Daraldım artık yeter

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çünkü yaşadığınız sorunları, o zamanlarda ne kadar üzüldüğünüzü siz unutursunuz ama aileniz unutmaz.
İyi de önemli olan benim mutlu olmam değil mi? Ben unuttuysam onlar da sineye çekse daha mantıklı değil mi

İşte ben ailemin ne konuştuğunu biliyorum ama eşim o ortamda yoktu ve benim yumuşatmaya çalıştığımı düşündüğü için duyduğu ilk haline inanıyor. Haklı demeyeyim ama anlayabiliyorum desem daha doğru olur.

Uzatmak istemiyorum ama eşiniz babanıza iftira atıyor ve siz de anlıyorum diyorsunuz. Bana çok garip geldi tüm yaklaşımınız

Babamın demediği bir şey için eşim babama iftira atsa ve bu yüzden görüşmek istemese çok net olay çıkarırım.

Bir kefede kv (ki eşiniz bile sorunlu olduğunu kabul ediyor) diğer tarafta 2 kez hak etmediği muameleye maruz kalan aileniz (1.doğumda evden gönderilmeleri, ikincisi eşinizin iftirası)

Sizin adaletli çözümünüz iki aile ile de görüşmemek.

Ailenize üzüldüm ne yalan söyliyim. Eşiniz kafasından uydurmuş ipe dizmiş inanmış. Siz de babanızın söylemediği bir cümlede eşinize hak vermişsiniz. Cidden çok ilginç geldi bana.

Sizde aynısını dener misiniz? Eşinize bir gün annen aradı bana salak dedi der misiniz? Eşiniz ne yapacak çok merak ediyorum.

Siz annenizin huyunu biliyorsunuz madem ailenize gider gitmez neden 5 gün durup döneceğim deyip baştan okları üzerinize çeviriyorsunuz. Zaten normali de o değil miymiş 4. Günde çocuk huzursuz ev ortam değişti adapte olamıyor ben gideyim sonra yine geliriz demesi çok mu zordu yani. Ayrıca diğer konuda ailenizin ne kabahati var da fatura onlara kesildi, arkadaşınızın yanlış yansıtmışsa eşinizin o tavrı arkadaşınıza alacak arada yanan neden sizin aileniz oldu ve siz buna nasıl müsade ediyorsunuz. Bence oturup olanları tekrar gözden geçirin eşiniz tarafından manipüle ediliyorsunuz
Önceden süre belirtmeden geldiğimde dönüşüm daha problem oldu. Bu sefer peşinen söyliyim dedim yine problem oldu ama en azından ben zaten en başından dedim size diyebiliyorum.
Ailemin kabahati yok. Bunun farkındayım. Ama eşimin manipülasyon yaptığı da yok. Çünkü ailemle ilgili hiçbir şekilde konuşmuyor, iyi veya kötü. Arkadaşın yanlış yansıttığını ben biliyorum ben kabul ediyorum, eşim bu konuda benim olayları yumuşatmaya çalıştığımı düşündüğü için duyduğu ilk haline inanmayı tercih ediyor.

İki tarafa da yansıtmasanız sorunlarınızı kimse kimseye laf söyleme hakkını görmez bence kendinde

Eşinizle sorun varken ailenize yansıtmayın
Ailenizin eşinize tavrını da eşinize yansıtmayın

Sonuçta siz iki tarafla da iyi olacaksınız
Ama sizin anlattıklarınız yüzünden iki taraf da birbiriyle bir daha iyi olamayacak
Yok zaten eşime bişey yansıtmıyorum. Aileme de sorunları yansıtmıyorum. Ama artık aileme de iyi şeylerden de bahsetmeyeceğim.

Önceden süre belirtmeden geldiğimde dönüşüm daha problem oldu. Bu sefer peşinen söyliyim dedim yine problem oldu ama en azından ben zaten en başından dedim size diyebiliyorum.
Ailemin kabahati yok. Bunun farkındayım. Ama eşimin manipülasyon yaptığı da yok. Çünkü ailemle ilgili hiçbir şekilde konuşmuyor, iyi veya kötü. Arkadaşın yanlış yansıttığını ben biliyorum ben kabul ediyorum, eşim bu konuda benim olayları yumuşatmaya çalıştığımı düşündüğü için duyduğu ilk haline inanmayı tercih ediyor.
konu sahibi bu babaniza haksizlik degil mi ? adam alenen yapmadigi bir sey yuzunden cezalandiriliyor ve siz de anliyorum diyorsunuz.ayni sey benim basima gelse anliyorum demem neyini anlayayim babama atilan iftirayi.adam da benle evliyse dedigime inanicak yani .bilmiyorum ailenize cok ayip edilmiz

Çok güzel analiz yapmışsınız. Evet eşim tam bir misilleme insanı. Eline de bir koz geçince güzelce kullandı, kullanıyor. Ve evet ben ailemle çok anlaşamıyorum, uzun süre vakt geçirmeye gayret ediyorum problem olduğu için. Telefon üzerinden mükemmel bir ilişkimiz var ve bana yetiyor.
Eğer ben öyle istiyorum 5 gün sonra dönücez deseydim aşırı baskı yapacaklardı. Daha önceki bi geldiğimde misafirim geleceği ve çok çok önceden belli olan özel bir durum olmasını bilmelerine rağmen annem gelecek misafiri arayıp iptal etmeyi falan teklif etti😅 o yüzden direk eşimle bu şekilde karar verdik diyip önünü kesmek istedim ama annemi kesemedim. Eşim de asla karışmıyor gelip gitmeme ama uzun kalmamızı istemiyor, özlerim diye bir açıklama getirince de bişey diyemiyorum. Zaten eşim makul yaklaşıyor gelip gitme konusuna. Uzun kalma yakın zamandi yine git diyor Allah var.
Tam tersi olsaydı eşiniz durduk yere, babasının söylemediği söz üzerinden siz onunla ailesiyle iletişimi kesseydiniz farklı olurdu şuan farklı bu durumda olabilirdiniz.

Bu konuyu sineye çekme sebebiniz ailenizle bağınizin iyi olmamasından kaynaklanıyor. Bunu eleştiri değil tespit amaçli yaziyorum Yoksa size ve ailenize ciddi haksızlık yapılmış doğum sürecinde.

Ailenizin bir şekilde idare edip eşinizin eline koz verecek tek kelime etmeyin derim. Çünkü bir bir önünüze getirir sonrasında bunları.

Eşiniz ailenizden hoşlanmasa da idare ediyor herhalde. Annenizi de sizin susturmaniz lazım. Esinden konuşmasına izin verme. Bunları konuşmaya gelmedim. Sizi görmeye geldim diyebilirsin. Yada eşim kendini değiştirdi, bana affettirdi onun hakkında olumsuz konuşmanı istemiyorum. Bizim aramız çok iyi vs desen .

Bir de eşinle ve ailenle ilgili sıkıntıları diger tarafa kesinlikle anlatmamalısın.hatta eşinin ailesini de kendi ailene anlatmamalısın. Çünkü sürekli sormaya başlarlar ne yaptınız diye.
Artık zaten kimse kimseyi tanımıyorum gibi davranacağım. Eşim hiç müdahale etmiyor, yorum yapmıyor. Annemse hemen her konuşmasını eşime bağlayıp bir şekilde gömüyor. Başlarda ben de anneme uyuyordum. Ama eşim bana karşı değiştikçe rahatsız olup susmaya başladım. Kendi haline bırakmıştım. Ama yanlarına gelince dozajı arttırdı. Ve çok doğru bahsetmedikçe kimse sormuyor

İyi de önemli olan benim mutlu olmam değil mi? Ben unuttuysam onlar da sineye çekse daha mantıklı değil mi
Yapamazlar, çünkü sizde onların evladısınız. Üzüldüğünüzü düşünüyorlardır hep, farkında olmadan.. O yüzden eğer affedecekseniz, barışacaksanız problemlerini ailenize anlatmayın. Siz unutursunuz, onlar unutmaz

Artık zaten kimse kimseyi tanımıyorum gibi davranacağım. Eşim hiç müdahale etmiyor, yorum yapmıyor. Annemse hemen her konuşmasını eşime bağlayıp bir şekilde gömüyor. Başlarda ben de anneme uyuyordum. Ama eşim bana karşı değiştikçe rahatsız olup susmaya başladım. Kendi haline bırakmıştım. Ama yanlarına gelince dozajı arttırdı. Ve çok doğru bahsetmedikçe kimse sormuyor
Eşinizin ailenize müdahale edeceği birşey yok çünkü. Ne diyecek misilleme yapmiş, ailesi gidince sizin ailenizi de göndermiş üzerine de görüşmeyi kesmiş. Bir zahmet tek laf edemesin zaten.

Anneniz de siz bu evliliğe devam ediyorsanız sürekli olumsuz yorum yapmaması en lazım o da haklı değil. Ama iki taraftan biri laf edecekse o yine aileniz olabilir yaşananlar sonrasında.

Uzatmak istemiyorum ama eşiniz babanıza iftira atıyor ve siz de anlıyorum diyorsunuz. Bana çok garip geldi tüm yaklaşımınız

Babamın demediği bir şey için eşim babama iftira atsa ve bu yüzden görüşmek istemese çok net olay çıkarırım.

Bir kefede kv (ki eşiniz bile sorunlu olduğunu kabul ediyor) diğer tarafta 2 kez hak etmediği muameleye maruz kalan aileniz (1.doğumda evden gönderilmeleri, ikincisi eşinizin iftirası)

Sizin adaletli çözümünüz iki aile ile de görüşmemek.

Ailenize üzüldüm ne yalan söyliyim. Eşiniz kafasından uydurmuş ipe dizmiş inanmış. Siz de babanızın söylemediği bir cümlede eşinize hak vermişsiniz. Cidden çok ilginç geldi bana.

Sizde aynısını dener misiniz? Eşinize bir gün annen aradı bana salak dedi der misiniz? Eşiniz ne yapacak çok merak ediyorum.
İyi de kimse kimseyle görüşmek zorunda değil ki. Neden eşimle babam görüşmüyor diye ben kendimi parçalayayım? Anlaşamıyorlar ki görüşmüyorlar diyorum ve geçiyorum. Ben bundan rahatsız değilim. Eşimle babam arasında birebir dönen bir durum da yok. Başkasının söyledği bir şey yüzünden eşime iftiracı diyemem, bu daha büyük bir iftira olur. Açıkçası bu yaklaşımınız da bana garip geldi. Ben kaostan beslenen bir insan olmadığımdan her şey için olay çıkartmayı tercih etmiyorum. Susmanın da bir seçenek olduğunu bilerek, susmayı ve kimsenin kimseyle görüşmesini tercih ediyorum.
İki aileyle de görüşmeme gibi bir durum yok. Zira herkes Kendi ailesiyle görüşüyor ve bu şekilde olması kimse için şikayet sebebi değil. Ailelerin bu konudaki fikri 2. Planda kalıyor çünkü aynı evde yaşayan biziz ve böyle bir karar aldık saygı duyuyoruz. Kimse de ne birbirinin ne de bebeğin diğer aileyle görüşmesine müdahale etmiyor, edemez de.
Anlayamadınız sanırım ama eşim uydurmadı, ona başka biri söyledi, o da inandı, ben de yumuşatmaya çalıştığımı düşüneceğinden açıklama yapma gereği duymadım. Çünkü bu şekilde olmasından rahatsız değilim. Çünkü ailelerle görüşülmezken evliliğimin huzuru arttı. Sonuçta anne babamız diye mükemmel insanlar değiller. Onların da hataları, yanlış yönlendirmeleri olabiliyor. Evet ailemin benim evime gelmemesi üzücü ama torunlarından mahrum da kalmıyorlar.
lütfen önce okuyalım sonra yorum yapalım

Yaşadığınız durum çok zor bir durum. Ama gerçekten kendi cocugunun ve torunun iyiliğini düşünen bir anne ve ailenin bunları yapması asırı saçma. Ailenizi konuşturmamanız gerekiyor. Çocuğunuzun babası kocanız hakkında aileniz veya herhangi biri ne hakla konuşur? Sizin çocuğunuzda onlara karşı böyle bir tavırla büyüyecek, boşansanız babasına düşman edecekler büyük ihtimalle. 5 gün kalmanız konusu ile ben 5 gün kalmak istiyorum evime döneceğim diye kestirip atsaydınız keşke kaç yaşında kadınsınız buna ne eşiniz ne anneniz karışır, ben de aile evine gidince evimi arıyorum. Tek çocuğum odamız bile var annemin evinde. Sizin biraz daha iki tarafa da yeter diyip susturmanız gerekiyor maalesef, biz izin verdikçe insanlar boş konuşur, çok konusur.
Mesajınız için teşekkür ederim. Kesinlikle daha net bir tavırda olmam gerekiyor farkındayım artık.

Eşinizi niye öne sürüyorsunuz ki sonuçta o kadar uzun kalmak size göre de sıkıntı. Ben yapamıyorum, düzenimi arıyorum vs bahanelerle kendiniz üstlenmeniz lazım. Yoksa herşey döner dolaşır eşinize patlar. Böyle zamanlarda olduğu gibi değil durumuna göre konuşmak lazım.
Ya daha önce belirsiz süreli geldiğimde veya başka bir plankm var şu gün döneceğim dediğimde direk bana baskı yaptılar baya problem oldu. Şimdi eşim benimle peşinen konuştu o 5 gün bile istemiyordu çünkü şu ara bebek emeklemek üzere ve bunu kaçırmak istemiyor farkındayım. Zaten 5 güne anlaşırken bile emeklesin yine gidin ama ben kaçırmayın dedi. O yüzden de belki eşimle konuşup netleştirmiş olmam onları keser diye düşündüm ama yanılmışım

konu sahibi bu babaniza haksizlik degil mi ? adam alenen yapmadigi bir sey yuzunden cezalandiriliyor ve siz de anliyorum diyorsunuz.ayni sey benim basima gelse anliyorum demem neyini anlayayim babama atilan iftirayi.adam da benle evliyse dedigime inanicak yani .bilmiyorum ailenize cok ayip edilmiz
Evet babama haksızlık da sonuçta altı üstü damatları görmeyiversinler çok da mesele değil bence. Sonuçta benden ötürü hayatlarına girmiş biri ve eşim bu şekildeyken babamın onunla muhattap olmasını istemiyorum. Ben bu konuda diretsem işin sonu boşanmaya gidicek ve ailemle eşim küs diye boşanmak bana saçma geliyor, sonuçta kimse kimseye direk bir saygısızlık yapmadı. Sadece kimse kimseyle muhattap olmuyor, olmak zorunda da değiller ne diyeyim. Sonuçta herkes yetişkin yaptıkları hareketlerin sorumluluğunu kendileri alsınlar. Eşim babamla ilgili tek kelime konuşmadı, konuşamaz da. Bu olursa işin rengi değişir işte.

Ruya1992 Ruya1992 bir de konu sahibi bir iftira yuzunden ilerde cocugunuzun evine giremezseniz sizce normal mi ? valla ben uzulurum yani bu duruma .o kadar buyut dogur bak derdiyle dertlen yasadigi eve gireme bile.torununu bile ozledik diyip gelemicek yani.damatla gorusmesi meselesi degil ki olay.kizinin evine girememesi torununu yasadigi evde gorememesi.ve adam sucsuz yani bunlari hakedecek bir sey yapmadi
Evet babama haksızlık da sonuçta altı üstü damatları görmeyiversinler çok da mesele değil bence. Sonuçta benden ötürü hayatlarına girmiş biri ve eşim bu şekildeyken babamın onunla muhattap olmasını istemiyorum. Ben bu konuda diretsem işin sonu boşanmaya gidicek ve ailemle eşim küs diye boşanmak bana saçma geliyor, sonuçta kimse kimseye direk bir saygısızlık yapmadı. Sadece kimse kimseyle muhattap olmuyor, olmak zorunda da değiller ne diyeyim. Sonuçta herkes yetişkin yaptıkları hareketlerin sorumluluğunu kendileri alsınlar. Eşim babamla ilgili tek kelime konuşmadı, konuşamaz da. Bu olursa işin rengi değişir işte.

Yapamazlar, çünkü sizde onların evladısınız. Üzüldüğünüzü düşünüyorlardır hep, farkında olmadan.. O yüzden eğer affedecekseniz, barışacaksanız problemlerini ailenize anlatmayın. Siz unutursunuz, onlar unutmaz
Anlıyorum ama eşim çok değişti en başta da söylediğim gibi. Düşünceli, ince bir adam oldu. Elinden geldiğince beni mutlu etmeye çalışıyor farkındayım. Hatta bir cümlesi de geldi kulağıma. Ailemin eksikliğini hissettirmemek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu söylemiş. Gördüğüm kadarıyla yapıyor da çünkü aramızdaki sevgi bağı eskiye nazaran daha iyi durumda. Ailem de bunları biliyor ama inanmıyorlar bana sanırım

Ruya1992 Ruya1992 bir de konu sahibi bir iftira yuzunden ilerde cocugunuzun evine giremezseniz sizce normal mi ? valla ben uzulurum yani bu duruma .o kadar buyut dogur bak derdiyle dertlen yasadigi eve gireme bile.torununu bile ozledik diyip gelemicek yani.damatla gorusmesi meselesi degil ki olay.kizinin evine girememesi torununu yasadigi evde gorememesi.ve adam sucsuz yani bunlari hakedecek bir sey yapmadi
E ne yapayım peki? Eşim görüşmek istemiyor. Ailem de görüşmek istemiyor. Benim evime istedikleri gibi gelmiyorlar diye boşanıp aile evine dönmem lazım bu durumda ki bence çok komik bir seçim olur.

E ne yapayım peki? Eşim görüşmek istemiyor. Ailem de görüşmek istemiyor. Benim evime istedikleri gibi gelmiyorlar diye boşanıp aile evine dönmem lazım bu durumda ki bence çok komik bir seçim olur.
ben esimi ikna ederdim babamin sucsuz olduguna.yani esim bana guvenmiyorsa kendi bilir.aileme haksizlik yapmazdim yaptirmazdim.hele ki anne olduktan sonra aileme karsi cok hassasim haksizlik yapilmasina izin veremem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X