Saç Rengi ve Saç Boyama Colourless (colour b4) saç boyası akıtıcı hakkındaki deneyimim

_gazelle_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2013
72
10
Saçları ile uğraşmayı seven sevgili hemcinslerim sizlere koyu renge boyadığım saçlarımı colourless boya akıtıcı ile nasıl açtığımı anlatacağım çünkü bu ürün ile ilgili internette çok az bilgi var, benim gibi zor durumda olan arkadaşların internete sarılıp fikir edinmeye çalışırken neler çekeceğini biliyorum ve kendilerine destek olmak istiyorum zira bana kimse yardım etmedi edemedi Öncelikle şunu belirteyim colour b4 diye bildiğimiz marka artık colourless diye isim değiştirmiş hiçbir yerde bulamayınca Watson dan bi yetkili böyle bilgilendirmiş ne kadar doğru bilemem ama bekleyecek vaktim olmadığı için buna inanmayı tercih ederek hemen aldım. Gelelim saçımın gördüğü işlemlere: öncelikle bir buçuk ay önce kendi saçımın üstüne sık bir röfle attırdım(kendi saçım koyu bir sarı doğuştan sarışınım yani) kuaför istediğim pilatin sarıyı tutturamayınca üstünden bir ay geçti ve bende koleston'un çikolata kahve rengini alıp evde boyadım sonuç röfleli yerler tam kapanmadı ışıltılı hoş bi görünüm oldu fakat kendi saçım açık bi renk olduğu için dipler berbat bi kızıl oldu tabi ben öyle gezemezdim Üstünden tam bir hafta geçti ve bu sefer garnier açık kahve aldım boyadım ve çok koyu bir kahve tonu elde ettim hiç yakışmadı Bu boyayı nasıl en hızlı akıtırım diye araştırırken işte bu ürüne denk geldim colour b4 benim çaremdi gel gelelim hiçbir yerde bulamadım normalde Watson da satılıyormuş ama gidip baktım colourless diye bi marka var almadım gelip eve tekrar araştırınca ürünün isim değiştirdiğini öğrendim Facebook da colourless Türkiye diye aratırsanız karşınıza çıkar. Az önce ürünü denedim gerçekten oryal değil gibi çünkü diplerden çıkan kendi saçlarımda hiçbir renk değişimi olmadı, kahverengiyi de gerçekten akıttı ama ben ilk röfleli haline dönecek diye hayal ederken açık bir bakır tonu oldu demekki üst üste iki kat boya olunca hepsini temizleyemiyor zaten yorumlarda söylendiğini duymuştum son boyayı çıkarır diye yazmışlar bir de boyama işleminin üstünden 4 hafta geçerse boyayı silmez demişler benim boyam 15 günlük olduğu için bunun doğruluğunu bilemiyorum ama sonuç hiç fena değil kuaföre tonla para verip oryalle akıttıracağıma elli liraya evde kendim saçlarımı daha fazla yıpratmadan koyu renkten kurtuldum. Keşke kimse bu yollardan geçmek zorunda kalmasa ama eminim çok kişinin başına gelecek, az biraz yardımcı olabilirsem ne mutlu.. ha saçların yıprandı mı derseniz baya bi sert zor taranıyor ama zaten röfle yaptırdığımda böyle olmuştu boya akıtıcının ekstradan sertleştirip sertleştirmediğini bilemiyorum. Güzelce kendi şampuanım ve saç kremimle yıkayınca baya yumuşadı şimdi artık badem yağı falan sürüp saçlarımı toparlamaya çalışacağım sorusu olan gelsin diyelim o zaman

IMG_3166.JPG
kendimce öncesi sonrası yaptım :KK66:

merhabalar
bende watson yetkılısıne guvenıp sarı saçlarımı kahve tonlarına dondurmek istediğimi söyledim ve oda bana kolestonun koyu kahvesini onerdı ve bu çok iyi olur dedi. aldım. Saçlarımı boyadım ve sonuç çok kötü. simsiyah bir saçla karşı karsıya kaldım. iki gündür kendimi çok kötü hissediyorum. bu bahsetmiş odugunuzmarkanın urunu arastırdım. kiminde dalgalanmalar yapmış. Yani bi yeri açmış bi yeri açmamış. o yuzden emin olup alamadım. sizde de böyle birsorun oldumu. almalııyım sizce. gerçekten çok kararsızım. şaçlarım yanar veya renk olarak daha kötü olur diyekorkuyorum. şu an simsiyah gerçi ama bilemiyorum.

Kızlar ben bugun colourness denedim denemez olaydım ilk başta saçımı yikayinca aa ne güzel sacim eski haline döndü dedim siyah boyamıştım saçımı ve cok pişman olmuştum. Eski saç rengim bakır kahveydi. Loreal 5.45 boyadim ve sacim eskisi gibi simsiyaj oldu hiç bir fark yok boya silici anlık mi etki etti anlamafim

Benim de git gide koyuldu ilk yaptığım gibi kalmadı nasıl şey anlamadım boyayı bir şekilde gizliyor galiba zaten yıkarken boya akmamıştı şaşırmıştım bende saç açıldı boyalar nereye gitti diye

merhabalar
bende watson yetkılısıne guvenıp sarı saçlarımı kahve tonlarına dondurmek istediğimi söyledim ve oda bana kolestonun koyu kahvesini onerdı ve bu çok iyi olur dedi. aldım. Saçlarımı boyadım ve sonuç çok kötü. simsiyah bir saçla karşı karsıya kaldım. iki gündür kendimi çok kötü hissediyorum. bu bahsetmiş odugunuzmarkanın urunu arastırdım. kiminde dalgalanmalar yapmış. Yani bi yeri açmış bi yeri açmamış. o yuzden emin olup alamadım. sizde de böyle birsorun oldumu. almalııyım sizce. gerçekten çok kararsızım. şaçlarım yanar veya renk olarak daha kötü olur diyekorkuyorum. şu an simsiyah gerçi ama bilemiyorum.
Bende dalgalanma yapmadı sondan bi önce boyadığım çikolata kahveye döndürdü ama günden güne saç rengim koyuldu ilk kullandığım gün gibi kalmadı bu ürünle ilgili düşüncelerim değişti açıkçası :KK43: bir kaç yorumda rengi akıtır akıtmaz yapmak istediğiniz renge boyamalısınız yazıyordu belki de bu yüzdendir.. yalnız saçı yakmıyor ben röfle ve boyanın üstüne yapmama rağmen bi zarar vermedi sen tek bir boya yapmışsın boyanın üstünden bir ay geçmeden yaparsan siler diye düşünüyorum

Bende bi hata yap saçımı açtım gümüş griyle boyadım uçları çok gri üsteleri turuncu oldu koyu kumral 6.0 kumral 7.0 boyadım 2nci yikamada oluşan renk yeşillenme oldu tekrar 7.0 boyadım yine yeşillenen saç nasıl akıtabilirim yeşilliği

X