Corona zamanı eve gelmek isteyen "ISRARCI" İnsanlar..

Ben çatır çatır söylüyorum kendi tarafıma zaten de bu insanlara anlatamıyırum.. Birde ne diyorlar ki bizbizeyiz bişey olmaz. Yav diyoeum zaten bundan çıkıyo hep bu meret aman sonra alınma darılma yapıyolar. Benim için sorun değil ama eşim kırmak istemiyor.. Eve de çağırmıyor ama bunlar anlamıyor ben mesela hayatım boyunca birine sana geleyim demedim davet eder icabet ederim ama davet edilmeden de kimseye gitmem ya

Of sana sarılmak istiyorum şu an. Asla kendi kendimi davet ettirmem. Benim de eşimin ailesi böyle. Ustelik de söylüyorum şu zamanda gorusmeyelim diye. Haftaya gene ariolar eşimi gelelim mi diye. Sanki boyut atlamisiz gibi. Vala normalde zaten sevmem bu eve gitme gelme olaylarini. Maddi durum musaitae disarda oturma taraftariyim ben. Guya seni gormeye geliolar. Iki dk oturamio ev sahibi tabak koy tabak kaldirdan. Bu sacma sapan seylerin sona ermesi adina cok iyi bahane oldu bu corona. Gormek isteyen cagirir ayrica. Sana geliyim demez. Kaldi ki büyük olan onlar. Gelin aldik kullanalim bilincalti bunlar hep. Hayir de bos ver küssünler.

Korona zamanı hepsi memleketine gitti birde haftasonu yasak olunca gelmediker memleketten döner dönmez hemen gelin gidin demeye başladılar keşke orda kalsalardı diyorum kendi oturdukları mahalle de olmayan kalmadı resmen Allah korusun bütün konu komşu korona oldu ben evime almam sizinle dertleşmek istedim ama bu insanların ısrarcı darılgan yapılarından nefret ettim gerçekten.. Anlamıyorum koskoca insanların bu hallerini..
Anlayışsız ve arsız insana ne desen boş. Kendi kendisini eğleyemeyen insan da nereye gitse zaten sıkılacak bunu göremiyorlar.

Cocukluk arkadasim evlenip uzak bir semte gitti. Babasiyla ayni sitede oturuyoruz. Babasini sik sik ziyarete geliyor. Iki kucuk cocugum var. Benim de bir oglum var. Arkadasim pandemi suresince masallah hic sakinmadi kendini, her gun baska bir mekanda paylasim yapiyor. Buyuk kizi krese gidiyor. Babasina her geldiginde giruselim diyor, benden davet bekliyor. Acikca bu donemde kapali alanda goeusmeyi ssgliksiz buldugumu kac kez soyledim ama israrla bizde bir sey yok.ki deyip duruyor. Zaten milletin agzina da sakiz olmus bu laf bizde bsy yok. Ne biliyorsunuz ki diye agizlarina terlikle vutmak istiyorum. Test yaptirip negafif bile ciksaniz test yaltrdiktan 5 dk sonra bulasmayacagi ne malum. Anlamayan anlamiyor. En son gene bi kahveye gelecegim ddyince benim de tepem atti acik acik eve kimseyo kabul etmuyorum kusura bakma dedim. Alindi ama benim ve ailemin sagligindan onemli drgil ne yapayim. Alinan alinsin.

Eşin neden koruna var demiyor

O demezse sen de

Eltiyle konuşuyorsan ona söyle

Olmazsa kp e

Sen aklı başında adamsın diye git çek bunların kulaklarını gelme gitme olmaz diye bitir

Topu ona at Cumhurbaşkanı bile evde buluşmayın diyor de kime itibar ederlerse onu referans göster

Virüs bitsin acısını çıkarır görüşürüz de vs

Hala geleceğiz derlerse de sinir krizi geçir

Of sana sarılmak istiyorum şu an. Asla kendi kendimi davet ettirmem. Benim de eşimin ailesi böyle. Ustelik de söylüyorum şu zamanda gorusmeyelim diye. Haftaya gene ariolar eşimi gelelim mi diye. Sanki boyut atlamisiz gibi. Vala normalde zaten sevmem bu eve gitme gelme olaylarini. Maddi durum musaitae disarda oturma taraftariyim ben. Guya seni gormeye geliolar. Iki dk oturamio ev sahibi tabak koy tabak kaldirdan. Bu sacma sapan seylerin sona ermesi adina cok iyi bahane oldu bu corona. Gormek isteyen cagirir ayrica. Sana geliyim demez. Kaldi ki büyük olan onlar. Gelin aldik kullanalim bilincalti bunlar hep. Hayir de bos ver küssünler.
Yaaa teşekkür ederim🧡 peki sen hiç bir çözüm buldun mu annem derdide inanmazdım kızım birtek adamla evlenmezsin ailesiyle de evli gibi olursun diye..bu eş aileleri yemin ederim en iyisi bile insanı darlıyor

valla bizimkilerde tutturmus kizimin dogum gunune geleceklermiş
lafta anlamiyorlar
kendimi gectim babalari böbrek hastasi tek böbrek
anne şeker hastası
ben astim
gorumcem ogretmen
eşim zaten 300 400 kisilik yerde çalisiyor hergun 3 5 vaka cikiyor
en son paşa gönlünuz bilir valla olacaklardan olmayacaklardan ben sorumlu degilim dedim.
gelmelerine yakin tebesir tozu içıp ateşlenmeyi düşünüyorum
😂😂

Eşin neden koruna var demiyor

O demezse sen de

Eltiyle konuşuyorsan ona söyle

Olmazsa kp e

Sen aklı başında adamsın diye git çek bunların kulaklarını gelme gitme olmaz diye bitir

Topu ona at Cumhurbaşkanı bile evde buluşmayın diyor de kime itibar ederlerse onu referans göster

Virüs bitsin acısını çıkarır görüşürüz de vs

Hala geleceğiz derlerse de sinir krizi geçir
Keşkeee en çok da eltilerim bir darılgan anlatamam 2 side hem davet etti hem gelmek istedi diyorum ki bakın bu durumda olmaz hatta başkalarına da gidip gelmeyin kendinizi koruyun aman sonra bir tripler bir tripler ben kabul etmiyorum ama her haftasonu baş ağrıtıyorlar

valla bizimkilerde tutturmus kizimin dogum gunune geleceklermiş
lafta anlamiyorlar
kendimi gectim babalari böbrek hastasi tek böbrek
anne şeker hastası
ben astim
gorumcem ogretmen
eşim zaten 300 400 kisilik yerde çalisiyor hergun 3 5 vaka cikiyor
en son paşa gönlünuz bilir valla olacaklardan olmayacaklardan ben sorumlu degilim dedim.
gelmelerine yakin tebesir tozu içıp ateşlenmeyi düşünüyorum
😂😂
Gerçekten benim eş aileside kronik rahatsızlar ama geziyorlar valla fıldır fıldır yahu hiç mi korkmuyosunuz.. Şu an dua ediyorum inşallah haftasonları yine sokağa çıkma yasağı gelir de kurtuluruz.. Hele de yılbaşı günü biz oturuyoruz evimizde ya siz fe oturun.. Ayrıca siz doğum günü yapıp çağırmadıysanız kendi kendilerini gelmek noluyo? 😂

Cocukluk arkadasim evlenip uzak bir semte gitti. Babasiyla ayni sitede oturuyoruz. Babasini sik sik ziyarete geliyor. Iki kucuk cocugum var. Benim de bir oglum var. Arkadasim pandemi suresince masallah hic sakinmadi kendini, her gun baska bir mekanda paylasim yapiyor. Buyuk kizi krese gidiyor. Babasina her geldiginde giruselim diyor, benden davet bekliyor. Acikca bu donemde kapali alanda goeusmeyi ssgliksiz buldugumu kac kez soyledim ama israrla bizde bir sey yok.ki deyip duruyor. Zaten milletin agzina da sakiz olmus bu laf bizde bsy yok. Ne biliyorsunuz ki diye agizlarina terlikle vutmak istiyorum. Test yaptirip negafif bile ciksaniz test yaltrdiktan 5 dk sonra bulasmayacagi ne malum. Anlamayan anlamiyor. En son gene bi kahveye gelecegim ddyince benim de tepem atti acik acik eve kimseyo kabul etmuyorum kusura bakma dedim. Alindi ama benim ve ailemin sagligindan onemli drgil ne yapayim. Alinan alinsin.
Kendi aileme söylüyorum kardeşlerime anneme babama alınmazlar zaten alınsalar da umrumda değil. Ama şu evlilik varya evlilik koca ailesi?☹️Aman kalpleri kırılmasın diye iyi anlattım olmadı açık açık söylüyorum onu da anlamıyorlar hayatım boyunca ısrarcı ve arsız insandan nefret ettim.. Benimde başıma geldi işte böyle.. Ben kimsenin evine davetsiz gitmem siz de gelmeyin zor mu? Zorla kendini davet ettirmek nedir 👊

Yaaa teşekkür ederim🧡 peki sen hiç bir çözüm buldun mu annem derdide inanmazdım kızım birtek adamla evlenmezsin ailesiyle de evli gibi olursun diye..bu eş aileleri yemin ederim en iyisi bile insanı darlıyor
Yok vala bulamadim annen haklı bunun bi yolu da yok. Ama bi yandan da kendime aileme bakiorum bir kere bile demediler gelelim diye. 3 yil oldu ben evleneli toplasan 6 kere geldiler sanırım kayinvalidemler, kendi ailem de 2 sanırım. Eşimin ailesi deli oldugumu düşünüolar bence benim artik. Ama mutluyum. Surekli gelelim gidelim durumu gerceklesse evli kalmam muhtemelen. Eşim de cok bayilmio ama yine de soz konusu onun ailesi olunca her evlenince ailesi kiymete binen şuursuz erkek gibi niye böyle diye üzülüyor tabi. Onun üzülmesi de umrumda diil acikcasi yani ben mi üzüleyim diyorum. Ki su an coronada bunlar söz konusu dahi olmamali. Gelip senin evi kontamine edeceklerine hic olmazsa kendileri cagirsin bari.

Birde eşim işsiz diyoeum ya en az geldiler mi 5 6 kişi geliyorlar.. Demeleri lazım ki bu çocuklar bize gelsin zaten zor geçiniyorlar masraf olmasın onlara? Evime gelirler hep elleri boş misafirliğe giderken adettendir tatlı ya da kurabiye alırsın götürürsün... Benim elime o kadar alıştılar ki hatta bana ne dediler biliyo musun sen güzel yemek yapıyosun sen yapda biz yemeye gelelim ☹️ eşim Allah tan gidip gelmeyi sevmiyor ama bu işsizlik döneminde sıkılıyorum diye annesine babasına gitti ama ben gitmedim onlarda onu baz alıyor.. Gitme diyorum gidiyo bende ne halin varsa gör diyoeum artık

Yok vala bulamadim annen haklı bunun bi yolu da yok. Ama bi yandan da kendime aileme bakiorum bir kere bile demediler gelelim diye. 3 yil oldu ben evleneli toplasan 6 kere geldiler sanırım kayinvalidemler, kendi ailem de 2 sanırım. Eşimin ailesi deli oldugumu düşünüolar bence benim artik. Ama mutluyum. Surekli gelelim gidelim durumu gerceklesse evli kalmam muhtemelen. Eşim de cok bayilmio ama yine de soz konusu onun ailesi olunca her evlenince ailesi kiymete binen şuursuz erkek gibi niye böyle diye üzülüyor tabi. Onun üzülmesi de umrumda diil acikcasi yani ben mi üzüleyim diyorum. Ki su an coronada bunlar söz konusu dahi olmamali. Gelip senin evi kontamine edeceklerine hic olmazsa kendileri cagirsin bari.
Benim eşimde öyleydi hatta çok hoşlanmaz aile tarafından biliyor oda huylarını ama işsiz kalınca aileci oldu birden.. Eşim bana bir günden bir güne çağıralım edelim diye ne baskı yaptı ne bişey dedi çok şükür . O da sadece diyoki gelmesinler ama kırmadan söyleyelim.. Geçen kuzeni aradı dedi ki eşim QUENNBEE markete gitti dışarıda biraz işi var ordan diyoki adam ne zaman gelicek o zaman gelelim? E ben napcam böyle 😐

Kendi aileme söylüyorum kardeşlerime anneme babama alınmazlar zaten alınsalar da umrumda değil. Ama şu evlilik varya evlilik koca ailesi?☹️Aman kalpleri kırılmasın diye iyi anlattım olmadı açık açık söylüyorum onu da anlamıyorlar hayatım boyunca ısrarcı ve arsız insandan nefret ettim.. Benimde başıma geldi işte böyle.. Ben kimsenin evine davetsiz gitmem siz de gelmeyin zor mu? Zorla kendini davet ettirmek nedir 👊
Valla en digrusu esinin konusmasi. Esinle ikinizin karari bile olsa faturayi geline keserler cunku. Ama o da kem kum ediyorsa sen kibarca reddetmelisin. Zaten bu tip israrci inssnlar yuzunden virus bitmedi bitmeyecek. Ben yaz tatiline bile gitmedim, hala maksimum dikkatle yasamaya calisiyorum. Aylardir gisterdigim ozen bir iki umursamaz tip yuzunden cope mi gitsin? Kararli olun.

Valla en digrusu esinin konusmasi. Esinle ikinizin karari bile olsa faturayi geline keserler cunku. Ama o da kem kum ediyorsa sen kibarca reddetmelisin. Zaten bu tip israrci inssnlar yuzunden virus bitmedi bitmeyecek. Ben yaz tatiline bile gitmedim, hala maksimum dikkatle yasamaya calisiyorum. Aylardir gisterdigim ozen bir iki umursamaz tip yuzunden cope mi gitsin? Kararli olun.
Düşünün aylarca evden çıkmayan ben yarım saat içinde korona olabilirdim.. Yani kendimi ne kadar korursam koruyayım bu anlık birşey? Ben asansör bile kullanmıyorum korkudan.. Bunlar ağız ağıza bir eve doluşmaktan korkmuyor.. Hayret ediyorum cidden.

Keşkeee en çok da eltilerim bir darılgan anlatamam 2 side hem davet etti hem gelmek istedi diyorum ki bakın bu durumda olmaz hatta başkalarına da gidip gelmeyin kendinizi koruyun aman sonra bir tripler bir tripler ben kabul etmiyorum ama her haftasonu baş ağrıtıyorlar

O zaman devam trip de atsın küssün de

Çoluğu çocuğu yok mu onların

Ben vebal alamam de çık

Her geleceğiz diyene aynı cümle virüs var

Gerçekten benim eş aileside kronik rahatsızlar ama geziyorlar valla fıldır fıldır yahu hiç mi korkmuyosunuz.. Şu an dua ediyorum inşallah haftasonları yine sokağa çıkma yasağı gelir de kurtuluruz.. Hele de yılbaşı günü biz oturuyoruz evimizde ya siz fe oturun.. Ayrıca siz doğum günü yapıp çağırmadıysanız kendi kendilerini gelmek noluyo? 😂
tek torunlari şuan o yuzden herseyi kendilerine hak göruyorlar sanirim
ya normal zamanda tamam kutlasinlar onemli degil ama suan zamani degil yani.
ilk dogum gununde de cok yakin bir tanidigimizin bebegi vefat etmisti
biz hepimiz cenazedeyken bunlar oturup kizimin dogum gununu kutlamislardi
oyle bir suursuzlar yani
bide beni arayip surekli akrabalarimida dogum gunune cagirmami falan soyluyorlar
milleti cenazeden hadi kizimin dogum gununu kutlamaya yihu diyerek cagirmami bekliyolar heralde.
bazi insanlar kafa tasinin icinde beyin yerine tarhana corbasi tasiyo bana gore

Sayın KK üyeleri gecenin bu saati bana konu açtıran bir derdim var evet şimdi en baştan başlayayım.
Geçen hafta bir arkadaşımla yarım saatliğine görüşmek durumunda kaldım ben maskeliydim o maskesizdi önemli bir konuydu ona birşey verdim bitti gitti neyse ailesi ve o bu corona da hijyenlerine önem vermiyordu biliyorum kocası ertesi gün korona çıktı.. Ben zaten korkuyorum beni daha da bir korku aldı mı eve kapattım kendimi tabi belirtim yok ama kimseyle temas etmedim ne olur ne olmaz diye..
Kendi aileme söyledim söylüyorum da eve kimseyi almıyorum corona var misafir kabul etmiyorum ama gelin görün ki eşimin ailesi, akrabaları, kardeşleri AN_LA_MI_YOR.. 2 gün önce aradılar yine size gelmek istiyoruz diye eşime dedim ki kabul etmiyorum koronayı söyle eğer sen demezsen ben derim.. O da söylemiyor her aradıklarında başka bir bahane? Alınırlar diye galiba çünkü anladıgım kadarıyla alıngan insanlar..eşim 2 aydır işsiz bunu herkes biliyor.. Bir iş var ama başlaması biraz zaman alıcak zaten kıt kanaat geçiniyoruz hiç anlayış yok koronayı bir kenara koyarsak eğer biz neden masraf yapıp sürekli birilerini ağırlayalım?
Eşimle ben 2 kişiyiz ama onlar geldimi anası, danası, babası, dıdısı hiç abartmıyorum en az 5•6 kişi geliyorlar evlendiğimde ağırlıyodum evet ama şu zamanda hiç mi korkmuyosunuz arkadaş? En yakın gencecik arkadaşlarım çok ağır geçirdi koronayı ben korkuyorum ama insanlar kıçlarının üstüne oturmuyorlar.. Birde o gün arıyorlar saat olmuş 3 ya da 4 size gelelim!!
Daha anlatıcak çok şey var ama sadece sizinle dertleşmek istedim okursanız da mutlu olurum okumazsanız da canınız sağolsun.. Ben her haftasonu birileri arayacak diye strese giriyorum kendim olsam söylerim ama eşim söylemiyor.. Zaten en ufak şeyi kendime stres dert ediniyorum ne yapacağımı şaşırdım

Watsaptan durum yap eşini gizle eşin hariç herkes görsün

Esın yalandan bahane bulacağına cıddı ve sapsaglam sebep olan koronayı neden soylemıyor? Korona var, hem de dunyada? Ve ölenler var, o derece cıddı.
TV mı ızleseler acaba sulalece bıraz?

Ortada boyle kocaman ve uzucu bir gercek varken bunu dile getirmek neden ayıp olsun?
Zaten buna alınan ınsan olursa sunu yemın ederek soyluyorum, bır daha selamı sabahı keser bu virus bıgun biter de gorursek o zamanda yuzune bakmam..
Cahıl ınsan sevmiyorum cunku. Bu korona da bu anlamda ise yaradı.
Korona hakkında kim onemsiz gıbı cumle kurarsa onları eliyorum, pısman da degılım

Kimseyi kesinlikle kabul etme, sabaha kadar alınıp küssünler senın hasta olmandan daha onemlı degıller.
Ya bu arada alakasız ama ben senin profili her gördüğümde elinde kahve bardağı olan bir abla görüyodum oysa sırtında bıçak varmış ya 😐☹️ yaşlandım da gözüm de görmüyor demekki şimdi bi 2 dakka bu aptallığıma gülcem

X