Çözüm bulamıyorum evliliğimize

Konusma konusunda zorlama bence,icraata dök hocam yazdiklarimi deneyebilirsn :KK66:
Evet kaç kez.denedim.sonuc fiyasko. Ama yapmadan da duramıyorum. Misal şu anda çocuğu uyutup kalkıp iş kıyafetlerini sereceğm. Bulaşıkları da toparladım. Yapma kalsın dedim içimden ama duamadım

Evet kaç kez.denedim.sonuc fiyasko. Ama yapmadan da duramıyorum. Misal şu anda çocuğu uyutup kalkıp iş kıyafetlerini sereceğm. Bulaşıkları da toparladım. Yapma kalsın dedim içimden ama duamadım
İşte burada hata yapıyorsun canım o vurdumduymaz sende öyle ol. Senin nasılsa yapıcağını biliyor eşin o yüzden böyle bence. Ona ait hiçbirşeyi yapma çocuğuna ilgilen sadece eminim değişicek

İşte burada hata yapıyorsun canım o vurdumduymaz sende öyle ol. Senin nasılsa yapıcağını biliyor eşin o yüzden böyle bence. Ona ait hiçbirşeyi yapma çocuğuna ilgilen sadece eminim değişicek
Bugün biraz konuşabildik. Evet ufak şeyler yapıyor ama yetmiyor dedim sadece kahvaltı hazırlama ile işler bitmiyor dedim.
Ben cidden yoruluyorum gör artık dedim. Daha çok yardım etmeni istiyorum dedim. Eğer bir şey yapmayacaksan da eleştiri veya şikayet etme asla hakkın yok dedim.
Çünkü ben o kadar yorulup elimden geleni yapıyorum üstüne sen de bir şey dersen ben dayanamam kavga ederiz dedim. Umarım anlamıştır.

Bugün biraz konuşabildik. Evet ufak şeyler yapıyor ama yetmiyor dedim sadece kahvaltı hazırlama ile işler bitmiyor dedim.
Ben cidden yoruluyorum gör artık dedim. Daha çok yardım etmeni istiyorum dedim. Eğer bir şey yapmayacaksan da eleştiri veya şikayet etme asla hakkın yok dedim.
Çünkü ben o kadar yorulup elimden geleni yapıyorum üstüne sen de bir şey dersen ben dayanamam kavga ederiz dedim. Umarım anlamıştır.
Yaa erkekler bu konularda gerçekten çok tuhaflar ben artık anlayamıyorum bu modelleri. Benim eşim de ilk evliliğimiz dönemlerinde tüm işleri bana yıkmıştı. Hafta sonlarım temizlikle geçiyordu. Onun izin günü hafta içi o gün ya evde yatıyor ya da geziyordu. Bir gün her şeyi bıraktım.. 2 hafta sonra evde toz öbekleri oluşmaya başlayınca bu laf söylemeye falan başladı evde tozlar uçuşuyo falan diye. Süpür madem o zaman rahatsız olduysan dedim. Sonra tartıştık falan. Yapmayacağımı söyledim. Bi farkımız yok dedim.İkimiz de çalışıyoruz mesai süremiz de aynı ben yemekleri yapıyorum zaten her gün sen de temizliği yaparsın ya da bu iş yürümez dedim. Sonra evi temizlemeye başladı. Haftada 1 süpürüp siliyordu. Sonra sıkıldı bu işten temizlikçi bul her hafta gelsin dedi. Kendini yine kurtardı :KK70: Pandemide de temizlikçi gelmeyince robot süpürge aldı, yine haftada 1 süpürüp siliyor. Ben hala hiç ev süpürüp silmem 6 yıl oldu. Ama gel gelelim diğer işlere, mutfak işine elini sürmez eşim. Çamaşır bulaşık makinesini çalıştırmayı bile bilmez. Yemek desen makarna bile yapamaz. Ama bebek olduğundan beri kahvaltı masasını,yemek masasını falan topluyor. Çamaşırları seriyor. Hatta bazen ağlamak istiyorum aklıma geldikçe 2 defa ütü bile yaptı terapi gibi geliyormuş. Sonuçta o bunları ben yapamadığım zamanlarda yapıyor bebekten dolayı. Peki ben çok mu rahatladım kendime çok mu zaman ayırabiliyorum kesinlikle hayır. Mutlaka en kötü gece 12 ye kadar ayaktayım. Ya bebeğe yemek yapıyorum, ya bizim ertesi gün yemeğimizi yapıyorum, sürekli mutfaktayım, hayatım mutfakta geçiyor gibi bişey :KK70:

Herkese merhaba. 5 yıllık evliyiz. 2 buçuk yaşında oğlumuz var. Eşim polis ve ben öğretmenim. Günlerdir düşünüyorum ama kendi kendime.
Çözüm bulamıyorum. Çünkü eşimle konuşmayı da deniyorum başaramadım. Biraz uzun olabilir kusura bakmayın.
Sorun1- eşimin evde hiçbir işe yardım etmemesi. Yapsa da söyleniyor. Şunu yapmak 5 dk, 10 dk vb.
Sorun2- birlikte sadece akşam yemeği yeyip, ardına çay çekirdek atıştırma. En son ne zaman bir film izledik inanın hatırlamıyorum. Geçen oğlum erken uyumuştu, salona geldim film izleyelim mi dedim? Survivor izleyeceğim dedi..
Uzun zamandır salonda uyuyordu, bir tartışma yaşadık ve bana hak verdi sanırım ben sadece ima etmeme rağmen o günden sonra yanımda uyumaya başlamıştı ama bir korona süreci karantinaya girdik. Çıkmadık çok şükür ama ben biraz grip gibi oldum öyle hasta olunca tekrar salona geçti ve iyileşmeme rağmen geri gelmedi. Oruç tutuyor. Gece rahatsız etmeyeyim falan dedi ben rahatsız olmam dedim ama yine salonda şu anda.
Düzenli olarak yaptığı şeyler, çöpleri kapının önünden alıp çöpe atmak, oyuncakları toparlamak, oğlumuzla da oyun oynar. Ama oyun bittiği an elinde telefon ya iddia ya satranç oynuyor. Geçen gün mesela ben mutfağı toparlıyorum salona geldim ki oğlum sulu boya fırçasını suyuna batırıp ağzına alıyor, niçin dikkat etmiyorsun diye kızdım :KK43:
Cinsellik konusunda da tembeliz gibi bir şey. Yani ramazan öncesinde de mesela ayda 2-3 defa oluyor ortalama.
Bulaşık, çamaşır, yemek, oğlumu banyo yaptırma, yedirme uyutma hepsi bende. Son zamanlarda birkaç kez gece uyanınca alıp uyutmaya çalıştı.
Bu arada yunus polis, bir gün işte diğer gün evde oluyor.
Konuşamadıkça arada laf vuruyorum elimde olmadan bu da hoş olmuyor . Bugün gel otur biraz konuşalım dedim, ne konuşacağız dedi, salona geçti, ben mutfakta oturuyordum, gel dedim salondan sesleniyor dinliyorum seni diyor. Ama dinlemiyor yani. Daha ne yapayım diyo fakat yaptığı bir şey yok nerdeyse. Bazen kahvaltı hazırlıyor, özel günlerde mutlaka çiçek veya hediye alıyor. Senede 1 kez 3-4 gün de olsa her şey dahil otele gidiyoruz. Aileme karşı hep naziktir, her fırsatta beni götürür memleketime. Uzun kalsam da sorun etmiyor (kendi bu arada annesinde kalıyor), arabayı da bana bırakıyor
Ama gel gelelim ki ben yardım bekliyorum. Çünkü günüm canlı ders, bitince oğlumu uyut, o uyurken yemek yap. Çamaşır uyandı yedir oynat akşam da geç uyuyor gündüz uyuduğundan, sonrasında yine bir etraf toparlama oluyor ve saat gece 12 yi geçiyor. Kendime hiçbir şekilde vakit ayıramıyorum... Yanımda yatması konusunda Ramazan bitince dedi...
Çok uzun oldu hakkınızı helal edin.
Çözüm için ben ne yapabilirim? Bu şekilde devam edersek sevgim bitecek diye korkuyorum. Ya da ben mi abartıyorum, haksızlık mı ediyorum ona?

Aahh ahhh ben yazdım sanki... Sanırım aşağı yukarı çoğu evlilik böyle🥺

Yaa erkekler bu konularda gerçekten çok tuhaflar ben artık anlayamıyorum bu modelleri. Benim eşim de ilk evliliğimiz dönemlerinde tüm işleri bana yıkmıştı. Hafta sonlarım temizlikle geçiyordu. Onun izin günü hafta içi o gün ya evde yatıyor ya da geziyordu. Bir gün her şeyi bıraktım.. 2 hafta sonra evde toz öbekleri oluşmaya başlayınca bu laf söylemeye falan başladı evde tozlar uçuşuyo falan diye. Süpür madem o zaman rahatsız olduysan dedim. Sonra tartıştık falan. Yapmayacağımı söyledim. Bi farkımız yok dedim.İkimiz de çalışıyoruz mesai süremiz de aynı ben yemekleri yapıyorum zaten her gün sen de temizliği yaparsın ya da bu iş yürümez dedim. Sonra evi temizlemeye başladı. Haftada 1 süpürüp siliyordu. Sonra sıkıldı bu işten temizlikçi bul her hafta gelsin dedi. Kendini yine kurtardı :KK70: Pandemide de temizlikçi gelmeyince robot süpürge aldı, yine haftada 1 süpürüp siliyor. Ben hala hiç ev süpürüp silmem 6 yıl oldu. Ama gel gelelim diğer işlere, mutfak işine elini sürmez eşim. Çamaşır bulaşık makinesini çalıştırmayı bile bilmez. Yemek desen makarna bile yapamaz. Ama bebek olduğundan beri kahvaltı masasını,yemek masasını falan topluyor. Çamaşırları seriyor. Hatta bazen ağlamak istiyorum aklıma geldikçe 2 defa ütü bile yaptı terapi gibi geliyormuş. Sonuçta o bunları ben yapamadığım zamanlarda yapıyor bebekten dolayı. Peki ben çok mu rahatladım kendime çok mu zaman ayırabiliyorum kesinlikle hayır. Mutlaka en kötü gece 12 ye kadar ayaktayım. Ya bebeğe yemek yapıyorum, ya bizim ertesi gün yemeğimizi yapıyorum, sürekli mutfaktayım, hayatım mutfakta geçiyor gibi bişey :KK70:
Sizin iyiymiş yine. Bizimki rahatsız olmuyor artık evin kirlenmesi den🤦🏻‍♀️

Bence evde toz öbekleri oluşsa kesin rahatsız olur siz bı 2 hafta bırakın bence olanları uzaktan seyredin 😂 bunu bana teyzem önermişti, hiç umudum yoktu ama işe yaradı 😂
Ya bizde de robot süpürge var mesela ev tozlandı diyorum çalıştırırız diyor sadece salondaki oyuncakları toplayacak mesela ben canlı ders yapıyorum o sırada yapabilir. Yok yapmıyor. Kalıyor öyle yine bana . Geçen gün görümcem kayınvalidem gelecek evi silmek de lazım silme diyor. Temizlikçi gelir diyor ayda bir kez ev mi silinir saçmalama dedim. Farkında değilsin ama her hafta siliyorum ben evi dedim.
🤦🏻‍♀️

X