Corona zamanı eve gelmek isteyen "ISRARCI" İnsanlar..

QueenBee55

"Konuş Deli" 🗯️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2019
652
976
Sayın KK üyeleri gecenin bu saati bana konu açtıran bir derdim var evet şimdi en baştan başlayayım.
Geçen hafta bir arkadaşımla yarım saatliğine görüşmek durumunda kaldım ben maskeliydim o maskesizdi önemli bir konuydu ona birşey verdim bitti gitti neyse ailesi ve o bu corona da hijyenlerine önem vermiyordu biliyorum kocası ertesi gün korona çıktı.. Ben zaten korkuyorum beni daha da bir korku aldı mı eve kapattım kendimi tabi belirtim yok ama kimseyle temas etmedim ne olur ne olmaz diye..
Kendi aileme söyledim söylüyorum da eve kimseyi almıyorum corona var misafir kabul etmiyorum ama gelin görün ki eşimin ailesi, akrabaları, kardeşleri AN_LA_MI_YOR.. 2 gün önce aradılar yine size gelmek istiyoruz diye eşime dedim ki kabul etmiyorum koronayı söyle eğer sen demezsen ben derim.. O da söylemiyor her aradıklarında başka bir bahane? Alınırlar diye galiba çünkü anladıgım kadarıyla alıngan insanlar..eşim 2 aydır işsiz bunu herkes biliyor.. Bir iş var ama başlaması biraz zaman alıcak zaten kıt kanaat geçiniyoruz hiç anlayış yok koronayı bir kenara koyarsak eğer biz neden masraf yapıp sürekli birilerini ağırlayalım?
Eşimle ben 2 kişiyiz ama onlar geldimi anası, danası, babası, dıdısı hiç abartmıyorum en az 5•6 kişi geliyorlar evlendiğimde ağırlıyodum evet ama şu zamanda hiç mi korkmuyosunuz arkadaş? En yakın gencecik arkadaşlarım çok ağır geçirdi koronayı ben korkuyorum ama insanlar kıçlarının üstüne oturmuyorlar.. Birde o gün arıyorlar saat olmuş 3 ya da 4 size gelelim!!
Daha anlatıcak çok şey var ama sadece sizinle dertleşmek istedim okursanız da mutlu olurum okumazsanız da canınız sağolsun.. Ben her haftasonu birileri arayacak diye strese giriyorum kendim olsam söylerim ama eşim söylemiyor.. Zaten en ufak şeyi kendime stres dert ediniyorum ne yapacağımı şaşırdım

Son düzenleme:
Sayın KK üyeleri gecenin bu saati bana konu açtıran bir derdim var evet şimdi en baştan başlayayım.
Geçen hafta bir arkadaşımla yarım saatliğine görüşmek durumunda kaldım ben maskeliydim o maskesizdi önemli bir konuydu ona birşey verdim bitti gitti neyse ailesi ve o bu corona da hijyenlerine önem vermiyordu biliyorum kocası ertesi gün korona çıktı.. Ben zaten korkuyorum beni daha da bir korku aldı mı eve kapattım kendimi tabi belirtim yok ama kimseyle temas etmedim ne olur ne plmaz
Eee bu kişi size mi gelmek istiyor?

Benim ablam bize diyor valla , "virüs var gelmeyin" diye.
Martan beri ben iki kere gördüm , annem babam bir defa gördü ablamı,yegenimi
Ki aynı sehirdeyiz.
Görüntülü konuşma denen bir şey var. Özleyen açar konuşur.
Bence ayıp değil bir şey değil. Söyleyin siz de.

Benim ablam bize diyor valla , "virüs var gelmeyin" diye.
Martan beri ben iki kere gördüm , annem babam bir defa gördü ablamı,yegenimi
Ki aynı sehirdeyiz.
Görüntülü konuşma denen bir şey var. Özleyen açar konuşur.
Bence ayıp değil bir şey değil. Söyleyin siz de.
Ben çatır çatır söylüyorum kendi tarafıma zaten de bu insanlara anlatamıyırum.. Birde ne diyorlar ki bizbizeyiz bişey olmaz. Yav diyoeum zaten bundan çıkıyo hep bu meret aman sonra alınma darılma yapıyolar. Benim için sorun değil ama eşim kırmak istemiyor.. Eve de çağırmıyor ama bunlar anlamıyor ben mesela hayatım boyunca birine sana geleyim demedim davet eder icabet ederim ama davet edilmeden de kimseye gitmem ya

Genel olarak ısrarcı insanlardan hoşlanmıyorum zaten de sürekli bir yere misafir olmak için ısrar eden insanlar daha bi itici oluyor.

Eş ailesinden pek kurtuluş olacağını sanmıyorum pandemiden beri geliyorlarsa şimdi ne değişti de istemiyorsun tribine girebilirler sınırı başta koymak gerekliydi.

Yok normalde pandemi dönemi hiç gelmeyipte şimdi gelmek istiyorlarsa açık açık bizim hastalık vs dolayısyla ev oturmalarına karşı çekincelerimiz var demek ayıp değil.

Madem şüpheli bir görüşmeniz var açık açık görüştüğüm biri covid olmuş bu hafta karantinada olcaz diyip sonra da çok korktuk bir süre daha ev oturması yada görüşme yapmasak iyi olur diyebilirsiniz.

Esın yalandan bahane bulacağına cıddı ve sapsaglam sebep olan koronayı neden soylemıyor? Korona var, hem de dunyada? Ve ölenler var, o derece cıddı.
TV mı ızleseler acaba sulalece bıraz?

Ortada boyle kocaman ve uzucu bir gercek varken bunu dile getirmek neden ayıp olsun?
Zaten buna alınan ınsan olursa sunu yemın ederek soyluyorum, bır daha selamı sabahı keser bu virus bıgun biter de gorursek o zamanda yuzune bakmam..
Cahıl ınsan sevmiyorum cunku. Bu korona da bu anlamda ise yaradı.
Korona hakkında kim onemsiz gıbı cumle kurarsa onları eliyorum, pısman da degılım

Kimseyi kesinlikle kabul etme, sabaha kadar alınıp küssünler senın hasta olmandan daha onemlı degıller.

İnsanlara laf anlatmak neden bu kadar zor ya, karsidakine saygi duymak saygi gostermek neden bu kadar zor, hadi kendine saygin yok?!

Korona olduk bizdeki korona da çifte kavrulmuş deyiverin kaçışsınlar. Eşine bırakma bu işi

İnsanları anlamak mümkün değil, korona olmasa bile arkadaş uzak duruyor çağırmak istemiyor belli ki yüzsüz gibi niye yapışırsın. Temaslıyım karantinadayım demeniz bile anca iki hafta idare eder sizi o yüzden virüs nedeniyle kapalıyız demek zorundasınız. Veya kronik hastalığım var aynı sebeple bir akrabam öldü ben de korkuyorum vs diyebilirsiniz.

Genel olarak ısrarcı insanlardan hoşlanmıyorum zaten de sürekli bir yere misafir olmak için ısrar eden insanlar daha bi itici oluyor.

Eş ailesinden pek kurtuluş olacağını sanmıyorum pandemiden beri geliyorlarsa şimdi ne değişti de istemiyorsun tribine girebilirler sınırı başta koymak gerekliydi.

Yok normalde pandemi dönemi hiç gelmeyipte şimdi gelmek istiyorlarsa açık açık bizim hastalık vs dolayısyla ev oturmalarına karşı çekincelerimiz var demek ayıp değil.

Madem şüpheli bir görüşmeniz var açık açık görüştüğüm biri covid olmuş bu hafta karantinada olcaz diyip sonra da çok korktuk bir süre daha ev oturması yada görüşme yapmasak iyi olur diyebilirsiniz.
Korona zamanı hepsi memleketine gitti birde haftasonu yasak olunca gelmediker memleketten döner dönmez hemen gelin gidin demeye başladılar keşke orda kalsalardı diyorum kendi oturdukları mahalle de olmayan kalmadı resmen Allah korusun bütün konu komşu korona oldu ben evime almam sizinle dertleşmek istedim ama bu insanların ısrarcı darılgan yapılarından nefret ettim gerçekten.. Anlamıyorum koskoca insanların bu hallerini..

X