Dava açmak istiyorum. Avukatlar bakabilirler mi?

blankspace1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2015
404
147
Ben 17,5 yaşındayım. Ekimde 18 olacağım. Yaklaşık 2 yıl önce yaşadığım bir olay yüzünden anksiyete, OKB oldum. Her sabah kusarak uyanıyordum. Bu olay yüzünden psikolojim bozuldu. Eylülde 2 sene olacak ama hala geceleri rüyama giriyor. Sabah kalktığımda ise ağlıyorum. Tazminat almak istiyorum.
Olay şu;
İki sene önce X isimli bir arkadaşım vardı. Ben o zamanlar c... isimli bir ilaç kullanıyor, panik atak tedavisi görüyordum. Her şey çok güzeldi. Memleketteyken o kızla wpden konuşuyorduk. X ile aramız çok iyiydi. Beraber Y isimli kızın dedikodusunu yapıyorduk. Tabi o zamanlar küçüktüm, cahildim. Şuan çok pişmanım. X isimli arkadaş, bir gün wp konuşmalarımı alıp Twittera yüklemiş. Y isimli kız ise dedikosunu yaptığımızı görünce benimle kavga etti. Ben ise ondan özür diledim, Y beni affetti.
X isimli kız ise bana wpden özür dilerim vs. yazdı. Ama hiç inandırıcı gelmedi. Kasıtlı olarak wp konuşmalarımı ss alıp yüklediğini düşünüyorum. X beni her yerden engelledi + Twitter hesabını sildi ama kullanıcı adı hala aklımda.
Özel hayatın gizliliğini ifşa suçundan dava açmak istiyorum. Ama ailemin haberdar olmasını istemiyorum. Bu mümkün müdür? Lütfen yardım edin :KK43:

Son düzenleme:
oy oy çok küçüksün.
ne uğraştığına değer ne hala kafana takıp rüyalarına girmesine.
tecrübe hanene yaz unut gitsin.
daha nelerle karşılaşacaksın hayatın boyunca. her kazık yemede kusarak uyanacak kadar etkilenirsen hayat çok zor olur.
güçlü ol. umursamamayı öğren.

oy oy çok küçüksün.
ne uğraştığına değer ne hala kafana takıp rüyalarına girmesine.
tecrübe hanene yaz unut gitsin.
daha nelerle karşılaşacaksın hayatın boyunca. her kazık yemede kusarak uyanacak kadar etkilenirsen hayat çok zor olur.
güçlü ol. umursamamayı öğren.

Evet küçüğüm ama bu olay yüzünden canım çok yandı :KK43: Hakkımı almak istiyorum :KK43:

Sevgili konu sahibesi evet ozel yazismalari ifsa etmek suc ama olay 2 yil once olmus, Twitterin sunucularinda o soyledigin postlar artik durmuyordur cope atilmistir bile. Yani kanit acisindan problem olablir, bir de 2 yil gecmis davan zamanasimina da ugrayabilir. Bir de boyle bir durumda Twitter'a yazabilirsin, o icerigi kaldirirlar.

Zaten 2 yil gecmis aradan neden unutup hayatina bakmiyorsun? Yakinda universiteye gideceksin, ne X kalir ne Y yepyeni bir cevre, arkadasliklar ediniceksin. Y'ye bayilsan zaten orda burda cekistirmezdin. X ise karaktersiz, serefsiz ve rezil. Bosver ikisini de, bu olayi da birak gitsin.

Tamam o zaman rezil olmussun ama 2 yil gecmis, 2 yil onceki olay icin neden anksiyete, OKB olasin ki bunu kendine neden yapiyorsun? Bak o zaman da panik atakmissin, yani senin OKB olmana sebep bence bu duruma meyilli olman, normal takintisiz bir insan utanir utanir sonra unuturdu. Sen de bu olayi unutmaya calis. kafani dagitacak aktiviteler yap, disari cik, gez, yeni hobiler edin, spor yap...aklina bunlari getirecek zamanin olmasin. sevgiler.

Sevgili konu sahibesi evet ozel yazismalari ifsa etmek suc ama olay 2 yil once olmus, Twitterin sunucularinda o soyledigin postlar artik durmuyordur cope atilmistir bile. Yani kanit acisindan problem olablir, bir de 2 yil gecmis davan zamanasimina da ugrayabilir. Bir de boyle bir durumda Twitter'a yazabilirsin, o icerigi kaldirirlar.

Zaten 2 yil gecmis aradan neden unutup hayatina bakmiyorsun? Yakinda universiteye gideceksin, ne X kalir ne Y yepyeni bir cevre, arkadasliklar ediniceksin. Y'ye bayilsan zaten orda burda cekistirmezdin. X ise karaktersiz, serefsiz ve rezil. Bosver ikisini de, bu olayi da birak gitsin.

Tamam o zaman rezil olmussun ama 2 yil gecmis, 2 yil onceki olay icin neden anksiyete, OKB olasin ki bunu kendine neden yapiyorsun? Bak o zaman da panik atakmissin, yani senin OKB olmana sebep bence bu duruma meyilli olman, normal takintisiz bir insan utanir utanir sonra unuturdu. Sen de bu olayi unutmaya calis. kafani dagitacak aktiviteler yap, disari cik, gez, yeni hobiler edin, spor yap...aklina bunlari getirecek zamanin olmasin. sevgiler.

2 yıl önce suç olduğunu bilmiyordum keşke bilseydim :KK43:

Evet küçüğüm ama bu olay yüzünden canım çok yandı :KK43: Hakkımı almak istiyorum :KK43:

hakkın ne ki?
dedikoduyu yaptın mı yaptın.
sonucu ifşa olmak olmuş bedeli ödedin.
sen öğrendiğine bak. bir daha bu kadar koşulsuz güvenme yazılı kanıt bırakma. aldığın ders bu. bu olaydan.
oldu bitti 2 sene öncenin derdiyle boğuşmayı bırak.
önüne bak,

Allah'a havale et canısı.
Benim de canımı çok yakan, namusuma iftira atan bir kız vardı.
Dostluğumuz bitince saçma sapan davranmaya başladı.
Çok canımı yakmıştı, çok üzülmüştğm
Elimde onun canını yakacak kozlarım vardı ama ben kullanmadım. Allah biliyor, o alsın intikamımı dedim.
Ve inanır mısın tam 1 hafta sonra kız o benim bildiğin kozlarını kendi kendine döküldü de kendi başını kendi yaktı.
Zor , biliyorum ama sabret. Devran nasılsa dönecek.

2 yıl önce suç olduğunu bilmiyordum keşke bilseydim :KK43:

Ablacim oyle olsa bile, seni OKB yapanin bu durum olduguna bir delil yok ve bence de degil zaten. Bak 2 yil once de panik atakmissin zaten. Yani bu olay olduktan sonra sende rahatsizliklar bas gostermemis, bu olay tetiklememis. Bu olay olmasaydi da baska bir olaya kafani takip OKB olacaktin gibime geliyor, dedigim gibi saglikli ruh hali olan bir insan rezil oldumsa da oldum neyse ne der gecerdi 2 yil icinde.

Tamam kizin yaptigi dogru degil ama iftira atmamis sonucta, yaptigin dedikodu ortaya cikmis.

1. Ders al bir daha herkese guvenme, herkese dedikodunu verme:)
2. Herkesin basina geliyor boyle seyler, abartilacak bir durum yok, unut gitsin kendine zarar veriyorsun bak

Hakkını mı almak istiyorsun? Kızın dedikodusunu yap ama açığa çıkmamak şartı ile açığa çıkınca da psikolojin bozulsun hem de her sabah kusarak uyanacak kadar. Bence sizin daha ciddi psikolojik problemleriniz var ve acilen tedavi olmalısınız.

Hukukçu değilim ama hukuk sistemini biliyorum. Yıprandığınla kalırsın, hele ki üzerinden 2 yıl geçmiş bir olay. Ailen bilmesin iyi hoş avukat masrafını nasıl karşılamayı düşünüyorsun? Dizilerdeki gibi işlemiyor bizde süreç. Kaldı ki elle tutulur bir sonuç elde edeceğini de sanmam. İlla bir yere para harcamak istiyorsan avukat yerine kendi psikolojik sağlığın için harca. Madem bu kadar etkilendin, hem özgüvenini, özsaygını geri kazanmak hem de bu somatik semptomlarının kaybolması için psikoterapi almanı tavsiye ederim iyi bir klinik psikologtan.

X