Bebek Beslenmesi delirtcek beni bu kiz cildiricam :((((((( yardim edin

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

nnurayy

annesinin bal-kaymagi
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
2.577
14
9aylik bir kizim var yaklasik 1aydir saat 12de yatmaya basladi ne kadar tok olsun olmasin erken bile yatsa bu sefer 12de kalkip oturuyordu artik bin kez emzir yatir emzir yatir deli oluyordum son haftalar isi iyice azitti yatisi 4 oldu yanlis duymadiniz 4 o saate kadar direniyor uyumuyor emziriyim uyusun diye yataga aliyorum bu seferde meme agzindan cikmasin istiyor uykusunda ciktigini farkettigi an ciglik atarak agliyor bizim uyku zaten rezil esim isten saat 12de geliyor yatmasi 2yi buluyor birde kiz boyle yapinca ikimizdede sinir kalmadi kizla oda oda geziyoruz su 2gundur aliskanligini iyice azittirdi kucagimda oturarak uyumak istiyor yatmama izin yok soyle kafami dayiyim desem ciglik atiyor koltukta oturur pozisyonda kucagimda uyuyacak ben 2gundur 1saat uyumadim desem yeri tuvalete gitsem pesimden agliyor cigliklarla cildiriyor virus kapmis istahida gitti oksuruyordu ilac kullaniyorum simdi gecti sayilir iyice memeye sardi ama nerde o sut yokki ustelik en cok emdigi gogus ucu yara oldu enfeksiyon kapinca isim dahada zorlasti ne mama yiyor ne yemek ne aptamil cildirasiya agliyor dr gittik birseyi yok..... gunduzde ayni uyuyor kucagimda bir yere yatirmaya kalktimmi vay halime ayaklarim tutmaz oldu oturmaktan esim disaridan yemek getiriyor yemek yaomaya degil yemeye bile firsatim yok uykusuz basim catliycak agrikesicilerle dayaniyorum agladikca beynim cinliyor esim deli oluyor kiza bagiramiyor donup bana bagiriyor yok ben alistirmisim erken yatirmamaya ben nasil alistiricam her gece 10dedim mi yataga yatardi ama artik yok oyle birsey birbirimize sariyoruz artik inanin wc bile kucagimda artik kiza bagirmaya basladim avazim ciktigi kadar deliricem ya cinnet gecirmeme az kaldi kendimi kaybediyorum ona bagirirken eskiden gunduz uyur yemek yerdi bu kadar sinirli degildi simdi gunduzde uyumuyor aksam olmaya baslayincada vay halime ne olur bir akil verin artik uykusuzluktan evde gezen insanlar goruyorum basimin ici cinliyor neden boyle oldu bu kiz nerede hata yapmis olabilirim esimin arkadasinin cocuklari var onlar 8de yatiyormus ben alistiramamisim ama Ingilizler cocuklarini emzirmez verir eline aptamili atarlar yatagina bebek ne yapsin ben onlar gibi olamam ki sut emen cocuk boyle olmuyor anneye bagli oluyor NE YAPAYIM BIR AKIL VERIN LUTFEN dis cikariyor demeyin cunku disslerinde en ufak cikma belirtisi yok bu ne boyle

allah yardımcın olsun sabır versin cnm, bebişin biberon alyormu bilmiyorum ama ben anason, rezene ve kimyon kaynatp su yerine bu karışımdan içiriyorum bir dene istersen sende ben yararını gördüm.

Bir arkadaşımızın bebeği aynı dediğin gibiydi.Loş ışıkta akşam 8 den sonra sesssiz ve tv olmadan oturarak zaman geçirmeye başladılar.Karanlık zamnala ii gelmeye başladı ve çok geç olan uyku saati 12 ye düştü,ve zamanla 11 e düşmüş.Şimdilik memnunlar.Birde öyle dene.Loş ışık sessizlik.
Belki ii gelir.Yada elektrik süpürgesi sesi oda benim işime acaip yaramıştı.Süpürge sesini duyunca çocuk mayışıp uyuyordu ki sallanmadan kesi nlikle uyumaz.Yada iyi geceler çayıda dene bunların yanında.Şimdi bir sessizlik birde elektrik süpürgesi sesi dicen ama ayrı ayrı ikisininde işe yaradığı tecrübeyle sabit.
Kolay gelsin cnm umarım düzelir kızın.

geçen ay oğlumda aynı senin bebiş gibiydi geçirdiğim en zor aydı diyebilirim.Hemen hemen anlattıklarına benziyor sırf uyumadığı için geçen ay bir gram büyüme göstermemişti tabi ben kendi halime değilde bebeğim niye büyümedi diye acayip üzüldüm.Neden bilmiyorum bir şey oldu ve birden bire akşam sekizbuçıkta yatmaya başladı iştahta iyidi tabi birden üç santim boy attı son iki gündür tersliği üzerine son günlerde birşeyde yemek istemiyor bizim sıkıntımız dişten çok sık diş çıkartıyor tatlım demem oki mutlaka vardır bir sebebi senden kopmak istemediğine göre rahat değil bir can acısı vardır inan olmasa rahat rahat uyuyorlar onu fark ettim ayrıca sen diş değil desende diş olabilir gibi geliyor bana yada farklı fiziksel bir durum bazen bebekler büyüme atakları gösterdiğindede olabiliyormuş diye okumuştum.Sana tavsiye ederim dışarı çıkar uyuma saati yaklaştığında hava almak onu rahatlatacaktır korkme bu süreç geçince eski haline dönüyor dışarıda uyumaya alışmıyo yada benimki alışmadı.Ne diyim kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş geçen ayda ben ağlıyordum oğlum uyumuyor diye burada.

benim kızım da bazı geceler sennki kadar olmasa da sapıtıyor
saat başı kalkıyor, uyumuyor, ağlıyor
ben emerek uyumasından kaynaklandığını düşünüyorum
şimid erken emzirip uyumamasını sağlıyorum, sonra kendim sallayarak uyutuyorum
o zaman 4-5 saate yakın uyanmıyor ve daha sakin huzurlu uyuyor
inşallah düzelir canım, büyüme atağı da olabilir
sen sakin olmaya çalış, huzursuzluğun ona da yansır iyice çıldırır, kolaylıklar dilerim

Belli dönemde böyle ataklar geçiriyorlar. Bugün bir makale okumuştum. Makalede Çok hareketli bir bebek gün içinde bir saat ve gece 11 saat uyuyabilir. Bu size yeterli görünmeyebilir, ancak bu bebekler de en az çok uyuyanlar kadar enerjik olabilirler.Bebeğiniz 10. aya girdiğinde artık tamamen uyanıkken uykuya dalma zorlukları yaşayabilir. Eğer böyleyse rahatlamak için size ihtiyaç duyar. Tam uyumadan önce, onu kucağınıza yatırıp masal okuyabilir veya ninni söyleyebilirsiniz. Önemli olan uyku haline geçerken onu yatağına koymanızdır diyor. Bence bebeğindeki böyle bir atak olabilir veya diş çıkartıyordur. Benim oğlumda böyle bir dönem geçirdi. Sürekli emmek istiyordu. Daha doğrusu tensel temas istiyordu. Bu dönemin sonunda 2 diş birden çıkarttı. Gözle göremiyor olabilrisin ama diş ağrısını yabana atma. Geçicek bir süre sonra..

Biz bu sorunu kızım 4 aylık olana kadar yaşadık.... Sabah 5'e kadar direnir 5'den sonra uyur kalırdı.... Seni çok iyi anlıyorum canım...

Bizim nedenimiz kızımın doymamasıymış sonra anladık rahat ettik....

Ama sende böyle bir durum yok bence başka bir dr a daha götürün....

Çocuklar için ihtaç açan ve sakinleştiren ilaçlar var dr daha iyi bilir tabi....

Sende sakin ol çok yıpratma kendini.... Yaramazlar birgün onlarda büyüyecek....

sagolun kizlar sebepsiz yere viz viz viz delirtecek beni apartmanda otursak simdiden bizi atmak icin imza kampanyasi baslamisti bu gece yemesini sagladim dus aldirdim 2,5mg agrikesici verdim simdi emiyor dilerim bu gece uyur zaten ben kendimi gectim o uykusuz cok asabi oluyor dediginiz gibi dis olabilir henuz hic disimiz yok cunku Allah razi olsun hepinizden tek tek kafayi yemek uzereydim kac haftadir disse ciksada kurtulsak

canım belki nazar değmiştir bi akşam bizimki bi başladı ağlamaya ama durduramıyorum emziriyorum yok sallıyorum yok kucağımda gezdiriyorum yok bende ağlıyorum o bağırdıkça altını açmaktan çok hoşlanır normalde onada yok durmuyo en sonunda kayınpederim imam aldı kucağına okumaya başladı çocuk anında sustu aklımıza gelmiyo ama nazar diriyi mezara bile sokar Allah yardımcın olsun canım

dun gece esim 2,5ml kalpol verdi dr aradik ben calpol 1cay kasigi verirdim korkuyorum ilac dozlarindan zaten inanin 12ye gelmeden yatti 7,30a kadar deliksiz uyudu 7.30da kalkinca altini aldirdim burnunu temizledim ilaclarini verdim muhallebiyi seviyor diye az birsey verdim yemedi emzirdim birdaha uyudu 11e kadar sukur basimin agrisi gecti cildiricaktim dr virus kaptigi icin onunda basinin ve kaslarinin tipki bizde gripli oldugumuzdaki gibi agri yaparmis az agrikesici ona yeterli olmaz dozunu 2,5ml yap dedi kisaca dolu 2yemek kasigi bana cok geldi ama dr dedi diye itiraz etmedim asiivemavii cim her gece okuyorum aslinda ama nazara bende cok inanirim

neyseki canım derdini anlamışınız çok şükür inşallah bundan sonra düzenli uyur uyumadıkları zaman çok huzursuz oluyolar tabi bebeklerin derdini anlamak zor anlatamadıklrı için ama benmde ilk aklıma nazar geliyo burda gelen giden çok oluyo herkes kucağına almak istiyo uyusa bile gelip bakıyolar sinir oluyorum ama napıyım işte Allahım sağlıklı sıhhatli büyütmemizi nasip etsin inşallah

canım allah kolaylık versin gerçekten çok zor bir durum.uykusuzluğu ancak çeken anlar bende 5 aydır uyumadığım için seni çok iyi anlıyorum.ingilizler çocuğa mama verir yatağa atar diyosun ya burda da bazı anneler öyle ya nasıl yapıyorlar ben bir türlü anlamıyorum bazen deniyorum ama nafile çocuk ağlamaktan katılacak allah korusun ben yapamıyorum.ama biraz annenin psikolojisinden etkileniyorlar galiba biz ne kadar asabi sinirli olursak onlarda öyle.paradoks gibi bişey bu .kim kimin inadını kırabilirse.tabi her zaman bebişler galip geliyo malesef:)))
arkadaşım akıl vermek gibi olmasın bişey söylemek isterim
son günlerde gazzede olanları bütün dünya görüyoruz dua etmekten başka bişey gelmiyo elimizden
oradaki anneleri ve çocukları düşünüyorum ben. bir annenin kaç çocuğu birden ölüyo, kaç çocuk annesiz babasız kalıyo bu ne dayanılmaz bişey, ne akıl almaz bişey.
işin bu tarafından bakınca biraz olsun rahatlıyorumki çok şükür evlatlarımız yanımızda ve sağlıklı bundan daha güzel bişey olabilirmi.
yinede sana dua edicem allah hepimizin yardımcısı olsun bebişlerimize bol bol uykular versin

griptendir diye düşünüyorum
benim kızımda da aynısı oldu kurban bayramında 3 gün nerdeyse hiç kucaktan inmedi arı gibi wızzladı durdu
öksürükte vardı yemiyo içmiyo kusup druyodu
tam olarak normale dönmesi 2 haftyı buldu
hastalık geçsede naz kalıcı
eşinde sende biraz yıpranmış ama el ele verip daa kolay aşarsınız
bizde bir gece eşim bir gece ben kucakta taşıyarak ewin içinde dört dönüyoduk
Allah sabr ve şifa versin cnm

canım allah kolaylık versin gerçekten çok zor bir durum.uykusuzluğu ancak çeken anlar bende 5 aydır uyumadığım için seni çok iyi anlıyorum.ingilizler çocuğa mama verir yatağa atar diyosun ya burda da bazı anneler öyle ya nasıl yapıyorlar ben bir türlü anlamıyorum bazen deniyorum ama nafile çocuk ağlamaktan katılacak allah korusun ben yapamıyorum.ama biraz annenin psikolojisinden etkileniyorlar galiba biz ne kadar asabi sinirli olursak onlarda öyle.paradoks gibi bişey bu .kim kimin inadını kırabilirse.tabi her zaman bebişler galip geliyo malesef:)))
arkadaşım akıl vermek gibi olmasın bişey söylemek isterim
son günlerde gazzede olanları bütün dünya görüyoruz dua etmekten başka bişey gelmiyo elimizden
oradaki anneleri ve çocukları düşünüyorum ben. bir annenin kaç çocuğu birden ölüyo, kaç çocuk annesiz babasız kalıyo bu ne dayanılmaz bişey, ne akıl almaz bişey.
işin bu tarafından bakınca biraz olsun rahatlıyorumki çok şükür evlatlarımız yanımızda ve sağlıklı bundan daha güzel bişey olabilirmi.
yinede sana dua edicem allah hepimizin yardımcısı olsun bebişlerimize bol bol uykular versin

sagol canim Allah razi olsun guzel kalbinden cikan dualarin hepimiz icin kabul olsun sevgilerimleŞeniz

griptendir diye düşünüyorum
benim kızımda da aynısı oldu kurban bayramında 3 gün nerdeyse hiç kucaktan inmedi arı gibi wızzladı durdu
öksürükte vardı yemiyo içmiyo kusup druyodu
tam olarak normale dönmesi 2 haftyı buldu
hastalık geçsede naz kalıcı
eşinde sende biraz yıpranmış ama el ele verip daa kolay aşarsınız
bizde bir gece eşim bir gece ben kucakta taşıyarak ewin içinde dört dönüyoduk
Allah sabr ve şifa versin cnm

sorma guguzcum vallahi dort dondum evde umarim cok surmez bu grip yoksa ben delirecegim bu arada gecmis olsun kizina

X