Covid testine ulaşmak için verilen savaş!!!

filmdelisi

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
24.580
78.680
Merhabalar.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere, bana şu testi yaptıranlar bir yardımcı olabilir mi, özellikle Ankara’da?

Bu prosedür nasıl ilerliyor?
Bu akşam 4 özel hastane gezdim, yapmıyorlar arkadaş!
Test kiti biten, doktor gerek görmezse yapmayan, belli covidsiniz ama devlete gidin diyenlerle dolu ortalık.

Gidelim devlete de kuyruk hastane bahçesinde, orada yük olmak yerine imkanı olan herkes meşguliyeti azaltmak adına her yerde var yaptırsın deniyor, sonuç ortada!
Gittim, test yok.
Gittim randevusuz yapmıyoruz.
Gittim, doktor gerekli gördü ama test yok bahanesi.
Ve sonuncusu zaten poliklinik randevusu gerektiğini, onun da belirli günlerde olduğunu söyledi.
Şaka mı bu?
Hastayım, test olamıyorum.
Tedavimin başlaması lazım, tedaviye ulaşılacak etaplara ulaşamıyorum ki daha!!!

Bana bilen birileri yardımcı olsun, lütfen!
Yarın öğleden sonraya randevu aldım ama yine test mest bitti derlerse, b planım olması adına çok önemli benim için bu bilgiler.

Testim negatif sonuç verdi, tomografi raporu bekliyorum ama durumum aynı.
Değişik ağrılarım ve ateşim mevcut.
2 gündür göğsüm ağrırken bugün böbrek ve bel bölgesinde şiddetli ağrım var.

Son düzenleme:
Çok üzüldüm ya. Çok geçmiş olsun. Bende de bu akşam gıcık bir öksürük var korktum. 😳
Teşekkür ederim.
Ben iyiyim hafif ağrım sızım var ama şuan tatile gidebilecek iyilikteyim.
Ama erken tanı ve bulunan kronik rahatsızlıklarımdan dolayı biran önde neyse olay, başlamam lazım.

Temas yoksa korkmayın.

Corona belirtileri var mı sizde? Ateş, tat-koku kaybı, boğaz ağrısı gibi. Yoksa hastaneye gidip risk almayın derim, oralardan da bulaşabilir.
Korona temaslıyım direkt.
Sırt ve göğüs ağrım, şiddetli baş ağrım var.
Hastanede ölçülen 37.8 ateşim, gözlerde sararma, sulanma, kanlanma var.

Teması bilmesem ‘ay balkonda tutuldum’ diyeceğim ama doktor hanım 2 metreden yüzüme bakıp ‘teste gerek yok covidsiniz, devlete gidin hemen tedavinize başlansın’ deyip, test yapmadan yolladı.
Şaka gibi...

Teşekkür ederim.
Ben iyiyim hafif ağrım sızım var ama şuan tatile gidebilecek iyilikteyim.
Ama erken tanı ve bulunan kronik rahatsızlıklarımdan dolayı biran önde neyse olay, başlamam lazım.

Temas yoksa korkmayın.
Yarın çözülür inşallah kolayca atlatırsınız. 🤲🏻

Korona temaslıyım direkt.
Sırt ve göğüs ağrım, şiddetli baş ağrım var.
Hastanede ölçülen 37.8 ateşim, gözlerde sararma, sulanma, kanlanma var.

Teması bilmesem ‘ay balkonda tutuldum’ diyeceğim ama doktor hanım 2 metreden yüzüme bakıp ‘teste gerek yok covidsiniz, devlete gidin hemen tedavinize başlansın’ deyip, test yapmadan yolladı.
Şaka gibi...
Çok geçmiş olsun, insallah yarın hallolur.

Süreci bilmiyorum ama gecmis olsun demeye geldim
Belirtisi olanlara test yapiliyor diye biliyorum.
Devlete git
Istanbul da esim vize icin yeditepe universitesi hastanesinde yaptırdı. 250 liraya falan sanirim.
Baskent e falan mi sorsan?
Belirtiden öte temasım var ve belirtilerimin hepsi başlangıç semptomlarıymış.
Devlete sabah 7 de girip akşam 4 te çıkma imkanım yok turuncu, kuzenler devlette oldular ve tüm günleri harcandı.
Gece gideyim dedim ank sayfalarından baktık, kuyruk yine kapıda.
Acilen test olacağım, sadece bu.
Zaten sonrasında filyasyon ekibi gelip gereğini yapacak, ailesel bazda.
Ama teste ulaşamıyorum, barkod satanları bile duydum.

Devlete sabah 7 de girip akşam 4 te çıkma imkanım yok turuncu, kuzenler devlette oldular ve tüm günleri harcandı.
muhtarınızı da arayın yarın kuzum yardımcı olmak zorunda.özeller neden bakmıyor o kadar mı kötüleşti Ankara da durum :kızgın:

Denemissindir muhakkak ama baskent, koru, memorial falan dene. Gitmeden once ara sor bazi hastane kapıdan çeviriyor.
Poliklinik saatinde hallederler

Oncelikle gecmis olsun. Bence 112’yi arayip yardim isteyin ve ozel hastanelerde test yaptiramadiginizi da soyleyin, bu ise yaramazsa 155’i arayip polislerden size eslik etmelerini, hastanede test yapilmazsa tutanak tutmalarini rica edin. Neticede halk sagligini tehlikeye atan tavir sergiliyor ozel hastaneler
Hiç aklıma gelmemişti, çok teşekkür ederim.
Yarın da test olamazsam uygulayacağım.
Aynen öyle, arıyorum evet şuan mevcut diyor.
Gidiyorum acilden girişli, ama test kiti bitti diyor.

Nasıl iş bu ben anlamadım.
En azından gerek mi gördün, yaz bir kağıt, aç sisteme düş, devlet görsün, ekip mi geliyor ne oluyorsa yani bu hastayı böyle sokağa salmak ne kadar doğru?

Bizim burda gündüz gittiğinde ateş vs yoksa testi yapmıyorlar belirti yok diye. Ben gece 12 de gittim acilde hiç bir şey sormadan yaptılar direkt testi. Aynı şekilde annem ablam eşim onlarda mesai saatleri dışında gittiler. Randevuyla falan diye bir şey duymadık hiç burda biz.

Denemissindir muhakkak ama baskent, koru, memorial falan dene. Gitmeden once ara sor bazi hastane kapıdan çeviriyor.
Poliklinik saatinde hallederler
Aradım aradım.
Doktor gerek görmeden yapmıyorlar.
Memorial da poliklinik saatinde sadece.
Liv den aldım randevu, oradan diğer kuzenler de yaptırmıştı.
Telefonda akşam kabul etmedi, eve gelip aradığımızda hiçbir muayeneye gerek olmadan isteğe bağlı olduğunu söyledi.
İnşallah öyledir.

Aradım aradım.
Doktor gerek görmeden yapmıyorlar.
Memorial da poliklinik saatinde sadece.
Liv den aldım randevu, oradan diğer kuzenler de yaptırmıştı.
Telefonda akşam kabul etmedi, eve gelip aradığımızda hiçbir muayeneye gerek olmadan isteğe bağlı olduğunu söyledi.
İnşallah öyledir.
hapşur yüzlerine tövbe tövbe :kızgın:

X