Bebek Beslenmesi Demir Deposu Pazı Çorbası - Annem sponsorluğunda

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Elerinze saglik yarismada ugurlar sunum cici olmus🇦🇶😘
Merhabalar!
1.5 yaşında bi oğlum var. Demir eksikliği nedeniyle oğluma bu çorbadan sık sık yaparım :)
Öncelikle pazının faydalarını saymak istiyorum. Saymakla bitmiyor :)

• Vücuttaki demir eksikliğini önler.
    Pazı Faydaları

• Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücudun direncini arttırır.
  • Harika bir C ve K vitamini kaynağıdır.
  • Beyne fayda sağlar. Ayrıca çağımızın rahatsızlığı alzheimer hastalığına da iyi gelir.
  • Kan basıncını kontrol etmeye yardım eder.
  • Sinir sistemi sağlığını korur.
  • Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
  • Sindirim sistemini rahatlatır. Hazımsızlığı önler.
  • Kan şekerini düzenler.
  • Öksürüğe iyi gelerek öksürün geçmesine fayda sağlar.
  • İdrar söktürücü özelliği vardır.
  • Sistit yani idrar yolu iltihabı sebebiyle idrar yollarında oluşan yanmaları azaltır.
  • Kansızlığa iyi gelerek anemi rahatsızlığına fayda sağlar. Kırmızı kan hücrelerinin üretimini teşvik eder.
  • Halsizlik ve bitkinliğe iyi gelir. Yorgunluğa yarar sağlar.
  • Dalak ve böbreklerdeki ağrıların geçmesine yardım eder.
  • Kan pıhtılaşmasını teşvik ettiği için vücutta oluşacak morarma ve kanamaları önler.
  • İştah açıcı özelliği vardır.
  • Tansiyonu dengeler.
  • Stres ve depresyona karşı iyi gelir.
  • Kalp krizi ve felç geçirme riskini azaltır.

*Kemikleri güçlendiriyor: Önemli miktarda kalsiyum, magnezyum ve K vitamini içerir. Bu sebeple kemik sağlığını koruyan bir bitkidir. Kemikleri güçlendirir. Kemiklerin büyüme ve gelişimine yardım eder. Ayrıca dişlerin güçlenmesini de sağlar.
*Birçok yeşil yapraklı sebze gibi antioksidan özelliği olan bir sebzedir. İçerdiği antioksidanlar sayesinde antikanser özelliği vardır. Yani kansere karşı koruyucudur. Özellikle kolon kanserini önlemeye yardım eder. Kanserden korunmak için bu şifalı sebzeyi tüketebilirsiniz.

Gelelim tarifimize. Ben genelde pazının yapraklarını sarar , saplarından da çorba yaparım. Oğlumda afiyetle içer :)

Malzemeler:

-1 bağ pazının sap kısmı
-2 orta boy havuç
-2 yemek kaşığı un
-4 yemek kaşığı zeytinyağı
-1 su bardağı süt **** 1 yaş sonrası için***
-Yaklaşık 4 su bardağı kaynamış su

Eki Görüntüle 2250810
Eki Görüntüle 2250811

YAPILIŞI:
Öncelikle pazıları ince ince doğruyoruz.
Havuçları rendenin ince kısmıyla rendeliyoruz.
Tenceremize zeytinyağı pazı ve havuçları koyup kavuruyoruz.
Üzerine unu ekliyoruz ve kavurmaya devam ediyoruz.
Kaynamış suyuda ekleyip pişmeye bırakıyoruz.
Tencerenin altını kapatmaya yakın 1 bardak sütüde ekleyip biraz daha kaynatıyoruz.
Pişen yemeğimiz hazır .
Dilerseniz blendırdan geçirebilirsiniz. Ben hiç lapa ve karışım tarzı yiyecekleri vermedim. Pütürlü gıdalara alışması bakımından. Çok şükür bi sorun yaşamadım.
Deneyecek annelere kolay gelsin, bebeklere de şifa olsun :)
Eki Görüntüle 2250812 Eki Görüntüle 2250814 Eki Görüntüle 2250815 Eki Görüntüle 2250816
[/QUOT

X