Corona olup atlatanlar yardım lütfen...

Liyayse_nt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2020
94
54
33
Merhaba hanımlar dün testim pozitif çıktı. Verilen favimol ilacını kullanmak istemiyorum. Şiddetli ve geçmeyen baş ağrım var.eklemlerim arada ağrıyo. Boğazımda kuruma ve yanma var. Coronayı atlatanlar nasıl atlattı ? İlaç olarak ne kullandınız yardım eder misiniz 😊 doğal olarak neler aldınız yardım eder misiniz?

Bende atlattım. İlacı kullandım. Dinlendim.
Çok öksürük halsizim kemik ağrılari vardı.
Ama ilacı kullanmayan patronum karantinası bittikten sonra öksürük şiddetlendi ve göğüsleri indi. Acil hastaneye alınarak 15 gün oksijen tedavisi gördü. İlaçları kullanmak şart.

Bende şuan pozitifim. Pazartesi test yaptırsim. Aynı şikayetler bende de vardı baş ağrısı cokti. İlacı hemen başladım. 2. Güne kalmadı ağrılar

Ben o ilaçları kullanmadım ama annem ve babam kullandı. İlaç kullanmasına rağmen babam anneme göre daha zor atlattı. Bence verilen ilaçların etkisi bünyeden bünyeye değişiyor. Üçümüzün ortak kullandıkları çörek otu yağı, bol su ve meyveydi. Onun dışında ağrı kesici olarak -kimine hiç etki etmezken benim ağrılarımı çok hafifletmişti- Parol kullandım.
Çok geçmiş olsun 🙏

Neden ilacı kullanmıyorsunuz. Doktorlar onu bizim iyileşmemiz için veriyor. Bende kovid oldum. Doktorum genetik bazı hastalıklarım sürekli kullandığım ilaçlarım ve bazı başka nedenlerden dolayı ilacı birkaç gün erteledi. 3.gün kovid ciğerlerimde tutulum gösterdi ve acilen ilaca başladım. Baş ağrısı ve baş dönmesinden yatakta sağımdan soluma dönemiyordum, vücudumdaki ağrılardan bağıra bağıra ağlıyordum, sesimi eşim dahi tanımıyordu, ciğerimdeki ağrıyı tarif bile edemem, daha neleeer neler..... ilaca başladım bir saat sonra sihirli bir değnek deymiş gibi tüm sıkıntılarım %50 azaldı. Eğer sizin gibi ilacı kullanmamakta diretseydim belki ben de entübe hastalardan biri olacaktım ya da daha kötüsü....yaptığınız çok saçma, hatta daha ileri gidecek olursam intihar gibi birşey bana göre.
Benim doktorum bu ilacın yanında C vitamini ve d vitamini verdi bana,bunlar tedavinin olmazsa olmazı. Ama kovidde en önemli şey kan sulandırıcı kullanmanız. İnatla ve şiddetle kullanmanızı tavsiye ederim.
Bunlar dışında doğal yollardan kullanmanızı önereceğim şeyler: bahsi geçen ilacın olası yan etkilerinden kurtulmak için tahin tüketin, hayatınızda hiç içmediğiniz kadar çok su için, yeşil çay ve ada çayı dışında bitki çayları için, bal ve zencefil tüketin, taze sıkılmış meyve suyu için, kefir yada ev yoğurdu yada probiyotik tüketin, tuzu azaltın şekeri tamamen bırakın, ev yapımı turşu yada turşu suyu tüketin, uyuyabildiğinizde bol bol uyuyun, sürekli bulunduğunuz odayı havalandırın, kullanıyorsanız sigara alkol almayın, sıcak suyla banyo yapmayın ılık suyla yıkanın banyo yaparken camı yada kapıyı açık bırakın Buhara maruz kalmayın.
İlaçlarınızı mutlaka kullanın!
Allah şifa versin

X