D Vitamini eksikligi infertilite sebebi olabilir (pcos ve tup bebek)

uluslararası d vitamini konseyi üyesi kendisi ve ısrarla önemini anlatıyor lütfen izleyin uygulayıp uygulamamak tamamen size kalmış

benim referans aralığımda alt sınır 20ydi. benim de 10 çkmıştı. neden referans aralığı yok ki acaba? benimkinde bir sayfa da açıklama var hatta. yazın ne olmalı,kışın kaç olmalı? kemik sağlığı için kaç olmalı falan...bence doktora da sor yine mutlaka
Cvp icin tesekkur ederim yazmiyor hic birsey internetten arastirdim ama gene de birsey bulamadim en kisa surede gidip gostermeye calisacagim

Kızlar hamile kalmak için bu değer kaç olmalı, doktorlarınız ne diyor?

merhaba arkadaslar konu dıkkatımı çektı hamılelıgımden önce tedavı göruyordum bı tanıdıgımız d vıtamını ve hayıt tohumumu içmiş hamıle kalmış banada tavsıye ettıler bende tedavı görurken hemde hayıt suyu ve d vıtamını hapı kullandım ve o ay hamıle kaldım demekkı bendede eksıklk varmış ama hıç doktora gıdıp baktırmak aklııma gelmemıştı
canım hangı ılacı verdı dr sana. hayırlı olsun bu arada rabbım sag slkaım kucgaına almayı nasıp etsın ıns

Canim bende hamile kalamiyordum.31 yasindayim Araştırma hastanesindeki infertile kadin dogum doktoru ilk defa D vitaminine O bakti ve 5 cikti çok asiri düşük dedi ve DEVİT 3 verdi .Esimde varikosel ve morfoloji ilaçlar 3 yildir kullanıyordu DEVİT 3 ve folikasit birlikte kullandim. Allahin izniyle hamile kaldim.
davıt3 u ne sıklıkla kullandınız. hayırlı olsun bu arada

davıt3 u ne sıklıkla kullandınız. hayırlı olsun bu arada
iki ampül alıp bir ekmeğe döküp 15 gün ara ile tüketebilirsiniz, bunu 2 veya 3 kere tekrarlamanız gerekli. Bu arada tahlilde yaptırdıysanız kullanma süreniz netleşir. Ben kan vereli nerdeyse 1 ay olacak çıkmadı, devlette yaptırmıştım, muhtemelen çıkmayacak gibi,hay benim şansıma... bende kendim aldım içtim. Çoğu doktor bu şekilde veriyormuş.

canım hangı ılacı verdı dr sana. hayırlı olsun bu arada rabbım sag slkaım kucgaına almayı nasıp etsın ıns

Ben doktora gitmedim daha dogrusu aklima gelmedi bi tanidigimiz icmis uzerinde d vitamini yaziyodu ilacin onu alip bi ay ictim ve o ayin sonunda hamile oldugumu ogrendim simdi kizim 18aylik siz bunun icin gidn doktora belki vitamin eksikligi vardir

Ben doktora gitmedim daha dogrusu aklima gelmedi bi tanidigimiz icmis uzerinde d vitamini yaziyodu ilacin onu alip bi ay ictim ve o ayin sonunda hamile oldugumu ogrendim simdi kizim 18aylik siz bunun icin gidn doktora belki vitamin eksikligi vardir
merhaba ben dfun tahlılımı yaptırdım suan sonucum yenı geldı maılle. sonuc eksıklık varmıs 7,4 NG/ML yazıyor
referans artalıgı 20 den düşükse eksıklık var , 20 ile 29 arası yetersızlık dıyor

merhaba ben dfun tahlılımı yaptırdım suan sonucum yenı geldı maılle. sonuc eksıklık varmıs 7,4 NG/ML yazıyor
referans artalıgı 20 den düşükse eksıklık var , 20 ile 29 arası yetersızlık dıyor

Sonuclarla ilgili bi bilgim yok ama bunun icin doktorunuz bi ilac verir size insallah allahim biran once bi evlat nasip eder

Sonuclarla ilgili bi bilgim yok ama bunun icin doktorunuz bi ilac verir size insallah allahim biran once bi evlat nasip eder
amin ınsallah ama cnm ben kendım yaptırdım bunu drum ıstemedı yanı dahılıyeye gıtmem gerek sanırım

Benim drhmda bugün devit3 verdi kullanmaya başladım bakalım etkisi olacak mı

Benim ď vitamini 3 çıktı ayrıca ferritin yani demirde 3 çıktı değer olarak doktor çok düşük diye dahiliyeye yönlendirdi şu an ilac kullanıyorum umarım etkili olur adetlerim günü gününe oluyor ama henüz bebek yok :KK43:(

Benim ď vitamini 3 çıktı ayrıca ferritin yani demirde 3 çıktı değer olarak doktor çok düşük diye dahiliyeye yönlendirdi şu an ilac kullanıyorum umarım etkili olur adetlerim günü gününe oluyor ama henüz bebek yok :KK43:(
Ayy arkadaşım cok düşük çıkmış Ikisi de. Hamilee kalsan bebek neyle beslenecekmis? En kisazamanda toparlanir inşallah

merhaba arkadaşlar benim d vitamini de çok düşük 4 çıktı ben de pko da var bebek sahibi olmayı etkiliyor mu bilmiyordum bunu doktora soracam

baska bu durumla karsılasan varmı d vıtamını eksık olan ve hamıle kalamayıp sonradan d vıtamını dengeleyıp hamıle kalan oldumu

merhaba arkadaşlar benim d vitamini de çok düşük 4 çıktı ben de pko da var bebek sahibi olmayı etkiliyor mu bilmiyordum bunu doktora soracam
Benim drum da istedi bi kaç gün sonra bende d vitaminine baktıracağım dr dediki d vitamini eksikliği olduğunda da bebek oluşsa bile tutunamıyormuş yani bebeğin tutunabilmesi için gerekli bir vitamin

X