Covid Testi 😳

alsem

Diva
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Aralık 2019
17.361
53.763
Kızlar selam. Az önce Covid-19 testi yaptırdım. Çok şükür negatif çıktı ancak hamilelik topiklerinden beni tanıyan vardır. Çift çizgi görme konusunda ustalaştım 😅 sizce bu testte M çizgisini ben mi görüyorum? Evham yapmalı mıyım? Yaklaşık 2 hafta kadar önce zatürre aşısı vuruldum ve aşıdan 3-4 gün sonra öksürük başladı bende. Sanki balgam varmış da vücut atmaya çalışıyormuş gibi arada öksürük tutuyor. Ayrıca astım hastasıyım. Öksürüğü astıma bağlamıştım. Ateşim veya başka bir belirtim yok şükür.

Test çizgileri hakkında bir not:
  • Sadece C çizgisi varsa negatif
  • C, G ve M çizgilerinin hepsi varsa pozitif
  • C ve G çizgileri varsa son 2 ay içinde hastalığı geçirmiş
  • C ve M çizgileri varsa hastalığın başlangıcı
  • G-M, sadece G veya sadece M çizgisi varsa test geçersiz
Testi ücretli yaptırdım ve yapan çocuk bir yorumda bulunabilmek için çizgilerin belirgin olmasının gerektiğini söyledi ama içime hiç sinmedi. Bilgisi olan arkadaşlar veya hemşire/doktor varsa bana bu testi yorumlayabilir mi?

Eklentiler

• 1A82E321-A04F-4C4B-B2D1-FC281D16E85A.jpeg
    1A82E321-A04F-4C4B-B2D1-FC281D16E85A.jpeg
    88,5 KB · Görüntüleme: 246
M silik var gibi ama yapanlardan daha iyi bilemeyiz heralde demek ki belirgin çikması gerekiyor

Bunu alamıyoruz galiba firmasından baktım ama satış yok galiba siz nerde yaptırdınız ne kadardı ücreti
Ben iş yerinde yaptırdım. 100 TL verdim. İnternette covid-19 testi yazıp sorgulattığımda 5 kutusunun 375 TL olduğunu buldum. Aslında 75 TL’ye yapılması lazım ama el hakkı aldılarsa bilemiyorum 🤔

Duymuştum böyle bir test negatif diyorlarsa öyledir evham yapmayın..
Aklım fikrim gebelik testlerinde önce öyle sandım sonra kırmızı görünce kan gibi ne alaka dedim :KK48:

Duymuştum böyle bir test negatif diyorlarsa öyledir evham yapmayın..
Aklım fikrim gebelik testlerinde önce öyle sandım sonra kırmızı görünce kan gibi ne alaka dedim :KK48:
😬 ben bu konuda biraz evhamlıyım açıkçası. Sağdan soldan da duymaya başladım, yani çevreme gelmeye başladı lanet olası virüs. Yarın aile hekimine göstereyim diyorum ama kuruyunca bir anlamı olur mu bilmiyorum açıkçası.

X