Covid-19 ve Merak Edilen Her Şey 💭

Otrera Otrera kasım basında bıontech ılk doz yaptırdım ama 2. Doz zamanım geldıgınde hep hasta oldugum ıcın grıp vs yaptıramadım suan 36+4haftalık hamıleyım doguma 2 haftam var yaptırsam mı acaba 2. Dozu yoksa dogum sonrasına mı bıraksam

Otrera Otrera kasım basında bıontech ılk doz yaptırdım ama 2. Doz zamanım geldıgınde hep hasta oldugum ıcın grıp vs yaptıramadım suan 36+4haftalık hamıleyım doguma 2 haftam var yaptırsam mı acaba 2. Dozu yoksa dogum sonrasına mı bıraksam
Hamileliğin herhangi bir zamanında, ne zaman olduğu fark etmeksizin, covid aşınızı olabilirsiniz 😊

Bence geciktirmeyin, omikron varyantı da ülkede hızla yayılıyor çünkü.

Merhaba herkese, bir şey sormak istiyorum da ben aşı hakkinda :)
2 doz biontech aşım var bu hafta 3.doz olacagim ama, 2.doz biontech de cok bas agrisi vs yasamistim bir de nedendir bilmem 3.doza karsi bi korku var icimde.
3.dozu sinovac olmamin bir etkisi olurmu yoksa biontech mi önerirsiniz acaba 🤔
Otrera Otrera

Merhaba herkese, bir şey sormak istiyorum da ben aşı hakkinda :)
2 doz biontech aşım var bu hafta 3.doz olacagim ama, 2.doz biontech de cok bas agrisi vs yasamistim bir de nedendir bilmem 3.doza karsi bi korku var icimde.
3.dozu sinovac olmamin bir etkisi olurmu yoksa biontech mi önerirsiniz acaba 🤔
Otrera Otrera
merhabalar :)

aşılarla ilgili birçok çalışma yapıldı artık,ve sonuçlara göre biontech in antikor oluşturma gücü ve antikorların kanda sebat etme süresi sinovac'ın birkaç gömlek üzerinde...

en başlarda,aşı ilk çıktığında, sinovac olurum diyordum,2 doz sinovac da oldum,ancak 3 ve 4. dozlarımı biontech olma kararı aldım ve biontech oldum.

3. dozum beni çok sarstı, 3-4 gün yataktan kalkamadım,çünkü sinovac'ın üzerine olduğum için,inanılmaz bir bağışıklık yanıtına yol açtı. 4. doz 1 gün rahatsız etti,sonra toparladım hemen.

kişiden kişiye göre de değişiyor tabi.

annem 3 doz biontech oldu. ilk doz çok sarstı onu.

2 rahat,3. dozu çok daha rahat ve hafif geçti.

tabi herkesin rahatsızlık kriteri de farklı olduğu için,kesin bir şey diyemiyorum :)

ancak naçizane görüşüm,bence biontech ile devam edin :)

merhabalar :)

aşılarla ilgili birçok çalışma yapıldı artık,ve sonuçlara göre biontech in antikor oluşturma gücü ve antikorların kanda sebat etme süresi sinovac'ın birkaç gömlek üzerinde...

en başlarda,aşı ilk çıktığında, sinovac olurum diyordum,2 doz sinovac da oldum,ancak 3 ve 4. dozlarımı biontech olma kararı aldım ve biontech oldum.

3. dozum beni çok sarstı, 3-4 gün yataktan kalkamadım,çünkü sinovac'ın üzerine olduğum için,inanılmaz bir bağışıklık yanıtına yol açtı. 4. doz 1 gün rahatsız etti,sonra toparladım hemen.

kişiden kişiye göre de değişiyor tabi.

annem 3 doz biontech oldu. ilk doz çok sarstı onu.

2 rahat,3. dozu çok daha rahat ve hafif geçti.

tabi herkesin rahatsızlık kriteri de farklı olduğu için,kesin bir şey diyemiyorum :)

ancak naçizane görüşüm,bence biontech ile devam edin :)
Teşekkur ederim :)

Selamlar hepinize :)
Aşidan kaç gün sonra parol dışında ağri kesicilerimizi kullanabiliriz acaba 🤔

X