Davetiyenize ne kadar ödediniz?

bizim iki şehirde iki ayrı davetiye bastırıldı, ben cimrilik yaptım buradaki 200 tanesine 185 tl verdik :KK48: biraz utanıyorum yalan değil daha iyi bir şey mi olsa acaba diye. erkek tarafı baya güzel bir şey seçmiş onlar da 300 tanesine 700 tl vermiş :KK57: valla utandım, yeniden bastırsam mı falan diye geçiriyorum içimden :confused:

elissa-14077.jpg

kızlar bende buna karar verdm nasıl?
800 tanesi 500 tl

bizim iki şehirde iki ayrı davetiye bastırıldı, ben cimrilik yaptım buradaki 200 tanesine 185 tl verdik :KK48: biraz utanıyorum yalan değil daha iyi bir şey mi olsa acaba diye. erkek tarafı baya güzel bir şey seçmiş onlar da 300 tanesine 700 tl vermiş :KK57: valla utandım, yeniden bastırsam mı falan diye geçiriyorum içimden :confused:
Canim birsey sormak istiyorum . bizimde 2 farkli sehirde 2 dugun olacak. kendi memleketimde düğün sonlarina dogru kaftan giyip kina gecesi yapicaz. kina ayrica olmayacak yani. acaba seninde mi boyle oldu? davetiyen nasildi bana gosterebilirmisin her 2sinide. bende 2farkli bastirmak istiyorum cunku

Canim birsey sormak istiyorum . bizimde 2 farkli sehirde 2 dugun olacak. kendi memleketimde düğün sonlarina dogru kaftan giyip kina gecesi yapicaz. kina ayrica olmayacak yani. acaba seninde mi boyle oldu? davetiyen nasildi bana gosterebilirmisin her 2sinide. bende 2farkli bastirmak istiyorum cunku

canım bizde kına olmadı ben istemedim o olayı,iki ayrı davetiyede 2 ayrı yerdeki mekan adı yazdı yalnızca, kuzenimin dediğin şekilde oldu ve kına/düğün yazıyordu davetiyesinde sen de öyle yaptırabilirsin.

Nişan yapılmadan direkt düğün yapacağız.
Yani nişan için bir davetiye masrafımız olmadı.
Düğün için temanın 2.5 tl'lik davetiyesini beğendim ta ne zaman. Hem bağış yapmış olacağım hem de konseptini çok beğendim. Bana fiyatı normal gelmişti ama davetiyeler baya ucuzmuş. Herkese pahalı geldi. Yaklaşık 300-350 tane basılacak. Maddi olarak sıkışık olduğumuz bir dönemde çok da baskı yapmak istemiyorum ama siz ne dersiniz? 600-700 lira çok pahalı mı?

davetiyeye giden paraya acıdığım için sanırım ben davetiyemi en uygun şekilde seçerim. çünkü biliyorum ki insanlar sonradan davetiyeleri çöpe atacak. bir tek ben ve annemler saklarlar hatıra olarak sanırım:) ben genel anlamda düğünle ilgili bazı harcamalara acıyorum aslında. mesela gelin başı ve makyajı için çok uçuk rakamlar söyleniyor. benim kuzenim makyajını kendi yapmıştı. saçını da topuz yaptırmıştı mahalle kuaföründe. 50 tl ye falan halletti:)) çok da güzel bir gelin oldu. ben de bazı harcamalardan kısmayı düşünüyorum bakalım.

Nişan yapılmadan direkt düğün yapacağız.
Yani nişan için bir davetiye masrafımız olmadı.
Düğün için temanın 2.5 tl'lik davetiyesini beğendim ta ne zaman. Hem bağış yapmış olacağım hem de konseptini çok beğendim. Bana fiyatı normal gelmişti ama davetiyeler baya ucuzmuş. Herkese pahalı geldi. Yaklaşık 300-350 tane basılacak. Maddi olarak sıkışık olduğumuz bir dönemde çok da baskı yapmak istemiyorum ama siz ne dersiniz? 600-700 lira çok pahalı mı?

bence davetiye için 600 700 çok fazla. sıkışık bir dönemdeyiz demişsiniz, öyle olmasa yaptırın derdim çünkü temaya bağış olarak gidecek o para. ama diğer türlü o para çok. çünkü çöpe atılıyor bütün davetiyeler. ben valla en uygununu yaptırırım.

bence davetiye için 600 700 çok fazla. sıkışık bir dönemdeyiz demişsiniz, öyle olmasa yaptırın derdim çünkü temaya bağış olarak gidecek o para. ama diğer türlü o para çok. çünkü çöpe atılıyor bütün davetiyeler. ben valla en uygununu yaptırırım.

Şimdi şöyle ki ben bu davetiyeyi almasam bile yine nispeten gosterişli bir davetiye yaptirilacak. Ona da en azindan 1.5 2 lira gidecek. E o zaman temaninkini yaptirayim diye dusunuyorum. O kadar seker bi konsepti de var ki, cok begendim ☆.☆
Ben olsam boyle bi davetiyeyi cope atmam.

Masrafa ben de karsiyim, dugun bile yapmayacaktim ama mustakbel kv israr etti. Bari gelinligi kiralayim dedim, olmaz diktir kizim dedi. O derece yani :KK70:

Şimdi şöyle ki ben bu davetiyeyi almasam bile yine nispeten gosterişli bir davetiye yaptirilacak. Ona da en azindan 1.5 2 lira gidecek. E o zaman temaninkini yaptirayim diye dusunuyorum. O kadar seker bi konsepti de var ki, cok begendim ☆.☆
Ben olsam boyle bi davetiyeyi cope atmam.

Masrafa ben de karsiyim, dugun bile yapmayacaktim ama mustakbel kv israr etti. Bari gelinligi kiralayim dedim, olmaz diktir kizim dedi. O derece yani :KK70:

anlıyorum :) herkes sen ben gibi duyarlı değil ki. ama şunu biliyorum ki anne babalardan başka kimse davetiyeleri saklamıyor, çöp oluyor hep. ama madem ki diğer türlü de devatiyeye aynı para gidecek, o zaman tabiki temanınkını yaptır:dondurma: sizinkiler maşallah cömertmiş:kahve:

Nisan Davetiyelerine ortalama 250 Adet 350-400 Lira ödemistik. Dügün Davetiyeleri ise 350 Adet 200 Lira civari. Ilk secim bana birakilmisti, son secimde bizimki Karikatür tarzinda bir Davetiyeye heves etti :KK70:

Ben illüstrasyon bir davetiye bastırdım. İnternetten araştırmam sonucu buldum elmira_art diye bir tasarımcı. Tanesi 2 liraya basıyordu. 450 adet bastırdım. Bir de yanında taş magnet sipariş etmiştim. Gelen davetiyenin baskısından hiç memnun kalmadım. O paraya cok daha kaliteli beklemiştim. Üstelik davetiyelerin kargosunu karşı ödemeli yollamış. 50 lira civarı bir kargo ücret ödedim. Oysa zaten 1000 lirayı aşkın havale yapmıştım.Taş magnetleri de ayrı gönderdi.onlara da ayrı bir kargo ücreti ödedim. Orayla çalışmayı düşünen varsa kesinlikle tavsiye etmiyorum. Amaç sadece para almak.müşteri memnuniyeti sıfır.

tasarımdunyası dıye bır yer buldum ınstgramdan 2000 adet davetıye ve beyaz zarf toplam 300 odedım 50 tl cıvarıda kargo bence gerek yok seırınızdekı matbalara gıdın 1000 taneyı 100 tlye basan bıle var arastırmak lazım

Davetiyelerde çok seçenekler var kızlar, kimisi 1000 adet 350₺, kimisi 100 adet 575₺. Nasıl bir davetiye istediğinize bağlı. Eğer davetiyenize çok önem veriyorsanız ki bence davetiye çok önemli bir detay ve güzel bir bütçe ayırabiliyorsanız ayırın derim :) Bir tanıdığım 1000 davetiyeye 350₺ verdi, tabii daha ince ve daha küçük bir davetiyeydi, bir başka tanıdığım da 1000 adede 3500₺ verdi ama muhteşem davetiyeler yaptırdı, resmen sanat eseri:super: Blush Davetiye diye bir sayfa, internetten de satışları var .... ama bizimkiler instagramdan mesaj atarak görüşüp öyle sipariş etmişler. Çok şıktı hepsi... Özel yapıldığı belli oluyordu... Yani tamamen sizin davetiyede ne aradığınıza bağlı :))

Son düzenleyen: Moderatör:
X