Premature Bebekler defne birazcık büyüdü teyzelerle paylaşalım dedik

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

preemie

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
55
0
kızım 10 nisan 2009 da 28 haftalık 1200 gr 31 cm doğmuştu. tam 68 gün kaldı hastanede. hergün büyük sancılar- sıkıntılarla gittik geldik hastaneye. beslenme sorunları yaşadı.900 grama kadar düştü. doğum kilosuna (1200) 1 aylık olunca ancak erişti. çok şükür düzeltilmiş 2. ayımızı doldurduk. kronolojik ise 5 aylık olacak eylül 10 da. şimdi 5300 gr oldu, boyu da 55 cm. maşallah deyin hanımlar. insan nazardan korkuyor. başını tutuyor, bize gülümsüyor, çongırağını tutuyor. önünde hareket ettirdiğimiz cisimleri gözleriyle takip ediyor. ne bileyim işte düzeltilmiş ayına göre gelişimi iyi gidiyor.

bunları niye yazdım. belki yeni premature bebeği olmuş, benim gibi yana yakıla internette bi umut arayan anneler vardır. bi nebze içleri rahatlar diye düşündüm. daha yolun başındayız tabi, allah bakalım daha neler gösterecek bize. ama inşallah çocuklarımız ömürleri boyunca yaşayadıklarından daha kötüsünü yaşamazlar. bir daha hastane yüzü görmezler.

premature anneleri bebeklerimizin kaç aylık olduklarını ve motor gelişimlerini, neler yapabildiklerini, aylarına göre gelişmelerini paylaşalım, belki yazmasada merakla bizleri takip eden yeni premature bebek annelerine (premanne) birazcık moral veririz

allahım evladınızla size sağlıklı bir ömür versin inş. bu savaşı yenmeniz umuduyla sevgiler.

maşallah, allah okullara gittiği günüde gösterir inşallah size a.s.

:nazar: Rabbim nazarlardan korusun inşallah

:nazar:maşallah kuzuma.bende 28 haftalık doğum yaptım..kızım şu an 13 aylık.düzeltilmiş yaş olarak 10 aylık oldu..bizde iyi gidiyoruz şükür..inşallah sağlıkla sıhatle büyütürüz bebişlerimiziopuyorumnanaktan

kızım 10 nisan 2009 da 28 haftalık 1200 gr 31 cm doğmuştu. tam 68 gün kaldı hastanede. hergün büyük sancılar- sıkıntılarla gittik geldik hastaneye. beslenme sorunları yaşadı.900 grama kadar düştü. doğum kilosuna (1200) 1 aylık olunca ancak erişti. çok şükür düzeltilmiş 2. ayımızı doldurduk. kronolojik ise 5 aylık olacak eylül 10 da. şimdi 5300 gr oldu, boyu da 55 cm. maşallah deyin hanımlar. insan nazardan korkuyor. başını tutuyor, bize gülümsüyor, çongırağını tutuyor. önünde hareket ettirdiğimiz cisimleri gözleriyle takip ediyor. ne bileyim işte düzeltilmiş ayına göre gelişimi iyi gidiyor.

bunları niye yazdım. belki yeni premature bebeği olmuş, benim gibi yana yakıla internette bi umut arayan anneler vardır. bi nebze içleri rahatlar diye düşündüm. daha yolun başındayız tabi, allah bakalım daha neler gösterecek bize. ama inşallah çocuklarımız ömürleri boyunca yaşayadıklarından daha kötüsünü yaşamazlar. bir daha hastane yüzü görmezler.

premature anneleri bebeklerimizin kaç aylık olduklarını ve motor gelişimlerini, neler yapabildiklerini, aylarına göre gelişmelerini paylaşalım, belki yazmasada merakla bizleri takip eden yeni premature bebek annelerine (premanne) birazcık moral veririz

maşaallah maşallaah:) gayet güzel canım.. 3 ay sonra kucak isteyecek o zaman daha çok eğleneceksiniz:)))

canım benımkı 7 aylık düzeltilmişde 4,5 aylık kızım aptamil ikiye başladık ..kilomuz 7 kilo boy 63 cm 1 aydır acaip iştahsız...nedenini bilmiyorum peşembe bir sırı dr kontrollerimiz var dr teyzelerine soracam bu iştahsızlığını...

benım kız baya artık yan dönüyor eğer kendini kaptırırsa karnını üstüne dönüyor:))) sonra kolunu kurtarıp uçuc moduna geçiyor bir sağ bir sol yapıyor fakat kollar havadayken dönemeyeceğini yüzkere söylesemde benı dinlemiyor ve basıyor ağlamayı:))))))))))))

baya artık sevinç çığlıkları atıyor konuşmaya çalışıyor:)))) iki eliyle tutuyorr... desteksiz oturtuyumda 2-3 sn ye kadar oturuyor sonra devriliyor..destekli gayet oturuyor..hattaa şu bebek kotuyunu sevmiyor onu kanepeye oturtmamı istiyor devamlı.... yakında o bebek koltuyunada tek başına oturtamıyacam yada kemerini kilitleyecwm kalkmaya çalışıyor..1 aya kalkacağını düşünüyorum....devamlı elli ağzında eskiden emerdi ellerini şimdi ısırıyor veya damaklarıyla veya diliyle oynuyor...elimle oynamaya bayılıyor....işde bugünlerde mamayla ilgili ve ek gıdayla ilgili baya sorunlarımız var bakalım ne olacak..umarım zayıflamaz...

:nazar::nazar::nazar:Maşallah dernecik sana aferin ne güzel gelişim göstermişsin. premiee yide kutluyoruz bebeğine gösterdiği özenin sonuçlarını alıyor alkisalkisalkis

hayır dualarınızı eksik etmediniz
allah hepinizden razı olsun.
hepinizin yüreğindeki iyilik çocuklarınızın vücutlarına sağlık, zeka, mutluluk olarak yansır inşallah

X