Dedem sapık ve annem görüşmeye devam ediyor

Asla gitme annene rest çek ve deden hasta cnm bunu bil ,annen babasıyla kendisi ilgilensin seni zorlamaya hakkı yok , herşeye rağmen seni zorla göndermeye kalkarsa babana şikayet et anneni , bırak aile dağılırsa dağılsın ortada aile mi kalmış Allah aşkına, sen kendini kurtarmaya bak ...
25 yaşında koca kadın, istemese gitmez, kimse de kolundan çekip götüremez. Zorla değil, daha çok telkin ile gidiyor sanki. Annesi '' Deden vefat ettiğinde kalan mirastan zırnık koklatmam '' diye de tehdit ediyor olabilir pekala.

Annenizden 80 yaşında babasını terk etmesini bekleyemezsiniz. Sizin gidip gitmeme tercihiniz size kalmış ama genel anlamda bir şeyler yazmak istedim

80 yaşında bir insanın bu tür davranışları büyük ölçüde demans kaynaklıdır. Doktora gitmek istememesi de o durumda olan insanların zaten durumunun farkında olmamalarındandır.( Bu bir varsayım değil kuvvetli ihtimali olan bir tahmin)

Zamanında çok değerli bir insan olan önemli bir mesleği, kariyeri olan ve insanların saygı duyup akıl almaya geldikleri bir insan olan akrabamız önce komşu kızlarına sonra da kendi gelinlerine bu tür davranışlar sergilemeye başlayınca Dr olan oğlunca hastaneye götürüldü ve sonuç malum. "Baban kendini 80 yaşında görmüyor ki, o bir ergen. Ve bu kızların her bakışından dokunmasından malum sonuçlar çıkarıyor. Çok rastlanılan bir durum " demiş Dr arkadaşı. Sonra demans iyice arttı, eşini annesi sanmaya, eve gelen genç hanımları kasdederek "anne bunu bana al" demeye başladı. "almayacaksan neden göstermeye getiriyorsun" diye tepkilere başladı. Devamı malum. 😔

Çocukları ve torunları önemli yerlerde iş güç ve çevre sahibi insanlardı. Hiçbiri nefret etmeyi, görüşmemeyi, durumu ahlaksızlık olarak değerlendirme tercihini düşünmediler. Bir bakıcı tuttular, tek başına dışarı çıkarmadılar, kontrolde tutup konforlu yaşatmaya çalıştılar. Nadiren kontrolden çıkınca insanlara rahatsızlığından ve yaşlılığından bahsederek özür dilediler..

Sadece bir örnek anlattım, size özel bir yorum yapmıyorum Kimin ne olacağının hiç belli olmadığı şu dünyada herkesin sınavı farklı oluyor (sadece dini anlamda değil insani olarak olgunlaşma tekamülünde de)

Önemsediğim bir cümle var. " Başıma gelenler benim sınavımdı. Bana o anlarda nasıl davrandığınızsa sizin sınavınızdı".

Merhaba arkadaşlar. Artık içime oturdu dayanamıyorum. Dedemz ben küçükkenden beri tuhaf davranışları olan biriydi. Korona döneminde kendisine yardım etmek isteyen genc birini yanlış anlayıp, sarılıp Öpmek isteyince olanlar herkes içinde daha iyi anlaşıldı. Ben bir daha o kaçık adamla görüşmek istemiyorum. Aile evinde yaşıyorum henüz iş arayışındayim. Annemle kalıyoruz. Daha önceki haftalarda gittiğimizde o kaçık adam içerideki yatağı söyleyeceğine bana "yatağımiz"dedi! Sok oldum kaldım, bir şey diyemedim ne denir ki ? Hiç beklenmedik bir şey bu kadarı da yok artık. Annem ise her şey normalmiş gibi davranmaya devam etti. Beni ona gitmeye zorluyor. Gitmeyince çok kotu davranıyor ve kadın o adamın sapık olduğunu bile bile beni görüştürunce zafer kazandım edasına giriyor. Ben mahvoluyorum bu yaşta o sapık pisliği görmek daha istemiyorum! Daha güzel şeyler düşünmek daha iyi insanlarla görüşmek istiyorum. Annemin bu kayitsizligi kanımı donduruyor. Babamla annem boşandı, babam söylesem öldürür ama zaten pek konuştuğumuz yok. Söylenmez de bu tür şeyler. Bu durumdan kurtulmak istiyorum ama ailemde psikopat dedem yüzünden dağılsın istemiyorum. Çok zor bir durum kizlar .. Kimseyle de paylaşmıyorum. İse girdikten sonra kurtulurum diyorum ama 80 yaşındaki pisliği neden şu anda çekeyim?? Annem niye göz yumuyor? Beni burda en kotu hissettiren nokta annemin göz yummasi. Benle ,O adama gidince zafer kazandi edasina bürünmesi. Beni bu nokta güvende hissettirmiyor sanırım. Aslında güvende hissetmeyecek bir şey yok, bir şey olsa ağzına sıçarim ama bu halde de beni rahatsız ediyor.
Anneninde psikolojisi bozulmuş niye seni görüştürünce zafer kazandığını zanndiyor tuhaf. Tavrin net olsun asla gitmem görüşmem de ve kenara çekil tartışmaya bile girmezdim ben olsam. Kolundan çekiştire çekiştire götüremez ya. Kendisi görüşmek istiyorsa bırak görüşsün takma.

Konu sahibinin neden linç edildiğini anladım, bu tür yakını olanlar sapık denmesine rahatsız olmuş fakat kız da tacizci birisini ziyaret etmek zorunda değil, hele onunla yaşamak zorunda hiç değil. Eğer aklı başında değilse torununu da taciz edebilir. Ayrıca sağlıklı olsa bile ziyaret etmek istemiyorsa istemiyordur, anne de bir garip.

Bir insanı sapıklıkla yaftalayabilmen için somut şeyler olması gerekir ama somut bir şey yok sadece 80 yaşında, bi gözü toprağa bakan, bir ayağı çukurda yaşlı bir adam var. Sanırım sen izlediğin film yada haberlerin etkisinde fazla kalmış psikolojini bozmuşsun.

kimseyle konuştuğum bir durum değil diyorsunuz, demek ki buraya ayrıntı da yazsanız tanınmayacaksınız.
tabi ayrıntısı varsa.. 80 yaşında hasta bir adam gibi geldi bana da fazlası değil. ve sizin dışınızdaki herkes bunun farkında muhtemelen.

Dedeniz diğer üyelerin de dediği gibi hasta olabilir. Lakin siz de anneniz varken sizi rahatsız eden marjinal tavırları olan birinin yanına gitmek zorunda değilsiniz bence. Çok rahatsızsanız direnç gösterin gitmeyin.

X