Darkolive'nin Başarı Öyküsü 30 Kilo Verdi

darkolive

eski obez, şimdi lopez :)
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
6.913
5
40
herkese selamlar kızlar

öncelikle 27 yaşında, 3 senelik evli 1buçuk yaşında bir erkek bebek annesi bir bayanım...89 kilo ile başladığım diyet yolculuğuma 59 kilo ile devam etmekteyim, yolculuğum önce 57 sonra da nasipse 55de sabitlenicek... yaklaşık 8-9 ayda verdim kilocuklarımı :) :KK52:

öncelikle buraya başarı hikayemi yazmak benim için bir hayaldi...:KK31: Diyetime başlamadan öncede anne ve bebek bölümünde bulunurdum, yaa dedim şöyle aşağılarda ne var , diyet bölümü ve başarı hikayeleri dikkatimi çekti, ilk okuduğum aydasu'nun başarı öyküsüydü çok etkilenmiştim, banu eralpin başarı öyküsü de aynı şekilde, bi solukta diğerlerini de okudum, ve o gün başladım, ben hep kilolu sınıfındaydım zaten, tartıyla hiç mi hiç aram yoktu :KK24: evlenirken bile kaç kilo olduğumu bilmiyorum ama 80-81 civarında olduğumu sanıyorum, şimdi tartıyla kanka olduk artık :KK69:

anlatır hep ortaokulda bile, resim öğretmenim bir seferinde anneme, darkolive hep şişman öğrencilerle arkadaşlık yapıyor, ve çok sıkılgan, bir an önce bu durumunu üzerinden atması lazım demiş, bunun üzerine beni tiyatro kulübüne almıştı öğretmenim, final oyununda başrolde bir sokak kedisini canlandırmıştım artıkları yiyeyiye tıknaz olmuş bir kedi :KK1: , ama gene de zayıflamama yetmemişti, lisede de aynı, beden dersi herkes için rahatlatıcı bir ders olmuştur, ama benim için resmen işkenceydi, hep rezil oluyordum çünkü, takla atamazdım, birdirbir de atlayamazdım, ağlayarakspor salondan çıktığımı bilirim, bazıları gülerek bazılarının acıyarak arkamdan baktığını bilirim, okul eşofmanları aynı olurdu hep en büyüğü bile dar gelirdi bacaklarım birbirine sürter yara olurdu pişik olurdu, annemle ağlaşa ağlaşa pudra yağ sürerdik...

belkide aileye inat yapılıyor bunlar annem yeme kızım dedikçe, sanki herşeyin acısını çıkarır gibi daha fazla yiyordum o zamanlar, babam dalga geçerdi hep, pehlivan olcak bunlar diye, güler dalga geçerdi özellikle yemeyelim, utanalım diye, en büyük topluluğu seçerdi ne yazık ki... 3 kız kardeşiz hepimiz kiloluyuz ne yazık ki, üniversitede biraz toparlamıştım etrafıma bakarak giyim tarzı kişiklik oturuyor ne de olsa gene de 70-75 civarlarında olduğumu sanıyorum... okul bitti iş derken eşimle tanıştım evlendik evlendiğimde sanırım 80 civarındaydım, sonra biraz dikkat etmiştim, 1. senenin sonunda hamile olduğumu öğrendim, ve tam 77 kilo ile başladım hamileliğime, hiç üzülmüyordum çünkü kendimi çok güzel buluyordum, benim basen bacak sorunum var, ama kendime uygun kıyafetlerle çok iyi kamufle ediyordum kilolarımı, bana göre...

ama genede kocaa bir basenim vardı işte, kendimi kandırmışım, neyse, 95 kilo ile tamamlarım hamileliğimi doğumdan çıktığımda 86 kiloydum, olamazdı 3-4 kez inip çıktım tartıya, daha çok gider diye düşünüyordum doğumda, ama olmadı bildiğin 86 kiloydum işte, beni tanıyanlar bilir aslaa ve aslaa ölümüne battı balık yan gider diyerek yemek yemem, dikkat edebildiğim kadar ederim ama akşamları çayın yanında gofret pedibör büsküvi delisiydim emzirirken duymuştum birinden, canıma minnet süt yapıyor bu diye diye 1 günde 1 paket bitiyordu, sütüm oldu ama bende bildiğin süt ineği olmuştum :)))) en büyük zevkim çünkü, ee şimdi olsa gene yerim, çok seviyorum çünkü, ama artık yemiyorum 1 tanesi 50kolari civarında çünkü, ne gerek var değil mi :)) 3 kilo daha almışım hiç farketmeden emzirme dönemimde...

19 aralıkta başladım diyetime demeyelim sağlıklı beslenme diyelim, birçok kilo veren arkadaş gibi, birkaç ay tatil dönemlerinde dikkat etmedim, eşim mersin silifkeli benim, ara ara oraya tatile gittim bayramlar yaz tatilleri, derken diyetim uzadı biraz, ama gene de hedefime ulaştım sayılır, neler yaptığımı tabiki anlatıcam ama,

çok can sıkıcı şişmanlık, adeta mutsuz bir insan oluyorsun, dışarı çıkmak istemiyorsun, çıktığında kkendi içinde bulunduğun 40küsur beden elbise veya pantolondan kurtulup 38 bedenlerde hayal ediyorsun kendini, en azından ben öyleydim, XL alınan kilotlu çoraplar giyer giymez kaçıyor, tayt giymek bir hayal, indirimlerden hiç birşey bulamıyorsun, bi ton para ödeyerek mağazada senin beğendiğin değil, sana iyi gelen bişiy almak zorunda kalıyorsun ve o da ne tarzım nede şık bişiy oluyor, mağzadan beğendiğim bişeyi almak şu anda pahabiçilmez bir zevk benim için, ee şimdiye kadar hepp bedenime göre bişiy bulduğumda seviniyordum çünkü, 44beden civarı giyiyordum, doğumdan sonra 48-46 oldum şimdi 38-40 giyiyorum elbiseler 38-M oluyor genelde bu muazzam bir zevk, şimdi dışarı çıktığımda nerde bir şişman görsem bişiylrer, anlatasım geliyor, gerçekten zor değil yaa sadece doğru beslenin asla aç kalmayın, bu çok ama çok çabuk caymanızı sağlar, bi süre sonra bıkarsınız verdiklerinizi de geri alırsınız bunu hiç kimse istemez, kilo verdiren ilaçlardan bahsetmiyorum bile, sakın demeyin o an verirsiniz sonradan çıkar kokusu, gerek yok zaten veriliyor istenince...

çalışma hayatını da bahane etmeyin hiç gerçekten biraz akşam yemeğinize dikkat etmek yeşil çay ve bol su 1 ay deneyin yaa bir ay hayatınızda ne kaybedersiniz... geç mi geliyorsunuz eve, hemen bi lahana haşlayın bi karnıbahar bi pırasayı azıcık zeytin yağında çevir kır üstüne bir yumurta, yada domates salatalıktan sıkıldın mı sabah öğle farketmez bir kaşık lora yağ koymadan 1 yumurta kırın biraz maydonoz mükemmel olur, böyle çeşitlendirebilirsiniz kendinize özel diyet yemeklerinii... bayıla bayıla da yiyin garii... :)))

şu anda ben 63 kiloyum, şu anda ilk hedefim 59, sonrasında duruma göre 55de sabitlemek istiyorum, asla veremem diye korkmuyorum, ne de olsa acelem yok, beni kovalayanda yok, aynı şeyleri yaparak biraz sporla verrim, geçen gün arkadaşlarım geldi ailesiyle, oturur oturmaz dedi ki , 'kızım sen gene biraz daha mı verdin? ' dedi, 'yok ya dedim 2 kilo filan verdim çok vermedim' dedim... allahım ya diyor sen alıştın tabii, ne olcak insanlar, o 2 kiloyu vermek için nasıl uğraşıp, veremiyor biliyormusun diyor, şöyle bir durup düşündüm, evet yaa ben 26 kilo verdim, tam 26 kilo, oğlum 1buçuk yaşında şu anda, ve 12 kilo civarında, 1 saat biyere taşıyamıyorum, yoruluyorum, ama ben oğlumun 2 katından daha fazla ağırlığı üzerimde taşıyordum, hiç kolay değil, kendinize bu işkenceyi çektirmeyin, şimdi adet düzenim bile değişti 10 gün kadar gecikirdi hep evlenmeden önce bile, ama şimdi 3-4 aydır zamanında geliyor...
şimdi gelelim neler yaptığıma

çok da farklı bişey yapmadım...

hergün sabah kahvaltıdan önce ılık su içtim 2 bardak bazı dönemler limonlu bazen normal

kahvaltım hep aynı evde olduğum için bebeğin ihtiyaçları derken kahvaltım 10-11 i buluyor bzen 12 yi buluyor...

domates salatalık biraz peynir çoğu zaman 2 kaşık kadar yoğurt 1 haşlanmış yumurta bazen bir tutam limonlu maydonoz(severek yiyorum mecbur olduğum için değil) 2 dlim tam buğday ya da kepek ekmeği şekersiz çay

ara da 1 elma yada 1 portakal yeşil çay yada 1 avuç leblebi yada 1 kepekli grisini çeşitlendirebilirsiniz

evde olduğum için öğlen kavramım çok yok yemek yedikten 2 saati çok geçirmeden bişiyler yemeye çalışıyorum metebolizmam yavaşlamasın diye

akşamdan kalan bişiy varsa sebze et çorba farketmez ama hiç yağlı yemedim
4-5 yemek kaşığı sebze yanında mutlaka yoğurt daha ayran yada salata az yağlı ve limonlu

şekeriz sütlü nescafe haftada 2 yada 3 gün piko çikolatalar varya pirinç patlaklı ondan yedim

akşamda en geç ama en geç saat 7 de yemeğimi bitirdim bu çoğu zaman protein oldu kış geceleri uzun olduğu için protein beni tok tutuyor acıkmıyorum, bazen lahana haşlaması bazen karnıbahar bazen ıspanak limonlu haşlayıp az z.yağlı bu şekilde yedim kışın sebzelerini çok sevdiğim için hiç zorlanmadım.. :KK64: :KK64:

akşamda şekersiz çay içtim, önceleri sakarinle içerdim şimdi onu da atmıyorum hafta da 1 yada 2 gece abartmadan 1 avuç çerez belki 1 avuç patlamış mısır belki birazcık çiğdem kesinlikle kek börek pasta yok belki ayda bir-iki filan misafirlikte o kadar da değil yaniii :)) :KK56: :KK36:

yaa yazıcak o kadar çok şey varkii, nerden başlıycamı bilmiyorum, 19unda tam bir sene olucak belki birkaç kişiye faydam olur diye yazma gereği duydum gerçekten zor değil sadece bir adım yetiyor istikrarlı olun, etrafımda çok ama çok taktir ediliyorum, nereye gitsem mutlaka bir kilo muhhabbeti olur, elimden geldiğince destek olmaya bilgi vermeye çalışıyorum ama bazıları da amaan ne olucak ki ben kendimi sıksam 1 ayda 10 kilo veririm diorlar ee ver o zaman kardeşim seni tutan yok ki, hıım belki senin metebolizman daha hızlıdır diyorum artık kırmadan :)))

26 kilonun 5 kilosunu karbonhidrat diyetiyle verdim çok etkili bir diyet dikkat ettiğiniz taktirde çok hızlı ve yağlardan veriyorsunuz :KK28: yediğiniz içtiğiniz herşeyde k.h olduğu için sınırlı olmalısınız mesela bir domateste 6 salatalıkta 4 k.h var 1 dilim ekmekte 12 gün içinde aldığınız k.h nin kilonuzu geçmemesi gerekiyor bu diyette ne kadar az alırsanız o kadar çok kilo verirsiniz isteyenler diyet yöntemleri ve deneyimleriniz bölümünden karbonhidrat diyetini takip edebilirsiniz Selin tepe arkadaşımada çok teşekkür ediyorum...
bu arada 1 ay düzenli step ve aurobik yaptım spor salonunda, sonrasında düzensiz olarak dönem dönem leslie yaptım, diyete ilk başladığımda, topikte leslie ablamla yürüdük filan yazıyorlardı, bakıyorum yurtdışından giriyor aa diyorum ne güzel iksi yürüyor sonradan öğrendim netten spor yaptıran bir bayan olduğunu ve çok gülüşmüştük :))

size 80*89 topiğine ilk geldiğim mesajımı görmenizi istiyorum

'ben yeni katıldım aranıza, hep bebek bölümünde vakit geçirirdim şöylebir aşağılara kayayım dedim burayı gördüm 3-4 saattir yazıları okuyorum akannehir

başarı hikayelerni okuyunca artık bişiyler yapmak gerek dedim
gruba katılmakta çok mu geç kaldım acaba yaa konu açılalı bayaa olmuş çünkü,

6 aylık bir bebeğim var 77ile hamile kaldım 95 kiloydum doğuma girdiğimde sonra o hengamede 86 kilo olmuşum şimdi 89 kiloyum hedefim 70e inmek akşamları 7den sonra bişiy yememeye karar verdim

bu gidişeee bir duuuurrrrrr diyorum eşimle acayip zevk alıyoruz yemekten sonra çay eşliğinde bisküvi yemeyi tek derdim abur cubur zaten ama yok artık karar verdim çok acıkırsam 1 portakal yada elma yerim o da 10a kadar sonrasında yoookkkkkkkk

sütümün kesilmemesi içinde daha çk su içicem bakalım tavsiyesi olan varsa sevinirim bu işte yeniyim nede olsaazemuszemus '

size ne kadar tanıdık değil mi :KK53: işte bende öyleydim :KK9: hiç bişey imkansız değil inan kii, yaptığım bazı püf noktaları iksir diyoruz topikte, 3tane poşet yeşil çayın içine 1buçuk liste kaynar su döküyorsunuz 2buçuk 3 lt demleyip çıkarın içine 1 limon sık yada kabuklarıyla içine doğra inanın çok faydası var, :82: mutlaka 2 lt suyu bitirdim form çayı içtim kabızlık problemi yaşamadım pek, sabah 2kuru kayısı yada 1 incir yedim 1-2 su bardağı ılık su içtim yemeklerden önce mutlaka su içtim, tatlı çektiğinde canım, şekersiz çayın yanında 1 incir yedim minicik minicik ısıra ısıra işe yarıyor yanii...

yaa kızlar ben klozete oturduğum zaman göbeğim böyle bacaklarıma yığılırdı ayyy iğrennnççç :))) şimdi çoook çooookkkk toparlandı, spor yapmasanızda böyle sarkmıyor deri kendini toparlıyor ama pürüzsüz bikini göbeği de beklemeyin yani :)) o zaman spor devreye giriyor işte...

birde hayal kurmak başarı sırlarımdan biri...
yatağıma yattığımda yüzümde hafif bir gülümseme, 38 beden açık renk bir kot, üstümde çok şık kırık beyaz dantel süslemeli bir bluz, üstümde tarz siyah bir deri ceket, ayağımda platform ince topuk çok şık bir ayakkabı elimde minik şık bir çanta, salına salına geziyorum alışveriş merkezinde hahhahhaaa :))) şu anda 40 bedenim hayalime çok az kaldı o resmide koyucam buraya and içtim :))))

demem o ki hayal kurun...

teşekkür edeceğim bazı arkadaşlarım var öncelikle eşime, kk ya, 80-89 topiğindeki arkadaşlarım, ilkayıma bana destek olan herkese çok teşekkür ederim... fotoğraflarım işte bunlar...

doğumdan 4 ay sonraki halim kızlar 87 filanım...

önce 87 kilo :KK30::KK30::KK30::KK30:

sonra 60 kilo :21::21::21:

buda bitki çayı bardağım kızlar

sabahları 5ibiyerde çayımı demliyorum,
kahvaltıdan önce içiyorum...
bende tatlı isteiğini kesiyor sanırım, dün petibörleri bilem geri çevirdiğime göre :KK60::KK60::KK60:

Uploaded with ImageShack.us

umarım yardımcı olabilmişimdir bikaç kişiye bile olsa, sormak istediğiniz bişey olursa seve seve yardımcı olurum kızlar umarım sıkılmassınız, çünkü ben hiç sıkılmıyordum başarı öykülerini okurken çok heyecanlanıyordum... :KK1: :KK1:

son olarak Obezite ; BÜYÜYEN BEDENLERDE KÜÇÜLEN DÜNYALAR YARATARAK , KÜÇÜLEN DÜNYAMIZDA VARLIK SAVAŞI VERMEKTİR...

hoşçakalınnn :92: :92: :82:
[/B]

Son düzenleme:
cnm arkadaşımmmmm
öncelikle sneinle grur duyuruyorum cnm tebrik ediyorumm azmin ve başarındna dolayı
yazınıı okurken her kelimeisnde kendimi buldum kilolu insnaların yaşadıklarınıı çok güsle anlatmışsın cnm keyifle okudum yazınııı
tbr eidyorum tekrardan cnm

çook teşekkürler banucum, birlikte başardık, hemen hemen aynı dönemlerde geldik buraya ve 20nin üstünde kilo verdik :KK19: :KK19:

senin hikayenide bekliyoruz en kısa zamanda :KK64: :KK64:

ya harikasınnnnn. gerçekten büyük azimmm yaa ne kadar değişmişsin bambaşka biri olmuşsun çıtı pıtı. tebrik ederim gerçekten ben 7 kiloyu veremiyorum 26 kilo vermişsn ve şuan benden zayıfsın:) helal olsun sana. azmini ve başarını kutluyorumm. buarada ben de mersiniyim ah o mersinin yemekleri yok mu:KK61::KK61:

Son düzenleme:
teşekkür ederim bitanem, bazen diyorum ki, acaba fark varmı :KK52: aynada kendime bakınca bir kez daha bir kez daha farkına varıyorum değişimimin, ve rahatlıyorum :KK53: ama işe giricem nasipse, evde çok sıkıldım artık, hergün farklı kıyafetler kombin edicem zorluk çekmek istemediğimden bi 5 kilo kadar daha vermek istiyorum hazır motivemi kaybetmemişken :KK61:

batırıklar sarımsaklı köfteler içli köfteler tantuniiiiii tatillerde biraz abarttım kabul ediyorum :))

Son düzenleme:
teşekkür ederim bitanem, bazen diyorum ki, acaba fark varmı :KK52: aynada kendime bakınca bir kez daha bir kez daha farkına varıyorum değişimimin, ve rahatlıyorum :KK53: ama işe giricem nasipse, evde çok sıkıldım artık, hergün farklı kıyafetler kombin edicem zorluk çekmek istemediğimden bi 5 kilo kadar daha vermek istiyorum hazır motivemi kaybetmemişken :KK61:

batırıklar sarımsaklı köfteler içli köfteler tantuniiiiii tatillerde biraz abarttım kabul ediyorum :))

canm fark olmaz mı ya hele dışardan bakan biri olarak fark bariz ya:) bi 5 kilo daha verirsen kıyafet konusunda çok rahat olursun evet ama böyle de harikasın emin ol:nazar:

izlemcim okurken duygulandım,heyecanlandım ama en çok ta gurulandım arkadaşım..ne güzel verdin onca kiloyu şikayet etmeden hayıflanmadan mutlu mutlu verdin...bana teşekkür etmişsin canım dostum asıl ben sana teşekkür ederim sayende bende doğum kilolarımdan kurtuluyorum ne zaman gevşesem ne zaman usansam,bıksam sana bakıyorum ve tekrar asılıyorum diyete....başardın işte bak ..geçen sene sen okurken başarı öykülerini şimdi sen birilerine örnek olsun diye kendi başarı öykünü yazıyorsun..:nazar::nazar::nazar: bu başarının devamını ve istediğin kiloya 55 kiloya ulaşmanı ve ikinci başarı öykünü sabırsızlıkla bekliyorum ...seni seviyorum dostum:KK71:

Son düzenleme:
İşte budur... Bravo size!! Tebrik ediyorum... Harika görünüyorsunuz... Müthiş bir değişim ya...
Beni bile tetikledi Vermem gereken 6-7 kilom var :KK43: Bir türlü karar verip başlayamıyorum... Bir an önce başlamalıyım...

izlemcim okurken duygulandım,heyecanlandım ama en çok ta gurulandım arkadaşım..ne güzel verdin onca kiloyu şikayet etmeden hayıflanmadan mutlu mutlu verdin...bana teşekkür etmişsin canım dostum asıl ben sana teşekkür ederim sayende bende doğum kilolarımdan kurtuluyorum ne zaman gevşesem ne zaman usansam,bıksam sana bakıyorum ve tekrar asılıyorum diyete....başardın işte bak ..geçen sene sen okurken başarı öykülerini şimdi sen birilerine örnek olsun diye kendi başarı öykünü yazıyorsun..:nazar::nazar::nazar: bu başarının devamını ve istediğin kiloya 55 kiloya ulaşmanı ve ikinci başarı öykünü sabırsızlıkla bekliyorum ...seni seviyorum dostum:KK71:

canım dostum, evet seni nasıl tetiklerdim dimi, bak şöyle yapalım böyle yapalım diye başının etini yerdim yeme yeme diye, sende çok yol katettin şekerim :KK69: bende seni seviyorum :KK61:

Tarih 21 aralık .. ilk 80-90 la tanışmam . dolayısıyla bıcır bıcır azimli istekli ve başarıcak olduğu her halinden belli olan İzlemle ..
aradan geçen 1 senede yaşanan diyaloglar ,sıkıntılar bıkkınlıklar ,azimler hırslar herşey aklımdan geçti şuan .Gözümden hepimiz adına mutluluk yaşı damladı .seninle grur duyuyorum arkadaşım harikasın..

inanıyorumki diğer hedefler çok uzakda değil ..tebrik ederim

çok iyi vermişsiniz. ve süper görünüyorsunuz. tebrik ederim....

çok teşekkür ederim.. :KK71:

İşte budur... Bravo size!! Tebrik ediyorum... Harika görünüyorsunuz... Müthiş bir değişim ya...
Beni bile tetikledi Vermem gereken 6-7 kilom var :KK43: Bir türlü karar verip başlayamıyorum... Bir an önce başlamalıyım...

sadece bir adım canım bu kadar, istesende yemiyorsun emeklerim boşa gidecek diye :KK1: çok teşekkürler bu arada :KK71:

Tarih 21 aralık .. ilk 80-90 la tanışmam . dolayısıyla bıcır bıcır azimli istekli ve başarıcak olduğu her halinden belli olan İzlemle ..
aradan geçen 1 senede yaşanan diyaloglar ,sıkıntılar bıkkınlıklar ,azimler hırslar herşey aklımdan geçti şuan .Gözümden hepimiz adına mutluluk yaşı damladı .seninle grur duyuyorum arkadaşım harikasın..

inanıyorumki diğer hedefler çok uzakda değil ..tebrik ederim

canıım tülayım ne güzelde yazmışsın çok teşekkür ederim övgü dolu sözlerin için, 80-89 topiğimizde çoğu kişi5li 6lı kilolarda değil mi canım, ne güzel hiç bırakmadık topiğimizi ideal kilomuzu korumak içinde gene ordayız...

senin hikayeni de bekliyoruz bitanem çok öpüyorum... :KK54: :KK71:

seni ayakta alkışlıyorum cnm:KK9::KK9::KK9:
hikayeni okadar güzel okadar içten anlatmışsın ki okurken hiç bitmesin istedim.
herkezin kendinden birşey bulacağından eminim.
gerçekten çok motive edici inşallah bizde senin gibi zayıflarız.
azmine birkez daha hayran kaldım.kutluyorum seniiiii:KK71::KK71::KK71:

izlem abla senin adına çok gururlandım bende topiğe mayısta gelmiştim 8 ay oldu zaman ne çabuk geçiyor bu küçük yaşımda bile beni nasıl heveslendirdiniz bende verdim 15 küsür kilo ama daha vericem sen bebeğim var demedin yinede yaptın ve bizim kaptanımızsın en güzel örneksin bravo bence yazı harika olmuş ben şahsen kilo vermeye yeni başlayan biri olsam çok heveslenirdim bu yazıdan sonra tıpkı bizim başlarda okuduğumuz gibi çoğu kişi belkide bu yazıyla kilo vermeye başlıcak bence çok güzel bişey başarılarının devamı diliyorum inşallah 55 ide görürsün bence sen bu azimle kesin görürsün...

seni ayakta alkışlıyorum cnm:KK9::KK9::KK9:
hikayeni okadar güzel okadar içten anlatmışsın ki okurken hiç bitmesin istedim.
herkezin kendinden birşey bulacağından eminim.
gerçekten çok motive edici inşallah bizde senin gibi zayıflarız.
azmine birkez daha hayran kaldım.kutluyorum seniiiii:KK71::KK71::KK71:

canımm çok teşekkür ederim, başarı hikayeleri beni o kadar çok motive ederdi ki bende birilerine yararlı olmak istedim gerçekten veriliyor hiçbirşey imkansız değil :KK61: tabiki zayıflıycaksın hayatım sen yeterki topikten ayrılma takipteyim :KK23:

canım hem duygulandım hem gururlandım.:KK19: hiçbir zaman ümitsizlige kapılmadan herzaman azimle yoluna devam ettin ve sonunda hakettiğin şekilde başarıya mutlu sona ulaştın :KK28::KK9:darısı bana ve diger arkadaşlarımın başına :KK19: bi insanın kendine güvenmesinin,inanmasının,pes etmemesinin,karamsarlıga düşmeden yılmadan devam etmesinin mutlu sona ulaşmak için nekadarda önemli oldugunu bizlere gösterdiğin için teşekkürler :KK71:.herşey gönlünce olsun arkadaşım :KK19:

izlem abla senin adına çok gururlandım bende topiğe mayısta gelmiştim 8 ay oldu zaman ne çabuk geçiyor bu küçük yaşımda bile beni nasıl heveslendirdiniz bende verdim 15 küsür kilo ama daha vericem sen bebeğim var demedin yinede yaptın ve bizim kaptanımızsın en güzel örneksin bravo bence yazı harika olmuş ben şahsen kilo vermeye yeni başlayan biri olsam çok heveslenirdim bu yazıdan sonra tıpkı bizim başlarda okuduğumuz gibi çoğu kişi belkide bu yazıyla kilo vermeye başlıcak bence çok güzel bişey başarılarının devamı diliyorum inşallah 55 ide görürsün bence sen bu azimle kesin görürsün...

feryalcim çok teşekkür ederim övgü dolu sözlerin için, senin geldiğin zamanları da hatırlıyorum ne kadar da kararlıydın canım sende ulaşıcaksın hedefina en kısa zamanda yarıyıl tatiline kadar 1 kilo daha hadi bakalım...

sen yarın okula gideceksin bu saatte burda işin ne bakayım :KK47: gözümden kaçmadı sanma :KK20: hadi yatağa bakayım :KK53:

izlemcim seni bütün kalbimle kutluyorum cnm :KK71: hikayeni okurken çok duygulandım başarılarının devamını diliyorum cnm arkadaşım eminimki bu azimle sen 55 kilolara bile ulaşırsın çok sabırlısın çünkü :KK16:

X