Çok uzun oldu üzgünüm:(

LasTRomaNce_arzu

Kafamda deli sorularrr
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2018
151
213
Gerçekten çok üzgünüm artık yıldım vazgeçesim geliyor her şeyden.Eşimi çok seviyorum zaten ondan bu hallerim.1,5 sene flört ettik 6 ay nişanlı kaldım ve 9 aydır evliyim. .Çok iyi bir insan evine bağlı kötü alışkanlığı yok.Kavga esnasında hep benim alttan almamı susan taraf olmamı istiyordu bunu da aşıyoruz yani şimdilerde beni daha çok dinliyor. Bana karşıda çok ilgili istekli.Ama bir sorunumuz var ki onu aşamıyoruz.Meselemiz çocuk.Komşular kv ye henüz 9 aylık evli olmama rağmen çocuk olmuyor mu bir sorun mu var gibisinden bir şeyler sormuşlar belkide sormadılarda merakından ağız arıyor bilmiyorum orasını. Akşam otururken dile getirdi. Bende bir sorun yok sadece daha erken dedim.

Kendi evimize indik eşime anlattım.Güldük geçtik.İkimizin kendini hazır hisettiği bir zamanda olsun o çocuk herhangi birimizin zorlamasıyla yada aile baskılarıyla vs.ile değil tamamen sevgi ve istekle olsun istiyorum dedim.Oda ben kendi açımdan hazırım dedi.Bende ödemelerimiz şubatta bitiyor hap ile korunmayı bırakırım başka türlü korunuruz o zaman yazın doktora gideriz bir sorun yoksa ondan sonra çocuk yapabiliriz dedim.Bu kadar çabuk mu dedi bende erken olduğunu düşünüyorsan bekleriz sen hazırım deyince ben fikrimi söyledim dedim.Çok acele ediyosun bekleyelim dedi.Olur dedim bekeyelim sorun yok da seni bekletmeye iten nedir dedim.

Önce ekonomik gerekçeler sundu şartlarımız biraz daha iyileşsin dedi ki ikimizde çalışıyoruz ev bizim arabamız var .Arsa ve tarlada var.Sadece bir banka kredimiz var oda şubatta bitiyor.Sonra biraz gezelim tozalım başbaşa kalalım çocuk olunca zor olur diyor .Şimdi gezip tozuyomuyuz dedim.Evden işe işten eve ne gezmemiz var bizim dedim şimdi çocuk yok mu iki tane çocuk var. (eşimin ilk evliliğinden)Balayına gidemedik.Gerdek gecemin sabahı çocuklar bana geldi 1 hafta evlilik iznimde çocuklar hep bende kaldı.Normalde kv dede kalıyorlar biz çalıştığımız için zaten altlı üstlüyz o zamnlar dip dibe binalardaydık gündüzü geçtm bari akşam yanına alsaydı çocukları.O süre içerisinde nereye gidildiyse 4 kişi olarak gittik.El öpmeye aileme gittiğimde bile.Yalnız bir kahve içmeye bile gitmedik.Şimdide 4 kv kp de bize eklenince6 kişilik ördek ailesi gibi tuvalet hariç her yere beraber gidiyoruz.Tek başına gittiğimiz tek yer iş.Ağzımı açıp tek bişi söylemiyorum çocuklara annesine babasına ne zaman eşime bişi desem onlarda benim ailem diyor kıyamıyorum onlara bende susuyorum.Yatılı bir misafirliğe gitsek küçük kız babasıyla uyumak istiyor ben ablasıyla oda babasıyla yatıyor.Bizde kaldıkları geceler yatak odama biz uyurken girip girip çıkıyolar çocuk deyip susuyorum ne diyebilirm ki.Bu yalnız kalmak mı dedim. Ne yapayım çocuklarımımı atayım diyor.Ben at demedim dedim sadece kendinide benide kandırma yok yalnız kalalım yok hayatımızı yaşayalım gibisinden olmayacak hayalleri bana kurdurtma dedim.Bu sefer küçük kız 9 yaşında onu gerekçe gösterdi .Daha küçük Kıskançlık yapar mı üzülür mü çocuk olunca ,büyüsün istiyorum ablası kadar olsun b( geçen ay 12sine girdi )büyük kızdaiyi bir lise kazansın dersleri etkilenmesin.dedi.

Tabi bende artık dayanamdım.İste dedim benden daha neler istiyceksin çok merak ediyorum iste.Şey iste mesela büyük kız üniversiteye gitsin küçük kız liseye gitsin o zaman yaparız.Ama yok ozmanda evlilik çağı gelir birinin en iyisi ikisini evlendirelim onların çocuklarına bkarız dedim olmaz mı?Yada şey yapalım mesela ben çocuklara bakayım sen yeniden evlen hayatını yaşa gez dolaş ben annene babana çocuklarına bakar bakıcılık yaparım.İste dedim bunlarıda iste.Ben bu kadar eşek olduktan sonra senin vurduğun semer az gelir bana .

Elimden gelen tüm fedakarlıkları yapıyorum.O çocuklar için bu evlilik için.Kv kendi ağzıyla senin bu çocuklara yaptıklarını öz anneleri yapmadı diyor.Eşimi tanıdığım günden beri çocuklarla ilgiliyim.Zaten çocuk çok seven biriyim.Çalıştığımı kendimden çok o çocuklara eğitimlerine harcıyorum yeterki eksiklik hisetmesinler diye veli toplantlarına giderim her etkinliklerine katılırım benimsedim onları ama bana da yazık.Kendi çocuğumu istemem suç mu?Evet belki daha çok yorulucam ama şimdide az yorulmuyorum ki.En azından o zamn çocuğuma odaklanırım işten ayrılırım. Evlenmeden öncede bunu konuştuk ben çocuk çok severim isterim dedim.Bende isterim sorun yok dedi.Şimdi kırk dereden su getiryor .Evet yapmam demiyor ama ne zamn belli değil 28 yaşındayım oda 37 sine girdi .Yoruldum benden bunu istemeye hakkı yok ki .Evlendim evleneli evlilik hayatının tadını çıkaramadan 2 çocuk annesi oldum artık kendi çoçuğumunda annesi olmak istiyorum ilk çocuktan sonra biraz büyüsün diyede beklemek istyrm o zamnda 2.çocuğumu ne zamn yapıcam yaşı geçiyor.Hem ha deyince hemen olur mu olmaz mı belki bunun içinde bi zaman gerekicek bunun nesi anlaşılmıyor?Bu kadarını benden istemeye hakkı var mı?Tamam çocuklarını düşünmesi iyi bir şey babalığını takdir ediyorum ama bende insanım ve karısyım benide düşünmesi gerekemez mi?

Son olarak çocuklarına bu kadar düşünüyorsan evlenmeyip hayatını onlara adasaydın.Kendin yapmamışsın bunu evlendin şimdi benden hayatımı onlara adamamı bekliyorsun ne diyim yazık benden ne istesen az gelir bana iste dedim.Zaten bu saaten sonra çocuk falan yapmam dedim.Bir sürü konuştu ama ben hiç anlamadım kafam kazan gibiydi halada ağrıyor yattım uyudum hiç bişi demeden oda uyudu bana sarılarak seni çok seviyorum diye sağolsun beni çok seviyomuş. :KK43: Evlenmeden düşünseydin bunları ,neden çocuklu adamla evlendin ,Kendin ettin kendin buldun vs.gibi yorum yapacak arkadaşlara duyrulur sadece içimi döküyorum incitmeyin lütfen.

Kendi çocuğunu istemen kadar doğal bir şey yok tatlım.. benim de eşimin ilk eşinden bir oğlu var..2,5 yıl oldu biz evleneli.. başlarda çok problem yaşadık.. çocuğun bana benim çocuğa alışmam zaman aldı.. sonra annesi de evlendi ve hemen bir çocuk daha yaptı.. gerçi annesiyle yaşıyor.. 15 günde bir geliyor bize.. ben kendimi adamıyorum ama.. bi annesi var onun.. hiç bir sorumluluğu üzerimde değil.. sadece bizdeyken iyi ve kaliteli zaman geçirmesi için elimden geleni yapıyorum o kadar.. bende kendi çocuğumu istiyorum en doğal hakkım.. ve 2 yılda 2 ameliyat 2 tüp bebek tedavisi bir dış gebelik halen çocuğuma kavuşmuş değilim.. çocuğu var diye sevdiğimden vazgeçmedim.. evlenmeseydin çocuklu adamla diyenlere de başına silah dayamadım diyorum.. evet herkesin evladı çok kıymetli.. bende annem babam için çok kıymetliyim.. herkes haddini bildiği sürece hiç sıkıntı olmuyor.. Rabbim tez vakitte isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin.. bu arada hamile kaldığımda eşinin oğlu çok sevinmişti..

Çocuklarını bile bile evlendiğiniz adamdan şimdi çocuklarına düşkün olmamasını mı bekliyorsunuz?
Pardon ya hu sizi biri zorla mı evlendirdi hanımefendi?

'Son olarak çocuklarına bu kadar düşünüyorsan evlenmeyip hayatını onlara adasaydın.'
Ne bekliyordunuz evlenince çocuklarını sileceğini mi?

Hem haklısınız hem haksız. Öncelikle çocukların sürekli sizinle olmasına bozulmaya hakkınız yok. Bu kısmı sadece sizde çocuk sahibi olunca anlayacaksınız gibime geliyor. Onun dışında eşiniz bence sizi oyalıyor. Zaten bende var kafasında sanırım. Size bu bencilliği yapmaya hakkı yok. Hep diyorum herkes dengiyle evlenmeli. Sizinde çocuğunuz olduğu zaman dertleriniz katlanacak. Kıskançlık baş gösterecek.

Bencil bir eşiniz var
Evlenmeden illaki vaatler vermiştir ve konusmussunuzdur ancak şuanda istemiyor gibi duruyor
Birde ilk sordugunuzda ben hazırım cocuga demiş
Neye göre hani hazırdı ?
Cok cok aman aman borc vs yoksa arada sevgi saygı da varsa cocuk icin beklemenin sonu hic bi zaman gelmez
Alın karsınıza acık acık son bir kez konusun derim
Ama cocuklarıyla adamı vurmayın cunku gercekten biliyordunuz

niye bu kadar tartistiginizi anlamadim,
zaten siz de erteleme taraftarisiniz,
esiniz de oyle.

yani konu nasil buraya geldi hic anlamadim yazdiklarinizdan gercekten.

Once esiniz hazirim diyor, madem bahaneleri var niye hazirim dedi ilk seferinde.

Siz zaten korunuyorsunuz ve kv nize de daha erken demissiniz, e konunun sonunda ben kendi cocugumu istiyorum olayina baglamissiniz.

cocuklari benimsedim ilgileniyorum demissiniz. ama hic bir iliski hizli olarak ilerlemez, benimsemek dediginiz sey icin zaman gerekir. Bence de hem kendinize hem onlara zaman verin, yasiniz cok genc zaten, cocugu ertelemek buyuk problem olmamali sizin icin.

Çocuklarını bile bile evlendiğiniz adamdan şimdi çocuklarına düşkün olmamasını mı bekliyorsunuz?
Pardon ya hu sizi biri zorla mı evlendirdi hanımefendi?

'Son olarak çocuklarına bu kadar düşünüyorsan evlenmeyip hayatını onlara adasaydın.'
Ne bekliyordunuz evlenince çocuklarını sileceğini mi?
Yorum için teşekkür ederim.Sanırım yanlış yerden değerlendiriyosunuz.Hayır düşkn olmasını fakat dengeyi sağlamasını bekliyorum.Beni zorla evlendirmediler.Ve çocuklarını silmesini beklediğimi ifade eden birşey söylemedim nerden çıkardınız bunu bilmiyorum.Yinede sağolun bakışa açısı ne denir ki.

Konuyu sonuna kadar okudum.

Yerinizde olsam çocuk yapmak için bu kadar hevesli olmazdım.
Zaten uygun şartlar ve koşullar oluştuğunda siz istemesenizde o bebek dünyaya gelir.
Üstüne gitmeyin, bekleyin. Sabredin.

Ancak çok taviz veriyorsunuz.
Bugün kurmadığınız mesafe, yarın sizin başınızı çok ağrıtır.
Siz iyiyken herkes iyi, bir gün "hayır" dediğinizde veya "öyle değil böyle" dediğinizde çok başınız ağrır.
Demedi demeyin.
Allah kolaylık versin, umarım istediğiniz mutluluk sizi bulur.

Konuyu sonuna kadar okudum.

Yerinizde olsam çocuk yapmak için bu kadar hevesli olmazdım.
Zaten uygun şartlar ve koşullar oluştuğunda siz istemesenizde o bebek dünyaya gelir.
Üstüne gitmeyin, bekleyin. Sabredin.

Ancak çok taviz veriyorsunuz.
Bugün kurmadığınız mesafe, yarın sizin başınızı çok ağrıtır.
Siz iyiyken herkes iyi, bir gün "hayır" dediğinizde veya "öyle değil böyle" dediğinizde çok başınız ağrır.
Demedi demeyin.
Allah kolaylık versin, umarım istediğiniz mutluluk sizi bulur.
Teşekkür ederim.

Yorum için teşekkür ederim.Sanırım yanlış yerden değerlendiriyosunuz.Hayır düşkn olmasını fakat dengeyi sağlamasını bekliyorum.Beni zorla evlendirmediler.Ve çocuklarını silmesini beklediğimi ifade eden birşey söylemedim nerden çıkardınız bunu bilmiyorum.Yinede sağolun bakışa açısı ne denir ki.
Kendi yazdıklarınızı yeniden okuyun olur mu? Adam belli ki 2 çocuğu olduğu için çocuk istemiyor. E siz bunu tahmin edebilecek yaştasınız bence .
'Son olarak çocuklarına bu kadar düşünüyorsan evlenmeyip hayatını onlara adasaydın.' şu yazdığınız cümle sizce normal mi? Adam sizi kandırmamış ki çocuklarım var demiş. Sürekli olarak çocuklardan şikayet etmişsiniz. İyice bir okuyun isterseniz...

benimde başımda var böyle bir olay ama ben çocuk konusunda ödün vermedim tavrımı koydum annesi olan bir çocuğa annelik yapmak zor arkadaşım olmuyor başkasının çocuğuna yapamıyorsun annelik başta ödün verdimmi gerisi geliyor ve hep fazlasını istiyorlar. eşinde maalesefki kendi çocuklarına annelik yapmanızı istiyor sizinde çocuğunuz olduğunda onlarla ilgilenmeyeceğinizi ister istemez uzaklaşacağınızı dünüşüyor. yani sizin fikirleriniz anne olma düşünceniz onun için pekte önemli değil

Eşinizin 8 yaşındaki kızı İçin kıskanır şimdi yapmayalım fikri beni çok rahatsız etti. Siz kızların öz anneleri olsaydınız ve 3. Çocuğu isteseydiniz, eşinizin böyle bir düşüncesi olacağını sanmıyorum. Bu arada büyük galiba 12 yaşında ve küçük ablasının yaşına gelsin düşünürüz gibi birşey söylemiş eşiniz. 4 sene sonra büyük 16 yaşında olacak bu seferde ergenlik döneminde, küçük kardeş istemiyorum diye tepinen bir kız olacak büyük ihtimalle, eşiniz yine çocuk mevzusunu erteleyecek gibi geliyor.

Eşiniz zaten 2 çocuk babası, bazı konularda hevesini almış, sizin hevesinizi anlamıyor olması normal. Keşke insanlar ilişkinin en başında şeffaf olsa ve karşı taraftan ne beklediğini ve ne verebileceğini açık açık dile getirebilse. Anne olmayı istemek en doğal hakkınız, evliliğinizi gözden geçirin. İleride bir gün, bugün vermeniz gereken kararları vermediğiniz için pişmanlık duyacaksanız hiç vaktinizi harcamayın.

Kendi yazdıklarınızı yeniden okuyun olur mu? Adam belli ki 2 çocuğu olduğu için çocuk istemiyor. E siz bunu tahmin edebilecek yaştasınız bence .
'Son olarak çocuklarına bu kadar düşünüyorsan evlenmeyip hayatını onlara adasaydın.' şu yazdığınız cümle sizce normal mi? Adam sizi kandırmamış ki çocuklarım var demiş. Sürekli olarak çocuklardan şikayet etmişsiniz. İyice bir okuyun isterseniz...
Ben ne yazdığımıda ne okuduğumuda iyi biliyorum.Yine söylüyorum bakış açısı sağolun.

Eşinizin 8 yaşındaki kızı İçin kıskanır şimdi yapmayalım fikri beni çok rahatsız etti. Siz kızların öz anneleri olsaydınız ve 3. Çocuğu isteseydiniz, eşinizin böyle bir düşüncesi olacağını sanmıyorum. Bu arada büyük galiba 12 yaşında ve küçük ablasının yaşına gelsin düşünürüz gibi birşey söylemiş eşiniz. 4 sene sonra büyük 16 yaşında olacak bu seferde ergenlik döneminde, küçük kardeş istemiyorum diye tepinen bir kız olacak büyük ihtimalle, eşiniz yine çocuk mevzusunu erteleyecek gibi geliyor.

Eşiniz zaten 2 çocuk babası, bazı konularda hevesini almış, sizin hevesinizi anlamıyor olması normal. Keşke insanlar ilişkinin en başında şeffaf olsa ve karşı taraftan ne beklediğini ve ne verebileceğini açık açık dile getirebilse. Anne olmayı istemek en doğal hakkınız, evliliğinizi gözden geçirin. İleride bir gün, bugün vermeniz gereken kararları vermediğiniz için pişmanlık duyacaksanız hiç vaktinizi harcamayın.
Evet en baştan bir daha çocuk istemediğini dile getirse evlenemezdim.

Hem ikimiz de hazır ve istekli olunca olur çocuk demissiniz hem de adam daha istemiyor diye saydirmissiniz. Diğer konularda haklı sayilirsiniz ama onda bile siz bu kadar verici olduğunuz için durumlar böyle.

X