Dağlıca'da terörist saldırı: Şehitler ve yaralılar var!

Nevreste

Bir garip yolcu
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.063
595.836
42
Hakkari'nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada şehitler ve yaralılar olduğu bildiriliyor

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lılar tarafından patlatıldı. Meydana gelen patlama ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmalarda yaralıların olduğu belirtildi.

Olay, bugün akşam saatlerine doğru Yüksekova'nın Dağlıca bölgesinde meydana geldi. Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK'lılar tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan oherasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle yaralılarn olduğu belirtildi. Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi.

HAKKARİ VALİSİ CANBOLAT: ŞEHİT VE YARALILAR VAR
İhlas Haber Ajansı'nın telefonla ulaştığı Hakkari Valisi Yakup Canbolat şehit ve yaralıların olduğunu söyledi.
Dağlıca'da 3 günden bu yana devam eden çatışma bölgesine giden Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç'ın (TTZA) geçişi sırasında patlama meydana geldi. İHA'nın telefonla ulaştığı Hakkari Valisi Yakup Canbolat şehit ve yaralıların olduğunu söyledi.

Başbakan Davutoğlu programını yarıda kesip Ankara'ya dönüyor.

http://m.haberturk.com/gundem/haber/1125232-yuksekova-daglicada-operasyon

15 şehit olduğu söyleniyor:KK43:
Allah'ım sen yardım et, yaralılarda var, ne olacak bu gidişin sonu, orda görev yapan insanların aileleri duymuştur değil mi:KK43: korkuyla evde haber bekliyorlardır.
15 mi :KK43:
Ailelerine sabır versin.
Beklemek çok acı :KK43:
Duymuşlardır Ablam acaba bizim yavrumuz var mı diye korkuyla bekliyorlardır :KK43:
Gerçi hepsi bizim canımız En Büyük TÜRKİYE

Nevreste Nevreste 15 denildi ama tabii ne kadar sağlıklı bir bilgi bilmiyorum:KK43: Başbakan Programını Yarıda kesip Ankara'ya dönüyormuş, Vali şehitler ve yaralılar olduğunu doğrulamış, nette dolaşan bilgiler bunlar.
Ay Allah'ım yardım et:KK43: off o aileler duramaz yerinde.
Ablam hem patlama olmuş,hemde çatışma bu sayı doğru olabilir:KK43:
Umarım fazla değildir..
Allah yardımcıları olsun..
48 günde 81 şehit olmuş:KK43:
Hergün yenisi ekleniyor,sayı artıyor..Ne zaman bitecek bu korku,bu olaylar..

Ablam hem patlama olmuş,hemde çatışma bu sayı doğru olabilir:KK43:
Umarım fazla değildir..
Allah yardımcıları olsun..
48 günde 81 şehit olmuş:KK43:
Hergün yenisi ekleniyor,sayı artıyor..Ne zaman bitecek bu korku,bu olaylar..
Bizim artık 1 can bile yitirmeye tahammülümüz kalmadıııııı, yeterrrrr, o analar babalar, eşler, doğmamış bebelerin Acısını kim dindirecek, yeter ya, kana susadılar, doymadılar, bitmediler.

Ben şehitlerimiz kadar aileleri de düşünüyorum, ben yerimde hop oturup hop kalkıyorsam, şu an haberleri izleyen Dağlıca'da oğlu, eşi, kardeşi asker olanlar ne yapıyordur:KK43: zaten zor bir bölge hep akılları kalıyordur, bu gece Geçmez ailelere, uykular haram:KK61:
Bazıları oh çok şükür benim askerim sağ diye şükrederken bazılarının yüreği yangın yerine dönecek, Allah'ım bu nasıl birşeydir.

Son düzenleme:
Allah ım kabul et duamızı, ey yüce Rabbim sen kana susamış katilleri kahhar sıfatınla kahhar eyle, şehit olan kardeşlerimizin mekanını cennet eyle, biran evvel ülkemizin bütün pisliklerden arınıp huzurlu barış dolu bir vatan olmasını nasib eyle... Amin.

Şu an atv de canlı yayında konuşuyor yüzsüz, öyle rahat ki ekrana girip boğasım geliyor!

Allah ım kabul et duamızı, ey yüce Rabbim sen kana susamış katilleri kahhar sıfatınla kahhar eyle, şehit olan kardeşlerimizin mekanını cennet eyle, biran evvel ülkemizin bütün pisliklerden arınıp huzurlu barış dolu bir vatan olmasını nasib eyle... Amin.

Şu an atv de canlı yayında konuşuyor yüzsüz, öyle rahat ki ekrana girip boğasım geliyor!
Amin duana tüm kalbimle katılıyorum

Allah hepsinin binbir belasını versin... Hepsi bu dünyada cehennemi yasasın.

Yıllarca askerleri yatirdiniz içerde.. Teröristleri gizli tanık yapıp dağlara hayatını adamış askerleri yatirdiniz içerde. Onlar içerdeyken sinir kapısında kamyonların üstünde teröristleri alkışlarla soktuk içeri.

Hala CHP söyle MHP böyle... 12 yıldır CHP MHP mi var başta?

Hiçbir devlet askerine bunu yapmaz... Ciğerim yanıyor ciğerim...

X