuz ama başkasıyla.

aynı şekilde bunları yapmamanıza rağmen size demediğini bırakmamış ki! Gerçekten sizce burada bir sorun yok mu? Bekaret konusunda, kesin bir bilginiz olmadığını düşündüğümden kendinizi savunma ihtiyacınıza hak vermiştim ama siz zaten hem kendi bilginizle (daha önce başka biriyle bir şey yaşamamanız), hem de doktordan aldığınız bilgiyle bu konu hakkındaki "kesin" bilgiye sahipmişsiniz, tamamiyle üzerinde yalnızca sizin söz söyleyebilme hakkınız olduğu bir durumunuzu bir başkasına kanıtlama kısmının saçmalığını geçelim ama yazdığınız;

yani şu durumdan sonra terketmediyseniz bu insanı, o sizi terketmedikçe ayrılamazsınız ki o zaman diye düşünüyorum :KK43: Sebebine ister "Beni sevmeseydi yanımda ne işi var?" deyin ister "Onunla çok şey yaşadık, kopamıyorum". Sizden tamamen sıkılıp ayrılmak isteğini söylediğinde veya "Neden evlenmiyoruz biz?" sorunuza bir gün cevap beklerseniz, "Bana güvenemedi, çünkü başından beri hatalarım oldu" da diyebilirsiniz. Evlenirseniz bu kadar dipdibe olmayacağınızı söylemesine mutlu olmanızın sebebini de içten içe sizin de yavaştan bıkmaya başlamanız olarak gördüm, bana böyle bir şey söylense ve sesimi çıkarmadan içten içe mutlu oluyorsam "kurtuluyorum" hissi ferahlık verirdi, umarım bu küçük mutluluklar birleşir ferahlık ve özgürlüğün aslında ne kadar güzel bir şey olduğunu daha çok anlarsınız ve kendi isteğinizle kurtulursunuz bu ilişkiden en kısa zamanda. Hayat sizin hayatınız tabi ama en nihayetinde bunun üstüne denecek bir şey yok.

çok güzel yazmışsın öncelikle teşekkür ederim.
burda yapılan yorumlarla gerçekten kafam karıştı. ezik olmak onun karşısında aciz olmak, her istediğini yapan bi kadın olmak istemiyorum.
tabiki mutlu olmak sevdiğim insan tarafından sevilmek, sahiplenmek istiyorum.
bu ilişkinin yanlış bi seçim olduğunu 5 ay önce anladım o zaman da burda konu açıp bütün yorumlar o insandan kesinlikle ayrıl oldu.
yapamadım sevdiğim, değer verdiğim bi insanı aslında bir çok neden varken bırakamadım.
şuan da mantığım sen bu duruma düşecek insan değildin hatırlasana ne değer verip peşinde koşan insanları, doğru mu bu kişi HAYIR, o zaman neden uzatıyorsun bitsin diyor.
ama kalbim sabret eminim sabrın sonu selamet olacak, bu kişiyle mutlu olacaksın diyor.
hayatım hep bi çelişki çelişki çelişki...
yorumları okudukça kötü oluyorum canım sıkılıyor çoğu kişi haklı ama şuan nasıl bi yol izlyceğimi kestiremiyorum:KK43:

senin için hayattaki tek erkek o değil. onun için de hayattaki tek kadın sen değilsin. baştan her otu b.ku anlatarak yanlış yapmışsın. madem yalan söylemek zorunda kalacaksın ona göre mesafeni koy, ya açıklama yapmana gerek kalmasın ya da yalan söyleme. Yalan yalanı doğurur.
bu adam bekarete önem veriyosa niye seninle niye ilişkiye giriyo? e girdiniz diyelim buna takmaması lazım.
bikinili fotonu gördüğüne göre telefonunu kurcalıyo sen niçin buna izin veriyosun daha sevgilisiniz.
4 yıllık evliyim eşim ne telimi kurcalar ne de çantamı. ne de böyle saçma hesaplar veririm.
konuyla ilgili hiç olumlu düşüncem yok. bu şekilde devam edersen, iradesine yenik düşmüş bekaretini vermiş, sürekli yalan söyleyen bir kız olarak kullanılırsın. bence yok yakınken vazgeç canım.

ilişkimizin başlarında geçmişini anlattı bana. birçok kişiyle beraber olduğunu, kişiliğini, ailesini, aldatıldığını, onu kandırmaya çalışan bir çok kız olduğunu anlatmıştı.
o zamanlar bu insan çok dürüst, vicdanlı asla yanlış yapmaz bana demiştim.
hatta bi konusma üzerine bi hadis vardı tam hatırlayamıyorum ama "insanlar yaşadıklarına göre birini bulur" tarzındaydı. bana onu örnek vererek " karşıma senin gibi biri çıktığı için mutluyum, geçmişim temiz değil evleneceğim insan da temiz olmayacaktı bunu biliyorum şuan bakire olmadığını söylesen asla buna kızmam anlayışla karşılarım, seni haketmek için elimden gelene yapacam" demişti.
şimdi düşünüyorum öyle bir insan nasıl bu böyle şeyler yaşatabiliyor.
bende hata dediğiniz gibi ondan ayrı da benim bi özel hayatım olduğunu ona hisettirmem gerekiyordu.
hayatımın odak noktası yapmışım onu. sabah kalkıyorum ilk aklıma gelen o oluyor. sürekli aklımda bi iş yapıyorum aklımda, tv izliyorum aklımda, yemek yiyorum aklımda aklımda aklımda...
NickimiKediYediA_A NickimiKediYediA_A nın da dediği gibi bundan sonrası bana kalıyor sanırım.

Sen en basta hatalar yaptim diyosun. Sen basta isin ciddiyetine varamamissin bence. Adam guvenmemekte hakli demeyecegim ben yine de. Ama keşke sende ona guvenmeseydin. Birlikte olmaniz hata. Adam su anda oylesine devam ediyor. Bitmiş bi ilişki. Sana guvenmiyor. Bekaretine bile güvenmiyor. Belki de artik seni sadece kullaniyor. Sense kendini mecbur hissediyorsun. Ona guvenme artik. Yazik etmissin kendine ama Gerçeği gör. Kendine gel. Kendi yolunu çiz. Daha fazla harcama kendini.. Kimse için değmez.

o da sanırım iyi niyetimin farkında. bilmiyorum bazen beni korumaya çalışırken kırdığını düşünüyorum. her zaman der senin kalbin temiz karşındakini görür görmez iyi insan yaftasını yapıştırıyorsun. insanlara güvenme üzülmeni istemiyorum der.
Evet aynn bnada oyle der..bilmm sende ynnda kasilarak dur..
seni ezmesine izn verme bu arada kan gelmediyse hala kizsin zar esnektir..

Evet aynn bnada oyle der..bilmm sende ynnda kasilarak dur..
seni ezmesine izn verme bu arada kan gelmediyse hala kizsin zar esnektir..

değilim tatlım o zamanlar doktora gitmiştim :KK43:
burdan aldığım destek ve bugünden sonra aldığım kararla. hiç bişey eskisi gibi olmayacak.

ilişkimizin ilk 1.5 ayında yaptım ben bu hataları. herkesin yaptığı bir hatası vardır. artık ona karşı çok dürüsttüm ben asala yalan yok kendimi değiştirdim...
Ama canım güven çok zor kazanılır kaybedilincede gider gelmez bidaha da gelmez

X