Covid aşısı olamayanlar...

ardacinar

Guru
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2013
1.798
1.929
Arkadaşlar derdim şu, kronik ürtikerim var ve iki aydır felaket aktif durumdayım ilaçlarımın dozunu artırdık ama iki haftam daha var ne kadar kontrol altına alinacak belli değil covid aşısina da doktorum alerji yapmaz diyemem dedi yaptırma olmazsa dedi ama bunun için herhangi bir rapor almam gerekir mi arada kalmış durumdayım bilgisi olanlar varsa yardımcı olur musunuz

Sinovac o anlamda daha güvenilir dilerseniz başka doktorlarla istişare edin.
Biontech canlı aşı olması sebebiyle alerji ihtimali daha yüksek.
Kar zarar oranını tesbit etmek lazım aşı sıranız geldiğine göre öncelikli bir durumdasınız insanlarla ne kadar muhatapsınız kendinizi nereye kadar koruyacaksınız, yada alerji durumunuz krize sokacak vaziyete de gelebilir bu durumu ancak tıp fakültesinde mikrobiyoloji ve immunoloji hocaları ile görüşmek lazım.

Kar zarar oranını tesbit etmek lazım aşı sıranız geldiğine göre öncelikli bir durumdasınız insanlarla ne kadar muhatapsınız kendinizi nereye kadar koruyacaksınız, yada alerji durumunuz krize sokacak vaziyete de gelebilir bu durumu ancak tıp fakültesinde mikrobiyoloji ve immunoloji hocaları ile görüşmek lazım.
Teşekkür ederim direk immünoloji ye gidemiyorum ama cildiye doktorumla bir görüşürüm bu konuyu

Asi olamaz diye bi kagit bi rapor vereceklerini sanmiyorum cunku alerji yapar yapmaz net bi arastirma yok ki covid savar olarak bile net degil kesin degil valla oyle boyle olcaz bu asiyi.. Babamda kalp tansiyon seker kolestrol damar tikanikligi stend anjio hersey var ve gidip vuruldu kimse aman sende su hastalik var riskli olabilir demedi 🤷🏻 Annemde urtiker oluyor sık sık ustune troid hastasi kimse sana alerji yapar demedi gerci hala vurulmadi ama sirasi gelse vurulacak o da🤷🏻

Sizede riskli olabilir diyip olma diyeceklerini sanmiyorum batti balik yan gider diyip hepimiz vurulcaz gidisata gore

Biontech canlı aşı değil. Hatta içinde virüs bile yok. Mrna aşısı.

X