Dedektiflige merak salan insanlar..

melankolik_24

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2016
3.746
4.198
Kizlar üniversitede ayni sinifta olup yakin oldugumuz kisilerle tekrar iletisime gectik(15 yila yakin süre gecti üstünden), neyse arada görüselim diye bir grup kurduk. Neyse gecen hafta görüntülü görüselim dedik, gruptan bir arkadas üniversitede siniftaki herkesi sosyal medyadan arastirmis, kim evlenmi, kim bosanmis, kimin cocucgu olmus, kimin olmamis arastirmis bunlari anlatiyor bize. Bu biraz beni rahatsiz etti cünkü bana bos muhabbet gibi geliyor, ben acikcasi arastirmadim bunlari daha önce. Ben de bir kac yil öncesine kadar sosyal medyamdan bütün resimleri sildim(bosanmadan dolayi). Simdi bu arkadas beni arastiramadigi icin özel hayatimi cok merak ediyor ve özel sorular soruyor grupta. Ben anlatmak istemiyorm özel hayatimla ilgili bir sey yine de israrla soruyor. Bunu akrabalardan da yapan var sosyal medya analizi yapiyorlar, bazi cikarimlar yapiyorlar ve sorular soruyorlar özel hayatla ilgili. Siz bu tür insanlara nasil davraniyorsunuz, ne cevap veriyorsunuz?

Kizlar üniversitede ayni sinifta olup yakin oldugumuz kisilerle tekrar iletisime gectik(15 yila yakin süre gecti üstünden), neyse arada görüselim diye bir grup kurduk. Neyse gecen hafta görüntülü görüselim dedik, gruptan bir arkadas üniversitede siniftaki herkesi sosyal medyadan arastirmis, kim evlenmi, kim bosanmis, kimin cocucgu olmus, kimin olmamis arastirmis bunlari anlatiyor bize. Bu biraz beni rahatsiz etti cünkü bana bos muhabbet gibi geliyor, ben acikcasi arastirmadim bunlari daha önce. Ben de bir kac yil öncesine kadar sosyal medyamdan bütün resimleri sildim(bosanmadan dolayi). Simdi bu arkadas beni arastiramadigi icin özel hayatimi cok merak ediyor ve özel sorular soruyor grupta. Ben anlatmak istemiyorm özel hayatimla ilgili bir sey yine de israrla soruyor. Bunu akrabalardan da yapan var sosyal medya analizi yapiyorlar, bazi cikarimlar yapiyorlar ve sorular soruyorlar özel hayatla ilgili. Siz bu tür insanlara nasil davraniyorsunuz, ne cevap veriyorsunuz?
Eminim sizin gibi rahatsız olanlar vardır. Grupta açıkça yazın.

Evlenmiş mi, cocugu olmus mu bosanmis mi ne iş yapiyor cokta özel ve derin şeyler degil. Siz boşandiginiz icin rahatsiz olmuşsunuz bence. Bu muhabbetler bizim grupta da yapilmisti. Çok özel bilgi olsa insanlar paylasmaz zaten sosyal medyada.

Siz bu konuda konuşmak istemiyorsaniz cevap vermeyin ya da konuyu degistirip baska birsey sorun soruya karsilik bu kadar.

Evlenmiş mi, cocugu olmus mu bosanmis mi ne iş yapiyor cokta özel ve derin şeyler degil bence. Siz boşandiginiz icin rahatsiz olmuşsunuz bence. Bu muhabbetler bizim grupta da yapilmisti. Çok özel bilgi olsa insanlar paylasmaz zaten sosyal medyada.

Siz bu konuda konuşmak istemiyorsaniz. Cevap vermeyin ya da konuyu degistirip baska birsey sorun soruya karsilik bu kadar.
Cevap vermedim beni etiketleyip cevap vermedin dedi cünkü özellikle ögrenmek istiyor, bence bu cok rahatsiz edici. Ben sordugum soruya cevap alamiyorsam israr etmem

Zaten 15 yıldır yokmuş hayatınızda, silin gitsin.
Ama bence konuştukları ortak arkadaşlarıniz olduğu için onlar hakkında konuşması çok anormal değil. Ben de eski oda arkadaşımla her şehrine gittiğimde buluşurum. Biz de sayar dökeriz ortak tanıdıkları , sinem almanyaya taşınmış, Tahsin'in iki çocuğu olmuş, Ayşe boşanmış, Memduh memur olmuş falan diye. Ortak tanıdıklar olduğu için hızlandırılmış bir yoklama gibi geliyor bana, rahatsız da olmuyorum açıkçası 😅
Ama siz rahatsız oluyorsanız gönderin gitsin hayatınızdan. Onsuz takılın diğerleriyle,nereden haberi olacak😅

Zaten 15 yıldır yokmuş hayatınızda, silin gitsin.
Ama bence konuştukları ortak arkadaşlarıniz olduğu için onlar hakkında konuşması çok anormal değil. Ben de eski oda arkadaşımla her şehrine gittiğimde buluşurum. Biz de sayar dökeriz ortak tanıdıkları , sinem almanyaya taşınmış, Tahsin'in iki çocuğu olmuş, Ayşe boşanmış, Memduh memur olmuş falan diye. Ortak tanıdıklar olduğu için hızlandırılmış bir yoklama gibi geliyor bana, rahatsız da olmuyorum açıkçası 😅
Ama siz rahatsız oluyorsanız gönderin gitsin hayatınızdan. Onsuz takılın diğerleriyle,nereden haberi olacak😅
Ilk basta ben de rahatsiz olmadim ama bosanan bir eski arkadasimizla iletisime gecmis "kendi ayrildigi icin beni kiskaniyor" gibi bir sey söyledi ve bu beni rahatsiz etti, biraz yargilayici tavirlari var ve dogal olarak rahatsiz ediyor bu beni simdi. Dertsiz basima dert aldim, nasil silcem diye düsünüyorum.

Merak işte. Çok rahatsız olunacak birşey değil aslında.
Eski arkadaşlar yeniden buluştuysa konuşulacak konular bunlar. Kim ne iş yapıyor evlenmiş mi çocuğu var mı? Dolayısıyla boşanmış da olabilir bir insan.
Kaçmana gerek yok bu sorulardan. Kaçtıkça gocunduğunu düşünürler.
Boşandığını söyle geç ne var ki? Sanki hapse girip çıkmışsın. Ki o bile gelebilir insanın başına. Kimsenin kimseyi bilmeden etmeden kınamaya hakkı yok sonuçta.

Merak işte. Çok rahatsız olunacak birşey değil aslında.
Eski arkadaşlar yeniden buluştuysa konuşulacak konular bunlar. Kim ne iş yapıyor evlenmiş mi çocuğu var mı? Dolayısıyla boşanmış da olabilir bir insan.
Kaçmana gerek yok bu sorulardan. Kaçtıkça gocunduğunu düşünürler.
Boşandığını söyle geç ne var ki? Sanki hapse girip çıkmışsın. Ki o bile gelebilir insanın başına. Kimsenin kimseyi bilmeden etmeden kınamaya hakkı yok sonuçta.
Söylemek istemiyorum bu gayet normal bence. Insanlarin üstüne gitmek bana tuhaf geliyor, cocugu olmayan insana da ben düsünmüyor musunuz demem mesela onlar her seferinde soruyor. Insanlarin baska konuscak konulari da olmali

Elbette başka konular olmalı.
Neden söylemek istemiyorsun peki?
Digerleri hepsi evli oldugu icin gruba ait hissetmicem gibi geliyor rahatsiz oluyorum. Bir de zaten gruptaki en yakin arkadasimin o zaman özel anlattigim seyleri baskasina anlattigini duymustm ve iletisimi kesmistim. Özel hayatimi anlatmak istemiyorum artik kimseye

Eski arkadaşlarla yeniden samimi olmaya çalışmak hata. Zaten ayni frekanslarda olsaydiniz araya bu kadar yil girmezdi. Eger rahatsiz oluyorsanız tekrar araya mesafe koymak en güzeli
Evet katiliyorum o zaman zaten bazi sorunlardan dolayi iletisimi kesmistim ama insanlarin 15, 20 yil sonra "gecmise özlem"leri tutabiliyor ve o zamanlari konusmak hoslarina gidiyor, o yüzden tekrar katildim, hata ettim.

Ilk basta ben de rahatsiz olmadim ama bosanan bir eski arkadasimizla iletisime gecmis "kendi ayrildigi icin beni kiskaniyor" gibi bir sey söyledi ve bu beni rahatsiz etti, biraz yargilayici tavirlari var ve dogal olarak rahatsiz ediyor bu beni simdi. Dertsiz basima dert aldim, nasil silcem diye düsünüyorum.
Aldığın gibi sil hayatından. Ya açık konuş, ya da açık konuşup 'mutlu evliliğimi kıskandı' demesini istemiyorsan gereksiz bir şeye alınmış gibi yap, olayı büyüt engelle. Soran olursa da 'cok kirildim' dersin. Sonuçta insanların ota b.ka kırılma hakkı var 😅😅 benim üç kişilik arkadaş grubumda bir kız geçen öyle saçma bir şeye alınmış ki, söylemese yüz kişi bir araya gelsin,anlayamazdik :KK66: yani siz de böyle bir sebep bulup kırılıp gemileri yakabilirisniz
Temiz iş

İnsanlar eski arkadaşlarıyla bir araya geldiklerinde ortak tanıdıklardan, hayatlarından vs konuşurlar. Bunlar boş muhabbetse siz ne konuşmak istiyordunuz, atom fiziği falan mı? 15 senedir görüşmediğiniz insanlar tabi ki nerde çalıştığınızı, medeni durumunuzu, çoluk çocuğu falan soracaklar. Boşanmanızı kusur olarak görür saklamaya çalışırsanız insanların daha çok ilgisini çekecektir doğal olarak.

kadın mı erkek mi bu arkadaş ?
Ayşe evlenmiş 2 de çocuğu var , Ali iş kurmuş , Emel bekar dünyayı geziyor , vesile 2. Ye evlenmiş diye bizde uzun süredir görmediğim arkadaşlarla konuşuruz. O onun özel hayatının dedektifliğini yaptığımız için değil. Uzun zamandır görmediğiniz insanlarla geçmişte ortak noktanız olan insanlar hakkında konuşuyorsunuz.
Size sorarlarsa bir evlilik yaptım ayrıldık yürümedi hayırlısı böyleymiş dersiniz kendinizle barışık olun biraz.
Emin olun kimse saatlerce sizin özel hayatınızı Merak edip dedikodunuzu yapmıyor.
Haaa baktınız bu arkadaş aşırı ısrar ediyor olayı dedikodu boyutuna getirdi o zaman da silin.
Mecbur değilsiniz ya onla görüşmeye. 15 senedir yokmuş şimdi olsa ne olmasa ne

Cevap basit. Aa sanane canım. 😉

İnsanlar eski arkadaşlarıyla bir araya geldiklerinde ortak tanıdıklardan, hayatlarından vs konuşurlar. Bunlar boş muhabbetse siz ne konuşmak istiyordunuz, atom fiziği falan mı? 15 senedir görüşmediğiniz insanlar tabi ki nerde çalıştığınızı, medeni durumunuzu, çoluk çocuğu falan soracaklar. Boşanmanızı kusur olarak görür saklamaya çalışırsanız insanların daha çok ilgisini çekecektir doğal olarak.
Atom fizigi degil de mesela kariyerlerden de konusulabilir hepimiz kariyer sahibiyiz grupta. Ayrica siniftaki ismini bile hatirlamadigim insanlarin hayatini konusmak evet bana bos geliyor, ben evli oldugum yillarda o kadar kendi hayatimla mesguldüm ki o insanlarin hayatini arastirmak aklima bile gelmedi. Evlilik coluk cocuk konusulur ama israrla sorulmaz bazi seyler.

Digerleri hepsi evli oldugu icin gruba ait hissetmicem gibi geliyor rahatsiz oluyorum. Bir de zaten gruptaki en yakin arkadasimin o zaman özel anlattigim seyleri baskasina anlattigini duymustm ve iletisimi kesmistim. Özel hayatimi anlatmak istemiyorum artik kimseye
O zaman onlarla görüşmek seni yoracak belli ki. Görüşmesen daha iyi senin için.
Evli misin değil misin soracaklardır.
Evli misin değil misin ya da çocuğun var mı özel hayat değil çünkü.
Ama neden boşandın ne oldu ne bitti soruları özel hayat tabi ki anlatmak zorunda değilsin.
Sadece boşandığını söyleyip bu konuda konuşmak istemediğini söyleyebilirsin.
Yada hiç görüşmemelisin.

Atom fizigi degil de mesela kariyerlerden de konusulabilir hepimiz kariyer sahibiyiz grupta. Ayrica siniftaki ismini bile hatirlamadigim insanlarin hayatini konusmak evet bana bos geliyor, ben evli oldugum yillarda o kadar kendi hayatimla mesguldüm ki o insanlarin hayatini arastirmak aklima bile gelmedi. Evlilik coluk cocuk konusulur ama israrla sorulmaz bazi seyler.
Ne dedim iş güç(kariyer), evlilik, çoluk çocuk konuşulur. Siz sadece kariyer konuşmak istiyorsanız eski arkadaşlarınızla değil kariyerlerinizi yarıştıracağınız insanlarla görüşün. Eski arkadaşlar görüşmedikleri süreçte hayatlarında meydana gelen değişiklikleri konuşurlar çünkü. Normal olan bu.

Sizin probleminiz boş muhabbet falan değil, boşanma yüzünden geliştirdiğiniz kompleks. İki sene önce boşandım, şu an hayatımda kimse yok deseniz insanlar zaten umursamayacak aslında. Özel hayatını sır gibi saklayan biri olunca dikkat çekiyor sadece.

X