Gebeliğe Hazırlık Çoook yoruldum.. Sık tekrarlayan düşük

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Jinekolojik ameliyat ve muayane ediyor diye biliyorum.Eğer Adnan bey uygun görürse sizi direkt aşılama ve tüp bebeğe yönlendirebilir belki infertilite bölümüne gitmenize gerek kalmaz.Daha önce beni bu şekilde tüp bebeğe yönlendirmişlerdi.Ama siz sakın infertilite randevunuzu iptal etmeyen Adnan Bey'le görüştükten sonra buna karar verirsiniz.
Tamam biz de sebep Yok değerler problemsiz ama ben aşılama yaptırmak istiyorum bu yüzden danışmak istedin önce size

Jinekolojik ameliyat ve muayane ediyor diye biliyorum.Eğer Adnan bey uygun görürse sizi direkt aşılama ve tüp bebeğe yönlendirebilir belki infertilite bölümüne gitmenize gerek kalmaz.Daha önce beni bu şekilde tüp bebeğe yönlendirmişlerdi.Ama siz sakın infertilite randevunuzu iptal etmeyen Adnan Bey'le görüştükten sonra buna karar verirsiniz.
Sizin lupus vb sebepleriniz için üni önlem aldı mı acaba yoksa her denemede protokol aynı mı oldu?

Sizin lupus vb sebepleriniz için üni önlem aldı mı acaba yoksa her denemede protokol aynı mı oldu?
Tüp bebek sürecinde üniv.hocalarının hepsine o dönemde gidiyorum. Gerek özellerine gerek hastanede MSD ücretli muayaneye gidiyorum.Hepsi gerekli takibi yapıyor.Her denemede daha da ince elenip sık dokunuyor.Ama önemli olan bedeniniz ve psikoloji izin tedaviye nasıl cevap verdiği🤷🏻‍♀️
Açıkçası tüp bebek sürecinde tüp bebek endokrinoloji ve romatolojinin verdiği ilaca müdahale etmiyor.Doktorlarınla konuşmama öneriyorlar.Doktorlarımda gerekirse tüp bebekle iletişime geçer süreci konuşuruz dedikleri için içim rahat bir şekilde tedaviye başlıyorum.

Tüp bebek sürecinde üniv.hocalarının hepsine o dönemde gidiyorum. Gerek özellerine gerek hastanede MSD ücretli muayaneye gidiyorum.Hepsi gerekli takibi yapıyor.Her denemede daha da ince elenip sık dokunuyor.Ama önemli olan bedeniniz ve psikoloji izin tedaviye nasıl cevap verdiği🤷🏻‍♀️
Açıkçası tüp bebek sürecinde tüp bebek endokrinoloji ve romatolojinin verdiği ilaca müdahale etmiyor.Doktorlarınla konuşmama öneriyorlar.Doktorlarımda gerekirse tüp bebekle iletişime geçer süreci konuşuruz dedikleri için içim rahat bir şekilde tedaviye başlıyorum.
Sanırım üni ile devam ediyorsunuz 🌿
Ben de endokrin doktoru araştırmalarımı yaptım ama bir iki ihmal ettiğim var tabi..

Sanırım üni ile devam ediyorsunuz 🌿
Ben de endokrin doktoru araştırmalarımı yaptım ama bir iki ihmal ettiğim var tabi..
Tedaviye henüz başlamadım Ocak ayında regli olunca gideceğim bir problem çıkmaz ise başlayacağım.Endokrin uzmanı için prof. Erdinç Ertürk öneririm.Daha öncede doç.doktorlara gittim özele ama erdinç bey çok güven verdi.

Cok yorgunum hepinizin desteğine hatta yardımina ihtiyacım var biraz uzun olucak ama beni benim gibi olanlar anlar daha çok ve ciddi anlamda benim gibi olan birine cok ihtiyacım var.. 27 yaşındayım 3 senelik evliyim 3 sene icinde 9 düsük yaşadım hepsinin hikayesi resmen birbirinden farklı anlatınca yok artık diyen doktorlar ben seninle ilgilenemem diyen doktorlar daha once boyle bi vaka gormedik diyen doktorlar ile dolu etrafım.. kime gidecek olsam önce para diyor kime anlatacak olsam bana doktorluğumu ögretiyorsun diyor.. yeri geliyor ki eşin bile anlamıyor kimseyi uzmemek adına icimde yaşıyorum bir çok şeyi ben üzülsem annem üzülür diye ağlayamıyorum bile..
Konuya nerden başlayacağım inanın kestiremiyorum ilk 3 düsük 6 haftalık kese etrafi kanama kalp atısı olmama nedeninile yapildı 4. Gebelik oncesi pihtilasma testleri genetik testler histereskopi sperm testleri hersey hersey yapildi.. 10 yıllık tip 1 diyabetliyim ve sekerim duzenlidir bilenler bilir hba1c degerim 6.0 .. pıhtılasma testinde cok onemli saymadıkları MHTFR 677C MHTFR1298A ve faktör V HETEREZİGOT cıktı.. bi cok doktorda uzmanda prof da igneye gerek yok desede igne olmadan bebeklerimin kalbi calışmadı 4. Gebeligimde 0.4 oksapar ile devam ettim 8. Haftasnda kaybettim yavrumu 5. Ve 6. Gebeligimde 0.4 oksapar ve aspirin ile devam ederken kanamalarim oldu 7. Haftalarda igne dozunu arttirarak 0.6 ve 0.8 de kullandım fakat olmadi 8. Haftasnda bebegimi yine kaybettim 6. Gebelikten sonra rahim icerine histereskopibyapildi ve kist veya herhangi bi parca olabilecek bir sey alindi o sirada damarım kesilmis ve ic kanama gecirdim doktorum damara dikis atmis 7 gebeligi denedik ama sonuc aynıydı 8. Haftada kaybettik bunun uzerine daha farjli doktor arastirmalarina girdim ve 8. Gebelikte ilk defa 4. Aya kadar geldik ama hergün oyle kanamalarim oluyorduki anlam veremiyorduk 15 haftada bebegimi evde ellerime dusurdum ellerimde kaldı öylece oyle zorduki sonrasnda anladikki o kesinlen damar yuzunden kanama oluyormus iyi bir radyolog hoca sayesinde rahim ici anjio yapilarak kanama olan damar tikandı.. uygulanan son tedavimde 0m4 oksapar aspirin ve deltacortril vardi.. 7 ay sonra 9. Gebeligi denedik ve 5. Haftamda kanama ile kese dagildi ilaclar birakildi ve kese toparladi kalp atisi basladı tabii biz demekki igne veya aspirin fazla geliyor diyerek herseyi kestik sadece bagisik icin deltacortril kullaniyorduk birde covid nedeni ile igne bile bulamadım.. ama bebegim cok iyi toparlamisken 8. Haftasnda onuda kaybettim.. ve artik gücüm bitti yalvarirım bana bi ornek gosterin en son doktorum profosör o bile bu kadar hasta gordüm senin gibisini gormedim dedi ben tükendim bi daha deneyecek gucum kalmadı allaha cok sukür hamilelik icin sorun yasamadım ama bi tanesini kucağıma alamadım... Subyan icinde muska yaptirdim yani akıla ne geliyosa dualarda yazdirdım rabbimden hergece istedimde olmuyor nolur bi yol gösterin bana
Merhaba sanırım anne oldunuz öncelikle Allah bağışlasın yaşadıklarınızı düşünemiyorum bile benim de 4 tane düşüğüm var çare ve ümit arıyorum kendime acaba sebep bulunabildi mi tedaviniz nasıl oldu bilgi verebilir misiniz :)

Merhaba sanırım anne oldunuz öncelikle Allah bağışlasın yaşadıklarınızı düşünemiyorum bile benim de 4 tane düşüğüm var çare ve ümit arıyorum kendime acaba sebep bulunabildi mi tedaviniz nasıl oldu bilgi verebilir misiniz :)
Amh degerinize baktırın bence kimseyi dinlemeyin ve baktırın cünkü düşük amhlarda kalitesiz yumurtalar geriye kaldıgı için erken dönem düşükleri olur ayrıca gebe kaldıgınızda size intralipid serum uygulayacak bir doktor bulun ama hamileliği öğrenir öğrenmez bu serumu uygulayın belli aralıklarla 🙏🏻3 düşükten sonra amhımın düşük oldugunu öğrenmiştim ciddi bir diyetle ve antioksidan destegıyle yine hamile kalmıştım ama bu sefer kalan yumurtalarımı antıoksidan destegıyle kalıteleştirerek ayrıca intralipid serum uyguladım karnımda 4 aylık olana kadar 🙏🏻şükür kızım doğdu kullandıgım proluton iğneleri vekan sulandırıcıları dahil günde 12-13 cesit ilac ve takviye aldım

Amh degerinize baktırın bence kimseyi dinlemeyin ve baktırın cünkü düşük amhlarda kalitesiz yumurtalar geriye kaldıgı için erken dönem düşükleri olur ayrıca gebe kaldıgınızda size intralipid serum uygulayacak bir doktor bulun ama hamileliği öğrenir öğrenmez bu serumu uygulayın belli aralıklarla 🙏🏻3 düşükten sonra amhımın düşük oldugunu öğrenmiştim ciddi bir diyetle ve antioksidan destegıyle yine hamile kalmıştım ama bu sefer kalan yumurtalarımı antıoksidan destegıyle kalıteleştirerek ayrıca intralipid serum uyguladım karnımda 4 aylık olana kadar 🙏🏻şükür kızım doğdu kullandıgım proluton iğneleri vekan sulandırıcıları dahil günde 12-13 cesit ilac ve takviye aldım
Şükür amh değerimde sıkıntı yok ama intralipid gerçekten kafama takılıyor bana sadece transfer günü verildi bırakıldı.( siz ne kadar aralıkla aldınız o süreçte bu acaba düşüklerimi önler mi ya.(

Şükür amh değerimde sıkıntı yok ama intralipid gerçekten kafama takılıyor bana sadece transfer günü verildi bırakıldı.( siz ne kadar aralıkla aldınız o süreçte bu acaba düşüklerimi önler mi ya.(
Ben 10 günde bir intralipid serum vuruldum taa ki 16haftalık gebeliğe kadar 🙏🏻

Bağışıklık baskılayıcı ilaç ile çözdük biz sorunu ama serum da aynı işi görüyor yinede onunla ilgili birşey diyemiyorum ben deltacortril 5 mg kuşşamdım nerdeyse gebeliğin son ayına kadar Allah'ım nasip etti rabbim sizide kavuştursun

Bağışıklık baskılayıcı ilaç ile çözdük biz sorunu ama serum da aynı işi görüyor yinede onunla ilgili birşey diyemiyorum ben deltacortril 5 mg kuşşamdım nerdeyse gebeliğin son ayına kadar Allah'ım nasip etti rabbim sizide kavuştursun
Dönüşünüz için çok teşekkür ederim 💕

Inanirmisiniz ama ummu sıbyan dua var 2022 de yazmissiniz ben ordan profilinize baktım nedeni ise benimde iki tanede biri 10 haftada diğeri 9 haftaya yeni girmiştim girdigim gün boş oldugunun soylediler

X